Dodaj do ulubionych

Zapisy do przedszkoli w BB, w tym roku wcześniej

03.02.12, 10:56
bielsko-biala.nabory.pl/
od 27.02.2012
Obserwuj wątek
    • malam123 Re: Zapisy do przedszkoli w BB, w tym roku wcześn 27.02.12, 12:11
      Up, up, bo to już od dziś!
    • vobi Re: Zapisy do przedszkoli w BB, w tym roku wcześn 20.03.12, 15:33
      Nam sie znowu nie udalo (4 latka) :-(
      • aregiec Re: Zapisy do przedszkoli w BB, w tym roku wcześn 20.03.12, 15:41
        Ja całydzień miałam dzis stresa ale na szczęście moja 4-latka się dostała (kontynuacja)
      • alicjawu Re: Zapisy do przedszkoli w BB, w tym roku wcześn 20.03.12, 20:08
        my też nie :(
    • calineczka793 Re: Zapisy do przedszkoli w BB, w tym roku wcześn 20.03.12, 17:00
      I u nas porażka na całej linii:-( Właśnie robię rekonesans przedszkoli niepublicznych...biorę pod uwagę 3: Figlarz, Groszek, Dobra Wróżka...i sama nie wiem gdzie Gagadka zapisać - bo gdzieś musi iść...ehhh...
      • vobi Re: Zapisy do przedszkoli w BB, w tym roku wcześn 20.03.12, 18:56
        od 28 marca II etap, jeszcze mam nadzieje ze sie uda, tyle ze juz raczej nie do tego przedszkola na ktorym mi najbardziej zalezalo :(((
        • calineczka793 Re: Zapisy do przedszkoli w BB, w tym roku wcześn 21.03.12, 05:35
          vobi na czym ma polegać II etap? Jakoś mi to umknęło...wczoraj obdzwoniłam prywatne przedszkola i w dniu wczorajszym gorąca linia chyba w nich była...Ci którzy się nie dostali szukali alternatywy dla dzieci...
          • vobi Re: Zapisy do przedszkoli w BB, w tym roku wcześn 21.03.12, 08:14
            "Rekrutacja uzupełniająca będzie dostępna od 28 marca 2012 roku - godz. 9:00 do 1 kwietnia 2012 roku - godz. 15:00.. Wnioski potwierdzać będzie można do 4 kwietnia do godz. 15:00"

Trzeba sie ponownie (od 28/03 do 01/04) zalogowac na stronie bielsko-biala.nabory.pl/ i wypelnic nowy wniosek. Zwykle po pierwszej rekrutacji w przedszkolach zostaja miejsca, bo ktos zrezygnowal, nie zdazyl albo dziecko dostalo sie do dwoch przedszkoli. I w rekrutacji uzupelniajacej (II etap to nie bylo najlepsze okreslenie :) obsadzaja te wolne miejsca.

• gigilena vobi małe sprostowanie 21.03.12, 10:53
              tak jest "druga runda" mająca na celu uzupełnienie ewentualnych wolnych miejsc ale NIE MA możliwości w systemie rekrutacji elektronicznej żeby przyjęto dziecko do 2 placówek.
              Zapisy do 3 przedszkoli są jak wyjścia awaryjne, jeśli nie zadziałało żadne to tylko ponowna próba jeśli zadziałało jedno (przyjęcie do któregokolwiek zadeklarowanego) to inne znikają.
              Wprowadzenie elektronicznej rekrutacji miało właśnie głównie na celu nie dublowanie zapisów do kilku placówek. Wolne miejsca mogą wynikać z innych przyczyn tj. nie podpisania umowy z powodu zmiany w zatrudnieniu (utraty pracy), innych zdarzeń losowych, przeprowadzki nagłej do innego miasta i etc. W czasie rekrutacji uzupełniającej w systemie będą widnieć tylko placówki które mają chociaż jedno wolne miejsce.
              Po zakończonej rekrutacji szanse na odnalezienie wolnego miejsca w trakcie już trwającego roku zależą od zdarzeń losowych i przychylności kogoś w przedszkolu kto powie że zwolniło się miejsce:) czyli dupaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
              • vobi Re: vobi małe sprostowanie 21.03.12, 11:34
                > tak jest "druga runda" mająca na celu uzupełnienie ewentualnych wolnych miejsc
                > ale NIE MA możliwości w systemie rekrutacji elektronicznej żeby przyjęto dzieck
                > o do 2 placówek.

Gigilena, byc moze, tak przynajmniej powinno byc, ale ... nie jestem przekonana czy system faktycznie dziala tak, jak powinien (i jakby logika wskazywala).
                W zeszlym roku w uzupelniajacej rekrutacji pojawilo sie sporo miejsc, jednak czesc z nich to byly miejsca w utworzonych "na chybcika" dodatkowych oddzialach itp. (np. w przedszkolu na Beskidzkim). Trudno wyczuc co bedzie w tym roku.

Co do rekrutacji internetowej, moge powiedziec tylko ze to niestety lekka sciema, to nie jest w 100% wybor komputerowy wg ustalonych kryteriow, czynnik ludzki (czyli ciocia mamy wujka sasiadki) wciaz ma sporo do powiedzenia :(
                • gigilena Re: vobi małe sprostowanie 21.03.12, 13:08

zgadzam się w tej kwestii w 200% - nie mieści mi się w głowie to że niemal w całym bielsku ( wiadomości z ponad 10 przedszkoli) nie ma grup dla 3 latków! System to ściema a znajomości nadal obowiązują, tylko nie wiem co mogą zrobić osoby których nie stać na nianie i prywatne placówki! nie wiem co ja zrobię i nie wierze żeby wszystkich było stać na prywatną alternatywę.
      • radosnakraina Re: Zapisy do przedszkoli w BB, w tym roku wcześn 22.03.12, 21:50
        Zapraszam do odwiedzenia Radosnej Krainy - małe i przytulne przedszkole na ul. Łukasińskiego 65.
    • gigilena Re: Zapisy do przedszkoli w BB, w tym roku wcześn 20.03.12, 17:49
      człowieka może krew zalać z tymi przedszkolami! żeby do 3 dużych przedszkoli próbować i NIC!
      Czy jakieś 3 latki zostały przyjęte w ogóle???!!! Kto nie dzwoni do mnie to to samo słyszę :nie przyjęli! A co jeśli ktoś nie ma pieniędzy na prywatne i babci jako koło ratunkowe?
      Ale jestem wściekła....
    • ciri_77 Re: Zapisy do przedszkoli w BB, w tym roku wcześn 21.03.12, 15:47
      no cóż - obowiązek przedszkolny dla 5 latków, plus 6 latki których rodzice postanowili zostawić w przedszkolnej zerówce i w efekcie miejsc dla 3 latków praktycznie nie ma.
      • aregiec Re: Zapisy do przedszkoli w BB, w tym roku wcześn 21.03.12, 18:35
        Dokladnie to samo w naszym przedszkolu - bylo 109 podan na 72 miejsca, podobno przeszly tylko dzieci kontynuujace + 5 latki, ktore wchodza z automatu jednak, dla 3 latkow miejsc zabraklo. Jutro mamy zebranie w celu podpisania umow wiec dyrektorka moze powie cos wiecej. Acha! Nie traccie nadziei, w zeszlym roku wszystkie 3-latki moich kolezanek dostaly sie w rekrutacji uzupelniajacej wiec jakies szanse zawsze sa
        • anulajc Re: Zapisy do przedszkoli w BB, w tym roku wcześn 22.03.12, 08:28
          To nie jest tak, że po rekrutacji nie można dziecka zapisać do przedszkola jak są wolne miejsca. We wrześniu na stronie bielskiej oświaty jest wykaz placówek, które mają wolne miejsca. U nas w przedszkolu też są dzieci, które mają kontynuację no i masa 5 i 6 latków. W naszym przedszkolu już od dawna nie ma grupy 3 latków. Ostatnia grupa jest mieszana i często jest tak, że są w niej dzieci 3 letnie i 5 letnie. Wszystko przez wstrzymanie reformy zrobił się straszny bałagan a z roku na rok roczniki coraz bardziej liczne i będzie coraz gorzej z przedszkolami.
      • vobi Re: Zapisy do przedszkoli w BB, w tym roku wcześn 28.03.12, 00:35
        szlak mnie trafia, ze sie tak ordynarnie wyraze - dowiedzialam sie wlasnie ze zerowki przy jednej z bielskich szkol prawdopodobnie nie otworza w tym roku, bo za malo chetnych (chyba ze w uzupelniajacym naborze znajdzie sie kilkanascie chetnych) - a jednoczesnie w przedszkolu na ktorym bardzo mi zalezalo nie bedzie (prawdopodobnie) grupy 3-latkow ani "nowych" 4-latkow, bo jest tyle 5 i 6-latkow (plus 4-latkow kontynujacych), ze dla maluchow nie ma miejsca. Cholera, czy u nas wszystko musi stac na glowie? :((((
        • alicjawu i jak po uzupełniającej? 07.04.12, 13:30
          Wojtkowi udało się i dostał się do tego przedszkola co go jeszcze nie ma ;-)
          • vobi Re: i jak po uzupełniającej? 07.04.12, 16:45
            alicjawu, ten oddzial na Lipnickiej?

Moja sie nie dostala :( 4-latka, oboje rodzice pracujacy, a w przedszkolu bylo ponad 30 wolnych miejsc. 5-6 latki przeniesli do szkoly, wiec cholera kto zajal te 30 miejsc? Wkurzylam sie juz przy skladaniu karty, kiedy pani (chyba) dyrektor, nie patrzac nawet na karte, powiedziala ze mamy nikle szanse na przyjecie, bo juz jest duzo chetnych.
            Czy jest mozliwosc sprawdzenia np. w MZO kto sie dostal - nie chodzi mi o nazwiska, ale np. o to czym inne dzieci "nabily" sobie wiecej punktow niz moje? Nie chce wymyslac dziwacznych podejrzen, ale jakos cholera nie potrafie zrozumiec...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka