Dodaj do ulubionych

Motocykliści zderzyli się na drodze przez Kubal...

IP: 78.10.85.* 12.09.12, 22:41
Oficer prasowy sprawdzi sobie notatki jeszcze raz...
Obserwuj wątek
    • azmadan Motocykliści zderzyli się na drodze przez Kubal... 13.09.12, 01:45
      trochę się komuś POMYLIŁO...
      Zawinił starszy motocyklista (miał 43lata)
      Pomogli motocykliści...
      a ta Pani była nieco później...
      • Gość: Jolanta Re: Motocykliści zderzyli się na drodze przez Kub IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.09.12, 10:01
        Do Azmadan-
        " Ta Pani" - to ja Jolanta.
        Ma Pan rację, że komuś coś się pomyliło.
        Byłam przy wypadku. Nikomu nie udzielałam żadnych informacji, zrobił to ktoś inny.
        Starałam sie pomóc motocyklistom jak " człowiek - człowiekowi w potrzebie".
        Zdumiona jestem, że w tak przykrej sytuacji- Pan ocenia mnie i moje zachowanie.
        PROSZĘ udzielić mi ( i innym ) informacji:
        Który z motocyklistów tam będących
        a) prowizorycznie opatrzył dłoń poszkodowanemu?
        b) kto podtrzymywał rozmowę z poszkodowanymi- aby ocenić czy nie tracą przytomności ?itp

Rozumiem, że to ja "rozmijam się " z prawdą?!
        Bardzo prosze o zostawienie mojej osoby w spokoju- byłam tam zupełnie przypadkowo i w/g mnie zachowałam się tak jak należało w tej sytuacji.
        Mam nadzieje ( bo było tam dużo osób-również motocyklistów ), że nie zrobiłam nic co mogłoby zaszkodzić poszkodowanym.

ŻYCZĘ IM DUŻO ZDROWIA (szczerze )

Pozdrawiam
        • Gość: srebrnyxx Re: Motocykliści zderzyli się na drodze przez Kub IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.09.12, 11:04
          Tak się składa, że ja to widziałem, ja pierwszy byłem przy tych motocyklistach i ja trzymałem husteczkę temu poszkodowanemu co miał rękę roztrzaskaną żeby nie brudził bardziej dłoni,ja też największe kamienie z rany wyciągnąłem i trzymałem chłopaka żeby nie wstawał.
          Jeżeli chodzi o Panią Jolantę to nie mogę nic zarzucić, pomagała. Ale proszę nie mówić znowu, że my tam staliśmy i nic nie robiliśmy, że po prostu patrzyliśmy na nie przytomnych ludzi.
          Bo kiedy Pani już przyjechała to poszkodowani odzyskali już przytomność.
          A pogotowie tak samo my wezwaliśmy.
          Co do artykułu to powinni zwolnić tego pismaka.

• Gość: też pytam Re: Motocykliści zderzyli się na drodze przez Kub IP: *.centertel.pl 14.09.12, 14:34
            Cieszę się że tak wielu tam było. Choć bardzo mi żal chłopaków którzy ulegli wypadkowi to może pośrednio przyczynią się do tego żeby wreszcie policja reagowała na zgłoszenia o szaleńczych wybrykach motocyklistów. Panowie którzy tam byli są pewnie spisani jako świadkowie , więc rozpoznanie niektórych "kamikadze " nie będzie trudne. Po wpisach też można będzie jakoś dojść do sedna. Nie bardzo rozumiem za co "zwolnić pismaka". Motocykliści to jakaś świętość i obowiązuje tabu?
            • Gość: srebrnyxx Re: Motocykliści zderzyli się na drodze przez Kub IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.09.12, 18:30
              Żadne święte krowy ani inni święci nie jesteśmy.
              Dlatego zwolnić bo dziennikarz powinien pisac prawdę a nie bzdury i bajki. A skoro tego nie potrafi to nie powinien się za to zabierać(ja jeżeli czegoś nie potrafię to się za to nie biorę).
              Widzisz ja nie szalałem wtedy po zakrętach po prostu oglądałem więc się za żadnego kamikadze i dawcę czy jak to właśnie tacy pismacy nas nazywają nie uważam.
              Nie było nas wielu 3osoby które to widziały.

• Gość: pytam Re: Motocykliści zderzyli się na drodze przez Kub IP: *.centertel.pl 14.09.12, 22:57
                Jakie to typowe " Widzisz ja nie szalałem wtedy po zakrętach po prostu oglądałem ....."
                Czyli widziałeś jak inni szaleli i oglądałeś nie reagując. Zastanawiałeś się że może gdybyś jakoś zareagował na te szaleństwa, to może nie byłoby tego wypadku? Może najwyższa pora zacząć reagować i otwarcie nazywać rzeczy po imieniu? Prawo - nawet o ruchu drogowym - jest PRAWEM. Jeżeli ktoś je łamie to zareaguj. Gdybyś widział włamywacza to też oglądałbyś ?
                Jeżeli prawo jest złe to zacznij robić coś aby je zmienić.
                • Gość: srebrnyxx Re: Motocykliści zderzyli się na drodze przez Kub IP: 78.133.211.* 16.09.12, 15:43
                  Ok. Następnym razem od razu zacznę do nich strzelać albo nie... wezmę i posypię drogę piaskiem niech się wszyscy pozabijają. Wołania raczej nikt przecież nie usłyszy...
                  Skoro wiesz, że często tam ludzie na motocyklach jeżdżą to może sam pójdziesz i zareagujesz zamiast tylko pisać???
                  • Gość: pytam Re: Motocykliści zderzyli się na drodze przez Kub IP: *.centertel.pl 17.09.12, 05:43
                    Czy jedyny sposób jaki znacie to piasek, jakieś linki rozwieszane?
                    Nie trzeba strzelać, nie trzeba krzyczeć, wystarczy na początek porozmawiać z kolegami i koleżankami motocyklistami.
                    No i tutaj się mylisz, bo reaguję i to często.
          • Gość: Jolanta Re: Motocykliści zderzyli się na drodze przez Kub IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.09.12, 15:27
            Witam. Czekałam na Pana komentarz, bo on jest prawdziwy jeśli chodzi o wypadek. Przedewszystkim pomagali motocykliści a potem każdy z nas starał się zrobić co w jego mocy.
            Szkoda, że komentują to zdarzenie ci co nie powinni. Stąd więc tyle zameszania - licytacja kto był pierwszy (a chyba nie o to chodziło nam wszystkim).
            Pan wie i ja wiem, że wszyscy zachowaliśmy się godnie wobec tych poszkodowanych.
            Właśnie w tym momencie nikt do nikogo nie miał urazu. Byliśmy poprostu sobą.

Pozdrawiam
          • Gość: Jolanta Re: Motocykliści zderzyli się na drodze przez Kub IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.09.12, 15:39
            Odpowiedź dla srebrnyxx

Witam. Czekałam na Pana komentarz, bo on jest prawdziwy jeśli chodzi o wypadek. Przedewszystkim pomagali motocykliści a potem każdy z nas starał się zrobić co w jego mocy.
            Szkoda, że komentują to zdarzenie ci co nie powinni. Stąd więc tyle zameszania - licytacja kto był pierwszy (a chyba nie o to chodziło nam wszystkim).
            Pan wie i ja wiem, że wszyscy zachowaliśmy się godnie wobec tych poszkodowanych.
            Właśnie w tym momencie nikt do nikogo nie miał urazu. Byliśmy poprostu sobą.

Pozdrawiam

P.S.

Tekst niestety wcześniej wkleił się w innym miejscu.
        • azmadan Re: Motocykliści zderzyli się na drodze przez Kub 14.09.12, 11:44
          pisałem o autorze artykułu nie o Pani...
          I doceniam Pani pomoc, bo wielu ludzi tylko się gapi zamiast coś zrobić...
          oraz oceniam Pani zachowanie bardzo pozytywnie... - może trochę niezrozumiale napisałem...
          ale cały czas chodziło mi o autora artykułu i jego "przekłamania"...

również pozdrawiam i życzę jak najlepiej :-)
    • Gość: omam Motocykliści zderzyli się na drodze przez Kubal... IP: *.centertel.pl 13.09.12, 08:55
      Jeżeli przyczyną wypadku był piasek na zakręcie, to Policja nie będzie musiała długo szukać sprawcy. Wystarczy poczytać komentarze pod poprzednim artykułem o "winklach na Kabulonce" tam parę osób odgrażało się, że wysypią piasek...
      • Gość: Wiślak Re: Motocykliści zderzyli się na drodze przez Kub IP: *.centertel.pl 13.09.12, 09:06
        omam- nie popieram takich metod jak piasek i jakieś linki. Rzucanie oskarżeń trzeba poprzeć DOWODAMI. Dużo ludzi pisze co mu "ślina na język przyniesie" lub lubią podpuszczać i podjudzać innych. Tą trasą jeżdżą duże ciężarówki do granic możliwości wypełnione drewnem, kamieniem, piaskiem i innymi materiałami budowlanymi. Już nie raz na drodze były "dekle" od misek olejowych, a prawie po każdym deszczu ze stoków na drogę spływa piasek i drobne kamienie. Widać, że stosujesz zasadę " jak chcesz psa uderzyć , to i kij na pustyni znajdziesz".
    • Gość: ObecnyNaMiejscu Motocykliści zderzyli się na drodze przez Kubal... IP: *.dynamic.lte.plus.pl 13.09.12, 10:18
      Za takie artykuły, rozmijające się z prawdą, autor powinien się wychłostać! Dziennikarski #@#$* nie mający pojęcia o tym co się wydarzyło!
      Pani Jolatna zjawiła się na miejscu chwilę po zdarzeniu i pomagała tak samo jak reszta z nas obecnych na miejscu naocznych świadków zdarzenia, nie można jej niczego zarzucić, dodatkowo potrafiła być miła, mimo iż od dłuższego czasu znosiła hałas motocyklowy za oknem.
      O piasku na drodze nie może być mowy, warunki do jazdy były idealne, niestety zawinił 43letni mieszkaniec powiatu bielskiego, jadący z góry. Nie stracił panowania nad motocyklem!
      • Gość: mak Re: Motocykliści zderzyli się na drodze przez Kub IP: *.centertel.pl 13.09.12, 11:14
        Błędne ( lub nie? ) dane motocyklistów uczestniczących w wypadku i prawdopodobny powód wypadku podała dziennikarzowi POLICJA , więc to do nich (rzecznika ) te epitety o kłamliwości.
        A co do reszty artykułu to też kłamstwo??? Była "akcja policji"? - TAK, w niedzielę. Motocykliści jeździli we tym dniu szaleńczo- TAK, od rana. Przejeżdżały radiowozy- TAK, kilka razy. To gdzie te kłamstwa?
        • Gość: bonifacyzpankracym Re: Motocykliści zderzyli się na drodze przez Kub IP: *.adsl.inetia.pl 13.09.12, 22:27
          Czy ten stek bzdur bez sprawdzenia od razu trzeba było walić w świat? Chyba tylko po to, aby pokazać jakim się szybkim jest - bo kto pierwszy ten lepszy. Jakiś kałmuk coś spisał tu od kogoś, tam od kogoś nie chciało mu się dotrzeć do naocznych świadków, bo przecież byli to MOTOCYKLIŚCI, więc po jakiego się ich pytać jak z założenia są źli, bo tam byli, stali, tu dzież latali zagłuszając spokojne popołudnie swoim postojem, odpoczynkiem lub lataniem. Dane świadków miała policja, więc zanim cokolwiek napisano można było sprawdzić, tylko zabrakło tego czegoś co się chęcią i profesjonalizmem nazywa
          A co do reszty, czyż wielokrotnie nie wzywano policji do jeżdżących tamtędy sportowymi gruchotami typu VW Golf GTI, jakaś audica i inna 4 kołowa ptica. Proszę zaglądnąć w każdy atlas samochodowy - ta droga to droga krajowa, z korzystania której ma prawo każdy użytkownik ruchu i to nie ważne czy w dzień czy w nocy. A to, że jest w tym miejscu dobrze wyprofilowany asfalt bez łat i dziur jak w serze szwajcarskim, którego nie uraczysz w okolicy nigdzie, to i chęć przejażdżek w ciepłe dni jest większa. Trzeba mieć teraz pretensje do Zarządu Dróg, po co ten odcinek remontowali, były dziury i dziadostwo, był spokój, ale za to koła odpadały, zawieszenie padało. Teraz nie narzekają Ci co z tej drogi korzystają, lecz Ci co w jej okolicy mieszkają.
          Należy podziękować tym motocyklistom co mieli łeb na karku, że potrafili się zachować jak należy, udzielić pierwszej pomocy, wezwać odpowiednie służby. Bo w kraju co się Polska zowie z takim zachowaniem jest bardzo źle, znieczulica i już. Podziękować Pani Jolancie za czujność i udział w pomocy. Nie ma znaczenia dlaczego, kto i jak, znaczenie ma tu przede wszystkim, życie, zdrowie i człowiek.
          • Gość: mak Re: Motocykliści zderzyli się na drodze przez Kub IP: *.centertel.pl 13.09.12, 22:58
            Ja też zapytam - jaki stek bzdur? Byłeś tam ? Widziałeś co działo się na tej drodze prawie cały dzień? Tak? - To napisz PRAWDĘ ! Napisz jak ciężarówki i osobowe trąbiły na szalejących motocyklistów. Napisz jak wyglądało wyprzedzanie autobusu na podwójnej ciągłej. itd. To wszystko są jakieś wymysły czy może złośliwa nieprawda? Nie było Cię tam - to nie rzucaj kalumniami. Sam piszesz że droga jest do korzystania dla wszystkich - więc nie jest torem do wyścigów. Na tej drodze też obowiązują przepisy ruchu drogowego i [b]ZDROWY ROZSĄDEK.
          • Gość: pytam Re: Motocykliści zderzyli się na drodze przez Kub IP: *.centertel.pl 13.09.12, 23:47
            ten artykuł to też stek bzdur i wymysły ludzi którzy "znaleźli sobie wroga" - motocyklistów?
            wiadomosci.ox.pl/wiadomosc,17227,motocyklisci-terroryzuja-wisle.html
    • Gość: yyy Motocykliści zderzyli się na drodze przez Kubal... IP: *.centertel.pl 13.09.12, 12:17
      Nie tylko w Wiśle są tacy specjaliści - spryciarze
      www.poboczem.pl/naszym-zdaniem/news-v-i-p-czyli-krol-szos,nId,288445
      www.poboczem.pl/naszym-zdaniem/news-gaz-do-dechy-czyli-smierc-frajerom,nId,634564
    • Gość: bonifacyzpankracym Motocykliści zderzyli się na drodze przez Kubal... IP: *.adsl.inetia.pl 13.09.12, 22:31
      Czy ten stek bzdur bez sprawdzenia od razu trzeba było walić w świat? Chyba tylko po to, aby pokazać jakim się szybkim jest - bo kto pierwszy ten lepszy. Jakiś kałmuk coś spisał tu od kogoś, tam od kogoś nie chciało mu się dotrzeć do naocznych świadków, bo przecież byli to MOTOCYKLIŚCI, więc po jakiego się ich pytać jak z założenia są źli, bo tam byli, stali, tu dzież latali zagłuszając spokojne popołudnie swoim postojem, odpoczynkiem lub lataniem. Dane świadków miała policja, więc zanim cokolwiek napisano można było sprawdzić, tylko zabrakło tego czegoś co się chęcią i profesjonalizmem nazywa
      A co do reszty, czyż wielokrotnie nie wzywano policji do jeżdżących tamtędy sportowymi gruchotami typu VW Golf GTI, jakaś audica i inna 4 kołowa ptica. Proszę zaglądnąć w każdy atlas samochodowy - ta droga to droga krajowa, z korzystania której ma prawo każdy użytkownik ruchu i to nie ważne czy w dzień czy w nocy. A to, że jest w tym miejscu dobrze wyprofilowany asfalt bez łat i dziur jak w serze szwajcarskim, którego nie uraczysz w okolicy nigdzie, to i chęć przejażdżek w ciepłe dni jest większa. Trzeba mieć teraz pretensje do Zarządu Dróg, po co ten odcinek remontowali, były dziury i dziadostwo, był spokój, ale za to koła odpadały, zawieszenie padało. Teraz nie narzekają Ci co z tej drogi korzystają, lecz Ci co w jej okolicy mieszkają.
      Należy podziękować tym motocyklistom co mieli łeb na karku, że potrafili się zachować jak należy, udzielić pierwszej pomocy, wezwać odpowiednie służby. Bo w kraju co się Polska zowie z takim zachowaniem jest bardzo źle, znieczulica i już. Podziękować Pani Jolancie za czujność i udział w pomocy. Nie ma znaczenia dlaczego, kto i jak, znaczenie ma tu przede wszystkim, życie, zdrowie i człowiek.
    • Gość: S Myślenie nie boli IP: *.centertel.pl 14.09.12, 19:33
      Tak wielu z Was czyta i komentuje ten artykuł. Żadne z Was nie dostrzega jednak prostej prawdy.
      Droga wojewódzka służy do przemieszczania się a nie do urządzania wyścigów. Motocykliści na ścigaczach ( oczywiście nie wszyscy ) mają pasję i ją realizują. Szkoda, że nie szanują innych. Nie mówię tu tylko o mieszkańcach okolicznych domów, ale też o innych użytkownikach tej drogi.
      Dobrze, że tylko tak zakończył się ten wypadek, bo mogło być gorzej.
      Każdy ma prawo do spełniania swoich marzeń i realizowania swoich pasji, ale ... nie za wszelką cenę i kosztem spokoju innych. Jedni uwielbiają orkiestry i grę na helikonie, czy to ma oznaczać, że mają pod oknami innych godzinami grać? NIE. Inni lubią heavy metal , jeszcze inni utwory z półki ludowej. Pomyślcie jakby to było gdyby ci wszyscy mieszkali obok siebie i równocześnie zaczęli realizować swoje marzenia - decybele na full , bo "wolnoć Tomku w swoim domku" i innym nic do tego. Ten wypadek wyraźnie pokazał "nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka". Udawało się 10 razy, 100 razy, a za 101 niestety był wypadek.
      Wieszacie psy na "pismaku" a nie widzicie , że tak naprawdę w tym artykule chodzi o coś innego. Los lubi płatać figle i ci którym motocykliści "umilają" życie , mogą nagle być potrzebni. To nie są tylko "te głupie baby", to nie są tylko "ci idioci, którzy nie doceniają, że motocykliści przyjeżdżają i są klientami". To są tacy sami ludzie jak motocykliści.
      Teraz zupełnie hipotetycznie co by było gdyby tak koledzy- motocykliści nie byli na miejscu? To co , ci niedobrzy, niewyrozumiali, niekumaci na postęp, itp mieszkańcy mogliby nie udzielić poszkodowanym pomocy? NIE, NIE, NIE, bo to są tacy sami ludzie jak motocykliści, a motocykliści to tacy sami ludzie jak mieszkańcy.
      Popatrzcie ile akcji i happeningów już było pod różnymi hasłami - motocykliści są wszędzie, szanujmy się itp. Wszyscy nawołują do szanowania motocyklistów, ale kiedy motocykliści ( ci nieliczni, lecz bardzo dokuczliwi ) zaczną szanować LUDZI ??
      Każdego z motocyklistów może spotkać "zaszczyt" i w sąsiedztwie jego domu zamieszka wielbiciel np. kowalstwa artystycznego i od rana do wieczora będzie realizował swoją pasję.
      A może z drugiej strony sąsiad otworzy night club , lub zacznie ćwiczyć na perkusji.
      Wtedy sytuacja ulegnie diametralnej zmianie - to oni (motocykliści ) i ich rodziny będą się skarżyć na takie czy inne uciążliwości.
      Prosty wniosek stary jak Świat - nie czyń drugiemu co Tobie niemiłe.
      Chcecie osiągać prędkości 100km/h, 160km/h i więcej, ćwiczyć winkle, "ryczeć silnikami", stawiać motocykle na tylnym kole, "zamykać opony" to starajcie się o budowę toru.
      Spróbujcie a może ci "źli mieszkańcy" pomogą?! Nie oni jedni chcieliby ciszy, ale ciszy pragną też ci mieszkający na osiedlach w blokach, ci którzy są sąsiadami parkingów przy marketach.
      • Gość: Poki Re: Myślenie nie boli IP: *.centertel.pl 17.09.12, 10:48
        Zbyt dużo wymagasz. Większość z motocyklistów jest wykształcona , ma dobrą pracę lub prowadzi swoje firmy. Uważają że inni się już nie liczą. Ale takie podejście świadczy tylko o tym że sprawdza się powiedzenie o kulturze nabytej i tej wrodzonej. Szacunku do innych zwyczajnie nie nauczyła ich matka i ojciec, a teraz są tego efekty. Domy przy tej drodze powstały dużo, dużo wcześniej niż ta piękna droga. Jak piszesz - kiedyś los zemści się i to oni będą na pozycji broniących swojego prawa do życia w ciszy i spokoju. Teraz działa psychologia tłumu, czyli w grupie / na forach i drogach / są mocni, muszą się pokazać i zabłysnąć. Przyjdzie czas na zmianę ich podejścia do życia.
    • Gość: ????? chyba policja ze śląska nie radzi sobie IP: *.centertel.pl 21.09.12, 01:22

katowice.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1543987,piraci-na-katowickich-ulicach-jezdza-jak-szaleni-i-sie-tym,id,t.html#c895669acd760030,1,3,5
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka