Dodaj do ulubionych

Poszukuję endokrynologa dziecięcego

20.01.13, 20:56
Możecie kogoś polecić?
Obserwuj wątek
      • pola468 Re: Poszukuję endokrynologa dziecięcego 22.01.13, 22:01
        Doktor Sonia Tomasiewicz - przyjmuje w szpitalu pediatrycznym w Bielsku i w poradni endokrynologicznej w Czechowicach. Jest pediatrą również.

--
        "Nikomu nie wolno drżeć przed nieznanym, gdyż każdy jest w stanie zdobyć to, czego pragnie i to, czego mu potrzeba".
        Alchemik
        wwwpodrozenike.blox.pl
        • cardua Re: Poszukuję endokrynologa dziecięcego 22.01.13, 23:09
          ODRADZAM BIELSKI SZPITAL PEDIATRYCZNY!!!
          Nasza historia jest długa, nie chcę się rozpisywać, by nie zanudzać. Byliśmy w szpitalu pediatrycznym u niby pani endokrynolog dziecięcej z 1,5 miesięczym maleństwem. Potem bardzo długo nie mogliśmy wyjść z szoku, że lekarka (chyba akurat nie pani Sonia) kazała nam podawać bardzo dużą dawkę hormonów, bo upierała się, że norma dla noworodka jest taka sama, jak dla dorosłej osoby, czyli tsh do 4,5. Nasz syn miał wynik tsh około 9.
          Ponieważ się upieraliśmy, że nie podamy dziecku hormonów bez ponownej konsultacji, pediatra dał nam ponowne skierowanie, ale kazał jechać do Prokocimia lub do Ligoty. Byliśmy w Prokocimiu, a tam pani endokrynolog (dr n. med.) potwierdziła, że dobrze zrobiliśmy, nie podając małemu euthyroxu. Była w ciężkim szoku, że lekarz nie zna norm, krzyczała ze złości, że oni w specjalistycznych szpitalach zawsze służą radą innym lekarzom, jeśli ci nie znają norm lub nie wiedzą, jak postępować.
          Minęło już trochę czasu, dziecko rozwija się normalnie, jest zdrowe, dla pewności miało jeszcze potem robione tsh i nigdy nie dostało hormonów.
          Nie wiem, jak jest teraz w pediatrycznym, ale wtedy żadna z dwóch lekarek tam pracujących, nie miała pełnej specjalizacji endokrynologicznej. (można to łatwo sprawdzić w centralnym rejestrze lekarzy)
          Jeśli macie problem z dzieckiem, polecam tylko specjalistyczne ośrodki czyli PROKOCIM lub LIGOTĘ. Z tarczycą nie ma żartów, podanie raz niewłaściwego leku może przynieść nieodwracalne skutki.
          Pozdrawiam i życzę zdrowia.
          • pola468 Re: Poszukuję endokrynologa dziecięcego 23.01.13, 11:11
            Cardua - dobrze, że dzielisz się swoim doświadczeniem. Lekarz jest tylko człowiekiem, ma prawo do błędu, chociaż życzymy sobie (zupełnie słusznie, zresztą), aby naszym dzieciom służył jak najlepiej i tylko trafnie stawiając diagnozy. Nie wiem o jakim czasie mówisz, kiedy dziecko było konsultowane. Ja prowadzę dziecko u dr T od pięciu lat i nie było tego typu problemów - nietrafne leczenie, brak współpracy z rodzicami. Wiem, że w międzyczasie pani doktor pogłębia specjalizację, a że leczy nasze dzieci jako pediatra także doświadczam, że korzystnie układa się ta specjalistyczno - dziecięca opieka od kilku już lat właśnie.
            Naturalnie, mamy prawo szukać takich specjalistów, jakich oczekujemy wg własnych wymogów.
            Pzdr!
            --
            "Nikomu nie wolno drżeć przed nieznanym, gdyż każdy jest w stanie zdobyć to, czego pragnie i to, czego mu potrzeba".
            Alchemik
            wwwpodrozenike.blox.pl
        • muta001 Prosze o opinie na temat dr Soni Tomasiewicz 23.06.13, 16:06
          pola468 napisała:

> Doktor Sonia Tomasiewicz - przyjmuje w szpitalu pediatrycznym w Bielsku i w por
          > adni endokrynologicznej w Czechowicach. Jest pediatrą również.

Napisz proszę coś więcej na temat Pani doktor Soni Tomasiewicz, za niedługo idę tam z dzieckiem na pierwsza wizytę i chciałabym wiedzieć czego się mogę spodziewać
          Jak często wyznacza wizyty ta Pani doktor?
          Czy jest spokojna, miła i wyrozumiała? (mam trochę nadpobudliwe dziecko co niektórych bardzo denerwuje)
    • anulajc Re: Poszukuję endokrynologa dziecięcego 25.06.13, 11:17
      Ja też Ci polecę dr Sonię. Chodziłam do niej z synem, potem nas skierowała na dokładną diagnostykę do Ligoty i tam się leczymy u dr Kaliny-Falskiej (bardzo dobry specjalista) ona też przyjmuje w Bielsku prywatnie w przychodni na Partyzantów nad Makiem. Jest chyba raz w miesiącu.
      • muta001 Re: Poszukuję endokrynologa dziecięcego 22.07.13, 21:03
        Dziewczyny napiszcie proszę jak przyjmuje Pani Sonia w szpitalu pediatrycznym. Na umówione godziny czy według kolejności przyjścia (i czy duże są tłoki przed gabinetem)
        Pytam, ponieważ często pomimo wyznaczonych godzin i tak wchodzi się w kolejności przyjścia:(
        • pola468 Re: Poszukuję endokrynologa dziecięcego 23.07.13, 00:44
          Powiem tak, pewnego razu w rejestracji pani zza okienka nie omieszkała wspomnieć mi o tym, że się spóźniłam na wyznaczona godzinę i co ona ma teraz zrobić (pytanie retoryczne, panie z tej rejestracji ogólnie uprzejmością "nie grzeszą") - gdy tymczasem do samego gabinetu można wejść dość punktualnie (a nawet wcześniej o kilka minut), a innego dnia czekać ponad godzinę od swojej godziny wejścia. Sam lekarz nie ma na to wiarygodnego wpływu, poza tym, jak długo organizuje przebieg czasowy wizyty. Ja akurat zawsze mam dwójkę dzieci, więc jestem pacjentem długo omawiającym sprawy. W międzyczasie np wraca inny pacjent z usg tarczycy czy rtg nadgarstka i trzeba go wpuścić, zupełnie jak w poradni kardiologicznej. Nasze wizyty w ostatnim kwartale przebiegały akurat dość sprawnie (a jeżdżę tam już kilka lat i różnie bywało), może długość oczekiwania na termin sprzyja "przepadaniu" pacjentów, tzn jakiś odsetek ostatecznie nie przybywa na ustalony termin?
          Co do pani Sonii - na dzień obecny nasza współpraca przebiega dobrze, minusem niestety są długie przerwy pomiędzy kolejnymi kontrolami (4 - 6 mcy) ale sądzę, że sam lekarz także nie ma na to wpływu - tu akurat kłania się tzw limit pacjentów ;/.

--
          "Umieranie z tęsknoty za miłością może jest żałosne, ale w ostatecznym rozrachunku niewiele się różni od innych rodzajów umierania."
          Cold Spring Harbor, R. Yates

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka