Dodaj do ulubionych

Benedykt 16 na Błoniach wśród młodych - był ktoś?

28.05.06, 12:41
Nie zapomnę tego spotkania do końca życia, wielu młodych ludzi i nie tylko
(chyba było ponad 500tys osób) przybyło w sobotę na Blonia. Wspaniała
atmosfera, piękne, poetyckie słowa Ojca Świętego, modlitwa...

Cieszę, się że do nas przybył:)
Obserwuj wątek
    • Gość: Maciek Re: Benedykt 16 na Błoniach wśród młodych - był k IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.05.06, 14:25
      A wiesz, ilu ludzi w Polsce nie zjadło dzisiaj obiadu, bo nie mają pieniędzy na
      jedzenie? Gdybyś wydał pieniądze żeby im pomóc, zamiast na pociąg, to zrobiłbyś
      coś dobrego. A tak to tylko bezsensownie wyrzuciłeś kasę żeby zobaczyć starca,
      który uczył się w młodości że Polacy to untermensche i że ich miejsce jest w
      komorze gazowej. A teraz wydaje kasę na jeżdżenie limuzynami, a tysiące Polaków
      pozostają w nędzy! Ja bym się na twoim miejscu wstydził.
      • aliveinchains Re: Benedykt 16 na Błoniach wśród młodych - był k 28.05.06, 15:43
        Proszę o skasowanie tych bredni kolejnego prowokatora...
        • Gość: JK Re: Benedykt 16 na Błoniach wśród młodych - był k IP: *.bielsko.dialog.net.pl 28.05.06, 19:59
          A to jakim prawem domagasz się skasowania wypowiedzi Maćka? Na szczęscie nie
          żyjemy jeszcze w państwie wyznaniowym i każdy ma prawo wyrazić swoją opinę.Ja
          także myślę tak jak Maciek.
          • aliveinchains Re: Benedykt 16 na Błoniach wśród młodych - był k 28.05.06, 20:17
            B16 dlatego, że jest Niemcem, który nieświadomie zaliczyl epizod w HJ, jest zły
            i nie godzien stanowiska papieża? Stek bzdur...

Jak maciuś tak dba o biednych, i paczy na to na co wydaje pieniądze...to niech
            zrozumie, że ponad połowa mojej i każdego innego pracującego Polaka wypłaty
            brutto oraz 22% VAT jaki kazdy z nas płaci w większości idą na socjał dla
            "biednych i potrzebujących"...a kościół akurat lepiej gospodaruje pieniędzmi
            Caritasu niż jakakolwiek państwowa organizacja prosocjalna...

Na szczęscie nie
            > żyjemy jeszcze w państwie wyznaniowym i każdy ma prawo wyrazić swoją opinę

pod warunkiem, że się czegoś/kogoś nie dyskryminuje...

• Gość: 3gość Re: Benedykt 16 na Błoniach wśród młodych - był k IP: *.altar.net.pl / *.altar.net.pl 28.05.06, 20:49
              Pozdrawiam kolegę pielgrzyma.

> Jak maciuś tak dba o biednych, i paczy na to na co wydaje pieniądze...
              > to niech zrozumie, że ponad połowa mojej i każdego innego pracującego
              > Polaka wypłaty brutto oraz 22% VAT jaki kazdy z nas płaci w większości
              > idą na socjał dla "biednych i potrzebujących"...

Po pierwsze nie "połowa pensji" - to dalece zawyżone określenie.
              Po drugie: Ja bym raczej napisał, że znikoma część wymienionych podatków ma
              takie przeznaczenie. A już chyba szczególnie VAT'u.

> > Na szczęscie nie żyjemy jeszcze w państwie wyznaniowym i każdy
              > > ma prawo wyrazić swoją opinę
              >
              > pod warunkiem, że się czegoś/kogoś nie dyskryminuje...

Wydaje mi się, że to nie była dyskryminacja.
              • aliveinchains Re: Benedykt 16 na Błoniach wśród młodych - był k 28.05.06, 21:37
                > Po pierwsze nie "połowa pensji" - to dalece zawyżone określenie.
                > Po drugie: Ja bym raczej napisał, że znikoma część wymienionych podatków ma
                > takie przeznaczenie. A już chyba szczególnie VAT

To niewiele chyba wiesz o kulisach naszych wydatków, i o procencie ludzi którzy
                już długo przed zakończniem wieku aktywności zawodowej przeszły na renty, lub
                będąc nawet młodymi ludzmi żyją z socjału...VAT odgrywa tu niebagatelną rolę, o
                ile nie największą...

>
                > Wydaje mi się, że to nie była dyskryminacja.

debilna wypowiedz...niech ci będzie
                • Gość: 3gość Re: Benedykt 16 na Błoniach wśród młodych - był k IP: *.devs.futuro.pl 29.05.06, 08:17
                  Może i wiem niewiele. Tyle tylko ile mi życie pokazuje. Wiem, że podatków płacę
                  spokojnie na dwie ładne pensje, a znam rencistów, którzy wspólnie nawet jednej
                  nie poskładają. To tylko jeden z przykładów.

I proszę mi słów do ust nie wkładać, nie powiedziałem "debilna wypowiedz".

Poza tym musisz poćwiczyć tolerancję i wyrozumiałość. Jeżeli ktoś nie podziela
                  Twoich poglądów to nie znaczy, że od razu jest wart Twoich nieuprzejmości.
        • mcmaxim Re: Benedykt 16 na Błoniach wśród młodych - był k 28.05.06, 20:54
          To nie jest prowokacja, ino scyro prowda :-)
          • Gość: pikuś Re: Benedykt 16 na Błoniach wśród młodych - był k IP: *.cei.com.pl 30.05.06, 10:56
            mcmaxim napisał:

> To nie jest prowokacja, ino scyro prowda :-)

Taaak. Zrzeczenie się pieniędzy na bilet z BB do Krakowa z okazji wizyty B16 na
            rzecz biednych załatwi problemy tego kraju. Po pierwsze, w Polsce nikt nie musi
            chodzić głodny ani spać pod mostem, bo akurat noclegi jak i żywność są
            zapewnione przez multum organizacji pro-społecznych i państwo. Warunek, nie pić
            alkoholu.
            Po drugie, maksymilianku, jak tak chcesz pomagać biednym to wyrzecz się opłaty
            za internet, nie chodz do kina, nie pij piwa ani nie kupuj zbyt drogich
            ciuchów. Zaoszczędzone pieniądze daj na ulicy potrzrebującym. Bo pewnie
            podatków płacisz nie za wiele.

Po trzecie, cieszę się że już nie jesteś moderatorem. Bo jak może być nim
            człowiek ktory tak rozumuje.

Ps. A nie przeszkadza ci to że jeden z forumowiczów jawnie obraził B16?
            • mcmaxim Re: Benedykt 16 na Błoniach wśród młodych - był k 30.05.06, 14:17
              Gość portalu: pikuś napisał(a):

> mcmaxim napisał:
              >
              > > To nie jest prowokacja, ino scyro prowda :-)
              >
              > Taaak. Zrzeczenie się pieniędzy na bilet z BB do Krakowa z okazji wizyty B16 na
              >
              > rzecz biednych załatwi problemy tego kraju.

Nie zalatwi, ale jest na pewno lepszym wykorzystaniem tych pieniedzy.

> Po pierwsze, w Polsce nikt nie musi
              >
              > chodzić głodny ani spać pod mostem, bo akurat noclegi jak i żywność są
              > zapewnione przez multum organizacji pro-społecznych i państwo. Warunek, nie pić
              >
              > alkoholu.

Oczywiscie.

> Po drugie, maksymilianku,

Jesli mowisz do mnie po imieniu, to zdobadz sie na uzywanie Shifta, bo inaczej uznam Cie za czlowieka bez krzty kultury.

> jak tak chcesz pomagać biednym to wyrzecz się opłaty
              > za internet, nie chodz do kina, nie pij piwa ani nie kupuj zbyt drogich
              > ciuchów.

A to w zwiazku z czym?

> Zaoszczędzone pieniądze daj na ulicy potrzrebującym.

Sa lepsze drogi przekazywania srodkow.

> Bo pewnie
              > podatków płacisz nie za wiele.

A ta insynuacja to na jakiej podstawie?

> Po trzecie, cieszę się że już nie jesteś moderatorem. Bo jak może być nim
              > człowiek ktory tak rozumuje.

Tzn jak? Ze nie jestem zwolennikiem jedynie slusznego uwielbienia? Byzydura.

> Ps. A nie przeszkadza ci to że jeden z forumowiczów jawnie obraził B16?

Primo: kto i gdzie obrazil? Secundo: co mi do tego?
      • Gość: zgryźlak bielsko-b Re: Benedykt 16 na Błoniach wśród młodych - był k IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.05.06, 23:34
        Gość portalu: Maciek napisał(a):

> A wiesz, ilu ludzi w Polsce nie zjadło dzisiaj obiadu, bo nie mają pieniędzy
        na
        > jedzenie? Gdybyś wydał pieniądze żeby im pomóc, zamiast na pociąg, to
        zrobiłbyś
        > coś dobrego.

A niby dlaczego Ali miałby utrzymywać nieudaczników. Od tego ewent. jest rząd i
        pomoc społeczna.

> A tak to tylko bezsensownie wyrzuciłeś kasę żeby zobaczyć starca,
        > który uczył się w młodości że Polacy to untermensche i że ich miejsce jest w
        > komorze gazowej.

Sam to wymyśliłeś czy na terapii????

>A teraz wydaje kasę na jeżdżenie limuzynami, a tysiące Polaków
        > pozostają w nędzy!

Twoją forsę dobroczyńco????

Jak byś rozumiał co piszsz, to bym bym się na twoim miejscu wstydził.
        • pieprz.kajenski Re: Benedykt 16 na Błoniach wśród młodych - był k 28.05.06, 23:43
          Gość portalu: zgryźlak bielsko-b napisał(a):
          > A niby dlaczego Ali miałby utrzymywać nieudaczników

niezbadane sa losy ludzi-obyś nie usłyszał takiego epitetu w swoim kierunku,
          gdybyś był kiedyś w baaardzo ciężkiej sytuacji życiowej..., nie życzę Ci.
    • mcmaxim Re: Benedykt 16 na Błoniach wśród młodych - był k 28.05.06, 20:56
      Ja tam wole mala, paruosobowa, grupe od polmilionowego spedu...

PS. Jestes z pokolenia JaPa2, czy B16? >:-}
      (to juz, owszem, polprowokacja, ale full uzasadniona.)
      • aliveinchains Re: Benedykt 16 na Błoniach wśród młodych - był k 28.05.06, 21:39
        mcmaxim napisał:

> Ja tam wole mala, paruosobowa, grupe od polmilionowego spedu...
        Jak Kolego maksi nie byłeś to nie nazywaj tego półmilionowego tłumu wiernych
        spedem...bo atmosfera była wspaniała, i bynajmniej nie czułem się jak na pikiniku...
    • Gość: kk Re: Benedykt 16 na Błoniach wśród młodych - był k IP: *.ustron.sdi.tpnet.pl 01.06.06, 11:57
      Ali, widzę że jesteś trochę osamotniony. Sam byłem i jestem pod wielkim
      wrażeniem. Argumentacje reszty dotyczące kosztów oraz ich innego wykorzystania,
      to już wyłącznie żałosna pieśń przeszłości - strasznie niemodna i bardzo
      niskich lotów. Nikt mnie nie zmuszał do wyjazdu na to spotkanie. Moje pieniądze
      są moimi i wara od nich. Dziwię się takiemu podejściu do sprawy, ale czytając
      tego typu posty, to przestaję się dziwić, bo pochodzą one głównie od ludzi,
      którzy mają wyraźne kłopoty ze stosowaniem poprawnej polszczyzny. Co do pomocy
      biednym i potrzebującym, to co niedzielę są organizowane zbiórki pod kościołem
      Opatrzności Bożej w BB, przez różnego rodzaju org. pomocy społecznej i w ten
      właśnie sposób regularnie przekazuję kilkadziesiąt zł. miesięcznie z gwarancją,
      że zostaną one właściwie wydane. Ciekaw jestem ile realnie zł. miesięcznie
      przeznaczają na pomoc biednym ci którzy tak bardzo stoją w ich obronie, choćby
      na tym Forum.
      • Gość: pikuś Re: Benedykt 16 na Błoniach wśród młodych - był k IP: *.cei.com.pl 01.06.06, 12:33
        a ja do Twojego postu dodam jeszcze, że po raz kolejny zbłaźnił się mcmaxim,
        zresztą nie po raz pierwszy i po jego opowieściach dotyczących kwestii
        żydowskiej oraz wojennej nie jestem tym specjalnie zaskoczony.

Ciekawe, że człowiek ten broni "warości RAŚ i ślązakowców" a jakoś nie
        przeszkadza mu że ktoś obraził Ojca Świętego B16, wręcz komentuje "szczyro
        prowdo". Do tego wmawia, że nie ma problemu.
        • albrecht1 Re: Benedykt 16 na Błoniach wśród młodych - był k 01.06.06, 13:40

> Ciekawe, że człowiek ten broni "warości RAŚ i ślązakowców"

Po pierwsze co ma do tematu tego wątku RAŚ? Czy RAŚ atakuje Kościół Katolicki,
          amoże wizytę Banedykta XVI?
          Po drugie nie wmawiaj człowiekowi choroby, bo mcmaxim nie jest
          obrońcą "wartości RAS", a wręcz krytykiem tego stowarzyszenia.
          Jeśli twierdzisz, że jest inaczej może zacytuj odpowiedni wpis.
        • mcmaxim Re: Benedykt 16 na Błoniach wśród młodych - był k 01.06.06, 18:12

> a ja do Twojego postu dodam jeszcze, że po raz kolejny zbłaźnił się mcmaxim,
          > zresztą nie po raz pierwszy i po jego opowieściach dotyczących kwestii
          > żydowskiej oraz wojennej nie jestem tym specjalnie zaskoczony.

1. Jakie sa moje opowiesci dot. kwestii zydowskiej i wojennej?!
          2. Co to ma wspolnego z KRK?

> Ciekawe, że człowiek ten broni "warości RAŚ i ślązakowców"

Prosze o konkretne cytaty, a nie pomowienia.

> a jakoś nie
          > przeszkadza mu że ktoś obraził Ojca Świętego B16, wręcz komentuje "szczyro
          > prowdo". Do tego wmawia, że nie ma problemu.

A kto i gdzie obrazil papieza?! Jezeli wg Ciebie to, co napisal "Maciek" to nieprawda, to w takim razie udowodnij mnie i nam tu wszystkim przy okazji, ze Joseph Ratzinger aka Benedetto XVI nie byl czlonkiem Hitlerjugend (co jest znanym FAKTEM historycznym), uczeszczal do szkoly ktora byla wolna od ideologii nazistowskiej, i obecnie nie jezdzi silnie chronionymi limuzynami zakupionymi za pieniadze czlonkow KRK.
          • Gość: kk maks - wyluzuj, bo brniesz IP: *.ustron.sdi.tpnet.pl 02.06.06, 09:20
            Ty też uczęszczałeś do zideologizowanej szkoły - jak większość z nas - I CO Z
            TEGO ? Wielu z nas należało do ZHP, głównie po to aby móc wyjechać raz w roku
            na wakacje z kumplami ? Hitler wygrał wybory (o dziwo demokratyczne) w
            Niemczech i wprowadzał swój schemat funkcjonowania państwa wraz z Hitlerjugend,
            do którego byli wcielani wszyscy młodzi chłopcy.
            Wytłumacz nam - racjonalnie, a nie ideologicznie i frazesowo, jaki ma to wpływ
            na ocenę obecnej działalności Ratzingera jako Papieża Benedykta XVI. A tym
            bardziej na jego spotkanie z młodzieżą na krakowskich Błoniach ?
            • Gość: pikuś maks brnie niczym tramwaj w korku IP: *.cei.com.pl 02.06.06, 09:36
              "A tak to tylko bezsensownie wyrzuciłeś kasę żeby zobaczyć starca,
              który uczył się w młodości że Polacy to untermensche i że ich miejsce jest w
              komorze gazowej. A teraz wydaje kasę na jeżdżenie limuzynami, a tysiące Polaków
              pozostają w nędzy! Ja bym się na twoim miejscu wstydził. "

No właśnie wytłumacz maksymilianku dlaczego "starzec" B16 jest (jak wynika z
              wypowiedzi) "złym" papiezem, niegodnym urzędu i wizyty w naszym kraju? Bo był w
              HJ? Co do limuzyn itd. to dal mnie tani i prymitywny chwyt antyklerykałów.
              Akurat kośció robie bardzo dużo dla biednych. Więcej niż szołmen Jurek Owsak,
              którego też wspieram.

Określiłeś wypowiedz Maćka/a może swoją? jako szczerą prawdę. Prymitywne.

• mcmaxim Re: maks brnie niczym tramwaj w korku 02.06.06, 10:20

> No właśnie wytłumacz maksymilianku

1. Jesli mowisz do mnie po imieniu, to grzecznosc nakazuje podac swoje, poza tym polska ortografia nakazuje pisanie imion z duzej litery.

> dlaczego "starzec" B16 jest (jak wynika z
                > wypowiedzi) "złym" papiezem, niegodnym urzędu

Wyznaniowo, to ja wogole nie uznaje urzedu papieza jako takiego, dla mnie to prezydent obcego panstwa, wiec nie moze byc bardziej lub mniej "godzien", lub byc zlym papiezem - zostawiam to do oceny was, katolikow - ot, tyle :-)

> i wizyty w naszym kraju?
                > Bo był w
                >
                > HJ?

A czy ja napisalem gdziekolwiek ze on jest niegodny zeby przyjezdzac do Polski?!
                Przytocz taki cytat z mojej wypowiedzi, a bedzie wszystko gralo :-)
                Poza tym, to mnie ta wizyta interesowala ni bardziej ni mniej niz wizyta obcego premiera/prezydenta.

> Co do limuzyn itd. to dal mnie tani i prymitywny chwyt antyklerykałów.

Tani i prymitywny - ale czy zaprzeczysz, ze tak wlasnie jest?
                I ze poza papiezem znakomita wiekszosc wierchuszki KRK robi dokladnie tak samo?

PS. Nie obrazaj ludzi, bo daleko na tym nie zajedziesz. Prymitywne to sa Twoje insynuacje i zarzuty nie podparte NICZYM.

PLONK warning.
                • Gość: pikuś Re: maks brnie niczym tramwaj w korku IP: *.cei.com.pl 02.06.06, 11:27
                  > PS. Nie obrazaj ludzi, bo daleko na tym nie zajedziesz. Prymitywne to sa
                  Twoje
                  > insynuacje i zarzuty nie podparte NICZYM.
                  >

To ty nie wmawiaj mi insynuacji, bo nie ja napisałem "szczera prawda" pod
                  bredniami maćka i nie ja zacząłem krytykować kościół. Temat tyczył się wizyty
                  papieża na Błoniach i skierowany był do tych co tam byli. Nie tak? A
                  kontrargument, że Kościół zdziera kasę to dla mnie jest tani chwyt. Bez odbioru.

• mcmaxim PLONK 02.06.06, 11:53

• mcmaxim Re: maks - wyluzuj, bo brniesz 02.06.06, 10:12
              1. W co brne?
              2. Jesli mowisz do mnie po imieniu, to
              a) grzecznie by bylo podac swoje
              b) w ortografii jez. polskiego przyjete jest pisanie imion z duzej litery (no chyba ze zalezy Ci na tym, aby mnie obrazic, ale to juz co innego).

> Ty też uczęszczałeś do zideologizowanej szkoły - jak większość z nas - I CO Z
              > TEGO ? Wielu z nas należało do ZHP, głównie po to aby móc wyjechać raz w roku
              > na wakacje z kumplami ? Hitler wygrał wybory (o dziwo demokratyczne) w
              > Niemczech i wprowadzał swój schemat funkcjonowania państwa wraz z Hitlerjugend,
              >
              > do którego byli wcielani wszyscy młodzi chłopcy.

No i to sa fakty historyczne, a z faktami sie nie dyskutuje.

> Wytłumacz nam - racjonalnie, a nie ideologicznie i frazesowo, jaki ma to wpływ
              > na ocenę obecnej działalności Ratzingera jako Papieża Benedykta XVI. A tym
              > bardziej na jego spotkanie z młodzieżą na krakowskich Błoniach ?

Nie ma zadnej. Ale denerwuje mnie, jesli ktos zarzuca komus innemu obraze za najzwyczajniejsze w swiecie przytoczenie faktow historycznych. Ot, tyle :-)

BTW - Przepraszam, ale kto do cholery wyciagal dziadka w Wehrmachcie, jak nie PIS, wspierany przez KRK?! Dokladnie takie samo prawo do krytyki maja przeciwnicy.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka