Dodaj do ulubionych

.. jeszcze jedno ważne - szczepienie szkutków w E.

04.08.06, 18:04
jak to jest?
szczepią czy nie, a jeśli tak, to jaki zestaw podają i ile sobie za to liczą?
i czy oznaczają grupę krwi dziecka /przy wypisie jest adnotacja o grupie?/
Obserwuj wątek
      • luciii aaacha... hmm 04.08.06, 18:35
        no to hmmm

kurczę, my mamy dość ciekawie, bo wąż ma super extra nietypową krew :P
        i będę chciała i tak zrobić badanie w kierunku grupy wcześniej, by choć po
        części wiedzieć, czy młody załapie się na "nietypówkę" po tacie, czy tak jak z
        córką będzie spokój :P

ja nie wiem, jakoś dawniej robili w szpitalach od razu po porodzie i było ok
        no ale ja się za bardzo na tym wszystkim nie znam, to może faktycznie cosik w
        tym jest ;)

a co do szczepionek - jedną zbiorową rzucają, czy kilka po kolei?
        • mpd3 konflikt 04.08.06, 18:41
          mowili mi ze szczepia jak w kazdym szpitalu, ale szczerze mowiac nie
          dowiadywalam sie czy to jest kilka wkluc, czy wszystko w jednym...
          a z ta grupa - to dziwne. W szpitalu chyba oznaczaja. Mam nadzieje, ze skoro mam
          konflikt serologiczny z mezem, to moge liczyc ze dadza mi ten zastrzyk, ktory
          zapobiegnie komplikacjom w kolejnej ciazy?
          • luciii u nas nie ma konfliktu 04.08.06, 18:47
            tylko mąż ma ciekawą nietypową grupę krwi /baaardzo rzadko się taka zdarza/
            ale oboje mamy Rh minus, więc konfliktu nie ma

moja Mysza miała w szpitalu 10 lat temu od razu oznaczaną grupę krwi
            stąd się pytałam, jak to jest w prywatnej klinice

co do podania zastrzyku chroniącego /nie wiem jak on się dokładnie nazywa, nie
            jestem w temacie/, to myslę, że w przypadku konfliktu na pewno jest podawany,
            bez dwóch zdań
          • ladydaisy Re: konflikt 04.08.06, 20:55
            spokojnie, podają zaraz po porodzie wszystkim mamom które mają konflikt
            serologiczy z tatą, ja mam podobny problem (ja mam RH-, mąż zerówkę) i pytałam
            dr Kawulok, która prowadzi moją ciążę jak to jest, powiedziała, że po porodzie
            dostanę szczepionkę i bedzie ok, przy kolejnej ciąży nie bedzie komplikacji.
            pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka