Dodaj do ulubionych

Co sądzicie o Szczyrku?

IP: 10.30.134.* 14.12.01, 18:38
Jesteście narciarzami, turystami? Jeździcie do Szczyrku na narty albo deskę?
Opowiedzcie, co sądzicie o tym miejscu. Nie podoba się wam? Jest drogo?
Uważacie, że nie ma „klimatu”? Że nie ma co robić wieczorami? Że nie wiadomo,
do którego pensjonatu trafić? Że boicie się, czy wyciągi nie ruszą, bo stoki
będą grodzone? Może coś nieprzyjemnego albo głupiego wam się przydarzyło? A
może wręcz przeciwnie, uważacie, że Szcyrk jest super i właśnie taka zimowa
stolica Polski jest nam potrzebna? Ulżyj sobie i napisz, co o tym sądzisz...
Obserwuj wątek
    • agfa Re: Co sądzicie o Szczyrku? 17.12.01, 11:07
      Dla mnie Szczyrk ma jedna wielka zalete jako centrum sportow zimowych - jest
      blisko (mieszkam w Bielsku). Nie lubie tlokow do wyciagow w weekendy, ale jak
      sie wstanie raniutko, to jeszcze mozna pojezdzic.
      Pozostala infrastruktura niezbyt mnie interesuje, choc kiedys organizowalam
      kilkudniowe szkolenie w Szczyrku, goscie byli dosc wymagajacy i sobie chwalili.
      Zwlaszcza rajcowaly ich oswietlone stoki, ale i na knajpy nie narzekali.
      Niektorzy z nich wrocili tam z rodzinami. W zeszlym roku sciagnelam tam
      znajomych z zagranicy, oczywiscie tez w zimie, a jaka zima byla rok temu kazdy
      wie. Ale i tak nie narzekali - moze jedynie na problemy jezykowe.
      • emi44 Re: Co sądzicie o Szczyrku? 17.12.01, 21:53
        Szczyrek jest super - tylko te eternitowe płytki na chałupach - stężenie
        azbestu ponad normę ! Może Ci zagraniczni goście się nie zmiarkowali - ale cóż
        choroba (pylica) ujawnia się po 20,30 latach ! Ale nie podejrzewam
        przedmówczyni o tak niecne zamiary!!! Przecież od razu mogła ich wysłać na
        narty biegowe pod Czarnobyl.
    • Gość: laryx Re: Co sądzicie o Szczyrku? IP: 192.168.1.* 21.12.01, 09:05
      No cóż. są ładniejsze miejsca. CO z tego, że w Szczyrku, a przynajmniej w GON-
      ie dba się o stoki, karty są magnetyczne (choć ich cena to jedna wielka kpina),
      jeżeli miejscowi kapitaliści restauratorzy mentalnościa tkwią w poprzedniej
      epoce. Kiedyś rankiem, jako że przyjechałem wcześniej chciałem napić się kawy,
      niestety wszędzie było zamknięte, a zapukawszy do jednego z barów dowiedziałem
      się, że dla jednego gościa nie opłaca się otwierać. Na nic zdała się moja
      argumentacja, że jak otworzy to może wsześniej nadejdą inni. Panowie
      restauratorzy. To, że macie hot dogi i pizze nie znaczy, że to już ameryka. tak
      więc na dłuższy wypoczynek zimowy staram się jeździć w Alpy (początkiem i
      końcem sezonu nie jest wcale tak drogo). Tam przynajmniej cenią sobie każdego
      klienta nieważne, czy przyjechał okularnikiem czy wartburgiem. Do Szczyrku to
      można najwyżej pojechać w śrogku tygodnia, jak nie ma ludzi. I oczywiście
      odpowiednoi późno, by trafic na jakąś otwartą knajpę
      • Gość: genek Re: Co sądzicie o Szczyrku? IP: 192.168.1.* 21.12.01, 09:08
        Gość portalu: laryx napisał(a):

> No cóż. są ładniejsze miejsca. CO z tego, że w Szczyrku, a przynajmniej w GON-
        > ie dba się o stoki, karty są magnetyczne (choć ich cena to jedna wielka kpina),
        >
        > jeżeli miejscowi kapitaliści restauratorzy mentalnościa tkwią w poprzedniej
        > epoce. Kiedyś rankiem, jako że przyjechałem wcześniej chciałem napić się kawy,
        > niestety wszędzie było zamknięte, a zapukawszy do jednego z barów dowiedziałem
        > się, że dla jednego gościa nie opłaca się otwierać. Na nic zdała się moja
        > argumentacja, że jak otworzy to może wsześniej nadejdą inni. Panowie
        > restauratorzy. To, że macie hot dogi i pizze nie znaczy, że to już ameryka. tak
        >
        > więc na dłuższy wypoczynek zimowy staram się jeździć w Alpy (początkiem i
        > końcem sezonu nie jest wcale tak drogo). Tam przynajmniej cenią sobie każdego
        > klienta nieważne, czy przyjechał okularnikiem czy wartburgiem. Do Szczyrku to
        > można najwyżej pojechać w śrogku tygodnia, jak nie ma ludzi. I oczywiście
        > odpowiednoi późno, by trafic na jakąś otwartą knajpę

Nie przesadzaj Laryx nie jest aż tak źle. Sam widzisz kilka puluów szczyrku ja
        dostrzegam ich znacznie więcej. Kto kiedys b pomyślał o tym, by na stoku było
        piwo, herbata z rumem, a do tego toalety :-)), nic że płatne srdze. Do tego
        telefoniczna informacja o warunkach sniegowych. Ja tam wolę nasz Szczyrk od Alp.
        NA razie jest tu jeszcze dużo taniej

• Gość: laryx Re: Co sądzicie o Szczyrku? IP: 192.168.1.* 21.12.01, 09:20
          Gość portalu: genek napisał(a):

> Gość portalu: laryx napisał(a):
          >
          > > No cóż. są ładniejsze miejsca. CO z tego, że w Szczyrku, a przynajmniej w
          > GON-
          > > ie dba się o stoki, karty są magnetyczne (choć ich cena to jedna wielka kp
          > ina),
          > >
          > > jeżeli miejscowi kapitaliści restauratorzy mentalnościa tkwią w poprzednie
          > j
          > > epoce. Kiedyś rankiem, jako że przyjechałem wcześniej chciałem napić się k
          > awy,
          > > niestety wszędzie było zamknięte, a zapukawszy do jednego z barów dowiedzi
          > ałem
          > > się, że dla jednego gościa nie opłaca się otwierać. Na nic zdała się moja
          > > argumentacja, że jak otworzy to może wsześniej nadejdą inni. Panowie
          > > restauratorzy. To, że macie hot dogi i pizze nie znaczy, że to już ameryka
          > . tak
          > >
          > > więc na dłuższy wypoczynek zimowy staram się jeździć w Alpy (początkiem i
          > > końcem sezonu nie jest wcale tak drogo). Tam przynajmniej cenią sobie każd
          > ego
          > > klienta nieważne, czy przyjechał okularnikiem czy wartburgiem. Do Szczyrku
          > to
          > > można najwyżej pojechać w śrogku tygodnia, jak nie ma ludzi. I oczywiście
          > > odpowiednoi późno, by trafic na jakąś otwartą knajpę
          >
          > Nie przesadzaj Laryx nie jest aż tak źle. Sam widzisz kilka puluów szczyrku ja
          > dostrzegam ich znacznie więcej. Kto kiedys b pomyślał o tym, by na stoku było
          > piwo, herbata z rumem, a do tego toalety :-)), nic że płatne srdze. Do tego
          > telefoniczna informacja o warunkach sniegowych. Ja tam wolę nasz Szczyrk od Alp
          > .
          > NA razie jest tu jeszcze dużo taniej

Gienek fajna ksywka Robercik:-)))

Nie mogę się z tobą zgodzić, nawet jeśli pracujesz biurko obok:-)) i do tego w
          konkurencyjnej do Agory firmie:-)) Tyrol Górą! Turol rulez

• Gość: jatko Re: Co sądzicie o Szczyrku? IP: 62.233.138.* 21.12.01, 09:44
      Szczyrk wywołuje u mnie zawsze miłe skojarzenia. Dotyczy to zarówno zimowych
      wyjazdów na narty, jaki letnich wędrówek. Mimo, że dziś wszystko inaczej
      wygląda, to jednak ciągle będę pamiętał lata, kiedy nie było mowy o barach, hot
      dogach itp. Wtedy cały prowiant nosiło się ze sobą. Nie ma zatem dla mnie
      znaczenia tzw. infrastruktura turystyczna, nie ważne, że teraz trudno się
      stamtąd wraca (ok godz. 16.00 w zimie zawsze są korki), nie ważne też,
      przyjeżdżają już inni ludzie. Dla mnie Szczyrk to miejsce, w którym miło się
      odpoczywa, które kojarzy mi się ze smakiem herbaty z cytryną (tej z termosu).

Trochę się zrobiłem sentymentalny. To chyba wpływ Świąt.
    • Gość: sszem Re: Co sądzicie o Szczyrku? IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 21.12.01, 19:21
      Nikt nie powinien narzekac.Ja mieszkajac w Bielsku nie docenialem jego walorow,
      tzn. jezdzilem tam na narty i tyle.Teraz juz nie mieszkam w tym pieknym miescie
      (bardzo mnie ciagnie z powrotem), na najblizsza gorke jade 2 godziny i nie moze
      ona sie umywac do szczyrku ( nie wspomne o gorce w moim miescie bo przy niej
      Debowiec to wielkie gory), wiec cudze chwalicie swego nie znacie zdalo by sie
      powiedziec
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka