Dodaj do ulubionych

Sky Europe to amatorzy i leszcze

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.06.04, 11:37
Sky Jurop to jakis makabryczny zart. W zeszly czwartek lecialemj do Paryza i na dzien dobry 2
godziny opoznienia... Stewardessy ni hu hu po polsku, ale w sumie nie ma sie o co czepiac, byly ok,
browarki, itd.
Dramat i to nie w powietrzu rozegral sie w poniedzialek w Paryzewie. Jak przykladny podrozny
pojawilem sie na lotnisku 2.5 przed czasem, zeby ze wszystkim zdazyc i zeby lale od check-inu nie
mialy zbyt duzego stresu... W kolejce pojawila sie wiesc, ze samolot z Warszawy jest opozniony - ok,
pomyslalem sobie, byc moze Sky Jurop tak ma, ze jest opozniony - trudno. Po jakiejs godzinie stania
do check-in kolejka zaczela sie ruszac bardzo powoli, ale zawsze. Po nastepnych 45 minutach
okazalo sie, ze wydaja karty pokladowe, ale ludzie odchodza ze swoim bagazem bez nadawania go...
Przyszla moja kolej i pani powiedziala - wie pan, jaka jest sytuacja. Ja mowie - karwa, a skad mam
wiedziec jaka jest sytuacja skoro mi nikt nie powiedzial? Sytuacja jest taka, ze samolot ma
opoznienie i bedzie ladowal na CDG - autokar bedzie podstawiony o 21. OK, mowie i zabieram swoja
walizke i boarding passy i ide czekac na autobus. W zasadzie nie mialem czekac, bo mial byc o 21,
ale przyjechal o 22. Nie ma problemu, jestem Europejczykiem, zaciskam zeby... Jedziemy na CDG
(dla nieznajacych Paryza musze dodac ze to jest w pyte daleko), ludzie wyladowuja walizki, wchodza
to terminalu, ustawiaja sie w kolejce - przychodzi Francuz i sie pyta:a panstwo do kogo? Jak to do
kogo - tu ma byc samolot z Sky Europe - odpowiadamy. Zadnego samolotu nie bedzie, przynajmniej
nie tutaj, moze na Orly. Ale zaraz, to gdzie jest ten samolot? Mial problemy techniczne, ale leci i
zaraz bedzie na Orly - jedzcie na Orly, tam wszystko zalatwicie. Ludzie pakuja sie do autobusow i
jada, ale zaraz zaraz przeciez Orly zamykaja o 23.30, bo pozniej stamtad zaden samolot juz nie
startuje... Jak nawet samolot tam wyladuje, to juz dzis nie odleci i wszystkich czeka koczowanie na
lotnisku... W naszym autokarze pojawia sie pomysl, zeby nie wysiadac z niego, dopoki nie
porozmawiamy z przedstawicielami Sky Europe - i tu niespodzianka, bo na lotnisku NIE MA zadnych
przedstawicieli Sky Europe i za bardzo nie ma z kim rozmawiac. Po parudziesieciu minutach
przychodzi jakis czlowiek i mowi, ze Sky Europe propobnuje, zebysmy pojechali do pobliskiego
hotelu Ibis - i uwaga uwaga mamy sami za niego zaplacic - to co to za propozycja? - jak ja place, to
niech sobie przynajmniej hotel wybiore, ha ha ha
Ranek, nastepnego dnia... Kilka osob decyduje sie na powrot do kraju Air Polonia, reszta prosi
rodziny o zalatwienie sprawy ze Sky Europe. Dzwonie. Tak, oddzwonimy do pana, mamy jeszcze 16
miejsc (okazalo sie, ze wszystkim mowili, ze maja 16 miejsc) - mowie sobie, nie bede ryzykowal,
zrobie nowa rezerwacje, bo sa miejsca - razem 3600 pln.
Godzine pozniej rzeczywiscie Pan ze Sky Europe oddzwania i mowi, ze mam miejsce na stary numer
rezerwacji i ze nie ma juz problemu.
Otoz ja widze kilka problemow i chce nawiazac to tematu tego postu i wyjasnic, dlaczego Sky Europe
to amatorzy i leszcze:
1. Latajac tanimi liniami pasazer musi liczyc sie z tym, ze jego lot moze nie byc tak komfortowy jak
zwyklymi - ale wie za co placi, a zwykle placi mniej, wiec nie ma tutaj problemu. Nie oznacza to
jednak, ze mam akceptowac klamstawa i wykrety Sky Europe jako sposob postepowania z
pasazerami. Po co mowili ludziom, ze samolot juz leci, po co ta cala wyprawa na CDG - zeby zabic
czas, najwyrazniej...
2. Przedstawiciel linii na lotnisku - nie wszyscy mowia po ahgielsku lub francusku - dla wielu osob ta
sytuacja byla bardzo klopotliwa, bo po prostu nie rozumieli co sie wkolo dzialo. Chyba, ze znajmosc
jezyka obcego jest obowiazkowa, ale wtedy prosze o tym informowac na www i w warunkach
ogolnych.
3. Kasa - zamierzam domagac sie zwrotu kasy za hotel, bo ja ze swojej strony wszystkich warunkow
umowy dotrzymalem.

Czy bede latal Sky Europe w przyszlosci - najprawdopodobnie tak, bo jest duzo taniej, ale sami od
poczatku ciezko pracuja na swoja opinie - bedzie dokladnie tak samo jak z Lotem - beznadziejnie,
ale moze sprobujemy jeszcze ten jeden raz.
Obserwuj wątek
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka