Dodaj do ulubionych

Czy lubicie/szanujecie F/A?

23.07.04, 19:14
...bo mam wrażenie , że traktujecie nas jak kelnerki, którymi możecie
pomiatać i przeganiać po samolocie. Czy naprawdę nikt nie wie, że F/A to
wysoko wykwalifikowany personel kabinowy, który ma wam uratować zycie w razie
awarii? Jak mamy wam życie ratować jak wy nie potraficie się zachować i
wtykazujecie niejednokrotnie brak podstawowego szacunku i brak kultury i
klasy?
Obserwuj wątek
      • libris Re: Czy lubicie/szanujecie F/A? 23.07.04, 19:36
        Wy jesteście chore psychicznie i musicie się leczyć!!! Pewnie promieniowanie
        kosmiczne, na które jesteście na codzien narażone wypaliło wam mózgi!!! Ja
        myślałem, że najważniejszy w samolocie jest kapitan, ale skoro wy sądzicie, że
        jesteście boginiami, to zostawiam to bez komentarza.
    • Gość: T. Re: Czy lubicie/szanujecie F/A? IP: 5.6R* / *.wireless.com.py 24.07.04, 20:50
      Lubie tych sympatycznych. Z racji mojego miejsca zamieszkania latam bardzo
      czesto i mam rozne wspomnienia zwiazane z Fa's. Nie wiem dlaczego wszyscy
      wieszaja psy na Locie lub Eurolocie - ja spotkalem sie z mila i sympatyczna
      obsluga i bylem tym mile zaskoczony.
      Niemile mam natomiast wspomnienia z "Lufa", gdzie sie w dupe wchodzi tylko
      paxom z first class, taki sobie jest Varig (aczkolwiek porcja whisky nalana tam
      do kubeczka zwala obietoscia z nog - leja z litrowej - duty free butelki)
      rozczarowalem sie tez KLM.
      Nie rozumiem natomiast ludzi, ktorzy placa grosze lub w ogole nic (sluzbowo) i
      wymagaja serwisu jak by byli conajmniej japonskim cesarzem - cos takiego
      zaobserwowalem na jednym locie z EWR do WAW.

Pozdrowienia z Poludnia,T.
    • Gość: lotpl qvoli wyjaśnienia IP: 217.153.179.* 25.07.04, 02:16
      Warto przeczytać wymóżdżenia eurolotki i rusofilki .... to nie są stewki. Panny
      specjalnie nie znają się na robocie i jakieś tu wciski uskuteczniają. Albo to
      są jakieś nad wyraz tępe panny. Normalne dla każdej większej grupy. Zawsze musi
      być jakaś reprezentacja tępoty i głupoty.
      • Gość: Darek Re: Czy lubicie/szanujecie F/A? IP: *.cargoforte.pl / *.cargoforte.pl 29.07.04, 11:03
        Po pierwsze dlaczego trzeba walczyc?
        Po drugie na EGLL wspolpracuja ze spotterami.... i nikomu to nie przeszkadza
        Po trzecie chodzi mi o poziom dyskusji (patrz jezyk)

To co s w stylu jakbym napisal,
        "Piloci wy darmozjady, pojebani ludzie z wielkimi ambicjami za ktorzych sam
        samolot lata wezcie sie do roboty bo strach z Wami latac"

Czy o taki poziom rozmow Ci chodzi?
        Nie wszystcy musimy sie lubic.... ale troszke kutury by sie przydalo :-)

Pozdrawiam cieplo
        Darek
          • Gość: Darek Re: Czy lubicie/szanujecie F/A? IP: *.cargoforte.pl / *.cargoforte.pl 29.07.04, 11:25
            > Co pozytywnego udało się uzyskać w EGLL
            > podczas współpracy ze spotterami?

Wg. BBC spotterzy stanowia pierwsza linie "obrony"
            jest to zarejestrowana grupa ludzi ktora caly czas kreci sie kolo lotniska (w
            trakcie robienia zdjec). Mają specjalny numer tel do kontaktowania sie ze
            sluzbami bezpieczenstwa i w razie zauwazenia czegos niepokojacego (np. paczki
            pod ogrodzeniem, czy podejrzanego typka) dzwonia i informują.
            Dzieki temu policja i SOL sa lekko odciazone.... (dodam jeszcze tylko, ze
            spotterzy sa "przeswietleni" przez policje i sluzby bezpieczenstwa)
            Tak wiec jest ... powiedzmy cos w rodzaju ... "obywatelskiej Policji"
            To samo chcemy zaproponowac PPL.
            Chcemy spokojnie robic zdjecia i jednoczesnie dbac o bezpieczenstwo lotniska i
            samolotow... tak wiec jak widzisz jest to tez w Waszym interesie.

> No i trzeba szczególnie uważać, bo zazwyczaj kultury uczą chamy.
            Pozostawie to zdanie bez komentarza......

Pozdrawiam
            Darek
            • Gość: kix Re: Czy lubicie/szanujecie F/A? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.04, 11:40
              TO co ma w takim razie robić SOL? Ich patrole na Okęciu nie wystarzczają, tak,
              że należy odwoływac się do pomocy amatorów? Toż to przyznanie sie do porazki i
              do tego, że w bezpieceństwie lotniska są luki.
              Nie, nalezy zaostrzyć patrole SOL i wprowadzić elektroniczne zabezpieczenia
              lotniska. Nalezy pamiętać, że spotterzy moga być źli i dobrzy, za spoterrów
              mogą się przebrać terroryści i celować nie tylko z aparatu do samolotu.
              Spottrrzy moga współpracować z organizacjami terrorystycznymi i
              filmować/fotografować infrastrukturę lotniska do celów logistycznych... Do
              ochrony lotniska powinni być zaprzęgnięci fachowcy, profesjonalni i wyszkoleni
              oraz odpowiednia technika operacyjna i elektroniczna. Wprowadzanie do
              wspołpracy amatorszczyzny było by oznaką słabości oi bezsilności PPL.
              • Gość: Darek Re: Czy lubicie/szanujecie F/A? IP: *.cargoforte.pl / *.cargoforte.pl 29.07.04, 11:51
                > Nalezy pamiętać, że spotterzy moga być źli i dobrzy, za spoterrów
                > mogą się przebrać terroryści i celować nie tylko z aparatu do samolotu.

Zgoda.
                Dlatego "przeswietleni" spotterzy beda w kamizelkach odblaskowych i z
                identyfikatorami. SOL i Policja beda wiedzieli z kim maja doczynienia.
                Co do terrorystow... przy obecnym poziomi techniki samolot mozna stracic w
                dowolnym momencie. Myslisz ze terrorysta stanie na widoku i bedzie strzelal jak
                samolot koluje czy startuje/laduje?
                Nie te czasy :-)

> Spottrrzy moga współpracować z organizacjami terrorystycznymi i
                > filmować/fotografować infrastrukturę lotniska do celów logistycznych

Ta a "swistak siedzi i zawija sreberka" :-)
                a piloci i mechanicy podaja zasade dzialania samolotow
                wieza podaje dane lotow (przeciez podaja wam przez radio... wszystko slychac)
                Na stronach internetowych mozesz znalesc tysiace zdjec z infrastruktura portow..
                Mowisz jak czytelnik SE czy Faktow....

> Do ochrony lotniska powinni być zaprzęgnięci fachowcy, profesjonalni i
                > wyszkoleni oraz odpowiednia technika operacyjna i elektroniczna.

To nie podlega dyskusji...

> Wprowadzanie do wspołpracy amatorszczyzny było by oznaką słabości oi
                bezsilności PPL.

A ja bym powiedzial rozsadku...
                maja nas jak na widelcu, jestesmy zerejestrowani w ich bazie....
                Przeciez nie postawia ochrony co 5 metrow.... :-)

Pozdrawiam
                Darek
              • Gość: Darek Re: Czy lubicie/szanujecie F/A? IP: *.cargoforte.pl / *.cargoforte.pl 29.07.04, 11:57
                Oczywiscie..
                bo macie inne mozliwosci :-) jestescie od "srodka"

Mi chodzi o to abysmy sie szanowali.... kazdy wyraza swoja pasje w taki sposob
                na jaki pozwalaja mu mozliwosci. Ale czy to oznacza, ze jestesmy gorsi?
                Ja akurat pracuje w firmie ktora daje prace pilotom... i nigdy nie daje im do
                zrozumienia, ze ja jestem BOSS..... i jestem lepszy .... bo w pewnych sprawach
                poprostu nie jestem.

Watek zaczal sie od tego, ze mozna wyrazac swoje opinie w sposob kulturalny a
                nie wyzwiskami i traktowaniem kogos z gory.
                Ty masz swoje zdanie o spotterach........ ok! mow, krytykuj ale nie obrazaj.

Pozdrawiam
                Darek

• Gość: Darek Re: Czy lubicie/szanujecie F/A? IP: *.cargoforte.pl / *.cargoforte.pl 29.07.04, 12:22
                Za plotu ale z drugiej strony?
                www.airfoto.pl/index.php?sub=single&id=4216&pict=lr&empty=yes&clr=yes
                A tu chwile po tym jak machał pilot koledze :-)
                raczej nie jest to oznaka "nie libienia :-)
                www.airfoto.pl/index.php?sub=single&id=4242&pict=lr&empty=yes&clr=yes
                A ty pilot na kartce pisze : "Gdzie mozna zobaczyc wasze fotki"
                to tez gest "nielubienia" :-)
                www.airfoto.pl/index.php?sub=single&id=3482&pict=lr&empty=yes&clr=yes
                Tak wiec.... nie wszyscy piloci na szczescie maja takie zdanie jak Ty :-)
                Ale oczywoscie szanuje twoje......

Pozdrawiam
                Darek
    • Gość: Renia Re: Czy lubicie/szanujecie F/A? IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 29.07.04, 17:19
      Wiecie co denerwuje mnie jak niektore F/A jak eurolotka wypowiadaja sie. Czy ty
      eurolotko napewno nia jestes??? Nigdy nie slyszalam, zeby zadan szanujaca sie
      stewka tak mowila???? A moze ty wogole nie masz kultury??? Takie osoby jak ty
      to powinny sie leczyc.
      Co do szanowania i lubienia F/A to my tez spelniamy jakas role w kazdym rejsie.
      I pax powinien o tym wiedziec. A piloci sa tez wazni. Wiec prosze was kochani
      nie kompromitujcie naszej grupy pracowniczej.
      Z pozdrowieniami
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka