Dodaj do ulubionych

Usuwanie rys na szybie przedniej

07.02.13, 23:10
Tak jak w temacie. Jest to warte zachodu, podejmie się tego jakaś firma??
Obserwuj wątek
  • qqbek Robi to sporo firm. 08.02.13, 15:46
   Całość polega na spolerowaniu rysy, jej wyczyszczeniu i wypełnieniu żywicą i wyrównaniu powierzchni.
   Wady:
   1. jednak widać, jak się przyjrzeć, tyle, że nie jest to już tak wkurzające
   2. szyba nie ma już pierwotnej wytrzymałości mechanicznej
   3. da się tak naprawiać rysy i odpryski... a nie spore pęknięcia (choć niektórzy, niewyuczalni, próbują).

   Zalety: w nowym aucie rozwiązanie sporo tańsze niż wymiana szyby, jednak w aucie starym (wyjątek - Fordy z elektrycznym podgrzewaniem przedniej szyby) istnieje szansa, że za podobne pieniądze nabędziesz używaną szybę (na przykład z rozbieranego na części "anglika") i ją wymienisz.
   • borkow1 Re: Robi to sporo firm. 28.03.14, 20:45
    Cześć,
    Pytanie jest o usuwanie rys z szyb, więc żywica a raczej polimer nie ma tu zastosowania.
    1. Jak jest to fachowa naprawa to nic nie widać.
    2. Żeby odczuwalnie osłabić szybę mechanicznie to trzeba usunąć naprawdę sporą rysę. I tu ciekawostka - szklarz naciął szybę do przełamania a my tą rysę spolerowaliśmy. Jak myślisz kiedy szyba jest odporniejsza na pęknięcia? Z rysą po nacięciu czy po spolerowaniu rysy?
    3. Tu jest trochę racji. Temat do końca jeszcze nie sprawdzony. Pęknięcia można uzupełnić i nawet dobrze to wygląda, ale nikt nie da głowy co się będzie działo z tym uszkodzeniem za parę lat. To samo dotyczy ubytków wypełnianych polimerem. Nie ma badań dlaczego niektóre oczka po jakimś czasie się rozklejają. Do tego dochodzą normy które nie uwzględniają takich napraw, ale to nie w temacie.
    I ciekawostka na temat podgrzewanych szyb. Wynaleziono niedawno w Polsce szybę grzewczą bez drucików. Trzymam kciuki za wynalazek i jego autora.
    W razie porad poczytajcie naprawa szyb specjalistyczne usługi szklarskie
    Pozdrawiam,
    Andrzej

  • don_kichot01 Re: Usuwanie rys na szybie przedniej 08.02.13, 20:02
   Tak jak wspomniał przedmówca, to półśrodek ! Zastosowałem to w japończyku z usa. Rzeczywiście mniej denerwuje (mniej rozprasza uwagę) i mniej widoczne szczególnie z zewnątrz. Po czasie lekko matowieje żywica, ze względu na mniejszą twardość i odporność na UV od szkła.
  • wojtek.08 Re: Usuwanie rys na szybie przedniej 10.02.13, 22:15
   Nie wiem na jakiej podstawie twierdzicie, że polerowanie szyby to półśrodek. Polerowałem szybę porysowaną wycieraczką z której spadła guma. Zanim wyłączyłem automat wycieraczek, wycieraczka wykonała kilka ruchów, więc rysa wyglądała dramatycznie: wyraźnie wyczuwalny pod palcem rowek zgodny z górnym obrysem ruchu wycieraczki. W zakładzie zajmującym się naprawianiem szyb za 100 pln. rysa została usunięta i szyba, mimo że miało to miejsce 4 lata temu wygląda zupełnie normalnie, a po rysie nie ma śladu. Naprawiałem też "pajączka" od kamienia. Też ok. choć w tym przypadku jeśli się przyjrzeć widać lekkie "pofalowanie". Trzeba jednak wiedzieć gdzie patrzeć:)
   Reasumując proponuję Ci podjechać do specjalistycznego warsztatu i skonsultować się się z kimś kto się tym zajmuje zawodowo, (rysa rysie nie równa) zamiast kupować szybę za radą forumowych speców.
  • odpicujbryke Re: Usuwanie rys na szybie przedniej 03.11.13, 22:43
   Mikroryski (pajączki) po wycieraczkach można usunąć tlenkiem ceru (z wodą jako pasta), filc i polerka rotacyjna (z regulacja prędkości). Jest to czasochłonne, ale w miarę skutecznie. Oczywiście trzeba uważać, aby szyby nie przegrzać i i nie naciskać zbyt mocno przy rogach. Jeśli rysy są bardzo głębokie, to jedynie wizyta w profesjonalnej firmie, która wie co z tym zrobić - jeśli się da :)
  • cleanglass Re: Usuwanie rys na szybie przedniej 01.10.18, 14:50
   Jeśli ktoś z Was szuka firmy zajmującej się usuwaniem rys ze szkła we Wrocławiu, to polecam zgłosić się do nas: cleanglass.pl/usuwanie-rys-ze-szkla/
   Rys na szybie można się pozbyć w szybki sposób - w dużej części przypadków nie jest konieczna wymiana szyby samochodowej. Serdecznie zapraszam do skorzystania z usługi usuwania rys ze szkła :)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka