Dodaj do ulubionych

Opony na zimę czy na cały rok

19.10.18, 00:05
Cześć. Jesień za pasem, a jak wszyscy wiem z nią zmieniają się warunki panujące na drodze. Według mnie bardzo ważne jest posiadanie odpowiedniego ogumienia. Jakiś miesiąc temu zakupiłem opony całoroczne od tego producenta:
www.uniroyal.pl/samochod/opony-poradnik/doswiadczenie-zimowe/czy-kupic-opony-zimowe
Miałem okazję przetestować je już w deszczu, tak jaki i na suchej nawierzchni. Jak wszyscy wiemy zima w Polsce bardziej przypomina deszczową jesień, niż klasyczną białą zimę. Opony całoroczne świetnie wpisują się w nasze realia, zapewniają wysoki komfort jazdy oraz poczucie bezpieczeństwa, które na drodze jest wg mnie najważniejsze.
Co o tym myślicie? Jakie wy wybieracie ogumienie do swoich aut?
Obserwuj wątek
    • chris.w5 Re: Opony na zimę czy na cały rok 19.10.18, 23:33
      w zimie, w warunkach śniegowych i przy śliskiej nawierzchni, opony zimowe spisują się lepiej niż całoroczne. Jeżdżę na oponach zimowych a że jestem za leniwy żeby zmieniać i jeżdżę niewiele, jeżdżę na zimowych przez cały rok
    • allegropajew Re: Opony na zimę czy na cały rok 23.11.18, 18:42
      DOBRE opony letnie zaczynają się w okolicach 1000 zł za sztukę w obecnie popularnych rozmiarach kompaktów.
      DOBRE zimówki to jakieś 600 zł.

A tańsze się praktycznie od siebie nie różnią, pomijając najtańszy badziew chiński.

Tak że spamujesz, grażdanka!

Gościula
    • kamil023 Re: Opony na zimę czy na cały rok 13.05.20, 12:13
      Odpowiednie ogumienie w naszych samochodach zapewnia nam i naszym pasażerom bezpieczeństwo! W ostatnich latach można zaobserwować łagodne zimy. Jednak nadal warunki atmosferyczne często nas zaskakują. Osobiście zmieniam opony w zależności od sezonu (letnie/ zimowe). Mam sprawdzony warsztat Siegstar w Tychach. Przekładka w dogodnym dla mnie terminie i przystępnej cenie a mechanik zawsze rzetelnie informuje mnie o stanie moich opon. W razie czego również tam mogę dokonać zakupu nowych opon, mają szeroki wybór. Polecam! siegstar.com/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka