Dodaj do ulubionych

Opony na zimę czy na cały rok

19.10.18, 00:05
Cześć. Jesień za pasem, a jak wszyscy wiem z nią zmieniają się warunki panujące na drodze. Według mnie bardzo ważne jest posiadanie odpowiedniego ogumienia. Jakiś miesiąc temu zakupiłem opony całoroczne od tego producenta:
www.uniroyal.pl/samochod/opony-poradnik/doswiadczenie-zimowe/czy-kupic-opony-zimowe
Miałem okazję przetestować je już w deszczu, tak jaki i na suchej nawierzchni. Jak wszyscy wiemy zima w Polsce bardziej przypomina deszczową jesień, niż klasyczną białą zimę. Opony całoroczne świetnie wpisują się w nasze realia, zapewniają wysoki komfort jazdy oraz poczucie bezpieczeństwa, które na drodze jest wg mnie najważniejsze.
Co o tym myślicie? Jakie wy wybieracie ogumienie do swoich aut?
Obserwuj wątek
    • chris.w5 Re: Opony na zimę czy na cały rok 19.10.18, 23:33
      w zimie, w warunkach śniegowych i przy śliskiej nawierzchni, opony zimowe spisują się lepiej niż całoroczne. Jeżdżę na oponach zimowych a że jestem za leniwy żeby zmieniać i jeżdżę niewiele, jeżdżę na zimowych przez cały rok
    • allegropajew Re: Opony na zimę czy na cały rok 23.11.18, 18:42
      DOBRE opony letnie zaczynają się w okolicach 1000 zł za sztukę w obecnie popularnych rozmiarach kompaktów.
      DOBRE zimówki to jakieś 600 zł.

A tańsze się praktycznie od siebie nie różnią, pomijając najtańszy badziew chiński.

Tak że spamujesz, grażdanka!

Gościula
      • guodzilla Re: Opony na zimę czy na cały rok 11.03.21, 17:30
        Do traktora to nawet droższe są niż 1000 i to całoroczne ;) A tak na poważnie też uważam że jeżdżenie na całorocznych to nonsens, i tak opony powinno się wyważać, więc zmiana co jakiś czas tylko na zdrowie wyjdzie, i odganiamy ryzyko że za którymś razie potrzebna nam będzie pomoc na drodze typu holowanie ...
    • kamil023 Re: Opony na zimę czy na cały rok 13.05.20, 12:13
      Odpowiednie ogumienie w naszych samochodach zapewnia nam i naszym pasażerom bezpieczeństwo! W ostatnich latach można zaobserwować łagodne zimy. Jednak nadal warunki atmosferyczne często nas zaskakują. Osobiście zmieniam opony w zależności od sezonu (letnie/ zimowe). Mam sprawdzony warsztat Siegstar w Tychach. Przekładka w dogodnym dla mnie terminie i przystępnej cenie a mechanik zawsze rzetelnie informuje mnie o stanie moich opon. W razie czego również tam mogę dokonać zakupu nowych opon, mają szeroki wybór. Polecam! siegstar.com/
    • wilczek00 Re: Opony na zimę czy na cały rok 22.10.20, 21:45
      Najlepiej zimowe, bo może być problem podczas wyjazdu na ferie do innego kraju. W większości państw jest to obowiązek uregulowany prawnie. Nigdy nie wiadomo gdzie się pojedzie na narty. Tutaj można znaleźć w których krajach megatool.pl/produkty/przygotowanie-samochodu-do-zimy/
      • jelec52 Re: Opony na zimę czy na cały rok 13.07.21, 11:31
        Zakupiłem takie opony w styczniu tego roku bo zrobiła się zima i na letnich miałem problem. W poprzednich samochodach miałem letnie i zimowe ale dużo jeździłem i codziennie teraz mało i najwięcej po mieście.
        Po raz pierwszy zdecydowałem się na całoroczne ale nie chińskie, wybrałem Navigator 3 i jestem b. zadowolony. Sprawdziła się na śniegu i śliskiej jezdni w podjazdach i szybkim/ostrym hamowaniu.
        Dobrze również sprawuje się dzisiaj w upałach i ulewach(nie pływam) na trasach, nie jest głośna i spalanie mam jak na letniej z Michelin.
        Zdecydowanie polecam ale to tylko moje zdanie.
    • bob79 Re: Opony na zimę czy na cały rok 25.08.21, 14:07
      Ja aktualnie w drugim już aucie korzystam z opon wieloletnich. Przy obecnych zimach w mieście nie robią mi dużej różnicy w porównaniu do zimówek. Chociaż fakt, że jak napadało sporo śniegu to dość niekomfortowo się jechało. Ale to był jeden dzień, a o ile mniej zachodu przy zmienianiu opon. Gdybyś szukał opon to polecam ten sklep: 2407.pl/

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka