Dodaj do ulubionych

plyn do wspomagania

10.04.05, 15:18
witam.mam pytanko czym sie rozni zielony plyn do wspomagania od czerwonego i
czy wymiana plynu na inny kolor moze cos zmienic lub uszkodzic.
Troche glosno chodzi mi wspomaganie i czy cos zmieni wymiana tego plynu??
Obserwuj wątek
      • karburatorek Re: plyn do wspomagania 10.04.05, 19:31
        Wymienia się - na przykład jeżeli ulegnie zanieczyszczeniu (straci klarowność)
        Z tego co wiem, to zielony nie jest zamiennikiem czerwonego, tak samo jak nie
        miesza się Borygo i Petrygo. (różny skład, różne oddziaływanie na elementy
        instalacji) Jeżeli płyn w instalacji nie jest przeźroczysty dobrze by było
        sprawdzić (ew. wymienić jeżeli jest) filtr. Oczywiście zanieczyszczenie płynu
        świadczy o nienormalnym działaniu układu i wymaga określenia przyczyn usterki.
        Głośne działanie może być również spowodowane zapowietrzeniem układu, które może
        być przykładowo efektem niskiego poziomu płynu w zbiorniku wyrównawczym.
        • planet1 Re: plyn do wspomagania 10.04.05, 22:41
          dziekuje za podpowiedz.mozliwe ze uklad jest zapowietrzony bo w zbiorniku bylo
          zaduzo plynu co oznacza ze ktos dolewal bo widocznie bylo malo.mam zielony wiec
          zmienie na zielony tylko teraz pytanie jakiej firmy(vw passat 1.8 95r)
          pozdrawiam
    • entry Re: plyn do wspomagania 10.04.05, 21:34
      absolutnie nie mieszaj! przy wymianie płynu nie pozbędziesz się resztek i płyny
      się zważą. Co do sposobu działania to nie ma znaczenia, więc zalewaj takim jak
      przewidział producent
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka