Dodaj do ulubionych

Swiece zarowe ISKRA - ok?

03.10.05, 23:02
jedne z tanszych, czy ma ktos doswiadczenie z nimi? Moje auto slabo pali,
szukam przyczyny, moze to wlasnie swiece.
Obserwuj wątek
    • karburatorek Re: Swiece zarowe ISKRA - ok? 04.10.05, 18:43
      Nie mam najlepszych doświadczeń, materiał dosyć podły, jak się spali (czas dużo
      krótszy niż przykładowo "Beru" lub "Champion") to przy wykręcaniu potrafi
      "wyciągnąć" gwint z głowicy. To nie jest coś zasłyszane (jedna baba drugiej
      babie)tylko moje osobiste doświadczenia. Zdarzały się też uszkodzenia polegające
      na silnym "spęczeniu" końcówki grzejnej, powodujące że świecy nie można było
      wyjąć przez otwór w głowicy. Każdy może mieć osobiste zdanie na ten temat, ja
      przedstawiłem swoje. Świeca żarowa powinna służyć co najmniej 100 kkm, na taki
      przebieg chyba można dołożyć 20 zł. do sztuki i kupić coś lepszego. Kupisz
      badziewie, na tym samym dystansie zrobisz wymianę dwa razy, nawet jak uda się
      uniknąć kłopotów z wykręcaniem, to i tak jesteś w plecy (choćby na robociźnie).
      Nie raz przekonałem się, że tanie rzeczy to towar odpowiedni dla ludzi bogatych.
      A Ty zrobisz jak chcesz.
    • karburatorek Re: Swiece zarowe ISKRA - ok? 04.10.05, 18:47
      Pomijam fakt, że świece żarowe można w bardzo prosty sposób sprawdzić (przez
      określenie pobieranego prądu) nawet bez wykręcania świec z silnika. Wymienia się
      tylko te, które są uszkodzone lub bardzo słabe.
    • waskes29 Re: Swiece zarowe ISKRA - ok? 05.10.05, 09:29
      Palic beda podobnie jak firmowe ale jesli chodzi o trwalosc to jest duzo
      mniejsza najlepsze sa beru i ngk ale sporo drozsze oprocz iskry jest jeszcze
      cala masa wloskiej tanizny czasami tansze niz iskry 8-15zl.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka