Dodaj do ulubionych

NIE RUSZYŁEM DZIŚ RANO - POMOCY!

28.10.05, 14:07
Problem. Dzis rano nie mogłem odpalić samochodu.
Słyszę, że „kręci”, ale nic poza tym.
Mam prośbę, o sugestie co to może być, ale przede wszystkim o namiary na
jakiegoś fachowca, który przyjedzie i mi uruchomi to ustrojstwo.
Dzieki.
Obserwuj wątek
    • hondziarz Re: NIE RUSZYŁEM DZIŚ RANO - POMOCY! 29.10.05, 15:30
      ty jesteś normalny? pytasz o namiary, nie podając nawet miasta z którego
      jesteś.
      A wracając do tematu, weź sobie po prostu od kolegi obok trochę prądu pożycz i
      uruchom na klemach auto. A później jedź do serwisu i wymień akumulator.
      • waskes29 Re: NIE RUSZYŁEM DZIŚ RANO - POMOCY! 30.10.05, 10:21
        zappa napisał:

> Luzik, juz mówie.
        >
        > Wawa
        > Fiesta 1,25 16V, benz
        >
        > To nie akumulator, bo kręci.
        >
        > Jakies kolejne sugestje...

Musisz ustalic czy to wina zaplonu czy braku paliwa.
        Najprosciej sprawdzic czy wystepuje iskra na swiecy chyba wiesz jak to sie
        robi a jesli nie to poszukaj kogos kto ma o tym pojecie bo i tak potrzeba do
        tego raczej dwoch osob.
        • zappa Re: NIE RUSZYŁEM DZIŚ RANO - POMOCY! 30.10.05, 21:21
          Dzięki.
          Paliwo jest, sprawdzałem.
          Sprawdzałem też czy pojawia się iskra i... nic nie widzaiłem.
          Jeśli to faktycznie kwestia jednej z tych dwóch spraw, o których piszesz to
          problem powinien być rozwiązany. Jadę jutro po świece. Niestety jeszcze nigdy
          świec nie wymieniałem, ale wiem gdzie są i mam nadzieję, że jak pojadę z jedną
          do sklepu, wykręce skubane, wkręce nowe to wysarczy ;). No zobaczymy, ale
          jeszcze raz wielkie dzięki.
          • xystos Re: NIE RUSZYŁEM DZIŚ RANO - POMOCY! 31.10.05, 08:32
            zappa napisał:

> Dzięki.
            > Paliwo jest, sprawdzałem.
            > Sprawdzałem też czy pojawia się iskra i... nic nie widzaiłem.
            > Jeśli to faktycznie kwestia jednej z tych dwóch spraw, o których piszesz to
            > problem powinien być rozwiązany. Jadę jutro po świece. Niestety jeszcze nigdy
            > świec nie wymieniałem, ale wiem gdzie są i mam nadzieję, że jak pojadę z jedną
            > do sklepu, wykręce skubane, wkręce nowe to wysarczy ;). No zobaczymy, ale
            > jeszcze raz wielkie dzięki.

.. cholerka,pisalem przeciez - podnies kopulke rozdzielacza-pospreyaj
            CRC 5-56 (usówa wilgoc,czysci,oliwi) - zastartuje NAPEWNO jezeli masz doplyw
            paliwa , zastartuje nawet na starych zakopconych swiecach , mozesz na poczatek
            pomó sprayajac do wlotu powietrza "Start Gas" w aeorozolu .
            Twój "problem" z autem jest sezonowy - dotyka miljony kierowców .
              • waskes29 Re: do xystos 31.10.05, 21:05
                piotrwen1 napisał:

> mam pytanie czy rozdzielacz to jest ta kopułka z palcem i przerywaczem

Przerywacz jest w starych ponad 20 letnich samochodach a jego role przejal
                modul zaplonowy. A tam gdzie jest kopulka i palec to aparat zaplonowy-mozna tez
                to nazwac rozdzielaczem
          • waskes29 Re: NIE RUSZYŁEM DZIŚ RANO - POMOCY! 31.10.05, 10:33
            zappa napisał:

> Dzięki.
            > Paliwo jest, sprawdzałem.
            > Sprawdzałem też czy pojawia się iskra i... nic nie widzaiłem.
            > Jeśli to faktycznie kwestia jednej z tych dwóch spraw, o których piszesz to
            > problem powinien być rozwiązany. Jadę jutro po świece. Niestety jeszcze nigdy
            > świec nie wymieniałem, ale wiem gdzie są i mam nadzieję, że jak pojadę z jedną
            > do sklepu, wykręce skubane, wkręce nowe to wysarczy ;). No zobaczymy, ale
            > jeszcze raz wielkie dzięki.

Ty mnie chyba nie rozumiesz ja piszac zebys sprawdzil czy jest paliwo
            chodzilo mi nie o zbiornik tylko czy to paliwo dostaje sie do cylindra.To
            samo z iskra to ze jej nie ma to raczej nie jest wina swiecy tylko ukladu
            zaplonowego .Tak czy siak jak nie byly wymieniane to trzeba wymienic ale watpie
            zeby problem zniknal .Wanze zebys ustalil na 100% ze podczas krecenia
            rozrusznikiem nie pojawia sie iskra na swiecy .Jak tak to trzeba szukac
            usterki gdzies w ukladzie zaplonowym ale juz sam nie dsz rady jesli sie nie
            znasz -a nie znasz sie napewno.Wiec raczej warsztat ciebie nie ominie.
            • kazeloth Re: NIE RUSZYŁEM DZIŚ RANO - POMOCY! 14.11.05, 01:23
              Ciekawe zagadnienie :) jak sprawdzić czy jest iskra w samochodzie. Powiedzmy,
              że masz 4 cylindrowy samochód. W jawie wykręcałem świece kładłem na silnik i
              kopałem rozrusznik, ale tą metodą sprawdzając w samochodzie to chyba trzeba by
              we dwóch. Jakieś sugestie?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka