Dodaj do ulubionych

Jak zdemontować poduszkę powietrzną?

08.09.08, 21:31
Witam serdecznie,
będę potrzebowała przewozić na przednim siedzeniu bobasa.
Potrzebuję zatem zdemontować poduszkę powietrzną w moim golfie.

Może mi ktoś podpowiedzieć - ile to kosztuje, gdzie się robi i czy taki
demontaż jest na stałe?
Obserwuj wątek
      • polam5 Re: Jak zdemontować poduszkę powietrzną? 09.09.08, 18:32
        Jesli tylko "przelacznik" zostanie zamontowany tak aby nie wylaczyc zupelnie
        calego zabezpieczenia i wszystkich poduszek poniewaz system tak wlasnie pracuje
        - przy kazdym wlaczeniu system jest sprawdzany i jakikolwiek problem powoduje
        kompletne wylaczenie sysemu i wlaczenie kontrolki. Jedynie warsztaty
        specjalizujce sie tej branzy powinny to robic jako ze oddajemy im w rece nasze
        zycie.
          • zoska7777 Re: Jak zdemontować poduszkę powietrzną? 10.09.08, 08:17
            to jest stary model z 1999, w instrukcji nic nie ma o przelączniku.

A mógłby ktoś podać orientacyjną cenę zamontowania tego przełącznika w
            autoryzowanym salonie?
            no przecież sama tego nie chciałam robić.
            Po prostu nie stać mnie na nowe auto - to muszę to jakoś dostosować do
            przewożenia trójki bachorków. z tyłu 3 foteliki mi się nie zmieszczą - więc
            jeden muszę mieć z przodu.
                • celicaman Re: Jak zdemontować poduszkę powietrzną? 10.09.08, 11:54
                  > To jeżeli córeczce zamontuję fotelik przodem do kierunku jazdy na
                  > przednim siedzeniu - to poduszka może być włączona?
                  PoRD art 45 pkt2.4:
                  "Kierującemu pojazdem zabrania się:
                  ...
                  4. przewożenia w foteliku ochronnym dziecka siedzącego tyłem do
                  kierunku jazdy na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego
                  wyposażonego w poduszkę powietrzną dla pasażera;"
                  Czyli przodem można :-) Tylko cofnij fotel tak bardzo jak to się da.
                  Jak masz porzadny fotelik to przy takim ustawieniu jest spora
                  szansa, ze przy wystrzeleniu poduszki ona nawet nie dotknie dziecka.
                  • zoska7777 Re: Jak zdemontować poduszkę powietrzną? 10.09.08, 14:37
                    fotelik dla niej to mam porządny, do tego na isofix, ale o ile się orientuję to
                    na przednim siedzeniu chyba nie ma uchwytów do isofixu - więc trzeba będzie
                    przymocować pasami :-)
                    ale bardzo się cieszę bo naprawdę duży problem mi z głowy w tym momencie odpadł
                    Bardzo dziękuję

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka