Dodaj do ulubionych

Potyczka plutonu Ludowego Wojska Polskiego w 1947

29.05.13, 02:00
Potyczka plutonu Ludowego Wojska Polskiego z czerwonoarmistami na dworcu kolejowym w Lesznie w nocy z 27 na 28 maja 1947 r.
[...]
Nastąpiły przepychanki, doszło do strzelaniny. W jej efekcie zginęło trzech Rosjan, dalszych pięciu zostało rannych. Z Polaków nie ucierpiał nikt. W tym miejscu i momencie… Bo w kilka godzin później zostali aresztowani.
niezalezna.pl/41791-zolnierze-przekleci
Obserwuj wątek
    • ignorant11 Re: Potyczka plutonu Ludowego Wojska Polskiego w 29.05.13, 08:31
      zlorf_flanelostopy napisał:

> Potyczka plutonu Ludowego Wojska Polskiego z czerwonoarmistami na dworcu kolejo
      > wym w Lesznie w nocy z 27 na 28 maja 1947 r.
      > [...]
      > Nastąpiły przepychanki, doszło do strzelaniny. W jej efekcie zginęło trzech Ros
      > jan, dalszych pięciu zostało rannych. Z Polaków nie ucierpiał nikt. W tym miejs
      > cu i momencie… Bo w kilka godzin później zostali aresztowani.
      > niezalezna.pl/41791-zolnierze-przekleci

Bo kacapów trzeba lac jak tylko popadnie.

I niech piewcy prl próbuja znowu wmawiac nam, ze prl nie był sowieckim odpowiednikiem generalnego gubernatorstwa a Polska n ie byłą pod rosyjska okupacja.
    • gambit_smolenski7 Re: Potyczka plutonu Ludowego Wojska Polskiego w 29.05.13, 21:38
      Brawa dla Niezależnej.pl za opisanie/przypomnienie tego epizodu. Tygodniki Do Rzeczy, W Sieci oraz Gazeta Polska maja/miewają fajne dodatki historyczne.

PS. Ostatnio tvp przypomniała "Pułkownika Kwiatkowskiego" w reżyserii Kazimierza Kutza (Kuca; w ramach śląskiej prowokacji zmienił nazwisko, co wyśmiał wówczas Bareja).
      • maxikasek Re: Potyczka plutonu Ludowego Wojska Polskiego w 31.05.13, 00:45
        > Brawa dla Niezależnej.pl za opisanie/przypomnienie tego epizodu. Tygodniki Do R
        > zeczy, W Sieci oraz Gazeta Polska maja/miewają fajne dodatki historyczne.
        A za co? Że jest kolejnym medium które przedrukowuje po łebkach artykuł dla wierszówki?
        Chcesz się zapoznać z całym wydarzeniem- sięgnij po porządne opracowanie W. Handke z IPN. Choćby z IOH nr 28 (1/2012)
        • izyrider Re: Potyczka plutonu Ludowego Wojska Polskiego w 31.05.13, 11:30
          maxikasek napisał:

> > Brawa dla Niezależnej.pl za opisanie/przypomnienie tego epizodu. Tygodnik
          > i Do R
          > > zeczy, W Sieci oraz Gazeta Polska maja/miewają fajne dodatki historyczne
          > .
          > A za co? Że jest kolejnym medium które przedrukowuje po łebkach artykuł dla wie
          > rszówki?
          > Chcesz się zapoznać z całym wydarzeniem- sięgnij po porządne opracowanie W. Han
          > dke z IPN. Choćby z IOH nr 28 (1/2012)
          handke to austryjacki idiota,ty wiecej niz idiota nazywajac hitlera,, przyjacielem polakow,, w jednym z tych watkow,, Studnicki mamorial..,,my mamy swoje statystyki :terror stalinowski kosztowal zycie 350 tys./10 lat polakow,ale ten twojego ,,przyjaciela polski,,.. 6mil/6 lat obywateli polskich..so I.. fick dein deutche Arsch(pier..twoja niemiecka dupe) /1947 to walka z komuna ta trwala do 1989 r. armia polska wg.oceny ruskich byla najmniej pewnym ogniwem paktu warszawskiego caly czas, cala walka odbyla sie na polski rachunek ..twoi niemieccy przyjaciele polski nie udzielili nawet moralnego wsparcia Solidarnosci czekajac na koniec i jak malpy wdrapali sie na berlinski mur bez ryzyka by oglosic deutsches Sieg(niemieckie zwyciestwo)..
          • patmate Re: Potyczka plutonu Ludowego Wojska Polskiego w 31.05.13, 16:00
            izyrider napisał:

> > Chcesz się zapoznać z całym wydarzeniem- sięgnij po porządne opracowanie
            > W. Han
            > > dke z IPN. Choćby z IOH nr 28 (1/2012)
            > handke to austryjacki idiota,ty wiecej niz idiota nazywajac hitlera,, przyjacie
            > lem polakow,, w jednym z tych watkow,, Studnicki mamorial..,,my mamy swoj
            > e statystyki :terror stalinowski kosztowal zycie 350 tys./10 lat polakow,ale te
            > n twojego ,,przyjaciela polski,,.. 6mil/6 lat obywateli polskich..so I.. fick
            > dein deutche Arsch(pier..twoja niemiecka dupe)

Już kiedyś odsyłałem do lektury tego forum, a Ty dalej swoje. Wątek o Studnickim to suplement (dodatek) do dyskusji o książce "Pakt Ribbentrop - Beck"

Pzdr
            • izyrider Re: Potyczka plutonu Ludowego Wojska Polskiego w 31.05.13, 16:41
              patmate napisał:

> izyrider napisał:
              >
              >
              . 6mil/6 lat obywateli polskich..so I..
              > fick
              > > dein deutche Arsch(pier..twoja niemiecka dupe)
              >
              > Już kiedyś odsyłałem do lektury tego forum, a Ty dalej swoje. Wątek o Studnick
              > im to suplement (dodatek) do dyskusji o książce "Pakt Ribbentrop - Beck"
              > ty mnie nie posylaj, bede potrzebowal to znajde..to ze poslugujesz sie 3 nickami nie robi cie madrzejszego,najwyzej pracowitego.. ale zawsze tego samego polglowka/nie adresuj do mnie nic,pls.
              > Pzdr
                • izyrider Re: Potyczka plutonu Ludowego Wojska Polskiego w 01.06.13, 15:39
                  patmate napisał:

> maxikasek napisał:
                  >
                  > > Daj spokój Patmate- przecież to spamer. Szkoda czasu na niego tracić.
                  >
                  > W dodatku dyslektyk mentalnie na poziomie podstawówki....
                  >
                  > Pzdr
                  i nie wymyslil sauerkraut/kapusty kiszonej ..jak my ehte deutchen /prawdziwi niemcy...a czy wiecie ze obdarty ze skory wschodni niemiec ma skosne oczy ..to efekt wygranej przez niemcow wojny ..dopiero po obdarciu z trzeciej skory oczy mu niebeiscieja a wlosy plowieja - to moj suplement do tematu ,,Praktyczny skrot w celu odnowy germanskiej rasy,,heil ..zwiastunowie przyjazni polskiej i niemieckiej - twoj trzeci nick moze to tylko potwierdzic (niemcy za to co zrbili podzczas wojny powinni byc bobardowani do dzisiaj)
                  • patmate Re: Potyczka plutonu Ludowego Wojska Polskiego w 01.06.13, 18:27
                    izyrider napisał:

> i nie wymyslil sauerkraut/kapusty kiszonej ..jak my ehte deutchen /prawdziwi ni
                    > emcy...a czy wiecie ze obdarty ze skory wschodni niemiec ma skosne oczy ..to ef
                    > ekt wygranej przez niemcow wojny ..dopiero po obdarciu z trzeciej skory oczy mu
                    > niebeiscieja a wlosy plowieja - to moj suplement do tematu ,,Praktyczny skrot
                    > w celu odnowy germanskiej rasy,,heil ..zwiastunowie przyjazni polskiej i niemie
                    > ckiej - twoj trzeci nick moze to tylko potwierdzic (niemcy za to co zrbili podz
                    > czas wojny powinni byc bobardowani do dzisiaj)

co to jest "trzeci nick" ?

pzdr
                                • izyrider Re: Potyczka plutonu Ludowego Wojska Polskiego w 03.06.13, 18:16
                                  patmate napisał:

> izyrider napisał:
                                  >
                                  > > > badz cierpliwy.
                                  >
                                  > cóż to dyslektykowi się dowcip wyostrzył?
                                  >
                                  > Lepiej się pośpiesz. Innym też przypisujesz podobną "jedność", a ledwo wlałeś
                                  > na forum.....
                                  > ja to widze inaczej..ty jestes zbyt dlugo i sadzisz ze staz daje ci przywileje..to publiczne miejsce i kazdy rozmawiajac ma racje lub nie, bez znaczenia gdy nie jest to osobiste, ty ta regule lamiesz np.dysleksja to wada nie do usuniecia(jak twoja nadwaga) lecz mnie nie dotyczy ,moje bledy to rezultat braku kontaktu z jezykiem polskim tzn. nie czytam,mysle i pisze po polsku 14 lat,sporadycznie mowie ..to nie byl twoj interes teraz jest, poniewaz tego chciales - odemnie mozesz dostac wszystko - co ,jak,kiedy, ile ,zaco jest bez znaczenia ..placic musisz .
                                  to sprawa osbistego komfortu
                                  • patmate Re: Potyczka plutonu Ludowego Wojska Polskiego w 03.06.13, 18:35
                                    izyrider napisał:
                                    > > ja to widze inaczej..ty jestes zbyt dlugo i sadzisz ze staz daje ci przyw
                                    > ileje..to publiczne miejsce i kazdy rozmawiajac ma racje lub nie, bez znaczenia
                                    > gdy nie jest to osobiste, ty ta regule lamiesz np.dysleksja to wada nie do usu
                                    > niecia(jak twoja nadwaga) lecz mnie nie dotyczy ,

Moja ocena nie wzięła się z przypadku, jest coś takiego jak netykieta, sposób przekazu na takim dość specyficznym forum (mam na myśli układ graficzny).
                                    Dyskutując na forum, trzymaj się zasad wspólnych dla różnych języków, a więc oddzielaj swoje odpowiedzi od cytowanych kwestii. To są reguły niezależne od języka. Inaczej dość ciężko się czyta, zdania we własnej wypowiedzi też warto oddielać.
                                    I sądzę, że włączanie się do dyskusji bez znajomości jej przebiegu nie jest dobrym pomysłem.

>moje bledy to rezultat braku k
                                    > ontaktu z jezykiem polskim tzn. nie czytam,mysle i pisze po polsku 14 lat,

Nie chodzi o błędy językowe - na to przymyka się tu oko, bo są tutaj też forumowicze innych narodowości.

Pzdr
                                  • maxikasek Re: Potyczka plutonu Ludowego Wojska Polskiego w 03.06.13, 23:12
                                    moje bledy to rezultat braku k
                                    > ontaktu z jezykiem polskim tzn. nie czytam,mysle i pisze po polsku 14 lat,spora
                                    > dycznie mowie ..,
                                    Aha czyli kolejny co zapomina polską mowę zaraz po minięciu granicy ;-)
                                    Znam kilku Polaków co za granicą mieszkają już lat 30+ i piszą świetnie po polsku. Ale każda wymówka dobra dla lenistwa.
            • izyrider Re: maxipat-kazek 04.06.13, 02:00
              to nie jest forum o mnie, trzymaj sie tematu - ty nazywajac hitlera ,,przyjacielem polakow,,odkryles dupe.. moj komentarz do twojej prymitywnej pro-niemieckosci to piosenka angielskich huliganow..,,fak the germans into ass,, ty (+ klony )mozesz miec nadzieje ze nie jestes ,,to fat to fak,,- jezeli jestes.. beda tylko klapsy ! ( wie schade,nicht wahr ?)
              • patmate Re: maxipat-kazek 04.06.13, 02:39
                izyrider napisał:

> to nie jest forum o mnie, trzymaj sie tematu - ty nazywajac hitlera ,,przyjaci
                > elem polakow,,odkryles dupe.. moj komentarz do twojej prymitywnej pro-niemiecko
                > sci to piosenka angielskich huliganow..,,fak the germans into ass,, ty (+ klony
                > )mozesz miec nadzieje ze nie jestes ,,to fat to fak,,- jezeli jestes.. beda ty
                > lko klapsy ! ( wie schade,nicht wahr ?)

Uspokuj się . A po pierwsze to zaadresuj prawidłowo swoje pieniactwo (czyli do kogo).
                Inwektywami i wyzwiskami nikogo nie przkonasz. Jak na razie nic konstruktywnego tutaj nie napisałeś, ot wylewa ci się z geby gnojówka........
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka