Dodaj do ulubionych

Żagań czy Białystok, czyli ...

17.10.14, 12:05
... spór koncepcyjny o dyslokację naszych jednostek pancernych. Może rzeczywiście należałoby, zgodnie z sugestią kolegi - forumowicza przerzucić nasze Leopardy z Żagania do Braniewa, Węgorzewa, Gołdapii, Białegostoku, Siemiatycz, Międzyrzecza Podlaskiego, Terespola, Hrubieszowa??? Nasz kolega stosuje następującą argumentację do swojej koncepcji taktycznej:

@oxo (gość) pisze:
/.../W razie hipotetycznego ataku Białorusi polskie wojska pancerne wejdą do walki w okolicach Łodzi! Warszawa już będzie zajęta wraz z połową kraju. Po drodze nasze czołgi będą musiały przejechać ze 2 setki kilometrów w otwartym terenie - większość nie dojedzie. W razie ataku ruskich przez Ukrainę scenariusz jest mniej więcej ten sam - Katowice może by się udało obronić. Te czołgi powinny być pochowane w suwalskich lasach albo koło Przemyśla, może koło Siedlec. W Żaganiu bronią Niemiec/NATO od wschodu, a nie Polski. A co do pocisków i garnizonów: wojsko jest po to, żeby walczyć i w razie potrzeby ginąć w obronie ludności cywilnej, a nie od bezpiecznego siedzenia w koszarach, kiedy połowa kraju właśnie jest zajmowana, ludność mordowana, majątek palony itp./... za: www.rp.pl//

say69mat:
Wybacz Drogi ... 'oxo' ale wojsko jest po to aby zwyciężać, a nie ginąć!!! Wojsko ma być tak przemyślane, żeby potencjalnemu agresorowi nie opłacało się inwestować w konflikt militarny z naszym krajem. Dalej, wojsko ma swoją skutecznością, gwarantować bezpieczeństwo zewnętrzne obywatelom naszego kraju oraz jego integralność terytorialną.
We wrześniu 39' nasi żołnierze ginęli. Jaki był efekt ich, niejednokrotnie, bohaterskiej śmierci??? Dla czego zatem chcesz mnie przekonać, że powielanie kalki dyslokacji jednostek z 39' jest rozsądne???
Dla tego ... wybacz ale nikt mnie nie przekona, że wystawianie naszych najlepszych czołgów, na potencjalny i nieoczekiwany ostrzał Iskaderów, Uraganów Śmierczy czy Gradów jest rozsądnym rozwiązaniem!!! /... za:www.rp.pl/

ps.: W wypowiedzi forumowicza 'oxo' znajduję pewien 'trynd' intelektualny niezmiernie charakterystyczny dla pewnej opcji politycznej. Zgadnijcie jaką opcję polityczną definiuje osoba występująca pod nickiem 'oxo'???
Obserwuj wątek
  • odyn06 Re: Żagań czy Białystok, czyli ... 17.10.14, 12:13
   A gdzie się szkolić na ścianie wschodniej i kto za kto zapłaci?
   Oponentom od razu - Orzysz to poligon artyleryjski.
  • maxikasek Re: Żagań czy Białystok, czyli ... 17.10.14, 14:03
   Wojna nie wybucha z dnia na dzień. Jednostki zdążą wyjść z koszar i zostać przerzucone. Białoruskie czołgi też mają do przejechania kilkaset km w otwartym terenie ;-)
   NA granicy powinny być jednostki opóźniające, a nie główna siła uderzeniowa.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka