Dodaj do ulubionych

NSM, zasięg 50 km - jeszcze raz

16.05.15, 06:20
Co od dawna juz tu pisałem i zmuszony byłem do wykłocania sie o to z roznymi zwolennikami sieciocentrycznych Bryz i 48 polskich F-16 prowadzacych calodobowe 24/7 loty rozpoznawcze nad Bałtykiem

www.defence24.pl/analiza_efekt-polonizacji-wedlug-gen-kozieja-polskie-radary-ograniczeniem-morskiej-jednostki-rakietowej

Generalnie trzy czynniki powodują, że mając rakiety NSM (Naval Strike Missile) o zasięgu ponad 200 km siły zbrojne mogą nimi na razie atakować obiekty nawodne maksymalnie w odległości 50 km od brzegu:

nienaruszalne prawa fizyki (ograniczające zasięg naziemnych stacji radiolokacyjnych);
nieprzemyślane wyposażenie MJR;
od samego początku brak konkretnych reakcji MON na sygnały specjalistów, że jednostka potrzebuje systemu wskazywania celów odpowiedniego dla kupionych od spółki Kongsberg rakiet NSM.
Obserwuj wątek
    • ignorant11 Re: NSM, zasięg 50 km - jeszcze raz 16.05.15, 23:29
      bmc3i napisał:

> Co od dawna juz tu pisałem i zmuszony byłem do wykłocania sie o to z roznymi zw
      > olennikami sieciocentrycznych Bryz i 48 polskich F-16 prowadzacych calodobowe 2
      > 4/7 loty rozpoznawcze nad Bałtykiem
      >
      >
      > www.defence24.pl/analiza_efekt-polonizacji-wedlug-gen-kozieja-polskie-radary-og

a nie mozna wprowadzic lepszego rozpoznania????

Piusałem kiedys, ze zasieg stacji brzegowych jest ca 20 nm, wiec miałem racje, gdy polemizowałem a włąsciowie douczałem debila jorla

> raniczeniem-morskiej-jednostki-rakietowej
      >
      >
      > Generalnie trzy czynniki powodują, że mając rakiety NSM (Naval Strike Missile)
      > o zasięgu ponad 200 km siły zbrojne mogą nimi na razie atakować obiekty nawodne
      > maksymalnie w odległości 50 km od brzegu:
      >
      > nienaruszalne prawa fizyki (ograniczające zasięg naziemnych stacji radiolokacyj
      > nych);
      > nieprzemyślane wyposażenie MJR;
      > od samego początku brak konkretnych reakcji MON na sygnały specjalistów, że jed
      > nostka potrzebuje systemu wskazywania celów odpowiedniego dla kupionych od spół
      > ki Kongsberg rakiet NSM.
      >
      >
      >
    • fidziaczek Re: NSM, zasięg 50 km - jeszcze raz 17.05.15, 00:15
      To nie jest efekt polonizacji tylko efekt błędnych decyzji.

Jak potrzebujesz trampek a kupisz glany (polskie) to winna nie jest polonizacja (że glany polskie) tylko winny jest ten kto zdecydował o kupnie glanów gdy poytrzebował trampek.

Gdybyśmy mieli czas PRL to takie zrzucanie winy na "polonizację" uznano by za wrogą propagandę - i słusznie, bo to buduje zły i nieprawdziwy stereotyp, że polskie jest złe.
      • bmc3i Re: NSM, zasięg 50 km - jeszcze raz 17.05.15, 02:53
        fidziaczek napisał:

> To nie jest efekt polonizacji tylko efekt błędnych decyzji.
        >
        > Jak potrzebujesz trampek a kupisz glany (polskie) to winna nie jest polonizacja
        > (że glany polskie) tylko winny jest ten kto zdecydował o kupnie glanów gdy poy
        > trzebował trampek.
        >
        > Gdybyśmy mieli czas PRL to takie zrzucanie winy na "polonizację" uznano by za w
        > rogą propagandę - i słusznie, bo to buduje zły i nieprawdziwy stereotyp, że pol
        > skie jest złe.

Tu masz racje. Powodem braku odpowiedniego zasiegu rozpoznania nie jest polonizacja, lecz sam system.
    • stary_chinczyk Re: NSM, zasięg 50 km - jeszcze raz 17.05.15, 06:03
      Szogun sie wypowiedzial :).
      1) Przeciez marynarka ma dostac nowe okrety nawodne, a i teraz kilka ich jeszcze posiada. Wiec ma mozliwosc wykrywania celow w wiekszej odleglosci od brzegu.
      2) 50 km wglab Baltyku to jest calkiem sporo. Natomiast 200 km przy odpowiednim rozlokowaniu pozwala atakowac cele wzdluz calej polskiej linii brzegowej.
      3) NSM mozna uzyc do atakowania celow na ladzie. Tu nie jest potrzebna ich detekcja przez radar.
      4) Wciaz najbardziej efektywna metoda naprowadzenia tych pociskow na okrety w dalszej odleglosci jest uzycie lotnisctwa. To ze brak samolotow mogacych przekazywac dane dywizjonowi rakietowemu, to juz inna sprawa.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka