Dodaj do ulubionych

Demokratom oberwało się za Obamę.

28.01.20, 00:00
Dziś adwokaci Trumpa przedstawiają własnie swoje stanowisko w procesie Trumpa przed Senatem. Przy okazji jeden z nich, wyciągnął Demokratom polityke Obamy w zakresie obrony przeciwrakietowej. Nawet słynne nagranie ukrytym mikrofonem, gdy Obama prosił ówczesnego prezydenta Rosji - Miedwiediewa - o kilka miesięcy czasu, do zakończenia wyborów na jego druga kadencję, po których będzie mógł byc bardziej elastyczny w zakresie obrony przeciwrakietowej.

Wyciągnęli także Obamie, że po rosyjskiej agresji na Ukrainę, to własnie Obama udzielał Ukrainie jedynie pomocy w zakresie niezabijających urządzeń. "Dostarczał ukraińskim żołnierzom noktowizory, dzięki którym mogli widzieć atakujących Rosjan, ale nie nie dostarczał im broni, dzięki którym mogli ich zatrzymać!"


Tak w polityce kończy się naiwność i nieopierzenie.


--
Sink'em all
Obserwuj wątek
   • bmc3i Re: Demokratom oberwało się za Obamę. 28.01.20, 09:14
    stary_chinczyk napisał:

    > Obama był niewątpliwie nieudolnym i szkodliwym prezydentem. Nie tylko dla obron
    > ności USA. Choć tu jego wręcz dywersyjna działalność jest szczególnie dotkliwa.
    > Zamykał programy zbrojeniowe z pasją szaleńca.
    > F-22 i Zumwalt to jedne z jego ofiar.


    Zumwalt, C-17, kilka - jesli nie kilkanascie programów obrony przeciwrakietowej.
    Z F22, to już jednak "bipartyzańska" sprawa. Zamknął go Rober Gates - sekretarz obrony zarówno w pierwszej administracji Obamy, jak i w drugiej administracji Busha Juniora. Do historii przeszły jego słowa, że F22 to silver bullet - zbędny, bo nie ma dla niego przeciwnika.

    Republikanom można tez przypisać zamknięcie programu Peacekeeper, w ramach "końca historii", bo wymagał tego rzekomo traktat START II. Który tak wymagał, że nigdy nie wszedł w życie, bo nie został ratyfikowany przez Rosję. I kilkadziesiąt miliardów dolarów, poszło na śmietnik.


    --
    Sink'em all

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka