Dodaj do ulubionych

ruskie systemy przeciwlotnicze - analiza D24

22.06.20, 08:39
W przypadku przekazanych Syrii baterii S-300 jest już jednak inaczej. Miały one być bowiem najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem w starzejącym się syryjskim systemie obrony przeciwlotniczej, działając jako zewnętrzna warstwa i uzupełnienie dla systemów plot średniego i krótkiego zasięgu. Jak na razie okazały się one jednak bezużyteczne i są coraz częściej krytykowane: zarówno za zastosowane rozwiązania techniczne, jak i właściwości bojowe.

Taka negatywna opinia na temat możliwości systemu S-300 pojawiła się ostatnio (1 maja br.) na syryjskim portalu informacyjnym Syria Direct. Jeden z syryjskich wojskowych miał podobno poinformować dziennikarzy o powtarzających się awariach pozyskanych z Rosji baterii przeciwlotniczych, uznając je dodatkowo za „zacofane” i niezdolne do powstrzymania izraelskich nalotów. Komentarze te natychmiast połączono z pierwszymi krytycznymi opiniami tureckich wojskowych, którzy zaczynają samodzielnie eksploatować niedawno zakupiony w Rosji system S-400 (dwie baterie).


Syria już wie, że dostała kiepski system, Turcy też, ale oni jeszcze w miarę siedzą cicho, żeby ugrać zakup Patriotów, ciekawe kiedy gorzką pigułę przełkną piewcy sowieckich?
Pod artykułem wysyp sowieckich - zebrali ich chyba z całej rosji, żeby pisali swoje głupoty ;)
Obserwuj wątek
   • stary_chinczyk Re: ruskie systemy przeciwlotnicze - analiza D24 23.06.20, 01:44
    Irański ośrodek nuklearny w Nantz jest oddalony o około 1600km od granic Izraela. Zupełnie poza zasięgiem F-35 w konfiguracji stealth.
    W linii prostej droga do niego wiedzie przez Jordanię i Irak. Lecąc przez Syrię, te f-35 musiałyby nadłożyć jeszcze więcej drogi.
    Jedynym samolotem bojowym lotnictwa Izraela, który jest w stanie dotrzeć w tamte rejony to f-15.
    I to jest pewnie jeden z powodów dla którego Izrael wciąż kupuje te maszyny obok F-35.
  • gangut Re: ruskie systemy przeciwlotnicze - analiza D24 22.06.20, 19:38
   Bez urazy ale "analiza" jest oparta o takie kwiatki jak opinia ""jednego z syryjskich wojskowych" który miał "podobno poinformować dziennikarzy", a wszystko to na syryjskim portalu informacyjnym Syria Direct (wg. Wiki: an independent news organization based in Amman, Jordan(...)They have been funded by an American organization, the Global Peace and Development (GPD) Charitable Trust, as well as by the US State Department and several embassies in Amman). Trochę niepoważne jak na oficera, niechby i rezerwy...
  • czizus Re: ruskie systemy przeciwlotnicze - analiza D24 23.06.20, 17:06
   Najlepszy numer to te maliny w jakie wpadli Turcy kupując to kacapskie badziewie. Ale widocznie tak musiało być, no i nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Czasami trzeba wejść do tej brudnej rzeki, . . . . . . !
   Teraz czekamy na jakieś prawdziwe informacje n/t tych rosyjskich rakiet hipersonicznych które prześcignęły cały osłupiały z zazdrości świat.
  • wykrywacz_klamcow ładna puenta izraelskiego lotnictwa 25.06.20, 11:51
   Izrael znów nic sobie nie robił z obecności ruskich systemów plot i zbombardował co chciał w Syrii, w tym we wschodniej Syrii, czyli upada mit, że ataki są tylko znad Libanu lub Morza Śródziemnego. ruskie systemy znów na nic się nie zdały.


   www.defence24.pl/izraelskie-lotnictwo-zaatakowalo-w-syrii

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka