Dodaj do ulubionych

Zapalił się USS Bonhomme Richard

13.07.20, 17:26
Do pożaru doszło wczoraj w bazie San Diego. 21 rannych.
www.cnn.com/2020/07/12/us/ship-explosion-san-diego-naval-base/index.html
Obserwuj wątek
   • stary_chinczyk Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 13.07.20, 20:26
    Polewają go dalej. W między czasie poinformowano o 57 poszkodowanych.
    Pożaru nie gasi się budżetem, tylko środkami gaśniczymi. To duży okręt, większy niż lotniskowce klasy Essex z drugiej wojny światowej. Ma co się palić. Stał w porcie w trakcie rejonu. Więc na pokładzie nie było pełnej załogi wraz z drużynami przeciwpożarowymi. Nie stłumiono ognia w zarodku, a teraz jest zbyt duże ryzyko wpuszczać tam ludzi. Moim zdanim okręt może być już stracony. Dwadzieścia lat w służbie, wypalony. US Navy ma takich okrętów 8 + 3 nowszej klasy LHA-6 w służbie i w budowie. Do tego szykują się nieuniknione duże cięcia w budżecie obronnym spowodowane sytuacją gospodarczą związaną z Covid-19 oraz dojściem do władzy radykalnej lewicy z Bidenem jako prezydentem.

    news.usni.org/2020/07/13/fire-fight-intensifies-on-uss-bonhomme-richard-5-sailors-still-hospitalized
     • stary_chinczyk Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 14.07.20, 12:53
      Trump jest już politycznym Trupem. A porażka w walce z wirusem nie jest winą Trumpa, a ustroju, w którym wolność i demokracja ma wyższy priorytet niż życie, porządek publiczny czy zdrowy rozsądek.
      Jeden facet gdy zaraził się covid, postanowił to uczcić organizując przyjęcie. Bo mu wolno. Oczywiście przylazła cała rzesza głupków. Jeden z tego przyjęcia już zmarł.
      I takie zachowanie obserwuję codziennie. Co z tego że spora część społeczeństwa jest rozsądna i walczy z epidemią, skoro druga część ma wszystko gdzieś, a masek używa tylko po to żeby ukryć swoją tożsamość w czasie zamieszek ulicznych i podpalania sklepów.
      • stasi1 Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 15.07.20, 08:34
       Jeszcze nie jest. Trump od początku twierdził że ten wirus nie jest groźniejszy od grypy. Można go pokonać choćby wybielaczem. Dopiero w ubiegłym tygodniu po raz pierwszy założył maskę na twarz.
       To w USA wolno tym chorym chodzić po mieście?
       • stary_chinczyk Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 15.07.20, 16:14
        To co twierdzi Trump to jest jedna rzecz. A to co media mówią że twierdzi Trump, to zupełnie inna rzecz.
        Niby powiedział kiedyś że to jak zwykła grypa, a z drugiej strony przez zwykłą grypę kazał GMC i Fordowi produkować respiratory, zamknął granicę z UE i wyszedł z WHO ?
        Gdy Obama mówi o polskich obozach śmierci, media twierdzą że się przejęzyczył. Gdy Trump ewidentne głupio żartuje o wybielaczach, media twierdzą że chce wstrzykiwać je ludziom.
        Oczywiście że chorym wolno chodzić po mieście. Demokracja, wolność i prawa obywatelskie są ważniejsze niż życie. Zresztą ostatnio tylko czarne życie jest ważne.
        Ciesz się chłopie że masz tą przebrzydłą dyktaturę PiSu przy władzy. Inaczej w Polsce pewnie byłoby podobnie.
        • stasi1 Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 16.07.20, 08:18
         Ostatnio Trump stwierdził że jak nie będzie testować się na obecność wirusa to problem wirusa zniknie. Oczywiście współpracownicy Trumpa wyjaśniali co też ten Trump stwierdził swoją wypowiedzią . On na to że stwierdził to co powiedział i nic ukrytego w tym nie było. Żartować głupio z wirusa? Szczególnie wtedy kiedy liczba jego ofiar(dzienna) rośnie?
         W innych krajach europejskich też były różne zakazy. Ja jak nie było można jeździć na rowerze ani chodzić do lasu jednak tego nie przestrzegałem. Od kogo mogę się zarazić na rowerze? Albo w lesie?
         • bmc3i Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 16.07.20, 15:51
          Wszystkie zakazy oparte byly o odwrotne podejscie - nie od kogo mozesz sie zarazic, lecz kogo mozesz zarazic. Zatrzymujesz sie na rowerze, czy nin stop jezdzisz? Jesli gdzies sie zatrzymaleś, to o ile jestes chory - na przyklad bez objawowo - to mogles zostawic wirusa w tym miejscu. Np. na publicznym raku dla rowerów.
          • stasi1 Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 17.07.20, 08:31
           Jeździłem aby jeździć. Oczywiście do tego legendę sobie wymyślałem czemu jadę. Ale nie było potrzeby jej sprawdzania, choć kilka razy mnie radiowóz minął. Skoro gdzieś wirusa mogę zostawić to znaczy że też mogę w tym miejscu go przyjąć. Doszedłem do wniosku że w lesie i na rowerze nie mam szans na zarażenie się. Choć w sklepie po sąsiedztwie jestem jednym z nielicznych w masce
           • bmc3i Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 17.07.20, 17:45
            stasi1 napisał:

            > Jeździłem aby jeździć. Oczywiście do tego legendę sobie wymyślałem czemu jadę.
            > Ale nie było potrzeby jej sprawdzania, choć kilka razy mnie radiowóz minął. Sk
            > oro gdzieś wirusa mogę zostawić to znaczy że też mogę w tym miejscu go przyjąć.
            > Doszedłem do wniosku że w lesie i na rowerze nie mam szans na zarażenie się.
            > Choć w sklepie po sąsiedztwie jestem jednym z nielicznych w masce


            Cóż. w niektorych krajach za wyjscie na ulice bez maski karaja mandatem. W i nych nie. Przypadkowo tylko, te ktore scisle egzekwuja nakaz noszenia masek, od sporego juz czasu pozbyły się problemu nowych infekcji.
            • stasi1 Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 18.07.20, 11:10
             W Polsce też tak było. A jeśli miałeś przy okazji koszulkę z napisem konstytucja to już przechlapane..
             Tu gdzieś jeden gość pisał że jego kumpel jeździ rowerem do pracy. Nie było tłumaczenia że bulwarami ma najbliżej z domu do pracy. Bo przecież nie można jeździć rowerem dla przyjemności a jazda bulwarem taka jest. Znajoma narzekała że nie może z dzieckiem nigdzie wyjść, muszą w domu siedzieć. Ja na to że przecież może wyjść do kościoła
             Prócz Chin żadne większe państwo nie pozbyło się problemu wirusa
             • bmc3i Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 18.07.20, 14:00
              stasi1 napisał:

              > W Polsce też tak było. A jeśli miałeś przy okazji koszulkę z napisem konstytucj
              > a to już przechlapane..
              > Tu gdzieś jeden gość pisał że jego kumpel jeździ rowerem do pracy. Nie było tł
              > umaczenia że bulwarami ma najbliżej z domu do pracy. Bo przecież nie można jeźd
              > zić rowerem dla przyjemności a jazda bulwarem taka jest. Znajoma narzekała że n
              > ie może z dzieckiem nigdzie wyjść, muszą w domu siedzieć. Ja na to że przecież
              > może wyjść do kościoła
              > Prócz Chin żadne większe państwo nie pozbyło się problemu              Wielkość państwa nie ma najmniejszego znaczenia Znaczenie ma zdrowy rozsądek dyscyplina ludzí
              • stary_chinczyk Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 18.07.20, 18:41
               Znaczenie ma dużo rzeczy. Wielkość państwa też. Okazuje się też że wielkie znaczenie ma moment w którym epidemia zaatakowała dany obszar. Weź przykład Kalifornii. Przez pierwsze miesiące broniła się przed wirusem dość dobrze. Ale w pewnym momencie ograniczenia zaczęły ciążyć ludziom bardziej niż sama epidemia. 20% straciło pracę. Człowiek zdrowy a bez perspektyw na stabilną przyszłość odsuwa zagrożenie chorobą na dalszy plan. Impulsem do niekontrolowanego wjścia z kwarantanny stały się rozróby BLM. I po kilku tygodniach bijemy rekordy USA w ilości zarażeń. Po mimo tych rekordów, ludzie domagają się otwarcia szkół w sierpniu. I to nie jakieś rednecki, ale rezydenci największych, najbardziej ludnych hrabstw. Z LA na czele.
               Zresztą to co dzieje się teraz to małe piwo. Obawiam się że apogeum w skali globalnej jest przed nami. Jesień idzie.
               • bmc3i Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 18.07.20, 22:17
                Wielkość nie ma znaczenia w tym sensie, ze male czy duże ludnościowo państwo, i tak liczy się w przeliczeniu na 1000 mieszkańców. Nie wiem skąd wziąłeś informacje ze lud e maja dość restrykcji i chcą powrotu do normalności nawet kosztem zdrowia. Nie wiem, bo nie dalej jak kilka dni temu słyszałem w mediach, ze według badan opinii publicznej, ponad 60% ludzi w USA uważa ze zduszenie infekcji i pandemii jest ważniejsze od kondycji gospodarki.
                • stary_chinczyk Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 19.07.20, 03:23
                 Oj Matrek, Ty dalej wierzysz mediom ?
                 Widzę co się dzieje. Wczoraj gubernator wreszcie postawił się ludziom okoniem i zakazał otwierania szkół w hrabstwach w których jest zła sytuacja, czyli w 70% Kalifornii.
                 Dzień wcześniej np dystrykt szkolny w Orange County przegłosował otwarcie szkół, mimo że pandemia bije tam rekordy. To samo zresztą było w moim dystrykcie. Presja rodziców na otwarcie szkół jest ogromna.
                 Ludzie nie wytrzymują zamknięcia. Drastycznie rośnie liczba przypadków przemocy domowej, pobicia dzieci itd. W tej chwili lock down staje się wręcz niemożliwy do utrzymania. Amerykańskie miękkie społeczeństwo nie jest skłonne do takich wyrzeczeń. Z drugiej strony Amerykanie to ryzykanci. Nie zbyt boją się rzeczy które przerażają np przeciętnego Polaka.
                 Jeśli zachorowało 1% społeczeństwo a umarło 4% chorujących, przeciętny Amerykanin uznaje to za niskie ryzyko. Gdy tylko władze pozwalają otwierać, natychmiast są pełne restauracje, plaże, parki itd.
                 • bmc3i Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 19.07.20, 18:57
                  Co maja Twoje osobiste obserwacje na lokalnym terenie do badan opinii publicznej na milionach? Jesli teraz w każdym miescie i county zastanawiają sie jak i kiedy otworzyć szkoly, to znaczy ze robią wbrew ludziom, którzy chcą otworzyć jak najszybciej? Co zrobisz z nauczyielami, ktorzy beda musieli codziennie stykac sie z reyzykiem i byc narazeni na chorobe i smierc, oraz ewentualnie zarazic czkonkow swojej wlasnej rodziny? Tylko w nowym jorku, w miescie, w tylko w marcu zmarlo na covid19 80 nauczycieli. Jak teraz noeojorskim nauczycielom powiesz wracaj do pracy, i licz na lit szczescia ze nie bedziesz kolejnym umierajacym na to?
         • bmc3i Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 19.07.20, 00:25
          cojestdoktorku napisał:

          > >głupio żartuje o wybielaczach
          >
          > nie zartuje, on po prostu w tematach chemiczno medycznych jest na poziomie prze
          > dszkolaka
          >
          >


          I dlatego slupki leca ma w dol na leb, na szyje. Juz ponad 60% uwaza ze nie sprawdzil sie w obliczu dwoch kryzysow - pandemii i sprawy Georga Floyda.
          • stary_chinczyk Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 19.07.20, 03:05
           Owszem. Pandemię zaniedbał. W sprawie rozruchów okazał się mięczakiem. Trump natomiast jako pierwszy prezydent zdecydowanie i skutecznie zaczął walczyć o zbalansowanie wymiany handlowej z Chinami i UE. Obawiam się że Biden wróci do polityki Obamy. Czyli rozmawiania na klęczkach z Chinami, Putinem i UE oraz dalszego przerabiania USA na rynek zbytu dla całego świata.
           Przy okazji pożaru LHD-6, widziałem ciekawe zdjęcie. Płonący LHD a obok zacumowanych 7 LCS ów. Spuścizna programów zbrojeniowych z epoki Obamy.
           • bmc3i Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 19.07.20, 19:01
            stary_chinczyk napisał:

            > Owszem. Pandemię zaniedbał. W sprawie rozruchów okazał się mięczakiem. Trump na
            > tomiast jako pierwszy prezydent zdecydowanie i skutecznie zaczął walczyć o zbal
            > ansowanie wymiany handlowej z Chinami i UE.


            Tak jak w ksiazce Boltona, jego doradcy ds bezpieczenstwa, opisujacym jak szef prosil premiera chin o ustepstwa, tylko do czasow wyborow, aby mogl wygrac wybory?
            • stary_chinczyk Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 19.07.20, 23:42
             Jakie wybory ? Trump prowadzi zdecydowaną politykę gospodarczą względem Chin od pierwszego dnia prezydentury. Nie potrafisz zdobyć się nawet na minimum obiektywizmu.
             Na marginesie, twoi ulubieńcy w pokojowym proteście w Chicago chcieli zniszczyć kolejną statuę Columba. Rannych zostało 18 policjantów, usiłujących zaprowadzić porządek.
             Oczywiście media znowu na podstawie wyrwanych z kontekstu, zmanipulowanych filmów z Facebooka przekonują o brutalności policji i słuszności protestu. Najbardziej wzruszyła mnie wypowiedź jednej pani twierdzącej że to czarni i Indianie zbudowali ten kraj. Ten kraj upada i chyba już nic nie jest w stanie tego zatrzymać. Widzę te same upiory co w czasie rewolucji francuskiej czy rewolucji bolszewickiej.
      • jorl Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 15.07.20, 16:07
       stary_chinczyk napisał:

       > Trump jest już politycznym Trupem. A porażka w walce z wirusem nie jest winą Tr
       > umpa, a ustroju, w którym wolność i demokracja ma wyższy priorytet niż życie, p
       > orządek publiczny czy zdrowy rozsądek.

       Niekoniecznie juz Trump wybory przegral. Teraz jest wyscig o szczepionke, jak sie uda w USA powiedzmy od wrzesnie szczepic masowo, gospodarka ruszy i wtedy Trump ma szanse. A szanse na szczepionke tak wczesniej sa.
       Rosjanie od wrzesnia chca masowo swoja szczepic USA moze podobnie sie uwinac ze szczepionka. Jak to u mnie w Niemczech pisza jest teraz wyscig jak ze Sputnikiem. Kto pierwszy.
       • stary_chinczyk Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 15.07.20, 19:50
        O rosyjskiej szczepionce nikt w USA nawet nie mówi. Przynajmniej ja nie słyszałem.
        Amerykańska zanim ktoś odważy się wypuścić na rynek, musi przejść szczegółowe testy. W tym kraju ludzie pozywają wszystkich o wszystko. Najdrobniejszy skutek uboczny o którym producent nie ostrzegł, może kosztować go miliardy.
        A nawet gdyby wypuścili ją na rynek w jesieni, to wszystkich 330mln Amerykanów nie zaszczepią tak szybko.
        Już mówi się, że priorytet będzie miała rasa, której życie jedynie ma znaczenie.
        Zresztą, jeśli pewne środowiska biznesowe i polityczne aby zaszkodzić Trumpowi, potrafiły zorganizować karawany imigrantów czy rozróby uliczne, są pewnie i w stanie opóźnić wejście szczepionki, do momentu gdy w Białym Domu będzie właściwy prezydent.
        • jorl Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 15.07.20, 22:49
         stary_chinczyk napisał:

         > O rosyjskiej szczepionce nikt w USA nawet nie mówi. Przynajmniej ja nie słyszał
         > em.

         Ja na rosyjskich stronach czytalem juz dawno ze pracuja ostro ale pare dni temu i u mnie na powaznym portalu duzy artykul:

         www.t-online.de/nachrichten/ausland/id_88201484/corona-wie-russland-das-wettrennen-um-den-impfstoff-gewinnen-will.html#utm_source=websuche&utm_medium=t-online-ergebnisse&utm_campaign=link1
         I cytaty:

         "Space Race" um den Impfstoff
         czyli wyscig o szczepionke         Nawet mowia :

         Experten sehen den globalen Wettlauf um den ersten Impfstoff schon als neues "Space Race", den sogenannten Wettlauf ins All der 1950er und 60er Jahre, als die USA und die damalige Sowjetunion in ihrer ideologischen Konkurrenz jeweils als erste den Weltraum erobern wollten.

         I po polsku:
         Experci widza swiatowy wyscig o pierwsza szczepionke jako nowy "Space Race" tzw wyscig w Kosmosie lat 1950 i 1960 kiedy USA i ZSRR w ideologicznej konkurencji jako pierwsze chcialy Kosmos zdobyc.

         U mnie zaczeli zaraz po tym artykule mowic ze moze odpornosci sie nie nabierze wogole albo tylko na krotko, wszystko ze to i tak nic nie da.
         Ci naukowcy rosyjscy co ja opracowlai sami sie pierwsi zaszczepili. Mowia aby moc pracowac spokojnie. I funkcjnowala. Naturalnie teraz maja juz nastepnych przetestowanych.


         > Amerykańska zanim ktoś odważy się wypuścić na rynek, musi przejść szczegółowe t.
         > esty.

         A dzisiaj juz pisza u mnie ze w USA tesz szczepionka daleko i nagle juz to ze moze odpornosci nie bedzie nie mowia.

         www.t-online.de/nachrichten/panorama/id_88233450/corona-pandemie-gute-ergebnisse-nach-impfstoff-test-weitere-zulassung.html


         >W tym kraju ludzie pozywają wszystkich o wszystko. Najdrobniejszy skutek
         > uboczny o którym producent nie ostrzegł, może kosztować go miliardy.
         > A nawet gdyby wypuścili ją na rynek w jesieni, to wszystkich 330mln Amerykanów
         > nie zaszczepią tak szybko.

         Jak bedzie to produkcja na wielka skale w USA szybko bedzie, to Zachod potrafi.

         > Już mówi się, że priorytet będzie miała rasa, której życie jedynie ma znaczenie
         > .
         > Zresztą, jeśli pewne środowiska biznesowe i polityczne aby zaszkodzić Trumpowi,
         > potrafiły zorganizować karawany imigrantów czy rozróby uliczne, są pewnie i w
         > stanie opóźnić wejście szczepionki, do momentu gdy w Białym Domu będzie właściw
         > y prezydent.

         No tak to nie wykluczone ale i dla Demokratow moze byc wstydliwie jak Rosja od wrzesnia masowo sie szczepi a USA z tylu zostaje.
         Zreszta CHRL tez ma juz szczepionke dosc daleko posunieta, co prawda taka prymitywna jak przed 100laty juz robiono ale podobno skuteczna. CHRL bedzie chcial Afryke tez szczepic.

         A ten kto we wojsku bedzie mial ja pierwsza i zolnierze bez tych cholernych namordnikow beda mogli wojowac ma nagle przewage.
         Wiec lepiej nie blokowac.
         • maxikasek Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 16.07.20, 00:14
          "Ci naukowcy rosyjscy co ja opracowlai sami sie pierwsi zaszczepili. Mowia aby moc pracowac spokojnie. I funkcjnowala. Naturalnie teraz maja juz nastepnych przetestowanych."
          Bo tak powiedział płk. Ginzburg? Rosjanie dopiero zakończyli fazę testów dot. bezpieczeństwa szczepionki. Jak podają sami, mimo że kilku zaszczepionych miało wysoką gorączkę, żaden ne zmarł i wkrótce zostaną zwolnieni ze szpitala. Ale co ciekawe podczas 2-tygodniowej izolacji doszło do konfliktów między nimi i musieli "interweniowac psychologowie".
          Pod koniec lipca mają rozpocząć się testy na kolejnej grupie "ochotników" (jeśli to prawda, że to żołnierze)- tym razem czy szczepionka jest skuteczna.
          A efekty uboczne to dopiero wyjdą po latach.
         • stary_chinczyk Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 16.07.20, 01:50
          Chiny akurat mogą mieć szczepionkę szybciej i skuteczniejszą niż wszyscy. Tam nie ma problemów moralnych z testowaniem. Użyją więźniów i już. Zresztą z tych samych przyczyn mocno rozwija się tam medycyna. W imię nauki i rozwoju naukowcom wolno wszystko. A na zachodzie próbuje się zakazać testów na zwierzętach.
          • bmc3i Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 19.07.20, 00:58
           stary_chinczyk napisał:

           > Chiny akurat mogą mieć szczepionkę szybciej i skuteczniejszą niż wszyscy. Tam n
           > ie ma problemów moralnych z testowaniem. Użyją więźniów i już. Zresztą z tych s
           > amych przyczyn mocno rozwija się tam medycyna. W imię nauki i rozwoju naukowcom
           > wolno wszystko. A na zachodzie próbuje się zakazać testów na zwierzętach.


           No wiesz, doktorowi Mengele tez wolno bylo wszystko. Nie jestem tylko pewny, czy to dobre rozwiazanie...
           • stary_chinczyk Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 19.07.20, 02:54
            Rozwiązanie złe. Ale fakt jest faktem. Z wyników badań jakie Niemcy czy Japończycy prowadzili na więźniach medycyna korzysta do dziś. Pewnie bez Mengele też nauka doszłaby do tych wyników cywilizowaną drogą. Ale później. I tak samo jest w przypadku Covid. Chińczycy mają łatwiej. Pod każdym względem.
            • bmc3i Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 15.08.20, 00:52
             stary_chinczyk napisał:

             > Rozwiązanie złe. Ale fakt jest faktem. Z wyników badań jakie Niemcy czy Japończ
             > ycy prowadzili na więźniach medycyna korzysta do dziś. Pewnie bez Mengele też n
             > auka doszłaby do tych wyników cywilizowaną drogą. Ale później. I tak samo jest
             > w przypadku Covid. Chińczycy mają łatwiej. Pod każdym względem.


             Przypuszcam ze nie znasz zadnych wynikow badan Mengele na wiezniach, ktore rzeczywiscie wplynelyby na rozwoj medycyny.
    • bmc3i Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 15.07.20, 23:14
     stary_chinczyk napisał:


     > służbie i w budowie. Do tego szykują się nieuniknione duże cięcia w budżecie o
     > bronnym spowodowane sytuacją gospodarczą związaną z Covid-19 oraz dojściem do w
     > ładzy radykalnej lewicy z Bidenem jako prezydentem.


     Boden to radykalna lewica? To kim jest radykalna lewica w Europie. Lewica, tym bardziej ta radykalna, ma skłonność do cięć budżetowych?
  • jorl Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 16.07.20, 09:46
   Jako ze Rosjanie sa daleko juz ze swoja szczepionka wiec wszystkie oplacane z Zachodu, setki milionow $ na rok bandy "Bojownikow o Deemokracje w Rosji " rozdarli mordy. Aby jak juz nie da sie szczepionki zatrzymac to straszyc ludzi ze to trucizna. Jasne, prawidlowa strategia.

   maxikasek napisał:

   > "Ci naukowcy rosyjscy co ja opracowlai sami sie pierwsi zaszczepili. Mowia aby
   > moc pracowac spokojnie. I funkcjnowala. Naturalnie teraz maja juz nastepnych pr
   > zetestowanych."

   > Bo tak powiedział płk. Ginzburg?

   W juz poprzednio podanym przezemnie artykule:

   www.t-online.de/nachrichten/ausland/id_88201484/corona-wie-russland-das-wettrennen-um-den-impfstoff-gewinnen-will.html#utm_source=websuche&utm_medium=t-online-ergebnisse&utm_campaign=link1

   Jest tez o tym:

   Russischer Forscher testet Impfstoff an sich selbst
   Alexander Ginsburg, Direktor des wichtigen Gamalaja-Forschungsinstituts und Epidemiologe des russischen Gesundheitsministeriums, sagte der Nachrichtenagentur RIA Novosti, er und seine Kollegen hätten sich das Präparat aus Gründen des Selbstschutzes bereits selbst injiziert.


   Moje tlumaczenie:
   Rosyjscy naukowcy testowali ta szczepionke na sobie.
   Alexander Ginsburg, dyrektor waznego Gamalaja Istytutu epidemiologi rosyjskiego MinZdrowia powiedzial Novosti ze on i jego koledzy sobie ten preparat z powodu ochrony siebie sami wstrzykneli


   Rozumiem drogi maxi wg Cebie klamal. OK, jasne co Tobie pozostalo innego mowic?

   Ale dalej z mojego artykulu:

   Die gemeinnützige Pharma-Organisation AOKI kritisierte den Vorgang scharf – der Fall sei eine "grobe Verletzung der Grundlagen der Durchführung klinischer Studien, der russischen Gesetzgebung und allgemein anerkannter internationaler Standards", heißt es in einem Brief der Organisation, der der BBC vorliegt.

   Nonprofit farma-organizacja AOKI krytykuje ostro to dzialanie-ten przypadek jest "wielkie podeptanie podstaw i przeprowadzania klinicznych studiow, rosysjkiego prawa i ogolnie uznanych miedzynarodowych standartow" napisane w liscie tej organizacji ktory BBC dostala.


   Mozna sie usmiac z tego jadu splywajacego po zabkach tych palantow z tej rosyjskiej organizacji. Bo jak ja bym opracowywal cos takiego to najlepiej by bylo dla innych jakbym na sobie go wyprobowal. Tak jak kiedys jak most wybudowano i prowadzono testy max obciazenia to inzynier ktory go budowal musial na nim wtedy stac. Albo pod nim. Dskonala metoda uwazam.

   No i jeszcze cos drogi maxi, te Organizacja tych oplacanych przez Zachod Rosjan tym listem do BBC jakos zaprzeczyla Twojemu pogladowi, bo tak rozumiem ze takowy masz, ze klamia ze na sobie ci naukowcy testuja. Oni dra mordy ze testowali a nie powinni. Wiec jak, zaprzeczysz tej Wspanialej Organizacji AOKI?

   Poza tym drogi maxi, o co chodzi? Jak sie Rosjanie potruja ta szczepionka to prosta droga do granicy chinsko-polskiej na Uralu. Zaciskac kciuki tylko aby Putin ich przymusowo pozaszczepil. I zatrul tym samym. Nie uwazasz tak?

   To narazie to...
   • bmc3i Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 16.07.20, 15:41
    jorl napisał:

    > Jako ze Rosjanie sa daleko juz ze swoja szczepionka wiec wszystkie oplacane z Z
    > achodu, setki milionow $ na rok bandy "

    I dlateho ze jest daleko ze swoja szczepionka probowała ukraść zachodnie prace nad szczepionką


    www.washingtonpost.com/nation/2020/07/16/coronavirus-live-updates-us/
    • bmc3i Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 16.07.20, 15:44
     bmc3i napisał:

     > jorl napisał:
     >
     > > Jako ze Rosjanie sa daleko juz ze swoja szczepionka wiec wszystkie oplaca
     > ne z Z
     > > achodu, setki milionow $ na rok bandy "
     >
     > I dlateho ze jest daleko ze swoja szczepionka probowała ukraść zachodnie prace
     > nad szczepionką
     >
     >
     > www.washingtonpost.com/nation/2020/07/16/coronavirus-live-updates-us/
     >
     >
     >


     US, British and Canadian officials indicates that a Russian hacking group targeted organizations that are working on possible coronavirus vaccines. The report, revealed Thursday, alleges that the hackers — who “almost certainly operate as part of Russian intelligence services” — attacked academic groups and labs that are involved in vaccine research.
    • jorl Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 16.07.20, 15:59
     bmc3i napisał:


     > I dlateho ze jest daleko ze swoja szczepionka probowała ukraść zachodnie prace
     > nad szczepionką
     >
     >
     > www.washingtonpost.com/nation/2020/07/16/coronavirus-live-updates-us/


     No popatrz, to wy juz musicie szczepionke miec jak Rosjanie wam kradna. Macie? To dawac do cholery, ja mam po dziurki od nosa te namordniki, niemozliwosc wyjazdow itd.


     A poza tym te wasze gazety to slusznie Trump nazywa. fake news. Poziom zaufania ze napisali prawde nawet nie zerowy a ujemny.
     • bmc3i Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 16.07.20, 16:05
      jorl napisał:

      > bmc3i napisał:
      >
      >
      > > I dlateho ze jest daleko ze swoja szczepionka probowała ukraść zachodnie
      > prace
      > > nad szczepionką
      > >
      > >
      > > www.washingtonpost.com/nation/2020/07/16/coronavirus-live-updates-us/
      >
      >
      > No popatrz, to wy juz musicie szczepionke miec jak Rosjanie wam kradna. Macie?
      > To dawac do cholery, ja mam po dziurki od nosa te namordniki, niemozliwosc wyja
      > zdow itd.
      >
      >
      > A poza tym te wasze gazety to slusznie Trump nazywa. fake news. Poziom zaufania
      > ze napisali prawde nawet nie zerowy a ujemny.


      Nie, nie mamy. W Stanach co najmniej w 7 miejscach niezaleznie od siebie pracuja nad szczepionka, ale obowiazuja je scisle regulacje prawne i proceduralne, aby efekty byly bezpieczne i nie wyrzadzaly wiecej szkód niz pozytku. I te prace, nie skonczone jeszcze, byly przedmiotem próby kradzieży.
      O tak, Trump i jego fake news media - bo pisaly o pandemii, podczas gdy on mówił ze to tylko zwykła grypa.
      • jorl Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 16.07.20, 16:18
       bmc3i napisał:


       > Nie, nie mamy. W Stanach co najmniej w 7 miejscach niezaleznie od siebie pracuj
       > a nad szczepionka, ale obowiazuja je scisle regulacje prawne i proceduralne, ab
       > y efekty byly bezpieczne i nie wyrzadzaly wiecej szkód niz pozytku. I te prace,
       > nie skonczone jeszcze, byly przedmiotem próby kradzieży.

       W Rosji tez pare prac niezaleznych jest.

       Acha proby. Udane czy nie? Udane? To macie do d... systemy zabezpieczen, nauczcie sie lepsze robic a nie tu jeczec. Nieudane? To musza Rosjanie sami pracowac.

       > O tak, Trump i jego fake news media - bo pisaly o pandemii, podczas gdy on mów
       > ił ze to tylko zwykła grypa.


       To ze macie fake news masowo to ja wiem doskonale bez Trumpa. A ze macie barana predzia to mnie cieszy, mam nadzieje ze wybierzecie go znowu. Ale i slepej kurze sie trafi ziarno dziobnac, Trumpowi odkrycie ze sa w waszych mediach masowo fake news jest jak tej kurze.
       A jak wybierzecie tego z demencja tez bedzie fajnie. Gerantologa u was rzadzi. Trump 74l, Biden 77 Ploesi z 80, dom starcow, fajnie.
       • bmc3i Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 16.07.20, 17:27
        jorl napisał:

        > bmc3i napisał:
        >
        >
        > > Nie, nie mamy. W Stanach co najmniej w 7 miejscach niezaleznie od siebie
        > pracuj
        > > a nad szczepionka, ale obowiazuja je scisle regulacje prawne i procedural
        > ne, ab
        > > y efekty byly bezpieczne i nie wyrzadzaly wiecej szkód niz pozytku. I te
        > prace,
        > > nie skonczone jeszcze, byly przedmiotem próby kradzieży.
        >
        > W Rosji tez pare prac niezaleznych jest.
        >
        > Acha proby. Udane czy nie? Udane? To macie do d... systemy zabezpieczen, nauczc
        > ie sie lepsze robic a nie tu jeczec. Nieudane? To musza Rosjanie sami pracowac.
        >


        A gdzie wyczytałeś ze nie udane? Prace sa w toku, z tego co mowia w mediach, CDC i FDA bedą w koncu musisla z tych 7 wybrac 2 lub 3, ktore ktore daja najlepsze efekty i sa najbezpieczniejsze, i te zostana dopuszczone na rynek.
        • jorl Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 16.07.20, 17:47
         bmc3i napisał:


         > A gdzie wyczytałeś ze nie udane?

         Udane czy nie udane pytalem czy te wlamania Rosjan byly. Nie czy szczepionki amerykanskie udane.
         Ale wlasnie czytam i u mnie w Niemczech ze Rosjanie sie wlamywali do danych tych ze szczepionka. Ale pisza ze czy udalo im sie wlamac i cos istotnego ukradli czy nie to juz nie wiadomo.
         Jasne dlaczego to gadanie o wlamianiach rosyjskich hakerow. Bo jak Rosjanie beda pierwsi w szczepieniach to wtedy pozostana placze ze tylko dlatego bo ukradli. Bo bez kradziezy by swojej nie zrobili.
         U mnie zaraz po tej wiadomosci co zalaczylem w linku zaczelo sie zawodzenie w moich mediach ze moze byc ze szczepionki beda nieskuteczne, po paru miesiacach przeciwciala znikna wiec i tak do d... Jasne tez metoda aby mowic Rosjanie szczepia ale glupi bo i tak nie bedzie dzialac. Teraz ze kradna dane dlatego beda mieli.
         Zawodzenia looserow dla mnie.

         Teraz nagle ze i w USA zaczynaja sie testy wiec moje media zaraz zaczely, po paru dniach, ze bedzie skuteczna. Raz tak raza tak. To wlasnie nazywam fake news.

         >Prace sa w toku, z tego co mowia w mediach, CD
         > C i FDA bedą w koncu musisla z tych 7 wybrac 2 lub 3, ktore ktore daja najlepsz
         > e efekty i sa najbezpieczniejsze, i te zostana dopuszczone na rynek.


         Mam nadzieje, u mnie w Niemczech tez sa dosc daleko, ale jak sie bedzie ciagnelo, a w Rosji juz bedzie gotowa, pojade do Rosji na szczepienie. Mam w d... te namordniki i ograniczenia, po dziurki od nosa mam tego virusa.
          • jorl Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 17.07.20, 09:23
           bmc3i napisał:

           > To powodzenia Jorl, czekaj na te rosyjskie szczepionki

           napisalem juz wyzej:

           jorl napisał:


           > Mam nadzieje, u mnie w Niemczech tez sa dosc daleko, ale jak sie bedzie ciagnel
           > o, a w Rosji juz bedzie gotowa, pojade do Rosji na szczepienie. Mam w d... te n
           > amordniki i ograniczenia, po dziurki od nosa mam tego virusa.


           Nie bmc, ja czekam najpierw na moja niemiecka szczepionke. Ale jak sie okaze ze Rosjanie juz miliony szczepia, juz od np. pierwszego miliona minel miesiac i nie powymierali, a mojej nie ma, to pomysle nad wycieczka do Rosji aby sie zaszczepic tam.
           • jorl Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 17.07.20, 09:26
            A jak slysze wlasnie na wszystkich falach u mnie w Niemczech jak to rosyjscy hakerzy kradli zachodnie szczepionki to wyglada mi ze ten scenariusz bedzie ze oni maja i szczepia niedlugo a moi grzebia sie.
            Te wycia o kradzierzach to sa wycia looserow, zawsze loosery, to znam z mojego zycia zawodowego, szukali przyczyn dlaczego konkurencja lepsza byla. Przyczyn nie ze lepiej pracowali a to ze np. kradli.
           • bmc3i Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 17.07.20, 17:50
            jorl napisał:

            > bmc3i napisał:
            >
            > > To powodzenia Jorl, czekaj na te rosyjskie szczepionki
            >
            > napisalem juz wyzej:
            >
            > jorl napisał:
            >
            >
            > > Mam nadzieje, u mnie w Niemczech tez sa dosc daleko, ale jak sie b
            > edzie ciagnel
            > > o, a w Rosji juz bedzie gotowa, pojade do Rosji na szczepienie. Mam w d..
            > . te n
            > > amordniki i ograniczenia, po dziurki od nosa mam tego virusa.
            >
            >
            > Nie bmc, ja czekam najpierw na moja niemiecka szczepionke. Ale jak sie okaze ze
            > Rosjanie juz miliony szczepia, juz od np. pierwszego miliona minel miesiac i n
            > ie powymierali, a mojej nie ma, to pomysle nad wycieczka do Rosji aby sie zaszc
            > zepic tam.


            Powiedziałem Ci juz 4 miesiące temu, ze to Amerykanie ponownie dostarcza światu szczepionkę. Największe nakłady, największy rozmach i największy potencjał naukowy. Ale Ty z niej nie skorzystasz, będziesz czekał na rosyjską.
            • jorl Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 19.07.20, 21:11
             bmc3i napisał:


             > Powiedziałem Ci juz 4 miesiące temu, ze to Amerykanie ponownie dostarcza światu
             > szczepionkę. Największe nakłady, największy rozmach i największy potencjał nau
             > kowy. Ale Ty z niej nie skorzystasz, będziesz czekał na rosyjską.

             Tak wlasnie sie pisze fake news. jak Ty robisz.
             Bo ja napisalem inaczej ze:

             jorl napisał:


             > Mam nadzieje, u mnie w Niemczech tez sa dosc daleko, ale jak sie bedzie ciagnel
             > o, a w Rosji juz bedzie gotowa, pojade do Rosji na szczepienie. Mam w d... te n
             > amordniki i ograniczenia, po dziurki od nosa mam tego virusa.

             Jak widac chce szczepionke od mojej Merkel. I na nia licze. I mi wszystko jedno skad Merkel ja dla mnie zdobedzie. Ma ja mi dac i to jak najszybciej. To pisalem juz pare razy wyzej.

             jorl napisał:
             > Nie bmc, ja czekam najpierw na moja niemiecka szczepionke. Ale jak sie okaze ze
             > Rosjanie juz miliony szczepia, juz od np. pierwszego miliona minel miesiac i n
             > ie powymierali, a mojej nie ma,
             to pomysle nad wycieczka do Rosji aby sie zaszc
             > zepic tam.

             Dodam ze ja wcale nie zaprzeczam ze USA to potega. Dawajcie szczepionke mojej Merkel, ona mi, biore.
             Ale prosze to i w tym przypadku udowodnic, bo gadanie ze potega to mi daleko nie wystarczy. Rezultaty na stol a nie ze my piekne i madre. Takie tlumaczenie slyszalem juz mnostwo razy i u moich chlopcow w pracy, to do mnie nie dociera, ja stary praktyk. Rezultaty i to te prawidlowe a nie gadanie.


             Studiowales cos chyba drogi bmc? Propagande, jestem przekonany po tym co piszesz.
             • bmc3i Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 19.07.20, 23:36
              jorl napisał:


              > Dodam ze ja wcale nie zaprzeczam ze USA to potega. Dawajcie szczepionke mojej M
              > erkel, ona mi, biore.
              > Ale prosze to i w tym przypadku udowodnic, bo gadanie ze potega to mi daleko ni
              > e wystarczy. Rezultaty na stol a nie ze my piekne i madre. Takie tlumaczenie sl
              > yszalem juz mnostwo razy i u moich chlopcow w pracy, to do mnie nie dociera, ja
              > stary praktyk. Rezultaty i to te prawidlowe a nie gadanie.


              Ty nie zaprzeczasz ze USA to potega. Ty tak twierdzisz. Ja nigdzie tak nie napisalem.
              Zyje w USA, i widze na codzien wady i slabosci tego kraju. Nawet je opisuje tu i owdzie. I pewnie ze Niemcy rowniez moga opracowac szczepionke, kazdy kraj moze. Tyle ze patrzac historycznie na czasy najnowsze, to w USA powstaje wiekszosc szczepionek. I jak w tym przypadku, niezalezne prace nad szczepionka na tego wirusa prowadzi nie jeden czy dwa osrodki, lecz 7. Zupelnie niezaleznie od siebie - przynajmniej sadzac po tym co mowi tutejszy CDC, czyli organ administracji federalnej, odpowiedzialny za walke z epidemiami. W Stanach tez sa najwieksze pioniadze i potencjal naukowy w zakresie medycyny i mikrobiologii. Stad tez, najwieksze szansa sa ze tu wlasnie zostanie jako pierwsza skutecznie przetestowana i wprowadzona na rynek szczepionka.
         • lecavalier2 Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 09.08.20, 18:51
          jorl napisał:

          > Mam nadzieje, u mnie w Niemczech tez sa dosc daleko, ale jak sie bedzie ciagnel
          > o, a w Rosji juz bedzie gotowa, pojade do Rosji na szczepienie. Mam w d... te n
          > amordniki i ograniczenia, po dziurki od nosa mam tego virusa.


          No przecież miałeś się dobrowolnie zarazić, przechorować i nabyć dzięki temu superodporność.
          Co się stało, że zrezygnowałeś z tego śmiałego planu ? :)
          • bmc3i Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 09.08.20, 19:24
           lecavalier2 napisał:

           > jorl napisał:
           >
           > > Mam nadzieje, u mnie w Niemczech tez sa dosc daleko, ale jak sie bedzie c
           > iagnel
           > > o, a w Rosji juz bedzie gotowa, pojade do Rosji na szczepienie. Mam w d..
           > . te n
           > > amordniki i ograniczenia, po dziurki od nosa mam tego virusa.
           >
           >
           > No przecież miałeś się dobrowolnie zarazić, przechorować i nabyć dzięki temu su
           > perodporność.
           > Co się stało, że zrezygnowałeś z tego śmiałego planu ? :)           Moze w koncu przeczytal, ze nie wiadomo, jak dlugo utrzymuja sie przeciwciala. Zwlaszcza ze wczesniej chorzy ktorzy wyszli ze szpitala, tez zdarza sie ze choruja ponownie. A szczepionka... szczacunki mowia ze beda mialy ok 50-60% skutecznosci. Pofobnoe jak szczepionki na grype.
            • bmc3i Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 12.08.20, 03:12
             stary_chinczyk napisał:

             > Rosjanie zarejestrowali szczepionkę. Oby była skuteczna.


             Skuteczna może i bedzie, ale już się mówi, że nie mogli w tak krotkim czasie przetestowac jej zgodnie z zasadami. Pytanie więc, jakie bedzie miała skutki uboczne.
             • stary_chinczyk Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 12.08.20, 05:12
              A kogo to w Rosji obchodzi? To nie USA gdzie producenta można pozwać o miliony za brak ostrzeżenia że po zażyciu lekarstwa swędzi lewa łydka.
              Czy rosyjska zadziała ? 50 / 50. Testów do końca nie przeprowadzili. Ale naukowców mają niegłupich a normy lżejsze.
              • bmc3i Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 12.08.20, 05:48
               stary_chinczyk napisał:

               > A kogo to w Rosji obchodzi? To nie USA gdzie producenta można pozwać o miliony
               > za brak ostrzeżenia że po zażyciu lekarstwa swędzi lewa łydka.
               > Czy rosyjska zadziała ? 50 / 50. Testów do końca nie przeprowadzili. Ale naukow
               > ców mają niegłupich a normy lżejsze.

               Przewidywana skutecznośc wszystkich szczepionek na tego wirusa, to nie wiecej niz 60% Mówi sie ze jak bedzie 60% to juz sukces, który pozwoli na uodpornienie grupowe. Rosjanie maja normy takie same jak WHO, jak caly świat. Pytanie tylko czy ich przestrzegaja.
                • bmc3i Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 12.08.20, 13:35
                 stary_chinczyk napisał:

                 > Nie na całym świecie można zmusić żołnierzy czy więźniów do testów szczepionki.
                 > Więc normy nie są takie same.


                 "Surowość rosyjskich praw rekompensuje fakt, że nie trzeba ich przestrzegać"
                 Jak podaje ScienceMag, szczepionka nie przeszła jeszcze testów na dużej grupie ludzi, które wykazałyby czy jest ona bezpieczna i skuteczna. Do tej pory zaszczepiona została tylko niewielka liczba osób, w tym personel medyczny i osoby starsze. Tak szybkie ogłoszenie rejestracji szczepionki spotkało się z krytyką ze strony lekarzy i naukowców na całym świecie, w tym także w Rosji. - To śmieszne. Szkoda mi tylko naszego kraju. Przyspieszona rejestracja nie uczyni Rosji liderem w tym wyścigu. Narazi jedynie użytkowników końcowych szczepionki na niepotrzebne niebezpieczeństwo - powiedziała Swietłana Zawidowa, która stoi na czele Stowarzyszenia Organizacji Badań Klinicznych w Rosji.

                 Aleksiej Chumakov, syn sławnego rosyjskiego mikrobiologa, zauważa, że Ministerstwo Zdrowia Rosji nie zwraca uwagi na ostrzeżenia rosyjskich naukowców, jak robi to np. amerykańska FDA. Chumakov dodał, że stworzenie szczepionki nie jest takie trudne - wyzwaniem jest jej dokładne przetestowanie i wykazanie, że naprawdę działa. - To naprawdę ryzykowne i nie wiem, jak można z góry zakładać, że jest skuteczna. Niestety przepisy w Rosji łatwo się naginają. Jak mówi to stare przysłowie - surowość rosyjskich praw rekompensuje fakt, że nie trzeba ich przestrzegać - dodaje naukowiec.
              • maxikasek Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 12.08.20, 21:14
               "Czy rosyjska zadziała ? 50 / 50. Testów do końca nie przeprowadzili. Ale naukowców mają niegłupich a normy lżejsze."
               Nie wydaje mi się. ROsyjscy wirusolodzy też protestują przeciw tej "szybkiej ścieżce". Ale to polityczna decyzja- Putin ratuje twarz w sondażach.
               Szczepionka zerejstrowana przed końcem testów.
     • jorl Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 16.07.20, 16:10
      Dodam ze wygladacie jak tacy sportowcy co nie moga dogonic szybszego i go za majtki chwytaja aby opoznic jego bieg.
      Czytam po rosyjsku jak te dziesiatki przez was finansowane bandy Rosjan wrzeszcza przeciw rosyjskiej szczepionce. Na rozne sposoby. Wszystke od CIA itp.

      1. Jak naukowcy rosyjscy co szczepionke zrobili sami sobie ja zaszczepili to:
      - klamia wg. maxi
      -lamia prawa Rosji, moj niemiecki artykul
      -lamia prawa miedzynarodowe, moj niemiecki artykul

      Jazgot jak cholera. I w mojej prasie i u maxi.

      2. Szczepionkarosyjska bedzie zabijala:
      -wiec nie wolna juz uzywac
      -ukradli ja od USA itd ale zle bo jest dalej gowni.na. No bo chyba ta w USA jest dobra ale glupie Ruskie ukradli i zle odczytali.

      I tak dalej...

      A ja po prostu radze wam zamiast jeczec ze ktos kradnie wziasc sie do roboty solidnie zrobc ja szybciej od tego co kradnie. Jak kradnie to i tak glubszy a wiec o co chodzi. Kradzine nie tuczy, wytruja sie ja wiec doskonale, robic swoje.
      No bo chyba wytrucie Rosjan to najlepsza rzecz co by sie mogla przydazyc. I Polsce i USA, nieprawda? Nie trzeba byloby okrety budowac, samo dobro.
   • stary_chinczyk Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 16.07.20, 18:21
    Putin zabronił finansowania organizacji pozarządowych przez inne państwa. Więc opłacani przez zachód raczej nie są, a inicjatywa jest rodzima.
    Gdyby ta szczepionka była coś warta, Trump po prostu zaproponowałby jej kupno. Tak jak swojego czasu zaproponował to Niemcom.
    Ten człowiek ma taką obrzydliwą mentalność że jak coś ciekawego widzi u drugiego, to chce kupić. A to Grenlandię. A to Ericssona. A to szczepionkę na Covid.
    • jorl Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 16.07.20, 18:56
     stary_chinczyk napisał:

     > Putin zabronił finansowania organizacji pozarządowych przez inne państwa. Więc
     > opłacani przez zachód raczej nie są, a inicjatywa jest rodzima.

     Nieprawda. Jest prawo ze musza mowic ile dostaja a wtedy musza sie zarejestrowac jako Zagraniczny Agent. Dokladnie tak jak wy macie w USA.
     Poza tym te organizacje sa w ukryty sposob finasowane przez Zachod. Tutaj akurat jestescie dobrzy w tym naprawde.
     Tez i inna metoda jest finasowania takich w tych organizacjach. daje sie im stypendia na szkolenia na Zachodzie. Kilka miesiecy, taki Nawalny byl, inni tez. Oplacane przeciez nie przez nich samych.
     Ale tu niedawna zmiana konstytucji niezle im w d.. nakopala. Bo jak ktos byl kiedykolwiek w zyciu za granicami Rosji nie turystycznie krotko, czyli mial jakas inna wize, nawet pare miesiecy, to juz nigdy nie bedzie mogl zostac prezydentem Rosji a tez jakims kierownikiem szczebla federalnego. A ci wszyscy z tych organizacji byli na takich szkoleniach CIA i teraz maja zmarnowane zycie. Zycie w polityce, a czekali na okazje na czas po Putinie. Dlatego to wycie przeciw zmianach w konstytucji w Rosji.

     > Gdyby ta szczepionka była coś warta, Trump po prostu zaproponowałby jej kupno.

     Te firmy dostaja ogromne finanse od waszego rzadu i naprawde sa osiagniecia.

     > Tak jak swojego czasu zaproponował to Niemcom.

     Moja Merkel tej firmie daje pieniadze bez ograniczen, tylko pracowac. Zreszta w Niemczech jest i inna firma nawet troche dalej.

     > Ten człowiek ma taką obrzydliwą mentalność że jak coś ciekawego widzi u drugieg
     > o, to chce kupić. A to Grenlandię. A to Ericssona. A to szczepionkę na Covid.

     Grenlandie to USA od dawna chce ukrasc Danii. Zreszta dlatego wlasnie Dania jest najbardziej poslusznym, poza Polska naturalnie, krajem w stosunku do USA w Europie. Bo USA zawsze moze, i to przed Trumpem zawsze tak bylo, Truman chyba tez chcial Grendlandie zabrac Danii, jakos tubylcow na Grenlandii przekupic itp. Trump tylko sie tym roznie ze mowi to glosno, takie sprawy zalatwia sie po cichu i jak sprawa zalatwiona to sie oglasza.
     Eriksson i Nokia, fakt, 5G w koncu. Cos w tym jest, co bedzie zobaczymy.
     Szczepionka, jak wyzej finansuje ile tylko trzeba Bo to jest jego, Trumpa jedyna szansa w wybyorach.
   • maxikasek Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 16.07.20, 20:42
    "Mozna sie usmiac z tego jadu splywajacego po zabkach tych palantow z tej rosyjskiej organizacji. Bo jak ja bym opracowywal cos takiego to najlepiej by bylo dla innych jakbym na sobie go wyprobowal.
    No i jeszcze cos drogi maxi, te Organizacja tych oplacanych przez Zachod Rosjan tym listem do BBC jakos zaprzeczyla Twojemu pogladowi, bo tak rozumiem ze takowy masz, ze klamia ze na sobie ci naukowcy testuja. Oni dra mordy ze testowali a nie powinni. Wiec jak, zaprzeczysz tej Wspanialej Organizacji AOKI?"

    A widziałes ten list? Bo dotyczył czego innego. Niemieckie firmy Pfizer, Bayer, AstraZeneca- które tworzą m.in. tę organizację, wysłały list na podstawie słów Ginzberga. Wg jego słów szczepionkę wypróbowano na grupie pracowników instytutu. Wymienił laborantów i programistów. I stąd ów list- że testowanie bezprawne na pracownikach niższego szczebla może być wymuszone. Ale wg Ginzberga testował swoich pracowników w maju, a ów list napisano dopiero po jego słowach w TV. Żadnych dowodów. Oficjalne testy zaczęły się w czerwcu na "ochotnikach" z armii. Jesienią wg słów Ginzberga mogą zacząc się testy na dzieciach.
    Podobnie AOKI protestowała przeciw leczeniu w Rosji chorych na COvid lekami przeciwmalarycznymi, dla których WHO i FDA wycofało już zgodę na ich awaryjne użycie- bo okazało się że ich skutecznośc jest niewielka, za to duże skutki uboczne na serce i układ krwionośny.
    • jorl Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 16.07.20, 21:01
     maxikasek napisał:


     > A widziałes ten list? Bo dotyczył czego innego. Niemieckie firmy Pfizer, Bayer,
     > AstraZeneca- które tworzą m.in. tę organizację, wysłały list na podstawie słów
     > Ginzberga. Wg jego słów szczepionkę wypróbowano na grupie pracowników instytu
     > tu. Wymienił laborantów i programistów. I stąd ów list- że testowanie bezprawn
     > e na pracownikach niższego szczebla może być wymuszone. Ale wg Ginzberga testow
     > ał swoich pracowników w maju, a ów list napisano dopiero po jego słowach w TV.
     > Żadnych dowodów. Oficjalne testy zaczęły się w czerwcu na "ochotnikach" z armi


     Dobra maxi, bijesz piane.
     Sprawa jest prosta:

     1. Byly testy ta szczepionka na pracownikach tego instytutu

     2. Nie byly.

     Wiec jak uwazasz maxi Pkt1 czy Pkt2?
     • maxikasek Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 17.07.20, 13:04
      1. Byly testy ta szczepionka na pracownikach tego instytutu

      2. Nie byly.

      Wiec jak uwazasz maxi Pkt1 czy Pkt2?"

      Nie wiadomo czy były. Są tylko słowa dyrektora instytutu i protest niemieckich firm farmaceutycznych, oparty o te słowa. Jeśli dyrektor powiedział prawdę- to protest dotyczy wykorzystania niższego personelu do testów. Jeśli kłamał- to protest nie dotyczy niczego. Zresztą gdyby te testy faktycznie się odbyły- to prokuratura rosyjska musiałaby wkroczyć do akcji. ROsyjskie prawo- jakie by nie było- to jednak prawo.
      NA początku lipca (już w fazie testów na żołnierzach) Ginzberg powiedział w wywiadzie, ze jeśli wszystko pójdzie dobrze , to szczepienia mogą ruszyć najwcześniej w marcu. Jak widać Putin dekretem przyspieszył termin na wrzesień ;-) Tyle na temat prawdomówności i rewelacji rosyjskiej prasy.
      • jorl Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 17.07.20, 14:07
       maxikasek napisał:

       > 1. Byly testy ta szczepionka na pracownikach tego instytutu
       >
       > 2. Nie byly.
       >
       > Wiec jak uwazasz maxi Pkt1 czy Pkt2?"
       >
       > Nie wiadomo czy były.


       Bijesz piane maxi. Nie chodzi czy wiadomo czy byly czy nie a czy Ty maxi osobiscie wierzysz ze byly te testy na pracownika ch tego Instytutu czy nie.

       Wiec troche zmodyfikowane pytanie co do tego co Ty maxi uwazasz o tych testach:

       1. Ja maxi uwazam ze byly testy ta szczepionka na pracownikach tego instytutu
       2. Ja maxi uwazam ze testow nie bylo
       3. Ja maxi nie wiem czy byly czy nie.

       I jeszcze raz, chodzi Tylko o to co Ty uwazasz a nie czy ktos tam wie czy nie wie.
       Bedziesz dalej bil piane drogi max?

       Ktory punkt wybierasz?
       • maxikasek Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 19.07.20, 18:52
        "Bijesz piane maxi. Nie chodzi czy wiadomo czy byly czy nie a czy Ty maxi osobiscie wierzysz ze byly te testy na pracownika ch tego Instytutu czy nie."
        Teraz to już całkiem ośmieszasz. WG ciebie teraz to nieistotne czy Ginzberg kłamała czy nie- ważne czy ktoś wierzy. Otóż wiara a nauka rzadko idą w parze.
        • jorl Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 19.07.20, 20:59
         maxikasek napisał:


         > Teraz to już całkiem ośmieszasz. WG ciebie teraz to nieistotne czy Ginzberg kł
         > amała czy nie- ważne czy ktoś wierzy. Otóż wiara a nauka rzadko idą w parze.

         Ja sie nie pytam o ktosia o konkretnie tylko o Ciebie.
         Bijesz piane dalej drogi maxi.

         Jak Ciebie przycisnac to sie okazuje ze odpowiedziec juz nie potrafisz a najpierw potoki sprzecznych ze soba wiadomosci podawales.
         Ale OK, znamy sie nie od dzis, wiedzialem ze nie odpowiesz ktory z podanych przeze mnie punktow wg Ciebie jest prawdziwy. Od konkretow sie migasz jedyne co ptrafisz to pomyje na kazda sytuacje wylewac.

         A wiec zyjesz jednoczesnie w dwoch rownoleglych i sprzecznych ze soba rzeczywistosciach.

         1. Jedna Twoja rzeczywistosc ze szef tego rosyjskiego instytutu testowal i pod przymusem do tego szczepionke na pracownikach.
         2. Druga Twoja rzeczywistosc ze klamal ze testowal na pracownikach bo nie testowal.

         Wg Ciebie byl swinia bo testowal i swinia bo klamal ze testowal a nie testowal. To wlasnie Twoje zycie drogi maxi jednoczesnie w rownoleglych rzeczywistosciych. Nie pierwszy raz i nie ostatni.

         A rzeczywistos moze byc tylko jedna, prawda? Ta nie Twoja drogi maxi a ta ktora sie odbyla.
         Nie powinienes s-f opowiesci pisac? O zyciu w wielu rownoleglys swiatach jednoczesnie?
         • maxikasek Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 03.08.20, 16:47
          "A wiec zyjesz jednoczesnie w dwoch rownoleglych i sprzecznych ze soba rzeczywistosciach.

          1. Jedna Twoja rzeczywistosc ze szef tego rosyjskiego instytutu testowal i pod przymusem do tego szczepionke na pracownikach.
          2. Druga Twoja rzeczywistosc ze klamal ze testowal na pracownikach bo nie testowal."
          Nie. Jedna niemiecka rzeczywistość (bo to oni są udziałowcami owego stowarzyszenia), że testował na pracownikach- oparta na jego słowach o tym że zaszczepiono techników i programistów.
          I tylko i wyłącznie oparte na jego słowach. Bowiem to on powiedział w wywiadzie, że złamał rosyjskie prawo.

          Natomiast wg mnie kłamał, że zaszczepił siebie. Aż taki głupi nie jest.
          • jorl Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 03.08.20, 17:00
           maxikasek napisał:


           > Natomiast wg mnie kłamał, że zaszczepił siebie. Aż taki głupi nie jest.

           Dalej bijesz piane drogi maxi ale dobrze. poprubujemy dalej:

           A wiec Ty, maxi, sadzisz ze dyrektor tego Instytutu, wbrew temu co sam powiedzial siebie nie zaszczepil. OK, niech Ci bedzie, mamy jasnosc co najmniej w tej kwesti co uweazasz.

           Ale inni w tym instytucie, najpierw niewazne czy pod przymusem czy dobrowalnie, byli zaszczepieni? Czy zaden nie byl zaszczepiony? No jak drogi maxi?

           Moge Tobie podrzucic nastepna wiadomosc z rownoleglych rzeczywistosci. Gdzies na Zachodzie slychac ze jacys bogaci Rosjanie, po znajomosci czyli zapewne po zaplaceniu i to dobrze, sie tez ta szczepionka zaszczepili. Slyszales o tym drogi maxi czy do Ciebie to nie dotarlo jeszcze? I jak slyszales co sadzisz, prawda czy klamstwo? Zachodnich mediow naturalnie?
           • maxikasek Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 05.08.20, 13:35
            "Ale inni w tym instytucie, najpierw niewazne czy pod przymusem czy dobrowalnie, byli zaszczepieni? Czy zaden nie byl zaszczepiony? No jak drogi maxi?"
            O ile nie kłamał- bo cały protest niemieckich firm opiera się tylko i wyłącznie na jego słowach- to podobnie jak owi "ochotnicy" z wojska mogli zostać zmuszeni do przyjęcia szczepionki.
            Całość opiera się na słowach baby z magla, tzn szefa instytutu. To co jest pewne, to to że doszło do badań nad "ochotnikami" z wojska. Cała reszta to słowa Ginzburga, który chwali się jak to łamał rosyjskie prawo.
            • jorl Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 05.08.20, 19:05
             maxikasek napisał:

             > "Ale inni w tym instytucie, najpierw niewazne czy pod przymusem czy dobrowalnie
             > , byli zaszczepieni? Czy zaden nie byl zaszczepiony? No jak drogi maxi?"
             > O ile nie kłamał- bo cały protest niemieckich firm opiera się tylko i wyłącznie
             > na jego słowach- to podobnie jak owi "ochotnicy" z wojska mogli zostać zmuszen
             > i do przyjęcia szczepionki.

             A wiec, wszystko jedno czy dobrowolnie czy nie, byli zaszczepieni drogi maxi? Mowa o pracownikach instytutu a nie wojska.
             Znowu dwa rownolegle Swiaty u Ciebie drogi maxi.

             1 . Pod przymusem zaszczepili pracownikow
             2. Nie zaszczepili bo tak naprawde nie maja.

             No wiec jak? Bo u Ciebie obydwa Swiaty sa jednym Swiatem. Masz rozdwojenie jazni mysle.
           • jorl Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 05.08.20, 19:12
            jorl napisał:


            > Moge Tobie podrzucic nastepna wiadomosc z rownoleglych rzeczywistosci. Gdzies n
            > a Zachodzie slychac ze jacys bogaci Rosjanie, po znajomosci czyli zapewne po za
            > placeniu i to dobrze, sie tez ta szczepionka zaszczepili. Slyszales o tym drogi
            > maxi czy do Ciebie to nie dotarlo jeszcze? I jak slyszales co sadzisz, prawda
            > czy klamstwo? Zachodnich mediow naturalnie?

            No to mamy Bloomberga o tym i po polsku, bo sam to slyszalem w niemieckich mediach:

            www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-rosja-rosyjskie-vip-y-i-ich-rodziny-dostaja-doswiadczalna-szczepionke/jqqjgmr,79cfc278
            I z tamtad:

            Taką informację podała dziś agencja Bloomberg. Jej dziennikarze rozmawiali z Rosjanami, w tym urzędnikami państwowymi, którzy potwierdzili, że dali się zaszczepić przeciwko koronawirusowi.


            Powyzej juz nie jeden dyrektor to mowil, a wiecej Rosjan. Wielosoobowy babski magiel widac.

            Bloomberg twierdzi, że zaszczepionych w Instytucie im. Galamei zostało do tej pory kilkaset osób, a rozdawanie szczepionki trwa od kwietnia. W rozmowie z agencją do przyjęcia szczepionki przyznał się Kirył Dmitrijew, dyrektor Rosyjskiego Funduszu Inwestycji Bezpośrednich, rządowego funduszu zajmującego się inwestycjami w nowe technologie.

            Dmitrijew przyznał, że zaszczepiony został on sam oraz członkowie jego rodziny. Według niego trzecia faza testów szczepionki zakończy się na początku sierpnia, a w dotychczasowych testach wzięło udział 100 osób.            Inny dyrektor, nie tego instytutu tez w tym maglu gada.

            I oligarchy ruskie sie tez pozaszczepilaly wg Blommberga. Niektore co najmniej co wiecej kasy daly aby sie zatruc. W te sposob oligarchy ruskie wymra mysle.

            Bloomberg twierdzi, że szczepionkę otrzymało znacznie więcej osób, w tym wysocy urzędnicy oraz ludzie bardzo bogaci, którzy zapewne zapłacili za dostęp do Instytutu.


            No jak maxi? Bloomberg fakenews? na calej lini? Zadnej szczepionki nie maja przeciez te onuce ruskie, jakis kilku zolnierzy z lapanki pozaszczepili tylko i oni i tak wymarli. Swiat wg maxi?
  • stary_chinczyk Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 16.07.20, 18:34
   www.thedrive.com/the-war-zone/34862/firefighters-evacuated-from-still-burning-uss-bonhomme-richard-after-it-lists-towards-pier

   W nocy okręt przechylił się zmuszając do ewakuacji ekip ratowniczych.
   Rano strażacy powrócili na jednostkę. Wygląda na to że okręt jest już stracony. Jednak stawka wciąż jest bardzo wysoka. Zanieczyszczenie ropą zatoki San Diego może spowodować wiele większe straty niż wartość samego okrętu.
  • jorl Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 02.08.20, 20:01
   bmc3i napisał:

   > Zyje w USA, i widze na codzien wady i slabosci tego kraju. Nawet je opisuje tu
   > i owdzie. I pewnie ze Niemcy rowniez moga opracowac szczepionke, kazdy kraj moz
   > e. Tyle ze patrzac historycznie na czasy najnowsze, to w USA powstaje wiekszosc
   > szczepionek. I jak w tym przypadku, niezalezne prace nad szczepionka na tego w
   > irusa prowadzi nie jeden czy dwa osrodki, lecz 7. Zupelnie niezaleznie od siebi
   > e - przynajmniej sadzac po tym co mowi tutejszy CDC, czyli organ administracji
   > federalnej, odpowiedzialny za walke z epidemiami. W Stanach tez sa najwieksze p
   > ioniadze i potencjal naukowy w zakresie medycyny i mikrobiologii. Stad tez, naj
   > wieksze szansa sa ze tu wlasnie zostanie jako pierwsza skutecznie przetestowana
   > i wprowadzona na rynek szczepionka.

   No to widzimy ze szczepionka juz dalej.
   Europejska szczepionka ktora miala byc czolowa i na Swiecie, opracowywana w Oxford z wspolpraca z Astra-Zeneca juz wchodzila w faze 3 czyli proby na ludziach i to w duzej ilosci. Czyli daleko. Ja naprawde mialem nadzieje na nia dla mnie, Unia juz 100 milionow szczepionek u nich zamowila. Ale przed paroma dniami sie cos paskudnego okazalo. A wiec ostatnio przeprowadzono ta szczepionka proby na malpach. Te malpy reaguja bardzo blisko czlowieka wiec sa w medycynie do testow uzywane. Zaszczepiono te malpy, 6 sztuk i po 28 dniach powinny byc odporne na korone. I co sie okazalo? Poddano dzialaniem wirusami korony i co prawda zadna nie dostala zapalenia pluc ale w nosie sie wirusy u nich mnozyly! Czyli po szczepieniu i kontakcie z wirusem mogly zarazac! Bo wirusy sie u nich reprodukowaly z duza szybkoscia, wlasciwie zachorowaly znowu. A niepowinne bo wlasnie po to jest szczepionka. Czyli szczepiona do d.. .
   Tu artykul o tym z fachowego czasopisma:

   www.pharmazeutische-zeitung.de/vakzine-verhindert-pneumonie-bei-makaken-119207/

   To ze w zapalenia pluc nie dostaly to moglo byc przypadkiem bo sa i ludzie ktore zapalenia pluc nie dostaja przy koronce.
   Ta metoda z malpami, je zaszczepic, odczekac az szczepionka dziala, morda malp w kubel pelny wirusow jest najstarsza metoda testowania czy szczepionka dziala. I te palanty z Oxfordu juz szczepili tysiace ludzi w formie testow ale tego testu z malpami nie zrobili. A powinni od razu jak zaczeli testowac szczepionke na ludziach czyli pare miesiecy do tylu. Zamiast tego ci chloptysie z Oxfordu mierzyli i sie cieszyli ze przeciwciala sie po szczepionce produkuja ale okazuje sie ze to nie wszystko.
   Bo testy na ludziach sa aby zobaczyc czy szczepionka nie szkodzi, ludziom sie mordy w wiadro wirusami nie wsadza, nie humanitarnie, po to mamy malpy.
   Amerykanska szczepionka Fa Moderna, tez juz szczepia na tysiacach ale tez dopiero w tych dniach przetestowano ma malpach. Troche lepiej jak ta z Oxfordu bo w nosie sie raczej wirusy nie produkuja ale niestety z 8 malp u jednej sie produkowaly wirusy.
   www.pharmazeutische-zeitung.de/modernas-impfstoff-kontrolliert-coronavirus-in-den-atemwegen-119225/
   Czyli tez nie do konca dobra, moze sie okazac ze przy tysiacach malp a potem ludzi spora czesc wcale nie jest odporna po szczepieniu.
   I Moderna to samo co Oxford, juz testy na ludziach w tysiacach a na malpach dopiero teraz. I wyglada ze na malpach to urzad te testy zrobil bo te chloptysie z Modery, Twoi wspolplemiency drogi bmc, znowu tylko przeciwciala mierzyli we krwi i sie cieszyli ze po szczepieniu sie pojawily.
   A wiec i Moderna tez za dobra nie jest.
   Ja naprawde nie rozumiem dlaczego na malpach od razu nie testowano, to jest podstawa.
   A teraz co na Wschodzie? A wiec moj glowny, niemiecki naturalnie, wirolog opowiadzial juz w maju ze CHRlowcy wlasnie juz wtedy mieli szczepionke ktora na malpach wlasnie w ten sposob, po zasczepieniu mordy w kubel z wirusami. I u Chrlowcow malpy sie tylko otrzasnely i zdrowiutkie jak przedtem, zadne rozmnazanie sie wirusow w ich cialach. Niegdzie. Chrlowska szczepionka jest ta najprostsza metoda, 100 lat znana, zrobiona. Czyli wirusy koronki pouszkadzac zeby byly polzywe i zaszczepiac tym. Ta metada juz od dawna byly szczepionki robione, te Oxfordzkie, Moderna sa chytre jakies manipulacje DNA itd. Przechytrzyli sie a najgorzej ze od poczatku nie przetestowali na malpach stara dobra metoda.
   A Rosjanie? Tez chytra, nie jak CHRl metoda maja szczepionke i teraz pytanie czy na malpach maja dobre wyniki. Jakos jestem przekonany ze tak jak w CHrlu najpierw malpy, potem ludzie u nich. Do tego Rosjanie nawet sobie wszczykneli ta szczepionke aby nie nosic tych skafandrow pracy i wirusy golymi rekoma lapac przy badaniach. I funkcjonuje. Czyli zachowywali sie jak przy testach z malpami. I byli dalej zdrowi, Niehumanitarnie ale skuteczne i dowod najlepszy. Wiem, wiem, wg jednej rzeczywistosci od maxi wcale sie nie szczepili ale chociaz wg drugej wersji od maxi sila sie zaszczepili i do tego wszystkich w okolicy nie tylko naukowcow. Ale widac skuteczna.

   Cos mi sie wydaje ze beda za 2 miesiace wycieczki do Rosji na szczepienia. A CHrlowcy juz daja kredyty w Ameryce lacinskiej na zakup ich szepionki. Bo tez ja zaraz maja mysle. Beda tez Afryke Chrlowcy szczepic, poprawianie sobie wizerunku po Wuhanie.
   A Zachod? Oxford, Moderna do tylu. Czy inne firmy zachodnie tez z malpami experymentowali, jest troche tych firm tez, cholera ich wie, ale jakos mam obywy ze jak te chloptysie z Oxford i Moderny tylko mierzenie przeciwcial. A to ne wystarcza jak widac.
   Juz myslalem ze max 2 miesiace i bede mogl sie u mnie zaszczepic, a to wala. No chyba ze wycieczki do Rosji.
   • bmc3i Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 05.08.20, 06:43
    Wszystko to są stare metody, z tą 100-letnią na czele. Dziś już nie wyizolowuje się niezdolnych do namnażania wirusów, lecz jedynie specyficzny fragment kodu DNA virusa, mRNA - messenger ribonucleic acid, służący do przekazywania kodów którymi posługuje się wirus do produkcji białek, i za pomocą tego mRNA uczy się organizm zwalczać prawdziwą infekcję . Nie ma tu wiec mowy o żadnym namnażaniu w nosie, czy tym bardziej zarażaniu kogokolwiek - bo nie można nikogo zarazić samymi fragmentami kodu które dopiero wirus wykorzystuje do produkcji protein. 3 laboratoria w USA niezależnie od siebie testują już taką właśnie szczepionkę, opartą o znane łańcuchy proteinowe "starej" SARS - bo SARS COVID-19 ma w 80% identyczną genetykę. Wg zeznania dr Fauci przed Kongresem, w poniedziałek w ubiegłym tygodniu, 27 lipca, rozpoczęto testy fazy 3 tego rodzaju szczepionek. To zupełnie inna koncepcja i inna technologia niż technologia Oxfordu. W 200 procentach natomiast inna niż Twoje "wschodnie", w tym chińskie szczepionki, które opracowywane są właśnie w oparciu o 100-letnią metodę białek. Wschodnie szczepionki uczą zwalczania białek, amerykańskie zaś NIE ucza zwalczania białek, lecz kodów DNA służących do produkcji białek. To zupełnie inne podejście. Na dodatek, wg dr Faucci, amerykańskie prace w tym zakresie nie sa utajniane - poza ścisłymi szczegółami technicznymi. Sa publikowane w New England Journal of Medicine - prawdopodobnie najbardziej prestiżowym naukowym publikatorze medycznym.


    www.wnyc.org/story/vaccine-hunt/
    W tym podkaście amerykańskiego radia publicznego, zostało wytłumaczone, czym różnią się te technologie.
    • jorl Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 05.08.20, 18:47
     bmc3i napisał:

     > Wszystko to są stare metody, z tą 100-letnią na czele. Dziś już nie wyizolowuje
     > się niezdolnych do namnażania wirusów, lecz jedynie specyficzny fragment kodu
     > DNA virusa, mRNA - messenger ribonucleic acid, służący do przekazywania kodów k
     > tórymi posługuje się wirus do produkcji białek, i za pomocą tego mRNA uczy się
     > organizm zwalczać prawdziwą infekcję .

     Nie cuduj bmc.
     Zalacze link do farnaceutycznego czasopisma, niemieckiego, gdzie zebrane sa te szczepionki z calego swiata.

     www.vfa.de/de/arzneimittel-forschung/woran-wir-forschen/impfstoffe-zum-schutz-vor-coronavirus-2019-ncov
     W trzeciej szpalcie Impfstofftyp, na polski typ szczepionki sa dla kazdego pokazane z jakiej zasadzie ta szczepionka jest robiona. I widac mnostow roznych. Ten mRNA jest jeden z wielu i to mowie o szczepionkach zachodnich firm.
     Wezmy ta Oxfordzka, zasada Vektorviren-Impfstoff (auf Basis eines Adenovirus, i rosyjska z Gamaleya Vektorviren-Impfstoff (Adonovirus). Wyglada na ten sam rodzaj i zadne z nich nie jest mRNA ale i zadne nie z martwych wirusow. Te z martwych wirusow sa u Chrlowcow Topimpfstoff (inaktivierte Viren), ale tez np. u Francuzow Sanofi / GSK Totimpfstoff mit gentechnisch (mit Baculoviren) hergestelltem Antigen und Adjuvans. I ci Francuzi pracuja z wami czyli USA. fakt, te martwe wirusy sa u Francuzow jakby troche inne jak u Chrlowcow ale raz marte wirusy tez i zadne mRNA.

     A wiec widac ze sa rozne drogi do celu, pytanie jak droga prowadzi do celu. Celem jest ze czlowiek po zaszczepieniu sie nie powinien sie juz korona zarazic a to znaczy ze jak bedzie pddany wirusem, bo zarazony na niego nakicha, nie powinny sie wirusy u niego rozmnazac. I najlepiej jakby nie zarazal i innych.


     >Nie ma tu wiec mowy o żadnym namnażaniu
     > w nosie, czy tym bardziej zarażaniu kogokolwiek - bo nie można nikogo zarazić
     > samymi fragmentami kodu które dopiero wirus wykorzystuje do produkcji protein.

     Nie bmc, chodzi o to ze jak sie NIE jest zaszczepiony i sie korone nie przeszlo to jak jakis zarazony na takiego napluje, czyli wirusami, wirusy wchodza do organizmu takiego i sie mnoza jak szalone. Wirusy przetwarzaja komorki zarazonego w nastepne wirusy. I to moze wywolac skutek ze czlowiek umrze bo tego sie tyle namnozylo.
     A jak sie dobra szczepionka zaszczepilo mozna na takiego napluc wirusami i te wirusy sie nie beda w nim rozmnazac bo beda od razu zwalczone.

     I wlasnie te testy z malpami ktore z Oxfordzka i amer. Moderna, szczepionka pokazaly ze zaszczepione malpy potrafia, jak wirusy dostana, sie nie obronic i wirusy sie w nich rozmanazaja. Podobno nie tak szybko, nie w plucach ale zawsze. No i wtedy tez moga zarazac innych, jescze zdrowych.

     A u CHRlowcow napompowali, wczesniej zaszczepione malpy, wirusami o ogromnym, z 1000 razy wiekszym stezeniu jakby ktos chory na nie naplul i sie w malpach kompletnie wirus nie rozmnazal. ZERO rozmnazania. To przeciez idealny stan szczepionki prawda? I to kazdy z malp.

     I w poprzednim poscie pisalem ze ta Oxfordzka i Moderna te chlystki, bo inaczej ich nazwac nie bede, wogole nie sprawdzili czy ich szczpionka faktycznie blokuje rozmanazanie sie wirusow w organizmie. Tylko mierzyli przeciwciala, i jako ze byly, cieszyli sie. Malp nie mieli? Humanitarni jacys? Czy sie malpami brzydzili? A dopiero teraz, po paru miesiacach, ktos inny, mysle urzad dopuszczajacy do rynku leki ten test z malpami zrobil. I sie okazalo ze jakos te szczepionki nie chronia peze wirusami.
     A chrlowska chroni uwazam ze i Rosjanie ten test na malpach zrobili przed paroma miesiacami juz jak tylko byly gotowa i wiedza ze dziala. 100% dziala. Testy na ludziach sie robi teraz aby zobaczyc czy nie szkodza ludziom, to naturalnie tez wazne. Ale najpierw musi szczepionka dzialac na wirusy a dopiero jak to wiadomo testowac czy nie szkodzi. Bo co daje ze nie szkodzi jak nie chroni od choroby? Do d.. z czyms takim.

     W tym zalaczonym artykule podaja ciekawa rzecz:

     Die FDA hat angekündigt, eine Wirksamkeit von mindestens 50 Prozent verlangen; das heißt, dass sich von einer größeren Gruppe von Geimpften höchstens halb so viele mit der Krankheit anstecken wie in einer vergleichbaren Gruppe von Ungeimpften. Die EMA hat sich diesbezüglich noch nicht festgelegt.


     Im moje tlumaczenie:
     FDA (amerykanski urzad dopuszczejacy lek) zapowiedzial, skutecznosc co najmniej 50% jest konieczna, to znaczy, ze w duzej grupie zaszczepionych najwyzej polowa moze sie zarazic w stosunku do grupy nie zaszczepionych. EMA (europejski urzad do lekow) jeszcze sie na podobny warunek nie zdecydowal.


     Niezle nedznie chcecie juz w USA miec i udawac ze macie szczepionke! Widac ze wam tam z koronka cieplo pod tylkami, zeby takie g..o nazwac szczepionka ktore tylko 50% zaszczepionych chroni!

     > Wg zeznania dr Fauci przed Kongresem, w poniedziałek w ubi
     > egłym tygodniu, 27 lipca, rozpoczęto testy fazy 3 tego rodzaju szczepionek.

     Slyszalem ze Kongres sie tym interesuje tez. Jasne bo wstyd na caly Swiat jak Rosja i CHrl bedzie miala i to taka co na 100% chroni a wy bedziecie sie dalej grzebac z nedzowatymi. OK, ale jak nowoczesnymi! Tylko ze co pomoze nowoczesnosc jak faktycznie jest nedzna?

     Trump potrzebuje szczepionki aby byc wybrany, termin wyborow 3 miesiace, wtedy rosyjska w setkach tysiecy bedzie zastosowana, ciekawe czy sie poczolga do Putina bo wasze chlystki spieprzyly jak cholera.
     • jorl Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 05.08.20, 18:59
      Acha, dodam ze ta metoda mRNA inne firmy tez probuja. Z mojego linku z poprzedniego postu:
      1. BioNTech / Pfizer // niemiecko-am
      2. CureVac Niemcy
      3. Walvax Biotechnology / People's Liberation Army (PLA) Academy of Military Sciences / Suzhou CHRL
      4. Arcturus Therapeutics (USA) / DukeNUS Medical School (Singapur)
      5. Chulalongkorn University (Thailand)


      I oczywoscie ta wasza Moderna. Ta ktora nie dziala dobrze.

      A wiec nie cuduj bmc.
     • bmc3i Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 05.08.20, 22:49
      Jeszcze raz - szczepionki oparte na mRNA sa calkowicie inne niz szczepionka oksfordzka. Wroc do linku ktory podalem w swoim poprzednim poscie - tam zostało to wytłumaczone. Audio więc trudniej poddać to obróbce Google Translate, ale przez dwojke specjalistow. . Nie ma i nie bedziena swiecie żadnej szczepionki skutecznej w 100%, o ruskiej czy chińskiej calkowicie skutecznej, tez możesz tylko pomarzyć. Wynika to z prostego faktu - wszystkie opracowuje sie na bazie SARS. SARS stanowił punkt wyjscia dla wszystkich prac nad szczepionkami na świcie, bo po pierwsze jest znacznie lepiej znany od SARS Cov-2, po drugie ten ostatni ma w 80% identyczny kod DNA, jak wirus SARS. I podobnie jak szczepionkę na zwykła grype, opracowuje sie na podstawie mutacji wirusów grypy z roku poprzedniego (bo mutacja z roku bieżącego nie jest jeszcze znana, dlatego maja zwykle wysoki stopień skuteczności, ale nie 100%), tak samo ktokolwiek opracuje szczeponke na COVID19, również nie bedzie w 100% skuteczna. Dlatego w stanach 7 firm niezaleznie pracuje nad szczepionka na COVID19, a 3 z nich w oparciu o metode mRNA - w tym ta Twoja Modena (pozostale 4 w oparciu o inne metody), i z tych siedmiu CDC razem z FDA mają wybrac 3 najskuteczniejsze testach. W tym samym zalinkowanym podkascie, mowa jest tez o tym, ze Stany wspierają prace nad szczepionkami w innych krajach, w tym chińskie prace nad szczepionką "stuletnią", bo nie wiadomo która okaże się najskuteczniejsza.
  • jorl Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 13.08.20, 17:38
   maxikasek napisał:

   > 1. Byly testy ta szczepionka na pracownikach tego instytutu
   >
   > 2. Nie byly.
   >
   > Wiec jak uwazasz maxi Pkt1 czy Pkt2?"
   >
   > Nie wiadomo czy były. Są tylko słowa dyrektora instytutu i protest niemieckich
   > firm farmaceutycznych, oparty o te słowa. Jeśli dyrektor powiedział prawdę- to
   > protest dotyczy wykorzystania niższego personelu do testów. Jeśli kłamał- to pr
   > otest nie dotyczy niczego.


   No to mamy drogi maxi slowa tego dyrektora instytutu. Dzisiaj znalazlem, powiedzial niedawno:

   www.gazeta.ru/science/news/2020/08/13/n_14794285.shtml?updated

   I cytat stamtad:
   У добровольцев сохранился хороший уровень иммунитета спустя пять месяцев после вакцинации от коронавируса, сообщил глава центра Александр Гинцбург в эфире Первого канала.

   «Через пять месяцев напряженность иммунитета хорошая и соответствует, фактически, высокому уровню антител, который гарантирует полностью эффективность от любой дозы COVID-19», — сказал Гинцбург.
   30 марта семь разработчиков вакцины ввели себе вакцину, среди которых был и глава центра.


   I tlumaczenie:
   Wolontariusze nadal mają dobry poziom odporności pięć miesięcy po szczepieniu przeciwko koronaawirusowi, powiedział szef centrum Alexander Gintsburg na antenie Channel One.

   "Pięć miesięcy później odporność jest dobra i odpowiada w rzeczywistości wysokiemu poziomowi przeciwciał, co gwarantuje pełną skuteczność przeciwko każdej dawce COVID-19", powiedział Ginzburg.

   W dniu 30 marca siedmiu twórców szczepionek wprowadziło szczepionkę, w tym szef centrum.
   .


   Oczywiscie Wielki Klamca wg Ciebie ten dyrektor Ginburg. Ze juz 30 marca sie 8 zaszczepilo i on tez. I to byli tworcy szczepionki, bardzo dobra metoda na test, jak sie zle ja zrobilo samemu sie zdechnie.

   Ale jak nie Klamca i tak bylo to wszystko pasuje. Gdzies w czerwcu zaczeli szczepic nastepnych, pod pelna kontrola, nawet corka Putina, ma jedna lekarke wiec mysle ze ona, sie tez pozaszczepiali. I wyglada ze sporo innych oprocz tych zolnierzy. Moze byc ze setki juz sa w tych miesiacach od 30 marca do teraz zaszczepionych. A wiec maja doswiadczenie czy szkodzi na sporej grupie ludzi.


   I jako ze tych 8 miu najwczesniej ja dostali i u nich sie mierzy przeciwciala, widac ze gwarantowanie i po 5 miesiacach jest tak skuteczna jak zaraz po szczepieniu. I dlatego te 2 lata ktore najpierw Rosjanie szacuja ze co najmniej czlowiek po szczepieniu bedzie chroniony nie jest takie niemozliwe. A moze i dluzej?

   Ja wiem pozostaje looserem wyc ze to nie prawda, Ruskie klamia, jakzeby inaczej. Ale prawda sie przebije czas leci, inne kraje nie dadza sie zakrzyczec zachodnidniej propagandzie ze ruska szczepiona to be.. i oszustwo bedziemy wiedzieli niedlugo wiecej. Bo w nastepnym miesiacu beda tysiace i to duze zaszczepionych i w roznych krajach..
   • maxikasek Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 13.08.20, 23:33
    "Ale jak nie Klamca i tak bylo to wszystko pasuje. Gdzies w czerwcu zaczeli szczepic nastepnych, pod pelna kontrola, nawet corka Putina, ma jedna lekarke wiec mysle ze ona, sie tez pozaszczepiali. I wyglada ze sporo innych oprocz tych zolnierzy. Moze byc ze setki juz sa w tych miesiacach od 30 marca do teraz zaszczepionych. A wiec maja doswiadczenie czy szkodzi na sporej grupie ludzi."

    Aż dziw że to nie córka Putina opracowała szczepionkę, ale widac z Holandii daleko by jej było dojeżdżać. I nawet w Rosji ludzie by takiej bzdury nie kupili.
    Ginzburg powiedział też ilu ludzi zaszczepili i jest to II faza- kilkudziesięciu żołnierzy. III faza na kilku tysiącach ma się odbyć jesienią.
    Kirył Dmitriew, kótry jest szefem funduszu finansującego badania nad tą szczepionką powiedział że prace trwały 6 lat. Obecnie zmodyfikowano tylko szczepionkę na MERS.

    "Ci protestujacy rosyjscy wirologowie to sa od Nawalnego, oplacani przez CIA, takie maja zadanie protestowac. I do tego nie moga nic na ten temat wiedziec bo skad?"

    Ci "opłacani przez CIA" wirusolodzy to szefowie rosyjskich instytutów. Mało tego zastępca Giznburga potwierdził , że istnieje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych o których pisali, bo szczepionka nie została do końca przetestowana. Jednym z efektów ich protestów jest ta strona internetowa. Zarzucali że o ile o pracach zachodnich isntytutów są informacje, o Gamalei nic nie informował.

    " Z Moderna czy Oxfordem juz 30tys zaszczepiono i nie masz z tym problemu drogi maxi?"
    Znowu nie masz pojęcia o czym piszesz? zaszczepiono 45 osób. Teraz przygotowują się do III fazy- w trakcie której ma zostać zaszczepionych 30 tys.

    " I tym sie roznia, wlasnie nieskutecznoscia od rosyjskiej."
    No. Rosjanie potwierdzili że zaszczepili mumię Lenina. Wyzdrowiała ;-)
  • jorl Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 13.08.20, 17:47
   bmc3i napisał:


   > Przewidywana skutecznośc wszystkich szczepionek na tego wirusa, to nie wiecej n
   > iz 60% Mówi sie ze jak bedzie 60% to juz sukces, który pozwoli na uodpornienie
   > grupowe. Rosjanie maja normy takie same jak WHO, jak caly świat. Pytanie tylko
   > czy ich przestrzegaja.

   Acha? Tylko 60%? To te wasze z Moderny sa takie do d..., moja z Oxfordu zreszta tez. Co stoi na przeszkodeie aby byla praktycznie 100% skuteczna? Juz te CHrlowskie, w marcu testowane na malpach byly 100%.
   Dlaczego rosyjska ma byc tez taka go..na?

   Ja wiem ze wam w USA pd tylkiem goraca sie robi, Trump chec wybory wygrac wiec szczepioneke taka 50%/50% gotow sprzedac jako osiagniecie bo lepszej niedlugo nie bedzie ale prawda wyjdzie na wierzch ze moze byc duzo lepiej i co wtedy?
  • jorl Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 13.08.20, 18:03
   maxikasek napisał:

   > "Czy rosyjska zadziała ? 50 / 50. Testów do końca nie przeprowadzili. Ale nauko
   > wców mają niegłupich a normy lżejsze."
   > Nie wydaje mi się. ROsyjscy wirusolodzy też protestują przeciw tej "szybkiej śc
   > ieżce".


   Ci protestujacy rosyjscy wirologowie to sa od Nawalnego, oplacani przez CIA, takie maja zadanie protestowac. I do tego nie moga nic na ten temat wiedziec bo skad?

   >Ale to polityczna decyzja- Putin ratuje twarz w sondażach.
   > Szczepionka zerejstrowana przed końcem testów.

   Zarejestrowana wlasnie i teraz wchodzi do testow na wiele tysiacach ludzi. Z Moderna czy Oxfordem juz 30tys zaszczepiono i nie masz z tym problemu drogi maxi? Problem jest tylko ze Moderna i Oxfordzka moze i nie szkodzi ale po prostu nie jest skuteczna. I tym sie roznia, wlasnie nieskutecznoscia od rosyjskiej. U tej z Moderny jest dziadowanie aby byla 5% skuteczna, ta Oxfordzka jest komletnie nieskuteczna.
   Bo chlystki z tych firm brzydziali sie ju na poczatku testy na malpach zrobic. Po szczepieniu je zarazac. Dopiero teraz te testy zrobiono i mozna od poczatku zaczac robote.

   A beda teraz szczepienia nie tylko w Rosji ale i w innych krajach ktore ja chca kupic.
   Jak beda testy pozytywne to bedzie dopuszczona do szerszego zastosowania. Ale i tak z ogrniczeniami, normalna kolej rzeczy. Np. od 18lat, aby dzieci zaszcepiac beda nastepne testy.

   Tu jest oficjalna strona rosyjska z ta szczepionka:
   sputnikvaccine.com/about-vaccine/clinical-trials/
   Tam napisane, faza 1 i 2 sa skonczone zaraz zaczynaja faze 3. Mozna obejrzec urzedowy dokument tej rejestracji tez.

   Acha ten jazgot looserow!
   • jorl errata 13.08.20, 18:15
    jorl napisał:    > Problem jest tylko ze Moderna i Oxfordzka moze i nie szkodzi ale po prostu nie
    > jest skuteczna. I tym sie roznia, wlasnie nieskutecznoscia od rosyjskiej. U te
    > j z Moderny jest dziadowanie aby byla 5% skuteczna, ta Oxfordzka jest komletnie
    > nieskuteczna.

    Mialo byc 50%
  • jorl Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 14.08.20, 16:57
   maxikasek napisał:


   > " Z Moderna czy Oxfordem juz 30tys zaszczepiono i nie masz z tym problemu drogi
   > maxi?"   > Znowu nie masz pojęcia o czym piszesz? zaszczepiono 45 osób. Teraz przygotowują
   > się do III fazy- w trakcie której ma zostać zaszczepionych 30 tys.

   Tak, zgadza sie, pomylilem sie, za szybko pisalem od kilku dni zaczynaja szczepic te 30tys.

   Ale dokladnie tak samo jak ta rosyjska. A nawet troche szybciej. Bo tasama faza 3 u Moderny i Oxfordu zaczela sie pod koniec lipca, u Rosjan od 12 sierpnia.

   Wiec jak Moderna i Oxford zaczyna szczepic tysiace to dlaczego Rosjanie, tak samo po fazie 1 i 2 nie moga tego robic?

   I uwazasz drogi maxi ze Moderna i Oxford maja prawo do fazy 3 a rosyjska juz nie? Mozesz to jednoznacznie odpowiedziec? Cy dalej bicie piany u Ciebie bedzie? Takie znajome..
   • jorl Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 14.08.20, 17:03
    A tu ze Moderna zaczyna, i to pod koniec lipca juz czyli przed 2 tygodniami 3 Faze testow szczepionki:

    www.apotheke-adhoc.de/nachrichten/detail/coronavirus/corona-impfstoff-phase-iii-studie-mit-30000-probanden/

    To jest artykul z 28 lipca, wydanie aptekarzy wiec fachowcow a nie jakis dziennikarzyn, sam tytlu bez tlumaczenia mowi wyraznie chyba.

    A wiec oni zaczynaja, Rosjanom nie wolno mimo ze poprzednie testy byly podobne.
    • bmc3i Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 14.08.20, 20:11
     jorl napisał:

     > A tu ze Moderna zaczyna, i to pod koniec lipca juz czyli przed 2 tygodniami 3 F
     > aze testow szczepionki:
     >
     > www.apotheke-adhoc.de/nachrichten/detail/coronavirus/corona-impfstoff-phase-iii-studie-mit-30000-probanden/
     >
     > To jest artykul z 28 lipca, wydanie aptekarzy wiec fachowcow a nie jakis dzienn
     > ikarzyn, sam tytlu bez tlumaczenia mowi wyraznie chyba.
     >
     > A wiec oni zaczynaja, Rosjanom nie wolno mimo ze poprzednie testy byly podobne.
     >


     Zaczyn testy 3. fazy. Tymczaszem Rosjanie nieprzeprowadzili testów tej fazy, a ogłosili skierowanie szczepionki na rynek. Czyli pierwsi rynkowi pacjenci, beda szczurami doświadczalnymi.
     .
     • lecavalier2 Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 14.08.20, 20:49
      bmc3i napisał:

      > Zaczyn testy 3. fazy. Tymczaszem Rosjanie nieprzeprowadzili testów tej fazy, a
      > ogłosili skierowanie szczepionki na rynek. Czyli pierwsi rynkowi pacjenci, beda
      > szczurami doświadczalnymi.

      Rosjanie zrobią to co będzie dla nich optymalne i nie musisz się
      o nich martwić. Jeśli zaszczepili - powiedzmy - 300 osób pod pełną
      kontrolą i u wszystkich było OK (a więc są zdrowi, nie chorują,
      nie zarażają, nie mają zapalenia płuc - a jedyny skutek uboczny
      to jakaś gorączka w pierwszym dniu) to na co chcesz czekać ?

      • bmc3i Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 14.08.20, 21:50
       lecavalier2 napisał:

       > bmc3i napisał:
       >
       > > Zaczyn testy 3. fazy. Tymczaszem Rosjanie nieprzeprowadzili testów tej fa
       > zy, a
       > > ogłosili skierowanie szczepionki na rynek. Czyli pierwsi rynkowi pacjenci
       > , beda
       > > szczurami doświadczalnymi.
       >
       > Rosjanie zrobią to co będzie dla nich optymalne i nie musisz się
       > o nich martwić. Jeśli zaszczepili - powiedzmy - 300 osób pod pełną
       > kontrolą i u wszystkich było OK (a więc są zdrowi, nie chorują,
       > nie zarażają, nie mają zapalenia płuc - a jedyny skutek uboczny
       > to jakaś gorączka w pierwszym dniu) to na co chcesz czekać ?
       >


       A skąd to wiesz? Jesli we wszystkich krajach i WHO uznaje sie ze trzeba przeprowadzic testy ma masową skalę, aby dały miarodajne wyniki, to uwazasz ze to jest bez powodu? Bo na 300 przetestowano? A powinno byc na 30.000. Jak przebadasz 300 osob w jakims badaniu opinii publicznej, to to znaczy ze jego wyniki beda rownie miarodajne jak przy ankiecie 30 000 osob?
      • maxikasek Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 14.08.20, 22:39
       "Rosjanie zrobią to co będzie dla nich optymalne i nie musisz się
       o nich martwić. Jeśli zaszczepili - powiedzmy - 300 osób pod pełną
       kontrolą i u wszystkich było OK (a więc są zdrowi, nie chorują,
       nie zarażają, nie mają zapalenia płuc - a jedyny skutek uboczny
       to jakaś gorączka w pierwszym dniu) to na co chcesz czekać ?"
       Zwykle lek bada się w III fazach:
       I faza- kilkunastu ochotników- sprawdzane jest czy lek jest bezpieczny dla człowieka.
       II faza- kilkaset osób- czy lek działa.
       III faza- kilka/kilkadziiesiąt tysięcy- skutki uboczne. Im więsza grupa tym dokładniejsze badanie.
       Rosjanie przeprowadzili dwie pierwsze fazy na ok. 50 "ochotnikach" łącznie (wg ich słów).
     • stary_chinczyk Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 14.08.20, 21:03
      Czy ludzi, którzy zgłosili się do testów szczepionek na Zachodzie, też nazywasz szczurami ?
      Rosjanie najzwyczajniej podejmują skalkulowane ryzyko. Z jednej strony epidemia uderzyła w nich stosunkowo mocno. Więc potrzebują wszelkich środków aby ją ograniczyć. Ich gospodarka nie jest tak silna jak w USA czy UE. Jeśli epidemia się utrzyma, szybko wpadną w większe kłopoty niż sama epidemia.
      Z drugiej strony ich ustrój polityczny i prawny pozwala na wypuszczenie szczepionki, bez ryzyka że gdy coś będzie nie tak, prawnicy zniszczą pozwami o odszkodowania producentów szczepionki i samo państwo. Na zachodzie jest inaczej. Nie zależnie od tego jak bardzo epidemia zniszczy gospodarkę i ile ludzi zabije, nikt nie odważy wypuścić szczepionki bez pełnego zabezpieczenia prawnego. A do tego trzeba przejść pełny proces certyfikacji. Nawet jeśli i bez tego są przesłanki że szczepionka w jakimś stopniu pomaga a skutki uboczne są mniej ryzykowne niż skutki wirusa.
      Jeśli ta ruska szczepionka okaże się choć trochę skuteczna, to za parę miesięcy pewnie pojawi się na Zachodzie na czarnym rynku. Za wysoką cenę. Pojawi się też oczywiście cała masa fałszywych szczepionek udających ruską.
      To wszystko nałoży się na już panujący chaos i bajzel.
      Obawiam się że jesień może być dla Zachodu bardzo bolesna i trudna.
      • bmc3i Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 14.08.20, 21:53
       stary_chinczyk napisał:

       > Czy ludzi, którzy zgłosili się do testów szczepionek na Zachodzie, też nazywasz
       > szczurami ?

       Ci ludzie sa uswiadomieni ze lek nie jest jeszcze rpzetestowany, ze skutki uboczne sa nieznane, wiedza ze moga ucierpiec. Biorą te specyfiki, z pelna swiadomoscia ze celem testow nie jest ich wyleczenie samo w sobie, lecz przetestowanie czy specyfik nie ma skutkow ubocznych. I czesto biora za to pieniadze.


       > Rosjanie najzwyczajniej podejmują skalkulowane ryzyko. Z jednej strony epidemia
       > uderzyła w nich stosunkowo mocno. Więc potrzebują wszelkich środków aby ją ogr
       > aniczyć. Ich gospodarka nie jest tak silna jak w USA czy UE. Jeśli epidemia się
       > utrzyma, szybko wpadną w większe kłopoty niż sama epidemia.
       > Z drugiej strony ich ustrój polityczny i prawny pozwala na wypuszczenie szczepi
       > onki, bez ryzyka że gdy coś będzie nie tak, prawnicy zniszczą pozwami o odszkod
       > owania producentów szczepionki i samo państwo. Na zachodzie jest inaczej. Nie z
       > ależnie od tego jak bardzo epidemia zniszczy gospodarkę i ile ludzi zabije, nik
       > t nie odważy wypuścić szczepionki bez pełnego zabezpieczenia prawnego. A do teg
       > o trzeba przejść pełny proces certyfikacji. Nawet jeśli i bez tego są przesłank
       > i że szczepionka w jakimś stopniu pomaga a skutki uboczne są mniej ryzykowne ni
       > ż skutki wirusa.
       > Jeśli ta ruska szczepionka okaże się choć trochę skuteczna, to za parę miesięcy
       > pewnie pojawi się na Zachodzie na czarnym rynku. Za wysoką cenę. Pojawi się te
       > ż oczywiście cała masa fałszywych szczepionek udających ruską.

       Za pare miesiecie, to na zachdozie beda juz na rynku w pelni przetestowane zgodnie z procedurami szczepionki, po odrzuceniu tych ktore oprocz pomagania, takze szkodzą.
        • bmc3i Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 15.08.20, 00:30
         stary_chinczyk napisał:

         > W Rosji też są uświadomieni a szczepienie nie jest obowiązkowe.

         Jesli jakikolwiek lek jest dopuszczony na rynek, to to juz jest komercyjny lek, zatwierdzony przez krajowy urzad certyfikacji leków. A zatwierdzony jest tylko jesli jest skuteczny i bezpieczny. W normalnym kraju. Dlatego istnieja miedzynarodowo uznane procedyry, z certyfikacja kazdego kelku nie tylko przez krajowe urzedy certyfikacji, ale i przez WHO.
     • jorl Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 14.08.20, 21:33
      bmc3i napisał:


      >
      > Zaczyn testy 3. fazy.

      Moderna zaczela przed 2 tygodniami testy 3 fazy. i zamierza, w krotkim czasie moze nawet w 1 miesiacu zaszczepic 30tys ludzi! Juz szczepienia sie zaczely:

      www.tagesanzeiger.ch/usa-sichern-sich-100-millionen-dosen-von-impfstoff-670190806630
      I cytat stamtad:
      Beim potenziellen Coronavirus-Impfstoff von Moderna läuft die Phase III der Wirksamkeitsstudie mit 30’000 Teilnehmern.

      Tlumaczenie:
      z potencjalna szczepionka od Moderny leci 3 faza studiow jego skutecznosci z 30 000 ludzmi


      Czyli juz szczepia szczury doswiadczalne drogi bmc. Czy zaprzeczysz?


      >Tymczaszem Rosjanie nieprzeprowadzili testów tej fazy, a
      > ogłosili skierowanie szczepionki na rynek.

      A Rosjanie:

      sputnikvaccine.com/about-vaccine/clinical-trials/
      I cytat stamtad:

      Phase 3 clinical trial involving more than 2,000 people in Russia, a number of Middle Eastern (UAE and Saudi Arabia), and Latin American countries (Brazil and Mexico) will start on August 12. .

      Przetlumacz sobie sam, chyba potrafisz.

      Do tego prawdopodobnie na ta godzine duzo wiecej szurow doswiadczalnych w USA jest juz w fazie 3 zaszczepionych jak szurow doswiadczylnych w fazie 3 rosyjskiej szczepionki.

      Moze nieprawda? Czy to tak trudno zrozumiec? Juz maxi tak samo durnowato pisal, czy wy macie w glowkach cos nie tak?

      Problem jest jeden drogi bmc. Moderna jest do d... bedzie dobrze jak tylko u 50% bedzie skuteczna. A rosyjska jest praktycznie 100% skuteczny. I Rosjanie tak naprawde wczesniej na sporej grupie ja przetestowali, na malpach od poczatku a nie jak u Moderny teraz i wynikiem wlasnie 50% i dlatego sa pewni ze bedzie skuteczna. I sie z was smieja bo wiedza ze wasza bedzie 50% jak dobrze pojdzie a wiec dalej w namordnikach biegac bo nie wiadom po zaszczepieniu czy jestem odporny czy nie.
      I stad te wycia looserow.
      • bmc3i Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 15.08.20, 00:59
       jorl napisał:


       > Problem jest jeden drogi bmc. Moderna jest do d... bedzie dobrze jak tylko u 50
       > % bedzie skuteczna. A rosyjska jest praktycznie 100% skuteczny.

       [...]

       > I stad te wycia looserow.

       Jak wszystko w Rosji
       Samoje bolszoje, samoje bystrjeje samoje tjażelyje, samoje effektiwnyje. Bjez anałogów w mirje.
       Tylko potem zawsze przychodzi twardza rzeczywistość, i skrzypi.
   • bmc3i Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 28.08.20, 20:46
    stary_chinczyk napisał:

    > www.google.com/amp/s/www.nytimes.com/2020/08/27/us/navy-bonhomme-richard-arson-fire.amp.html
    >
    > Podpalenie. No przecież Ben Franklin posiadał niewolników. Do tego okręt to dia
    > belski sprzęt militarny. Skoro palą sklepy i banki to czemu nie okręt.


    Gość nawt nie został aresztowany - jak wynika z tego artykułu - był jedynie przepytywany. Czyli nic jeszcze nie wiadomo, ale Ty nie tylko wiesz już że to było podpalenie, że to ten jest winny, ale nawet że to był gośc z Black Lives Matter? A co jeśli okaże się że to biały wyborca Trumpa z Texasu - członek Kuk Klux Klan?
  • jorl Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 07.09.20, 17:33
   bmc3i napisał:

   > Jesli jakikolwiek lek jest dopuszczony na rynek, to to juz jest komercyjny lek,
   > zatwierdzony przez krajowy urzad certyfikacji leków. A zatwierdzony jest tylko
   > jesli jest skuteczny i bezpieczny. W normalnym kraju. Dlatego istnieja miedzyn


   No i wlasnie zaczelo sie szczepienie w Rosji tak na 40tys ludzi. To tzw faza 3.
   Poprzednie byly na kilkudziesieciu ludziach pod kompletne medyczna kontrola i oprcz tego spora liczba innych. Np. corka Putina, szef tego funduszu co ma szczepionke w Rosji produkowac, on z rodzina, ci co ja stworzyli wlacznie z dyrektorem tego instytutu (ci to juz 31 marca sie zaszczepili) a wiec maja dosc duzo ludzi o ktorych wiedza ze szczepionka nie szkodliwa. Teraz bedzie wiadomo na tysiacach ludzi ale Rosjanie sa pewni ze i skuteczna i nieszkodliwa.
   Rosjanie mowia tez ze ich szczepionka wytwarza 1,4..1,5 wiecej przeciwcial w czlowieku jak ta Oxfordzka. I wlasnie dlatego Oxfordzka troche zabezpiecza zaszczepionego przed ciezka choroba, zapaleniem pluc, ale to dalej byle co.
   Tak samo jak amerykanska z firmy Moderna, tez czesciowo zabezpiecza.
   A rosyjska zabezpiecza kompletnie.
   Jak wyzej pisalem, chlystki z Oxfordu czy z Moderny sie nie popisali i te zachodnie sa byle co.

   Teraz to juz produkcje trzeba rozkrecic, wg dyrektora tego intytutu co ja stworzyl do polowy przyszlego roku bedzie w Rosji zaszczepionych z polowa ludnosci a to praktycznie koronke wydusi w Rosji.

   Teraz juz Zyrynowski sie zaszczepil, a tez i Szojgu.

   tass.com/society/1196271
   www.youtube.com/watch?v=qlmN8kK_o-8

   Mysle ze maxi bedziesz teraz zaciskal kciuki zeby Szojgu zdechl i jescze lepiej jakby sie inni z armi rosyjkiej poszczepili i tez powyzdychali, prawda?

   > arodowo uznane procedyry, z certyfikacja kazdego kelku nie tylko przez krajowe
   > urzedy certyfikacji, ale i przez WHO.

   To wy w USA bedziecie swoje certyfikowali w WHO? Przeciez sie wypisaliscie z tej organizacji wiec jak?
   Nikt nie certyfikuje szczepionki w WHO, certyfikuje w swoim kraju albo jak co w Unii.

   Dodam ze zaczeto pierwsze proby na ludziach nastepnej szczepionki rosyjskiej. Vektor, ta inna to Sputnik V.
   I cos slychac ze Hindusi maja kupic od Rosjan tego Sputnka V i wyprodukowac miliard szczepionek.
   Trzeba sie rozejrzec naprawde jak do Rosji pojechac aby sie zaszczepic bo tu u mnie albo malo skuteczne albo zadne. A tych namordnikow to ma juz naprawde dosc.
   • jorl Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 09.09.20, 18:38
    jorl napisał:


    > Rosjanie mowia tez ze ich szczepionka wytwarza 1,4..1,5 wiecej przeciwcial w cz
    > lowieku jak ta Oxfordzka. I wlasnie dlatego Oxfordzka troche zabezpiecza zaszcz
    > epionego przed ciezka choroba, zapaleniem pluc, ale to dalej byle co.
    > Tak samo jak amerykanska z firmy Moderna, tez czesciowo zabezpiecza.
    > A rosyjska zabezpiecza kompletnie.
    > Jak wyzej pisalem, chlystki z Oxfordu czy z Moderny sie nie popisali i te zacho
    > dnie sa byle co.

    Cos nagle slychac ze te chlystki z Oxfordu nie tylko zrobili malo skuteczna ta szczepionke ale do tego i szkodliwa. Jeszcze gorzej czyli. Bo juz wstrzymali testy jako zeb ktos zachorowal i to wlasnie na cos takiego co jest mozliwe po szczepieniu. Moze byc sparalizowany.
    A Rosjanie sie smieja bo mowia ze Oxford zrobil na wirusach od malp i to po raz pierwszy taka, Rosjanie robia na podobnych wirusach ale od ludzi. I rosyjska juz na tych samych wirusach od lat jest do Eboli i funkcjonuje i nie szkodzi, oxfordzka calkiem nowa.
    Cos wyglada ze z ta amerykanska od Moderny, raz jest malo skuteczna ale jako ze pierwszy raz uzyto zasade mRNA i tez moze byc jak Oxfordzka szkodliwa dla ludzi. To ze jest malo skuteczna to juz wiadomo, ale ze szkodliwa to sie moze okazac tez.


    > Trzeba sie rozejrzec naprawde jak do Rosji pojechac aby sie zaszczepic bo tu u
    > mnie albo malo skuteczne albo zadne. A tych namordnikow to ma juz naprawde dosc


    Wycieczka do Rosji aby sie zaszczepic zaczyna byc jedynym rozsadnym rozwiazaniem.
   • bmc3i Re: Zapalił się USS Bonhomme Richard 13.09.20, 00:17
    jorl napisał:


    > No i wlasnie zaczelo sie szczepienie w Rosji tak na 40tys ludzi. To tzw faza 3.
    >
    > Poprzednie byly na kilkudziesieciu ludziach pod kompletne medyczna kontrola i o
    > prcz tego spora liczba innych.    A faze 1. i 2. testów "szczepionka oksfordzka" przeszła jak burza z sukcesem. Problemy zaczęły sie w fazie 3. Którą Rosjanie ze swoja szczepionka całkowicie pomineli.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka