Dodaj do ulubionych

Czy armia bedzie bronić konstytucji w USA

18.08.20, 05:10
Dwóch emerytowanych oficerów skierowało list otwarty do Szefa Kolegium Połaczonych Sztabów, wzywający siły zbrojne do obrony konstytucji, w przypadku gdyby T.mp przegrał wybory i odmówił uznania wyniku wyborczego.

List jest o tyle nie-bezpodstawny, że już podczas telewizyjnej debaty wyborczej z Hillary Clinton w 2016 roku, przed kamerami publicznie stwierdził, ze przysięga iż uzna wynik wyborczy, jeśli wygra....

W trakcie aktualnej kampanii przed listopadowymi wyborami prezydenckimi, kilkakrotnie na pytania od róznych dziennikarzy - w tym także "jego prywatnej" Fox News - czy uzna wynik wyborczy w razie swojej przegranej i wybranej swojego przeciwnika, odmówił jasnej deklaracji, kluczac zamiast tego i dając wymijające odpowiedzi, aby nie odpowiedzieć.

W Wideo powyżej, znajduje sie treść listu otwartego weteranów, oraz różnych zbitka wypowiedzi T.mpa w sprawie uznania przez siebie ewentualnej przegranej.

Aktualnie, potus stara się zablokowac, albo jak najbardziej ograniczyć mozliwość głosowania korespondencyjnego w listopadowych wyborach, które lezy w amerykańskiej tradycji wyborczej, bo przy kazdych dotychczasowych wyborach, średnio ok. 3% głosów oddawana była per absentia, za pomocą kart wyborczych wysyłanych pocztą. Teraz w zwiazku z pandemią Covid19, przewiduje sie że liczba głosów per absentia bedzie znacznie wieksza, i siegnie ok. 30%.

Możliwość siłowego usunięcia prezydenta z urzedu przez armię, uznawana jest za "unthinkable", cos co nie zdarzyło sie nigdy w historii. I gdyby potus nie uznał wyników wyborów, postawiłby sie po jednej stronie z Łukaszenką, a w historii USA zapisałby sie jako pierwszy prezydent-dyktator. Notaben, łatwo sie zestawia, z jego innymi wypowiedziami, wg których, jako prezydent ma wladze absolutną, a nawet gdyby zastrzelił kogoś na 5. Aleji w Nowym Jorku, nie można pociagnąc go do odpowiedzialności.
Obserwuj wątek
  • stary_chinczyk Re: Czy armia bedzie bronić konstytucji w USA 18.08.20, 06:46
   Oj nieźle wam bije na tym lewym skrzydle. Nieźle.
   Myślę że wybory wygra Biden. A Trump, jak każdy prezydent kończący kadencję opuści biały dom. I generalnie wszystko odbędzie się w spokoju.
   Natomiast jestem przekonany że gdyby wygrał Trump, demokraci i bojówki z nimi związane rozkręciliby zamieszki uliczne na niespotykaną dotąd skalę. Próbowali już tego 4 lata temu. Ale wtedy nie mieli tak sprzyjających warunków i nie byli tak przygotowani jak dziś.
   Ustrój i tak zmienia się w dyktaturę, tylko że lewicy, która dla zamydlenia oczu na prezydenta wcisnęła starca a na zastępcę głupią babę.
   Ja już tylko czekam aż się wszystko zawali. Wtedy przynajmniej zrobi się miejsce na budowanie czegoś od nowa.
   • bmc3i Re: Czy armia bedzie bronić konstytucji w USA 21.08.20, 17:06
    stary_chinczyk napisał:

    > Oj nieźle wam bije na tym lewym skrzydle. Nieźle.

    Nam? To "lewe skrzydło" nie potrafi sie zdobyć na jasną deklarację uznania wyborów bez względu na ich wynik?


    > Myślę że wybory wygra Biden.    Nie wiem co pozwala Ci na taki pesymizm....


    A Trump, jak każdy prezydent kończący kadencję opu
    > ści biały dom. I generalnie wszystko odbędzie się w spokoju.    Oby, ale skad w takim razie brak jasnej deklearcji T. w tym zakresie, zwłaszcza widzina w świetle jego wypowiedzi z 2016 roku?


    > Natomiast jestem przekonany że gdyby wygrał Trump, demokraci i bojówki z nimi z
    > wiązane rozkręciliby zamieszki uliczne na niespotykaną dotąd skalę. Próbowali j
    > uż tego 4 lata temu. Ale wtedy nie mieli tak sprzyjających warunków i nie byli
    > tak przygotowani jak dziś.
    > Ustrój i tak zmienia się w dyktaturę, tylko że lewicy, która dla zamydlenia ocz
    > u na prezydenta wcisnęła starca a na zastępcę głupią babę.


    Ogarek, Biden jest niewiele starszy od potusa. Obaj przeszli juz nawet testy na demencje.


    > Ja już tylko czekam aż się wszystko zawali. Wtedy przynajmniej zrobi się miejsc
    > e na budowanie czegoś od nowa.
    • stary_chinczyk Re: Czy armia bedzie bronić konstytucji w USA 21.08.20, 18:56
     Samo pytanie czy uzna wyniki wyborów jest niestosowne i niepoważne. Prezydent nie ma żadnego obowiązku na nie odpowiadać. Jest obrażające.
     Jak do tej pory to tylko lewica ma problem z zaakceptowaniem wyników wyborów. Gdy wygrał Trump wzbudzili rozruch uliczne i szukali pretekstu do impeachmentu od pierwszego dnia urzędowania. Prawica nie robiła niczego takiego w czasie urzędowania Obamy, który był przecież znacznie gorszym prezydentem niż Trump. Sam Trump, który mimo że reprezentuje zdrowy nurt polityczny, jest kiepskim politykiem. Szczerze powiedziawszy spodziewałem się nawet że będzie znacznie gorszym niż jest, dlatego głosowałem na Clinton mimo że zupełnie nie akceptowałem jej poglądów i programu. Trump do władzy mógł dotrzeć tylko dzięki nieudolności i niekompetencji poprzednika.
     Trump ma 74 lata i kończy urzędowanie. Biden ma 77 i zaczyna za pół roku.
     W praktyce będzie rządziła Harris. Ekstremalnie lewicowa polityk, która mówi jak pierwsza lepsza idiotka której CNN podstawiła mikrofon na proteście BLM.
     • bmc3i Re: Czy armia bedzie bronić konstytucji w USA 21.08.20, 19:52
      stary_chinczyk napisał:

      > Samo pytanie czy uzna wyniki wyborów jest niestosowne i niepoważne. Prezydent n
      > ie ma żadnego obowiązku na nie odpowiadać. Jest obrażające.


      A kandydat na prezydenta?


      > Jak do tej pory to tylko lewica ma problem z zaakceptowaniem wyników wyborów. G
      > dy wygrał Trump wzbudzili rozruch uliczne i szukali pretekstu do impeachmentu o
      > d pierwszego dnia urzędowania.


      I stąd procesy wyborcze, gdy wygrał Clinton? Nie było żadnych rózruchów ulicznych, gdy wygrał Trump w 2016 roku. Byłem pod Trump Tower w Nowym Jorku, tylko jako widz - aby zobaczyć jak to wygląda. Okrzyki, spiewy, transparenty. Tego też nie wolno? Tak bardzo dbasz o "wolnośc słowa w internecie" aby kazdy mógł sobie wypisywac co mu sie podoba, nawet rasistowskie hasła i wzywające do zabijania, ale jak na ulicy ludzie spokojnie protestują to juz nie wolnośc słowa, lecz rozruchy?      Prawica nie robiła niczego takiego w czasie urzę
      > dowania Obamy, który był przecież znacznie gorszym prezydentem niż Trump.


      Naprawdę? Obama zniszczył państwo prawa? Obama obsadził ponad 100 demokratycznymi sędziami najwyzsze sądy federalne na dożywotnią funkcję, jak Trump zrobił to swoimi akolitami? Obama skłócił USA z dosłownie wszystkimi amerykańskimi sojusznikami na świecie? Obama spowodował że z amerykańskiego prezydenta śmieją się premierzy i głowy państw wszedzie na świecie, nawet jego najbliższy zagraniczny sojusznik Borys Johnson? Obama mówił że jako prezydent USA jest wszechmocny i może bez konsekwencji nawet zastrzelić kogoś w centrum Manhattanu? Obama uznał Jerozolimę za stolicę Izraela, rozniecając tym samym zarzewie nowego konfliktu na Bliskim Wschodzie? Obama zniszczył podstawy amerykańskiej polityki zagranicznej przez ostatnie 50 lat? Obama usuwał siedzących na ulicy demonstrantów, aby mógł przejśc pod kościół w którym nigdy nie był, tylko po to aby zrobić sobie pod nim zdjęcie? A może Obama spowodował ze w 300 milionowych USA tylko w ostatni piątek 14 lipca umarlo 1200 ludzi na COVID19, podczas gdy w 500-milionowej Europie w ten sam piątek umarło 100 osób z tego samego powodu?


      Sam T
      > rump, który mimo że reprezentuje zdrowy nurt polityczny, jest kiepskim polityki
      > em.


      Tak, T.mp reprezentuje bardzo zdrowy nurt polityczny. Tak zdrowy, że przywódca republikańskiej wiekszości w federalnym Senacie, odmówił dopuszczenia przed Senat nawet statystycznego sprawozdania o gun violence w USA.      Szczerze powiedziawszy spodziewałem się nawet że będzie znacznie gorszym ni
      > ż jest, dlatego głosowałem na Clinton mimo że zupełnie nie akceptowałem jej pog
      > lądów i programu. Trump do władzy mógł dotrzeć tylko dzięki nieudolności i niek
      > ompetencji poprzednika.


      Trump do władzy doszedł tylko dlatego, że Demokraci jako jego konkurenta wybrali najgorszą osobe jaka mogli wygrać - Hillary Clinton.


      > Trump ma 74 lata i kończy urzędowanie. Biden ma 77 i zaczyna za pół roku.
      > W praktyce będzie rządziła Harris. Ekstremalnie lewicowa polityk, która mówi ja
      > k pierwsza lepsza idiotka której CNN podstawiła mikrofon na proteście BLM.


      I tej ekstremalnie lewicowej polityk , Republikanie zarzucają zbytnią ostrośc w walce z gangami narkotykowymi w czasie gdy była prokuratorem generalnym Kalifornii. Ale najciekawsze jest w tym wszystkim to, że "ekstremalnie lewicowym" nazywasz kazdego jednego przeciwnika Trumpa....
      • stary_chinczyk Re: Czy armia bedzie bronić konstytucji w USA 21.08.20, 20:27
       www.google.com/amp/s/www.latimes.com/local/lanow/la-me-ln-trump-protests-lapd-20161110-story.html%3f_amp=true

       Nie było rozruchów ulicznych? A to powyżej? Sprawozdanie tylko z jednej nocy z LA. 200 osób aresztowanych. Wandalizm , podpalenia samochodów, ataki na policjantów. To nazywasz wolnością słowa?
       Gdy ktoś walnie policjanta kostką brukową to korzysta ze swoich konstytucyjnych praw? Ale gdy ktoś napisze „where is looting there is shooting” to popełnia zbrodnię ?
       Reszty twoich bluzgów nie chce mi się nawet czytać. To nie Trump podpalił całą Afrykę północną. To nie Trump uginał się przed Iranem czy Chinami. I to nie Trump całował w tyłek Europę, która otwarcie USA nienawidzi.
       USA nie ma żadnych sojuszników, ma tylko globalne interesy, które chroni przed Chinami, Rosją czy Chinami.
       • bmc3i Re: Czy armia bedzie bronić konstytucji w USA 21.08.20, 21:09
        stary_chinczyk napisał:

        > www.google.com/amp/s/www.latimes.com/local/lanow/la-me-ln-trump-protests-lapd-20161110-story.html%3f_amp=true
        >
        > Nie było rozruchów ulicznych? A to powyżej? Sprawozdanie tylko z jednej nocy z
        > LA. 200 osób aresztowanych. Wandalizm


        Z Twojego linku. Co tu jest napisane?

        The crowd halted traffic but was mostly peaceful, although some vandalized property with graffiti, hurled bottles and launched fireworks during the incidents late Thursday and early Friday. At one point, a large boom resembling that of a firecracker thundered near 2nd and Spring streets.


        , podpalenia samochodów, ataki na policja
        > ntów. To nazywasz wolnością słowa?
        > Gdy ktoś walnie policjanta kostką brukową to korzysta ze swoich konstytucyjnych
        > praw? Ale gdy ktoś napisze „where is looting there is shooting” to popełnia zb
        > rodnię ?


        Nie, popełnia zbrodnie kto siedzacych na ulicy, dosłownie, usuwa aby przejsc do kosciola w celu zrobienia sobie pod nim zdjęć


        > Reszty twoich bluzgów nie chce mi się nawet czytać.        Nie użyłem ani jednego wulgarnego słowa, a nawet ani jednego epitetu. Musisz więc przeczytac wielokrotnie , aby znaleźć choć jeden bluzg. Kto wie, może uda Ci się czegoś doszukać. Kto szuka ten znajdzie.


        To nie Trump podpalił całą
        > Afrykę północną.


        Obama też nie.


        To nie Trump uginał się przed Iranem czy Chinami. I to nie Tru
        > mp całował w tyłek Europę, która otwarcie USA nienawidzi.
        > USA nie ma żadnych sojuszników,


        Za to całował w tyłek Putina i zachowywał się jak podnóżek Putina na konferencji prasowej po spotkaniu z nim w Helsinkach.        ma tylko globalne interesy, które chroni przed
        > Chinami, Rosją czy Chinami.


        I bez sojusznków Ameryka przegra z nim z kretesem. Spadnie do roli "mocarstwa regionalnego" w Ameryce.
         • bmc3i Re: Czy armia bedzie bronić konstytucji w USA 22.08.20, 20:07
          stary_chinczyk napisał:

          > Widziałem to mostly peacefull. Płonące samochody to typowa oznaka pokojowego pr
          > otestu. Dokąd nikogo nie zabiją, jest mostly peacefull. W Portland ostatnio pok
          > ojowi protestanci wywlekli z ciężarówki kierowcę i skatowali. Bo był biały....


          Nie martw się. Przy promowanym przez Trumpa na Tweeterze deep state Demokratów polegającym na porywaniu dzieci w celu kanibalizmu, to pestka.
           • bmc3i Re: Czy armia bedzie bronić konstytucji w USA 22.08.20, 21:06
            stary_chinczyk napisał:

            > Wolność słowa w USA. Dziennikarz sportowy w przerwie meczu oznajmił publiczność
            > nominację Harris wypowiadając zdanie, „so we have first colored runner up”. Zo
            > stał za to zwolniony za rasizm.


            No zgadza sie wolnośc słowa. Wrzuć w google kwerende Democrats children trafficking cannibalism
            Znajdziesz całą listę stron www poswieconych tylko i wyłącznie udowanianiu że Demokraci w zmowie z jakims tam kościołem porywają i jedzą dzieci.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka