Dodaj do ulubionych

Navy Seals 6 nie zabili Bin Ladena. Zabili się sam

18.10.20, 08:19
Trump tweetuje news z teorią spiskową, że podczas operacji US Navy Seals 6 która rzekomo wysłała Bin Ladea na łono Mahometa, amerykańscy żołnierze nie zabili przywódcy Al Kaidy. Aby to ukryć, ówczesny wiceprezydent Joe Biden - aktualny kontrkandydat T.mpa - kazał im zabić się samym. Co tez uczynili.

Pytany o ten tweet podczas Town Halle w Miami prezydent, tłumaczył ze tylko re-tweetował czyjś tweet.
Obserwuj wątek
   • bmc3i Re: Navy Seals 6 nie zabili Bin Ladena. Zabili si 18.10.20, 16:03
    maxikasek napisał:

    > Covid namieszał mu w mózgu?


    A odnosząc się do pytania na temat idacej jak burza przez internet teorii spiskowej znanej pod nazwą QAnon - głoszacej że prominentni Demokraci, w tym Hillary Clinton, oraz gwiazdy Hollywoodu, stworzyli satanistyczny deep-state, porywający dzieci w celu ich gwałcenia i picia ich krwi, Trump jest zas tym który ma przynieść ocalenie (savior) - wielokrotnie pytany podczas tego samego Town Hall o zaprzeczenie jej, powiedział ze absolutnie nic nie wie o QAnon, ale ludzie ją głoszący to walczący z pedofilą.
    • bmc3i Re: Navy Seals 6 nie zabili Bin Ladena. Zabili si 19.10.20, 02:55
     stary_chinczyk napisał:

     > I tak wolę Trumpa. Może i głupi buc, ale swój. Przecież na wroga głosował nie b
     > ędę.     Cóż. Republikanom grunt pali sie pod nogami, bo moga przegrac nie tylko wybory prezydenckie, ale i sromotnie przegrac Kongres (oczywiscie to nic pewnego). Juz rozpoczął się marsz szczurów z tonącego okrętu. Niektórzy Reoublikanie zapowiedzieli juz ze głos oddadzą na ... Ronalda Reagana. Aby pokazac swój sprzeciw wobec Donalda Trumpa. Lincoln Project - czyli Republikanie "Never-Trump" twierdzacy że poprą kazdego byleby tylko Trump nie dostał reelekcji - rozrasta sie do rozmiarów ruchu społecznego. Już przed wyborami uzupełnijącymi 2018 w których Republikanie stracili Izbe Reprezentantów, wielu Republikanów w tym kongresmenów występowało z partii twierdząc że to nie jest partia republikańska w której sie wychowali i wyrośli. Teraz oddolna rewolta w partii czerwonych przybiera na sile. Najwieniejsi sojusznicy Trumpa nawet publicznie oświadczaja ze b edą głosować na Bidena. Doradcy Trumpa, seketarze obrony,, doradcy ds bepzieczeństwa, sekretarze Homeland Security, byli rzecznicy prasowi Trumpa w trakcie aktualnej kadencji, ba nawet Robert Mueller - zamieszany w Russia collusion i skazany prawomocnie osobisty prawnik Tru.mpa publicznie popiera Bidena w wyborach (choć nie jestem pewien czy to nie niedźwiedzia przysługa akurat w tym wypadku). Jesli aktualny trend sie utrzyma przez następne 2 tygodnie do wyborów, moze skonczyc sie na tym, ze partia Republikańska jaką znamy dzisiaj calkowicie sie rozleci. Zostanie tylko przywodca republikanów w Senacie Mitch McConnell, Ivanka, zięć Kushner i Baron. A na końcu stanowiący 17% amerykańskiego społeczeństwa ewangelicy - którzy zawłaszczyli partię Reagana i Bushów i przewrócili ją do góry podszewką, zaczną szukac nowego portu. Nie wiadomo tylko co wówczas zrobia te wszystkei szare masy republikańskie, w dużej częsci nawet bez skonczonego high-school, którzy dzisiaj mówią że cokolwiek zrobi tump, cokolwiek powie Trump, to i tak beda na niego glosowac.
     • bmc3i Re: Navy Seals 6 nie zabili Bin Ladena. Zabili si 19.10.20, 04:20
      Widziałem dzisiaj wywiad z synem Ronalda Reagana. Powiedział że jesli Republikanie przegrają tegoroczne wybory - nie będą mieli wyboru beda musieli sie zmienić. Na pytanie czy wrócą do "złotej ery" Republican party - czyli partii republikańskiej Reagana, odpowiedział ze nie ma powrotu do przeszłości - każda partia musi patrzec w przysżłośc. Republikanie albo zapadną sie w ciemność, albo wróca do korzeni. Do uczciwości, do przyzwoitości, godności, honoru i patriotyzmu. Nie nacjonalizmu, ale patriotyzmu - które to cechy są dzisiaj w dużym niedostatku w Białym Domu, a współczesna Partia Republikańska dostosowała sie do cech ktore opanowały dzisiejszy White House.

      Dziennikarka zapytała nastepnie: Czy uważasz, że Twój ojciec rozpoznałby dzisiaj Partią Republikańską? Odpowiedział - myślę że byłby przerazony. Byłby przerazony brakiem kręgosłupa partii, w obliczu patologii jaka opanowała White House. Byłby zszokowany.

      Ba pytanie co zrobiłby Dzisiaj Ronald Reagan, czy poparłby ta partie w wyborach, odpowiedział ze nie ma pojęcia. Że znal swojego ojca, zna l jego charakter, domyśla się co sadziłby o aktualnej partii, ale nie może mówić za niego, nie wie co by dziś zrobił. Cały 6-minutowy wywiad tutaj


      • stary_chinczyk Re: Navy Seals 6 nie zabili Bin Ladena. Zabili si 19.10.20, 05:00
       Mnie nie obchodzą republikanie czy demokraci. Mnie obchodzą wartości które uznaję za ważne i własny portfel. Biden jest zdecydowanym wrogiem jednego i drugiego. Ja nie uznaję tego że para dwóch gejów jest rodziną czy małżeństwem, uważam że aborcja to morderstwo, nie zgadzam się na legalizację narkotyków, za podstawowy obowiązek państwa uważam utrzymanie porządku i bezpieczeństwa. Prawa człowieka, obywatela czy demokracja to dla mnie rzeczy ważne, ale na drugim miejscu. Nie zgadzam się też na karanie przedsiębiorczych i zaradnych podatkami oraz rozdawnictwo socjalu każdemu leniowi, nawet przebywającemu w USA nielegalnie.
       Zgadzam się z tym że w tej chwili nie ma żadnej poważnej siły zdolnej przeciwstawić się wrogiemu mi i moim wartościom liberalizmowi. Ale te nie jest powód żeby zacząć popierać te liberałów. Ta chora ideologia doprowadzi Zachód do katastrofy, tak samo jak kiedyś do katastrofy doprowadził wschód komunizm. Wtedy przyjdzie otrzeźwienie.
       • bmc3i Re: Navy Seals 6 nie zabili Bin Ladena. Zabili si 19.10.20, 05:11
        stary_chinczyk napisał:

        > Mnie nie obchodzą republikanie czy demokraci. Mnie obchodzą wartości które uzna
        > ję za ważne i własny portfel. Biden jest zdecydowanym wrogiem jednego i drugieg
        > o. Ja nie uznaję tego że para dwóch gejów jest rodziną czy małżeństwem, uważam
        > że aborcja to morderstwo, nie zgadzam się na legalizację narkotyków, za podstaw
        > owy obowiązek państwa uważam utrzymanie porządku i bezpieczeństwa. Prawa człowi
        > eka, obywatela czy demokracja to dla mnie rzeczy ważne, ale na drugim miejscu.
        > Nie zgadzam się też na karanie przedsiębiorczych i zaradnych podatkami


        Zarabiasz $400 tysiecy lub więcej rocznie? Śmiem wątpić, choć serdecznie życzę Ci tego. Nie masz co wiec obawiac się podwyżki podatków. Chyba że u źródeł Twojego zaniepokojenia podatkowego leży zamiar uniemozliwiania wielkim korporacjom omijania podatków w taki sposób, że płacą ich mniej od Ciebie.

        oraz roz
        > dawnictwo socjalu każdemu leniowi, nawet przebywającemu w USA nielegalnie.


        A konkretnie? znasz jakieś propozycje welfare dla ludzi bez social security number?


        > Zgadzam się z tym że w tej chwili nie ma żadnej poważnej siły zdolnej przeciwst
        > awić się wrogiemu mi i moim wartościom liberalizmowi. Ale te nie jest powód żeb
        > y zacząć popierać te liberałów. Ta chora ideologia doprowadzi Zachód do katastr
        > ofy, tak samo jak kiedyś do katastrofy doprowadził wschód komunizm. Wtedy przyj
        > dzie otrzeźwienie.


        Myślę że z całą pewnością sytuacja że korporacje o wartości setek miliardów dolarów i zarabiające miliardy dolarów rocznie nie płacą jakichkolwiek podatków dochodowych, nie może ale musi doprowadzić do katastrofy.
        • stary_chinczyk Re: Navy Seals 6 nie zabili Bin Ladena. Zabili si 19.10.20, 18:12
         Do katastrofy doprowadzi sytuacja gdy firmy zaczną przenosić zatrudnienie do innych państw. W Indiach nie ma najmniejszego problemu ze znalezieniem wysokiej klasy specjalistów za 1/4 płacy specjalisty w USA. W jaki sposób chcesz zatrzymać firmy w USA ? Obniżyć pensje 4 razy ?Znaleźć w USA specjalistę o
         który nie byłby imigrantem, graniczy już z cudem. Jak tylko rynek pracy w USA przestanie być atrakcyjny, skończy się ich dopływ. Rodzime uczelnie nie potrafią zaspokoić potrzeb gospodarki. Dobrobyt we wszystkich miejscach gdzie swoje biura czy fabryki lokują korporacje, bierze się z zatrudnienia dużej liczby ludzi na wysokopłatnych stanowiskach. Nie z podatków. Te firmy trzeba chronić w szczególny sposób. Gdy dają ludziom dobrze zarobić, gdy generują wzrost gospodarczy, ja nie mam żadnego problemu z tym, aby wcale nie płaciły podatków. To co wygaduje Biden jest zwykłym populizmem. Zabrać bogatym i rozdać biednym. Bolszewizm w czystej formie, który doprowadzi USA do katastrofy gospodarczej i upadku.
          • stary_chinczyk Re: Navy Seals 6 nie zabili Bin Ladena. Zabili si 20.10.20, 00:44
           Ależ skąd, najlepiej przedsiębiorcom przylepić takie podatki, żeby ledwo zipieli. Po co mają sami wydawać i inwestować pieniądze. Przecież partia demokratyczna wie jak zrobić to lepiej.
           Banda złodziei i nieudaczników, którzy w życiu do niczego nie doszli, a myślą tylko o tym jak położyć łapę na tym, co inni ciężkim wysiłkiem i wyrzeczeniami wypracowali.
           • bmc3i Re: Navy Seals 6 nie zabili Bin Ladena. Zabili si 20.10.20, 00:51
            stary_chinczyk napisał:

            > Ależ skąd, najlepiej przedsiębiorcom przylepić takie podatki, żeby ledwo zipiel
            > i. Po co mają sami wydawać i inwestować pieniądze. Przecież partia demokratyczn
            > a wie jak zrobić to lepiej.
            > Banda złodziei i nieudaczników, którzy w życiu do niczego nie doszli, a myślą t
            > ylko o tym jak położyć łapę na tym, co inni ciężkim wysiłkiem i wyrzeczeniami w
            > ypracowali.


            Nie, nie. Pozostańmy przy tym, że trzeba zlikwidowac podatki dla firm. Niech płaca tylko Kowalscy, Smithowie i inne Nowaki. Bo jeszcze broń Boże firmy przeniosa się do Indii. I dopiero będzie.
            • stary_chinczyk Re: Navy Seals 6 nie zabili Bin Ladena. Zabili si 20.10.20, 03:20
             Nikt nie mówi o likwidacji podatków dla firm poza tobą. Podatki muszą być utrzymywane na takim poziomie aby nie hamować przedsiębiorczości i wzrostu gospodarczego. Tak aby zachęcały i przyciągały inwestorów i przedsiębiorców.
             Każda z wielkich korporacji generuje wiele zewnętrznych miejsc pracy. Wielu z tych Kowalskich po wycofaniu się z USA korporacji, pójdzie na bezrobocie. I o to chodzi demokratom. Ledzie mają być jak najbardziej zależni od rządu i urzędników. Bez pomocy rządu i urzędów mają nie trafić nawet do toalety za potrzebą. Bo wtedy rząd i urzędnicy będą ważni !
             Znamienne że jesteś za podniesieniem podatków dla amerykańskich korporacji, ale tak bardzo krytykowałeś i protestowałeś przeciw wprowadzeniu ceł na towary produkowane przez korporacje z UE. Bo co to będzie jak amerykański robotnik straci tak wspaniałą posadę jak przykręcanie kół i siedzeń do BMW. To że z USA wyniesie się sporo firm tworzących najwyższe technologie, bo nie będzie w stanie konkurować np z Chinami, już cię nie obchodzi. Czy ty ogóle rozumiesz coś z ekonomii poza minimum wage ?
             • bmc3i Re: Navy Seals 6 nie zabili Bin Ladena. Zabili si 20.10.20, 05:03
              stary_chinczyk napisał:

              > Nikt nie mówi o likwidacji podatków dla firm poza tobą. Podatki muszą być utrzy
              > mywane na takim poziomie aby nie hamować przedsiębiorczości i wzrostu gospodarc
              > zego. Tak aby zachęcały i przyciągały inwestorów i przedsiębiorców.

              A o czym TY mówisz, jesli mowa jest o takiej reformie podatkowej, ktora uniemożliwiłaby wielkim korporacjom unikanie placenia jakichkowliek podatków dochodowych za pomoca instrumentow finansowych, jak to sie dzieje dzisiaj? Bo ja mówię o tym, że skoro wielkie korporacje i tak nie płaca podatków, to może po prostu zwolnijmy je oficjalnie z płacenia podatków - bo po co utrzymywac fikcję?              > Każda z wielkich korporacji generuje wiele zewnętrznych miejsc pracy. Wielu z t
              > ych Kowalskich po wycofaniu się z USA korporacji, pójdzie na bezrobocie. I o to
              > chodzi demokratom. Ledzie mają być jak najbardziej zależni od rządu i urzędnik
              > ów. Bez pomocy rządu i urzędów mają nie trafić nawet do toalety za potrzebą. Bo
              > wtedy rząd i urzędnicy będą ważni !


              Korporacje to masa bezwładnosciowa, w dużej mierze biurokratyczna. Jesli podatki mają spowodowac że zwolnia pracowników, to znaczy ze po prostu ich nie potrzebują - bo gdyby byli im potrzebni, to by ich nie zwalniali. Chyba oczywiste, prawda? Dzisiaj przy kazdej aplikacji o prace, wypełniasz cześc ktora pyta Cie czy masz jakeiś disability, jakąkolwiek niepełnosprawność. Wiesz dlaczego? Bynajmniej nie dlatego ze firma chce sie chwalic zatrudnianiem niepełnosprawnych pracowników, lecz dlatego ze za kazdego zatrudnionego pracownika firma otrzymuje rzadowa dotację. W efekcie nie tylko nie płaci podatków, ale jeszcze państwo ją dotuje. A to jest tylko pierwsza z dotacji. Druga i najwieksza dotacja dla korporacji, to pomoc spoleczna, walfare dla pracowników tych korporacji. 80-90% zatrudnionych na full time pracowników Walmartu musi korzystac z food stamps, housing check, i innych środków pomocy spolecznej. Podkreslam - zatrudnionych na pełny etat. Co to jest jesli nie dotacja rzadowa dla korporacji? Płaci najmniej jak tylko zgodnie z prawem mozliwe, po to aby osiagac jak najwieksze zyski, i tylko dlatego panstwo musi de facto dotowac firmę, doplacając do podstawowych kosztów utrzymania jej zatrudnionych na full time pracowników. Bo jak korporacja nie chce płacić pracownikom, to państwo musi. Zwykle przerzucanie kosztów przez korporacje na państwo.


              > Znamienne że jesteś za podniesieniem podatków dla amerykańskich korporacji, ale
              > tak bardzo krytykowałeś i protestowałeś przeciw wprowadzeniu ceł na towary pro
              > dukowane przez korporacje z UE. Bo co to będzie jak amerykański robotnik straci
              > tak wspaniałą posadę jak przykręcanie kół i siedzeń do BMW.              Znamienne? BWM wybudowało w USA najwieksza swoją fabrykę na świecie - ktorej zadaniem jest eksportowac z USA m.in. do Europy. Uważasz ze wszystkie czesci do produkcji tego eksportowanego do Europy samochodu przychodza z Europy, po to tylko aby złozyc go w USA i wyeksportowac z powrotem do Europy? Ale owszem, CEO BMW USA mówił, że importują blachy z Europy, bo nikt w USA nie produkuje takich blach jakie oni potrzebują.              To że z USA wynies
              > ie się sporo firm tworzących najwyższe technologie, bo nie będzie w stanie konk
              > urować np z Chinami, już cię nie obchodzi. Czy ty ogóle rozumiesz coś z ekonomi
              > i poza minimum wage ?


              A konkretnie ile amerykanskich firm wyniosło swoje centra R&D za granicę w ciągu ostatnich 40 lat? O ile bowiem wiem, centra badawczo rozwojowe są cały czas u na miejscu, jedynie produkcja była przenoszona za granice, bo tam wynagrodzenia pracowników sa jeszcze niższe.
              • stary_chinczyk Re: Navy Seals 6 nie zabili Bin Ladena. Zabili si 20.10.20, 07:27
               > racji, to pomoc spoleczna, walfare dla pracowników tych korporacji. 80-90% zatr
               > udnionych na full time pracowników Walmartu musi korzystac z food stamps, housi
               > ng check, i innych środków pomocy spolecznej. Podkreslam - zatrudnionych na peł
               > ny etat. Co to jest jesli nie dotacja rzadowa dla korporacji?

               Zwykła lewacka propaganda zupełnie mijająca się z prawdą. W Walmarcie zwykli pracownicy zarabiają mało. Ale są to ludzie bez większych kwalifikacji. Gdyby nie takie firmy jak Walmar, wcale nie mieliby pracy, a rząd wypłacałby zasiłki rzeszy bezrobotnych, jak ma to miejsce np w UE, gdzie w niektórych krajach bezrobocie sięga 20% (i nie mówię tu o czasach zarazy).
               Poza tym gospodarkę USA nie ciągnie Walmart, ale takie korporacje jak Apple, Google, Amazon, Facebook, Tesla, SpaceX itp. Gdzie pracownicy zarabiają po 200k$ i więcej i które generują masę pośrednich miejsc pracy.
               Pamiętam panikę gdy Qualcomm ogłosił żę zwolni kilka tysięcy ludzi. Okazuje się że w dwumilionowej aglomeracji ubytek zaledwie kilku tysięcy dobrze płatnych miejsc pracy to wręcz katastrofa.
               Jak wyglądają miasta z których wyniosły się korporacje ? Widziałeś Detroit ?


               > Znamienne? BWM wybudowało w USA najwieksza swoją fabrykę na świecie - ktorej za
               > daniem jest eksportowac z USA m.in. do Europy. Uważasz ze wszystkie czesci do p
               > rodukcji tego eksportowanego do Europy samochodu przychodza z Europy, po to tyl
               > ko aby złozyc go w USA i wyeksportowac z powrotem do Europy? Ale owszem, CEO BM
               > W USA mówił, że importują blachy z Europy, bo nikt w USA nie produkuje takich b
               > lach jakie oni potrzebują.

               BMW nie robi żadnej łaski. W USA jest dość producentów samochodów. Nie produkowałoby BMW, to produkowałby GMC, albo Ford, albo Tesla. Żadna strata. Ale gdy do Chin albo Indii przenoszą centra R&D Apple czy Google, straty są ogromne.


               > A konkretnie ile amerykanskich firm wyniosło swoje centra R&D za granicę w ciąg
               > u ostatnich 40 lat? O ile bowiem wiem, centra badawczo rozwojowe są cały czas u
               > na miejscu, jedynie produkcja była przenoszona za granice, bo tam wynagrodzeni
               > a pracowników sa jeszcze niższe.

               Bo guzik wiesz. Siedzę w tej branży od 20 lat. Większość moich kolegów z pracy to Azjaci (tak z 95%). I wielu z nich wcale nie mieszka w USA. Centra R&D w Azjii mają wszyscy. I to na wielką skalę.
               Z produkcją bywa nawet odwrotnie niż sądzisz. Taki np Intel ma produkcję w USA. A centra R@D wszędzie. Indie, Chiny, Rosja, Polska. Gdzie tylko da się znaleźć taniego a dobrego inżyniera.
               • bmc3i Re: Navy Seals 6 nie zabili Bin Ladena. Zabili si 20.10.20, 07:50
                stary_chinczyk napisał:

                > > racji, to pomoc spoleczna, walfare dla pracowników tych korporacji. 80-90
                > % zatr
                > > udnionych na full time pracowników Walmartu musi korzystac z food stamps,
                > housi
                > > ng check, i innych środków pomocy spolecznej. Podkreslam - zatrudnionych
                > na peł
                > > ny etat. Co to jest jesli nie dotacja rzadowa dla korporacji?
                >
                > Zwykła lewacka propaganda zupełnie mijająca się z prawdą. W Walmarcie zwykli pr
                > acownicy zarabiają mało. Ale są to ludzie bez większych kwalifikacji. Gdyby nie
                > takie firmy jak Walmar, wcale nie mieliby pracy, a rząd wypłacałby zasiłki rze
                > szy bezrobotnych, jak ma to miejsce np w UE, gdzie w niektórych krajach bezrobo
                > cie sięga 20% (i nie mówię tu o czasach zarazy).

                O propagandzie mozesz mowic gdy ktos mija sie z prawda, albo pisze pół-prawdy. Tymczasem to jest fakt. Tyle tylko ze przedstawiony w sposob do którego nie jestes przywyczajony. Bo jestes przyzwyczajony do argumentacji ze dzieki niskim podatkom albo nie placeniu podatków, firmy zarudniaja pracowników. Ale nikt Ci nie mowi, ze jesli firma zatrudnia pracownikow za najnizsze legalne stawki - z oczywistego powodu aby miec jak najmniejsze koszty - i dlatego pomoc socjalna dla tych pracownikow do ktorej zmuszone jest panstwo, to ni mniej ni wiecej lecz dotacja panstwa dla ich pracodawcy. Dlatego ze nie jestes przywzywczajony do takiej argumentacji, to argument tego rodzaju rpzewraca Ci w głowie. Cały Twój sposób myslenia. I dlatego nazywasz to propagandą. Na dodatek posługujac sie epitetem - "lewacka", Bo nie potrafisz logicznie uargumentowac odwrotnie.


                > Poza tym gospodarkę USA nie ciągnie Walmart, ale takie korporacje jak Apple, Go
                > ogle, Amazon, Facebook, Tesla, SpaceX itp. Gdzie pracownicy zarabiają po 200k$
                > i więcej i które generują masę pośrednich miejsc pracy.

                Shithole. Amazon, Facebook, czy Aplle, to okrety flagowe. Ale wszystkie najwieksze korporacje Ameryki, tworza jedynie niewielki procent amerykanskiego PKB, a zatrudniaja jeszcze mniejszy procent amerykanskich pracowników. Przeciwnie - ponad 60% PKB i zatrudnienia daja nawet nie te najweksze z najwwiekszych korporacje, lecz przedsiebiorstwa małe i mikroskopijne. A i nawet przy takim spojrzeniu, Walmart zalicza sie do bardzo duzych firm. Za walmart tworzy miejsca pracy? Jakby nie wielkie sieci handlowe, to towary bylyby sprzedawane w małych skpepach. Ktore tez tworzyly by wzwiazku z tym miejsca pracy - i u siebie i i dostawców. I ostatecznie, ze Walmart zatrudnia i rtworzymeijsca pracy, to znaczy ze ma byc zwolniony z podatkow i korzysta cd na dotowaniu przez panstwo?                > Pamiętam panikę gdy Qualcomm ogłosił żę zwolni kilka tysięcy ludzi. Okazuje się
                >  że w dwumilionowej aglomeracji ubytek zaledwie kilku tysięcy dobrze płatnych m
                > iejsc pracy to wręcz katastrofa.
                > Jak wyglądają miasta z których wyniosły się korporacje ? Widziałeś Detroit ?


                Tymczasem w zeszłym roku Nowym Jorku odbywaly sie protesty na ulicach, gdy Amazon chcial otworzyc w NYC swój drugi w Ameryce headquarter, i zainwestowac iles tam pieniedzy, a miasto zgodziło sie udzielic dotacji pod warunkiem utworzenia 20.000 miejsc pracy wyłacznie dla absolwentów uczelni wyższych nowojorskiej strefy metropolitarnej. I ostatecznie przez te protesty - mimo ze umowa z NYC byla juz podpisana, Amazon wycofał sie z zamiaru drugiej amerykanskiej siedziby w NYC. Bo dla ludzi są wazniejsze sprawy, niz nawet 20 tys miejsc pracy dla absolwentów lokalnych uczelni.

                > > Znamienne? BWM wybudowało w USA najwieksza swoją fabrykę na świecie - kto
                > rej za
                > > daniem jest eksportowac z USA m.in. do Europy. Uważasz ze wszystkie czesc
                > i do p
                > > rodukcji tego eksportowanego do Europy samochodu przychodza z Europy, po
                > to tyl
                > > ko aby złozyc go w USA i wyeksportowac z powrotem do Europy? Ale owszem,
                > CEO BM
                > > W USA mówił, że importują blachy z Europy, bo nikt w USA nie produkuje ta
                > kich b
                > > lach jakie oni potrzebują.
                >
                > BMW nie robi żadnej łaski. W USA jest dość producentów samochodów. Nie produkow
                > ałoby BMW, to produkowałby GMC, albo Ford, albo Tesla. Żadna strata. Ale gdy do
                > Chin albo Indii przenoszą centra R&D Apple czy Google, straty są ogromne.                To już w tym przypadku miejsca pracy o ktorych pisałeś wyzej w Detroit, sie nie liczą?


                > > A konkretnie ile amerykanskich firm wyniosło swoje centra R&D za granicę
                > w ciąg
                > > u ostatnich 40 lat? O ile bowiem wiem, centra badawczo rozwojowe są cały
                > czas u
                > > na miejscu, jedynie produkcja była przenoszona za granice, bo tam wynagr
                > odzeni
                > > a pracowników sa jeszcze niższe.
                >
                > Bo guzik wiesz. Siedzę w tej branży od 20 lat. Większość moich kolegów z pracy
                > to Azjaci (tak z 95%). I wielu z nich wcale nie mieszka w USA. Centra R&D w Azj
                > ii mają wszyscy. I to na wielką skalę.


                Nie odpowiadasz na niewygodne pytania. Miesz patykiem wode. NIe pytalem Cie ilu z twoich kolegow z pracy to azjaci, lec ile amerykanskiech firm utworzylo swoje centra naukowo-0badawcze rodzimych krajach tych Azjatów.


                > Z produkcją bywa nawet odwrotnie niż sądzisz. Taki np Intel ma produkcję w USA.
                > A centra R@D wszędzie. Indie, Chiny, Rosja, Polska. Gdzie tylko da się znaleźć
                > taniego a dobrego inżyniera.

                I co - przeniosł te centa badawcze z USA do Chin? Czy moze zachowujac swoje centra w USA, utworzyl nowe w Chinach?
                • stary_chinczyk Re: Navy Seals 6 nie zabili Bin Ladena. Zabili si 20.10.20, 20:37
                 > O propagandzie mozesz mowic gdy ktos mija sie z prawda, albo pisze pół-prawdy.
                 > Tymczasem to jest fakt.

                 Twierdzenie że 80% pracowników Walmartu pobiera food stamp jest kłamstwem.
                 Kolejnym kłamstwem jest twierdzenie że ludzie muszą korzystać z pomocy państwa. Otóż wcale nie muszą. Przynajmniej większość z nich. To kolejne administracje demokratów kupowały sobie wyborców rozdając socjal na lewo i prawo. Więc dziś mamy na porządku dziennym takie sytuacje że do sklepu podjeżdża dobrze ubrana pani nowym samochodem i płaci bloczkami. Z drugiej strony mamy rzesze nielegalnych Meksykanów ledwie dukających 20 słów po angielsku, nie korzystających z żadnej pomocy i żyjących na lepszym poziomie niż większość rodowitych Afroamerykanów. Tylko że im zwyczajnie chce się robić.

                 > Shithole. Amazon, Facebook, czy Aplle, to okrety flagowe. Ale wszystkie najwiek
                 > sze korporacje Ameryki, tworza jedynie niewielki procent amerykanskiego PKB, a
                 > zatrudniaja jeszcze mniejszy procent amerykanskich pracowników. Przeciwnie - po
                 > nad 60% PKB i zatrudnienia daja nawet nie te najweksze z najwwiekszych korporac
                 > je, lecz przedsiebiorstwa małe i mikroskopijne.

                 Które to małe i mikroskopijne firmy mają się dobrze dzięki klientom pracującym w wielkich korporacjach.
                 Pracowałem kiedyś w korporacji w pewnym mieście. Miasto miało się świetnie. Jeden z najlepszych dystryktów szkolnych w USA. Pełno małych biznesów, nowe osiedla, parki itd. Z czasem wielka korporacja zaczęła przegrywać z konkurencja z Azji i powoli zwijać interes. A wraz z nią zwijało się i całe miasto. Dziś ceny nieruchomości tam są na poziomie tych z przed 20 lat. Po większości małych i mikroskopijnych biznesów pozostało wspomnienie.
                 Restauracje, sklepy, wszelkie usługi, drobna produkcja, sektor budowlany, wszystko to potrzebuje dobrze zarabiających klientów. To są gałązki i liście rosnące na drzewie, którego pień i konary stanowią korporacje.
                 W tych małych sklepikach pracownicy nie zarabiają więcej niż w dużych sieciach. Dodatkowo zwykle mają gorsze ubezpieczenia niż w dużych korporacjach. Ale taki jest system w USA, promuje przedsiębiorczych. Chcesz zarabiać, to inwestuj w swoją edukację, albo otwórz własną działalność. Takie podejście ciągnie gospodarkę w górę.
                 Demokraci chcą ją ciągnąć w dół. Bo potrzebują kosztem gospodarki kupować wyborców populistycznymi obiecankami.


                 > Tymczasem w zeszłym roku Nowym Jorku odbywaly sie protesty na ulicach, gdy Amaz
                 > on chcial otworzyc w NYC swój drugi w Ameryce headquarter, i zainwestowac iles
                 > tam pieniedzy, a miasto zgodziło sie udzielic dotacji pod warunkiem utworzenia
                 > 20.000 miejsc pracy wyłacznie dla absolwentów uczelni wyższych nowojorskiej st
                 > refy metropolitarnej. I ostatecznie przez te protesty - mimo ze umowa z NYC byl
                 > a juz podpisana, Amazon wycofał sie z zamiaru drugiej amerykanskiej siedziby w
                 > NYC. Bo dla ludzi są wazniejsze sprawy, niz nawet 20 tys miejsc pracy dla absol
                 > wentów lokalnych uczelni.

                 Dla niektórych najważniejsze jest rozpieprzenie USA. Ludzie protestują aby zlikwidować policję, aby zalegalizować narkotyki, obalają pomniki wielkich amerykańskich prezydentów. Czemuż nie mieliby protestować przeciw Amazonowi. Po lewackiej hołocie spodziewać można się wszystkiego.


                 > To już w tym przypadku miejsca pracy o ktorych pisałeś wyzej w Detroit, sie nie
                 > liczą?

                 Oczywiście że nie. Miejsca pracy polegające na przykręcaniu śrubek jest łatwo stworzyć. Nie potrzeba do tego specjalistycznej kadry. Miejsca pracy polegające na projektowaniu samochodów jest stworzyć trudno. Do tego potrzeba specjalistów. A ty chcesz zwiększyć podatki dla GMC ale protestujesz przeciw cłom dla BMW, które jest firmą obcą. Zresztą nie dziwi mnie to, bo od dawna zauważyłem że ważniejszy dla Ciebie jest interes z Europy niż USA.


                 > Nie odpowiadasz na niewygodne pytania. Miesz patykiem wode. NIe pytalem Cie ilu
                 > z twoich kolegow z pracy to azjaci, lec ile amerykanskiech firm utworzylo swoj
                 > e centra naukowo-0badawcze rodzimych krajach tych Azjatów.

                 Powiedziałem Ci że wszystkie albo prawie wszystkie. Nie ma chyba takiej dużej firmy amerykańskiej, która nie miałaby centrum R&D w Azji.

                 > I co - przeniosł te centa badawcze z USA do Chin? Czy moze zachowujac swoje cen
                 > tra w USA, utworzyl nowe w Chinach?

                 Zlikwidował wiele oddziałów R&D w USA jednocześnie zwiększając zatrudnienie w Azji i Europie wschodniej.
                 Z tych samych zresztą powodów, tj koszty pracy, zlikwidował jeszcze więcej oddziałów w Niemczech, Francji i innych państwach zachodniej Europy. Tam właśnie dodatkowym bodźcem były wysokie podatki i wszelkie dodatkowe koszty utrzymania pracownika.
                 • bmc3i Re: Navy Seals 6 nie zabili Bin Ladena. Zabili si 21.10.20, 04:47
                  stary_chinczyk napisał:

                  > > O propagandzie mozesz mowic gdy ktos mija sie z prawda, albo pisze pół-pr
                  > awdy.
                  > > Tymczasem to jest fakt.
                  >
                  > Twierdzenie że 80% pracowników Walmartu pobiera food stamp jest kłamstwem.
                  > Kolejnym kłamstwem jest twierdzenie że ludzie muszą korzystać z pomocy państwa.

                  Nie jest kłamstwem. jak ktoś zarabia $8-9 na godzine i płaci sam swoje rachunki i rent, do tego ma na utrzymaniu rodzine, to nie da rady utrzymac się z full time. Tymczaem krajowa mediana zarobków to $30k rocznie. Krajowa mediana dochodu na całe gospodarstwo domowe to $62-65K, a w takiej Iowa, to odpowiednio $26,916 i $56,184. Oczywiscie ze jest kłamstwem ze ludzie musza korzystac z pomocy spolecznej. Zawsze mogą jesc tynk ze ścian, po opłaceniu rentu. Troche ponad 2 lata temu, tuż przed złożeniem aplikacji o mortgage, załozyłem konto w CeditKarma, i ta mi pokazała ze mój credit score 798 wtedy, jest lepszy niż credit score 95% populacji w USA. A jestem imigrantem, dopiero od iluś lat budującym swoją historie kredytową, a nie przez całe zycie jak wiekszosc tej populacji w USA. Jak myslisz, skad to się wzieło? Dla wyjasnienia, bo pewno nie wszyscy czytajacy to wiedzą, credit score ma skale 300-850, gdzie 850 jest wartością tylko teoretyczną, bo z uwagi na to jak sconstruowany jest system FICO - jest niemożliwy do osiągniecia.


                  > > Shithole. Amazon, Facebook, czy Aplle, to okrety flagowe. Ale wszystkie n
                  > ajwiek
                  > > sze korporacje Ameryki, tworza jedynie niewielki procent amerykanskiego P
                  > KB, a
                  > > zatrudniaja jeszcze mniejszy procent amerykanskich pracowników. Przeciwni
                  > e - po
                  > > nad 60% PKB i zatrudnienia daja nawet nie te najweksze z najwwiekszych ko
                  > rporac
                  > > je, lecz przedsiebiorstwa małe i mikroskopijne.
                  >
                  > Które to małe i mikroskopijne firmy mają się dobrze dzięki klientom pracującym
                  > w wielkich korporacjach.


                  20 największych amerykanskich korporacji zatrudnia łacznie 9,100,000 pracowników, z czego sam Walmart 2,200,000. Twierdzisz ze bez tych 9 mln pozostałe 300 mln umarłoby z głodu? Rozczaruję Cię, sam tylko U.S. Department of Defense zatrudnia 3,2 mln ludzi.                  > Pracowałem kiedyś w korporacji w pewnym mieście. Miasto miało się świetnie. Jed
                  > en z najlepszych dystryktów szkolnych w USA. Pełno małych biznesów, nowe osiedl
                  > a, parki itd. Z czasem wielka korporacja zaczęła przegrywać z konkurencja z Azj
                  > i i powoli zwijać interes. A wraz z nią zwijało się i całe miasto. Dziś ceny ni
                  > eruchomości tam są na poziomie tych z przed 20 lat. Po większości małych i mikr
                  > oskopijnych biznesów pozostało wspomnienie.
                  > Restauracje, sklepy, wszelkie usługi, drobna produkcja, sektor budowlany, wszys
                  > tko to potrzebuje dobrze zarabiających klientów. To są gałązki i liście rosnące
                  > na drzewie, którego pień i konary stanowią korporacje.

                  No super, zgoda - każdy biznes potrzebuje dobrze zarabiajacych klientów. Dobrze zarabiajacy, to majacy pieniadze na wydanie ich w danym biznesie. Jesli jednak otwierasz jakikolwiek biznes, i liczysz na dobrze zarabiajacych klientów, to jakie masz szanse na sukces, jesli mediana zarobków w USA to $25000 rocznie? Jaki sukces finansowy w swoim biznesie odniesiesz jesli w Twojej miejscowosci kazdy - załużmy - zarabia 25K rocznie? Rozumeim ze wiesz co to jest mediana.


                  > W tych małych sklepikach pracownicy nie zarabiają więcej niż w dużych sieciach.
                  > Dodatkowo zwykle mają gorsze ubezpieczenia niż w dużych korporacjach. Ale taki
                  > jest system w USA, promuje przedsiębiorczych. Chcesz zarabiać, to inwestuj w s
                  > woją edukację, albo otwórz własną działalność. Takie podejście ciągnie gospodar
                  > kę w górę.


                  Przeciwnie. W małych sklepikach pracownicy zarabiaja gorzej niz w korporoacjach, bo to korporacje ustalają rynkowy poziom zarobków, swego rodzaju glass celling.

                  > Demokraci chcą ją ciągnąć w dół. Bo potrzebują kosztem gospodarki kupować wybor
                  > ców populistycznymi obiecankami.


                  Przeciwnie, chca podnieś podatki dla zarabiających powyzej $400.000 rocznie. Nie ma w tym nic populistycznego. Wiec spokojnie, Ciebie Demokraci nie uderzą. Niemal w każdym kraju na swiecie, czy raczej praktycznie w kazdym, najbogatsi obciazeni są wyzszymi stawkami podatkowymi, niz najbiedniejsi. Nie bardzo wiec widzę, co w tym populistycznego.


                  > > Tymczasem w zeszłym roku Nowym Jorku odbywaly sie protesty na ulicach, gd
                  > y Amaz
                  > > on chcial otworzyc w NYC swój drugi w Ameryce headquarter, i zainwestowa
                  > c iles
                  > > tam pieniedzy, a miasto zgodziło sie udzielic dotacji pod warunkiem utwo
                  > rzenia
                  > > 20.000 miejsc pracy wyłacznie dla absolwentów uczelni wyższych nowojorsk
                  > iej st
                  > > refy metropolitarnej. I ostatecznie przez te protesty - mimo ze umowa z N
                  > YC byl
                  > > a juz podpisana, Amazon wycofał sie z zamiaru drugiej amerykanskiej siedz
                  > iby w
                  > > NYC. Bo dla ludzi są wazniejsze sprawy, niz nawet 20 tys miejsc pracy dla
                  > absol
                  > > wentów lokalnych uczelni.
                  >
                  > Dla niektórych najważniejsze jest rozpieprzenie USA. Ludzie protestują aby zlik
                  > widować policję


                  Demokraci nie chca zlikwidowac policji, ani nikt inny powazny. Wkałdasz im dziecko w brzuch, za Trumpem i Fox News.


                  , aby zalegalizować narkotyki, obalają pomniki wielkich amerykań
                  > skich prezydentów. Czemuż nie mieliby protestować przeciw Amazonowi. Po lewacki
                  > ej hołocie spodziewać można się wszystkiego.


                  Jesli ty nazywasz lewacka hołotą, protestujących przeciw zamianie Long Island City w drugi Downtown Manhattan po drugiej stronie East River, z cenami rentu $8000/mc za studio 30srq ft , to oczekujesz że oni będą Ciebie jak nazywali? Jak myślisz, kiedy zaczniecie do siebie strzelać?


                  > > To już w tym przypadku miejsca pracy o ktorych pisałeś wyzej w Detroit, s
                  > ie nie
                  > > liczą?
                  >
                  > Oczywiście że nie. Miejsca pracy polegające na przykręcaniu śrubek jest łatwo s
                  > tworzyć. Nie potrzeba do tego specjalistycznej kadry. Miejsca pracy polegające
                  > na projektowaniu samochodów jest stworzyć trudno. Do tego potrzeba specjalistów
                  > . A ty chcesz zwiększyć podatki dla GMC ale protestujesz przeciw cłom dla BMW,
                  > które jest firmą obcą. Zresztą nie dziwi mnie to, bo od dawna zauważyłem że waż
                  > niejszy dla Ciebie jest interes z Europy niż USA.

                  Really? Co z konstrukcji Forda poza sylwetką zostało zaprojektowane w Detroit, a co w Europie?
                  i czy to przypadkiem nie Twój Trump zarzucał publicznie Niemcom, że zalewają USA swoimi samochodami, podczas gdy to z USA samochody są ekportowane do Niemiec, a nie odwrotnie?


                  > > Nie odpowiadasz na niewygodne pytania. Miesz patykiem wode. NIe pytalem C
                  > ie ilu
                  > > z twoich kolegow z pracy to azjaci, lec ile amerykanskiech firm utworzyl
                  > o swoj
                  > > e centra naukowo-0badawcze rodzimych krajach tych Azjatów.
                  >
                  > Powiedziałem Ci że wszystkie albo prawie wszystkie. Nie ma chyba takiej dużej f
                  > irmy amerykańskiej, która nie miałaby centrum R&D w Azji.


                  A ja Cie pytałem ktora z wielkich firm amerykanskich przenisla swoje centra R&D do Azji, a nie ktora otworzyla w Azji nowe. Rozumiesz róznicę? iPhone nie jest projektowany w Chinach, lecz w Coppertino. Z wyjątkiem ekranów OLED projektowanych w Korei przez Samunsga, a produkowanych w Indiach.


                  > > I co - przeniosł te centa badawcze z USA do Chin? Czy moze zachowujac swo
                  > je cen
                  > > tra w USA, utworzyl nowe w Chinach?
                  >
                  > Zlikwidował wiele oddziałów R&D w USA jednocześnie zwiększając zatrudnienie w A
                  > zji i Europie wschodniej.
                  > Z tych samych zresztą powodów, tj koszty pracy, zlikwidował jeszcze więcej oddz
                  > iałów w Niemczech, Francji i innych p
                  • stary_chinczyk Re: Navy Seals 6 nie zabili Bin Ladena. Zabili si 22.10.20, 20:55
                   > Nie jest kłamstwem. jak ktoś zarabia $8-9 na godzine i płaci sam swoje rachunki
                   > i rent, do tego ma na utrzymaniu rodzine, to nie da rady utrzymac się z full t

                   To jest kłamstw. Nie masz żadnych danych na temat pracowników Walmartu. Ściemniasz jak zwykle.

                   > ime. Tymczaem krajowa mediana zarobków to $30k rocznie. Krajowa mediana dochodu
                   > na całe gospodarstwo domowe to $62-65K, a w takiej Iowa, to odpowiednio $26,9
                   > 16 i $56,184.

                   To nie jest mało. Licząc siłę nabywczą praktycznie w całej UE z wyjątkiem Skandynawii i Luxemburga mediana zarobków jest niższa. Oznacza to że niewykwalifikowani pracownicy zarabiają jeszcze mniej niż w USA. A w UE są wysokie podatki dla korporacji i bogatych. Jakoś dziwnie nie poprawia to dochodu biednych.

                   Oczywiscie ze jest kłamstwem ze ludzie musza korzystac z pomocy s
                   > polecznej. Zawsze mogą jesc tynk ze ścian, po opłaceniu rentu. Troche ponad 2 l
                   > ata temu, tuż przed złożeniem aplikacji o mortgage, załozyłem konto w CeditKarm
                   > a, i ta mi pokazała ze mój credit score 798 wtedy,

                   Bo nie miałeś mortgageu do spłacania. Oczywiście że osoba z małymi zobowiązaniami ma wyższy credit score.
                   Tylko że jest jedno ale. Jak przyznają Ci mortgage to przede wszystkim patrzą na to ile możesz wpłacić downpayment, ile rocznie zarabiasz, czy masz stabilny dochód i jakie masz zobowiązania. Credit score z czystym kontem możesz mieć bardzo wysoki, a przy niskim dochodzie i tak Ci kredytu nie dadzą.


                   > 20 największych amerykanskich korporacji zatrudnia łacznie 9,100,000 pracownikó
                   > w, z czego sam Walmart 2,200,000. Twierdzisz ze bez tych 9 mln pozostałe 300 ml
                   > n umarłoby z głodu?

                   Z głodu by Mozę nie umarło. Ale żyłoby to takim poziomie jak w jakiejś Argentynie czy innym zadupiu.

                   Rozczaruję Cię, sam tylko U.S. Department of Defense zatrud
                   > nia 3,2 mln ludzi.

                   Ci ludzie niczego nie tworzą. Oni przejadają to co wyprodukują podatnicy. Tu jest właśnie jedna z możliwości poprawienia dochodów Amerykanów. Zmniejszyć radykalnie amerykańskie siły zbrojne i zaoszczędzić kilkaset mld$ rocznie.
                   EU Mozę bronić się sama.


                   > zarabiajacy, to majacy pieniadze na wydanie ich w danym biznesie. Jesli jednak
                   > otwierasz jakikolwiek biznes, i liczysz na dobrze zarabiajacych klientów, to j
                   > akie masz szanse na sukces, jesli mediana zarobków w USA to $25000 rocznie? Jak
                   > i sukces finansowy w swoim biznesie odniesiesz jesli w Twojej miejscowosci kazd
                   > y - załużmy - zarabia 25K rocznie? Rozumeim ze wiesz co to jest mediana.

                   Kilka zdań wyżej pisałeś że mediana wynosi 33$ rocznie. Więc się zdecyduj. Mediana nie oznacza że każdy zarabia tyle co mediana. Ona oznacza że równo połowa populacji zarabia mniej, a połowa więcej.
                   I co w tym dziwnego. Przecież zawsze większość populacji to ludzie bez wyższych kwalifikacji i wykształcenia. Ile ma zarabiać kasjerka w sklepie ? Milion dolarów ?
                   Na dodatek, nawet przy niskich kwalifikacjach można dobrze zarobić. I często tak jest. Żona pracuje za 10$ w sklepie, bo ma rodzinne ubezpieczenia, a mąż jest kontraktorem czy mechanikiem zarabiając kilka razy więcej.


                   > Przeciwnie. W małych sklepikach pracownicy zarabiaja gorzej niz w korporoacjach
                   > , bo to korporacje ustalają rynkowy poziom zarobków, swego rodzaju glass cellin
                   > g.

                   Trzeba koniecznie wpuścić więcej nielegalnych imigrantów. Wszyscy nisko wykwalifikowani pracownicy zaczną wtedy zarabiać więcej.

                   > Przeciwnie, chca podnieś podatki dla zarabiających powyzej $400.000 rocznie. Ni
                   > e ma w tym nic populistycznego.

                   Chłopie, to są naczynia połączone. Jak zabierzesz komuś część jego dochodów, to będzie mniej wydawał. Mniej kupował. Ktoś więc czegoś mu nie sprzeda, ktoś inny nie wykona jakiejś usługi, ktoś czegoś nie wyprodukuje.
                   Zatrudnionych zostanie za to kilku urzędników, których głównym zajęciem będzie pierdzenie w stołek.
                   Zaiste USA staną się od tego naprawdę lepsze.

                   > Demokraci nie chca zlikwidowac policji, ani nikt inny powazny. Wkałdasz im dzie
                   > cko w brzuch, za Trumpem i Fox News.

                   BLM chce. A demokraci go nie potępiają a nawet popierają. Ta sama argumentacja co twoja w przypadku Trumpa. Co nie pasuje ?


                   > Jesli ty nazywasz lewacka hołotą, protestujących przeciw zamianie Long Island C
                   > ity w drugi Downtown Manhattan po drugiej stronie East River, z cenami rentu $8
                   > 000/mc za studio 30srq ft , to oczekujesz że oni będą Ciebie jak nazywali? Jak
                   > myślisz, kiedy zaczniecie do siebie strzelać?

                   A Ty chess mieć wysokie zarobki przy jednocześnie tanich nieruchomościach i tanim życiu ? Dobre.
                   Albo, albo. Na wsi w Iowa za 60tyś rocznie żyjesz jak książę w willi. W San Francisco za 300tyś rocznie mieszkasz w starej ciasnej klitce.
                   Jeśli ludzie chcą być biedni po to żeby ceny nie wzrosły, to ich sprawa. Ale trudno to inaczej nazwać niż lewactwem. I to głupim lewactwem.


                   > Really? Co z konstrukcji Forda poza sylwetką zostało zaprojektowane w Detroit,
                   > a co w Europie?
                   > i czy to przypadkiem nie Twój Trump zarzucał publicznie Niemcom, że zalewają US
                   > A swoimi samochodami, podczas gdy to z USA samochody są ekportowane do Niemiec,
                   > a nie odwrotnie?

                   Tak jasne. USA importuje z Niemiec samochody za 18mld$ a eksportuje zaledwie za 5mld$.

                   • bmc3i Re: Navy Seals 6 nie zabili Bin Ladena. Zabili si 22.10.20, 23:04
                    stary_chinczyk napisał:


                    > To jest kłamstw. Nie masz żadnych danych na temat pracowników Walmartu. Ściemni
                    > asz jak zwykle.

                    Sprawdź sobie na Glassdoor

                    > > ime. Tymczaem krajowa mediana zarobków to $30k rocznie. Krajowa mediana d
                    > ochodu
                    > > na całe gospodarstwo domowe to $62-65K, a w takiej Iowa, to odpowiednio
                    > $26,9
                    > > 16 i $56,184.
                    >
                    > To nie jest mało. Licząc siłę nabywczą praktycznie w całej UE z wyjątkiem Skand
                    > ynawii i Luxemburga mediana zarobków jest niższa. Oznacza to że niewykwalifikow
                    > ani pracownicy zarabiają jeszcze mniej niż w USA. A w UE są wysokie podatki dla
                    > korporacji i bogatych. Jakoś dziwnie nie poprawia to dochodu biednych.


                    Porównania twardych liczb miedzy krajami sa bez sensu, bo nie uwzględniają szeregu innych czynników. Od cen zaczyanjąc, na usługach publicznych kończąc. W Iranie zaraniaja mniej niż w USA, i wielu Irańczyków zarabiając mniej od wielu Amerykanów, żyje na wyższym poziomie niz Ci ostatni. We Francji podatki dla firm i bogatych są wyzsze niż w USA, ale ogólny poziom życia mieszkanców jest wyższy niż ogólny poziom życia w USA. Liczba bezdomnych na milion jest znikoma, jak idziesz do lekarza ogólnego to płacisz 35 Euro, jak idziesz do specjalisty to placisz 45 Euro za wizyte. A za dowolne lekarstwo w aptece nie zapłacisz wiecej niz 10 Euro - z reguły zaś dużo mniej. Za przeciętny antybiotyk na recepte, 2-3 euro. A jak masz mieszkanie komunalne od miasta, to jego standard jest nieporównywalny ze standardem, przecietnego apartment na nowojorskim "czarnym" Brooklinie za $3000/mc. Czyli jednak wyższe podatki dla korporacji i bardzo bogatych poprawiają poziom życia społeczeństwa jako całości.

                    > Oczywiscie ze jest kłamstwem ze ludzie musza korzystac z pomocy s
                    > > polecznej. Zawsze mogą jesc tynk ze ścian, po opłaceniu rentu. Troche pon
                    > ad 2 l
                    > > ata temu, tuż przed złożeniem aplikacji o mortgage, załozyłem konto w Ced
                    > itKarm
                    > > a, i ta mi pokazała ze mój credit score 798 wtedy,
                    >
                    > Bo nie miałeś mortgageu do spłacania. Oczywiście że osoba z małymi zobowiązania
                    > mi ma wyższy credit score.

                    To jest pół-prawda. Jak nie korzystasz z kredytu, to bedziesz miał credit score tragiczny, albo wcale, co na jedno wychodzi (no credit means bad credit). Musisz korzystać z kredytu, aby miec historie kredytową, a w konsekwencji dobry credit score. Tyle że korzystanie z kredytu to nie wszystko. Trzeba miec rózne rodzaje kont kredytowych, aby miec dobry, czy bardzo dobry kredyt. Osoba bez mortgage w historii, bedzie miala gorszy kredyt niz osoba regularnie taki kredyt spłacająca. Spłaty w terminie 30% wagi, balans na revolving accounts - czyli karty kredytowe i inne podobne, drugie 30% wagi. Róznorodność kont (w tym mortgage) - 10% wagi. Ale to balans na revolving accounts i spóźnienia w spłatach, najbardziej uderzają Amerykanów. A to znaczy ze nie są w stanie przeżyć bez korzystania z kart kredytowych i regularnie spłacać je w terminie.

                    > Tylko że jest jedno ale. Jak przyznają Ci mortgage to przede wszystkim patrzą n
                    > a to ile możesz wpłacić downpayment, ile rocznie zarabiasz, czy masz stabilny d
                    > ochód i jakie masz zobowiązania. Credit score z czystym kontem możesz mieć bard
                    > zo wysoki, a przy niskim dochodzie i tak Ci kredytu nie dadzą.

                    Kolejna półprawda. Bo z jednej strony masz rację, ale z drugiej strony nie jestes w stanie mieć bardzo dobrego score, bez dochodów na odpowiednim poziomie. Bo nie bedziesz w stanie zaciagac zobowiazań i regularnie je spłacac.

                    > > 20 największych amerykanskich korporacji zatrudnia łacznie 9,100,000 prac
                    > ownikó
                    > > w, z czego sam Walmart 2,200,000. Twierdzisz ze bez tych 9 mln pozostałe
                    > 300 ml
                    > > n umarłoby z głodu?
                    >
                    > Z głodu by Mozę nie umarło. Ale żyłoby to takim poziomie jak w jakiejś Argentyn
                    > ie czy innym zadupiu.

                    Populizm i propaganda.

                    > Rozczaruję Cię, sam tylko U.S. Department of Defense zatrud
                    > > nia 3,2 mln ludzi.
                    >
                    > Ci ludzie niczego nie tworzą. Oni przejadają to co wyprodukują podatnicy.

                    A co tworzą sprzedawcy w Wallmarcie? Co tworzą sprzatający ulice? Co tworzą pielęgniarki? Co tworza policjanci? Co tworzą pracownicy vital record rejestrujacy urodzenie Twojego wnuka?


                    > > zarabiajacy, to majacy pieniadze na wydanie ich w danym biznesie. Jesli
                    > jednak
                    > > otwierasz jakikolwiek biznes, i liczysz na dobrze zarabiajacych klientów
                    > , to j
                    > > akie masz szanse na sukces, jesli mediana zarobków w USA to $25000 roczni
                    > e? Jak
                    > > i sukces finansowy w swoim biznesie odniesiesz jesli w Twojej miejscowosc
                    > i kazd
                    > > y - załużmy - zarabia 25K rocznie? Rozumeim ze wiesz co to jest mediana.
                    >
                    > Kilka zdań wyżej pisałeś że mediana wynosi 33$ rocznie. Więc się zdecyduj.

                    30K to dochód na obszarze kraju. 25 to w konkretnym stanie.

                    Medi
                    > ana nie oznacza że każdy zarabia tyle co mediana. Ona oznacza że równo połowa p
                    > opulacji zarabia mniej, a połowa więcej.

                    Tymczasem mediana czynszu za jednopokojowe mieszkanie dla 15 najwiekszych miast usa to $1,216. Mediana za takie mieszkanie we wspomnianej Iowa to $1,044. Jednopokojowe, a przeciez w takim nie umiescisz rodziny z dziećmi. Czyli wychodzi Ci z grubsza połowa Twojego rocznego dochodu. Za sam tylko czynsz. A gdzie rachunki i reszta kosztów zycia, nie mówiąc o kosztach ubezpieczenia medycznego? A przeciez jako bezdzietny singiel (skoro mówimy o medianie dla jednej osoby i jednopokojowym mieszkaniu) płacisz tez najwyższe federalne podatki dochodowe. Czyli w kieszeni po opodatkowaniu nie zostaje Ci te $25K rocznie, lecz przy podatku federalnym 12% jedynie $18750 - $1475 podatku stanowego (5,96%) w Iowa, zostaje Ci $17,275. Teraz odejmij od tego $12528 rocznie za rent ($1,044 x 12) , i zycze Ci powodzenia w pokrywaniu podstawowych kosztów zycia dysponując $4747 reszty na rok, przed pokryciem kosztów ubezpieczenia medycznego.

                    > I co w tym dziwnego. Przecież zawsze większość populacji to ludzie bez wyższych
                    > kwalifikacji i wykształcenia. Ile ma zarabiać kasjerka w sklepie ? Milion dola
                    > rów ?

                    Niezaleznie ile zarabia kasjerka w sklepie, nie powinna płacić mniejszych podatków dochodowych niz Ci którzy zarabiają miliony. Z definicji podatku od dochodu. Zgadzasz się z tym?


                    > > Przeciwnie, chca podnieś podatki dla zarabiających powyzej $400.000 roczn
                    > ie. Ni
                    > > e ma w tym nic populistycznego.
                    >
                    > Chłopie, to są naczynia połączone. Jak zabierzesz komuś część jego dochodów, to
                    > będzie mniej wydawał. Mniej kupował. Ktoś więc czegoś mu nie sprzeda, ktoś inn
                    > y nie wykona jakiejś usługi, ktoś czegoś nie wyprodukuje.


                    Naprawdę? Jak zarabiasz $500K rocznie i zaczniesz płacić 45% podatku federalnego zamiast 37%, to bedziesz mniej wydawał? Kupisz sobie tylko 100 sztabek złota, zamiast 300?

                    > > Demokraci nie chca zlikwidowac policji, ani nikt inny powazny. Wkałdasz i
                    > m dzie
                    > > cko w brzuch, za Trumpem i Fox News.
                    >
                    > BLM chce. A demokraci go nie potępiają a nawet popierają. Ta sama argumentacja
                    > co twoja w przypadku Trumpa. Co nie pasuje ?

                    Bzdecisz. Biden nawet podczas pierwszej debaty telewizyjnej publicznie wykpił ten pomysł.
                 • bmc3i Re: Navy Seals 6 nie zabili Bin Ladena. Zabili si 21.10.20, 04:56
                  Przepraszam, znowu obcięte

                  > Zlikwidował wiele oddziałów R&D w USA jednocześnie zwiększając zatrudnienie w A
                  > zji i Europie wschodniej.
                  > Z tych samych zresztą powodów, tj koszty pracy, zlikwidował jeszcze więcej oddz
                  > iałów w Niemczech, Francji i innych państwach zachodniej Europy. Tam właśnie do
                  > datkowym bodźcem były wysokie podatki i wszelkie dodatkowe koszty utrzymania pr
                  > acownika.


                  Wiesz dlaczego Apple produkuje iPhony w Chinach? Kiedyś powiedział o tym Steve Jacobs, zapytany przez Obamę. Nie z powodu zarobków. Z powodu elastyczności - "tylko Chinczycy potrafią przygotowac produkcje nowego modelu w 2 miesiace. U nas to co najmniej pół roku".
  • czizus Re: Navy Seals 6 nie zabili Bin Ladena. Zabili si 21.10.20, 09:49
   Nie wtrącam się do dyskusji n/t dokonywanych wyborów w USA bo to temat dla Amerykanów. Powiem tylko skromnie, że zawsze wolałem Republikanów, moim idolem jest nadal R. Reagan i lepiej by chyba było gdyby Republikanie w końcu znalezli sobie innego reprezentanta niż Trump.
   • a4095211 Re: Navy Seals 6 nie zabili Bin Ladena. Zabili si 22.10.20, 16:21
    czizus napisał:

    > Nie wtrącam się do dyskusji n/t dokonywanych wyborów w USA bo to temat dla Amer
    > ykanów.

    Ja też się nie wtrącam, ale pragnę tylko dodać, że przedmiotowa "teoria spiskowa" nie dotyczy tego że "aktualny kontrkandydat T.mpa - kazał im zabić się samym. Co tez uczynili."

    Przynajmniej nic takiego nie znalazłem, w oficjalnych publikatorach opisujących ową "teorię", cokolwiek inaczej.

    Podejrzewam, iż to "zlecenie i wykonanie samobójstwa" to musi być jakiś "wykwit" nazbyt już rozgrzanych propagandzistów komitetów wyborczych, który to "wykwit" żyje już własnym życiem.

    Ewentualnie, może te "zlecone samobójstwa" to jakaś wrzutka samych wyborców, którzy tam w internetach skaczą sobie do gardeł, bez oglądania się na tak nieistotne sprawy jak fakty.

    Pozdrawiam
    • bmc3i Re: Navy Seals 6 nie zabili Bin Ladena. Zabili si 22.10.20, 16:38
     a4095211 napisała:

     > czizus napisał:
     >
     > > Nie wtrącam się do dyskusji n/t dokonywanych wyborów w USA bo to temat dl
     > a Amer
     > > ykanów.
     >
     > Ja też się nie wtrącam, ale pragnę tylko dodać, że przedmiotowa "teoria spiskow
     > a" nie dotyczy tego że "aktualny kontrkandydat T.mpa - kazał im zabić się sa
     > mym. Co tez uczynili."

     >
     > Przynajmniej nic takiego nie znalazłem, w oficjalnych publikatorach opisujących
     > ową "teorię", cokolwiek inaczej.
     >
     > Podejrzewam, iż to "zlecenie i wykonanie samobójstwa" to musi być jakiś "wykwit
     > " nazbyt już rozgrzanych propagandzistów komitetów wyborczych, który to "wykwit
     > " żyje już własnym życiem.
     >
     > Ewentualnie, może te "zlecone samobójstwa" to jakaś wrzutka samych wyborców, kt
     > órzy tam w internetach skaczą sobie do gardeł, bez oglądania się na tak nieisto
     > tne sprawy jak fakty.
     >
     > Pozdrawiam


     A co to jest "oficjalny publikator" opisujący teorię spiskową? :)

     www.militarytimes.com/off-duty/military-culture/2020/10/15/qanon-conspiracy-about-seal-team-six-osama-bin-laden-raid-picks-up-steam/
     • a4095211 Re: Navy Seals 6 nie zabili Bin Ladena. Zabili si 22.10.20, 17:33
      bmc3i napisał:


      >
      > A co to jest "oficjalny publikator" opisujący teorię spiskową? :)
      >
      > www.militarytimes.com/off-duty/military-culture/2020/10/15/qanon-conspiracy-about-seal-team-six-osama-bin-laden-raid-picks-up-steam/
      >
      >

      Tak, może być i ten oficjalny publikator.

      Podobnie jak wszędzie indziej, również tu nie ma tam nic o tym, jakoby "ówczesny wiceprezydent Joe Biden - aktualny kontrkandydat T.mpa - kazał im zabić się samym. Co tez uczynili." Jest natomiast przekaz tego rodzaju, iż operatorzy specop zostali uśmierceni celowo, poprzez zestrzelenie śmigłowca, którym ich transportowano. Cokolwiek od terminu samobójstwa jest tu daleko. Samo słowo "samobójstwo" nie pojawia w podlinkowanym tekście w żadnej znanej mi formie.

      Zresztą, nie ma takiej opcji, by symultaniczne samobójstwo operatorów jednej jednostki specjalnej, mogło pomóc w ukryciu czegokolwiek. Efekt byłby dokładnie odwrotny.

      Pozdrawiam
      • bmc3i Re: Navy Seals 6 nie zabili Bin Ladena. Zabili si 22.10.20, 17:51
       a4095211 napisała:

       > bmc3i napisał:
       >
       >
       > >
       > > A co to jest "oficjalny publikator" opisujący teorię spiskową? :)
       > >
       > > www.militarytimes.com/off-duty/military-culture/2020/10/15/qanon-conspiracy-about-seal-team-six-osama-bin-laden-raid-picks-up-steam/
       > >
       > >
       >
       > Tak, może być i ten oficjalny publikator.
       >
       > Podobnie jak wszędzie indziej, również tu nie ma tam nic o tym, jakoby "ówczesn
       > y wiceprezydent Joe Biden - aktualny kontrkandydat T.mpa - kazał im zabić się s
       > amym. Co tez uczynili." Jest natomiast przekaz tego rodzaju, iż operatorzy spec
       > op zostali uśmierceni celowo, poprzez zestrzelenie śmigłowca, którym ich transp
       > ortowano. Cokolwiek od terminu samobójstwa jest tu daleko. Samo słowo "samobójs
       > two" nie pojawia w podlinkowanym tekście w żadnej znanej mi formie.
       >
       > Zresztą, nie ma takiej opcji, by symultaniczne samobójstwo operatorów jednej je
       > dnostki specjalnej, mogło pomóc w ukryciu czegokolwiek. Efekt byłby dokładnie o
       > dwrotny.

       Teoria spiskowa to teoria spiskowa. Kazda ma wiele wersji, rózniacych się szczególami. W tej w której przeczytałeś, istotna teza (którą pominąłeś w swoim poście), że to Biden kazał ich zabić

       "Additionally, the site accused Biden of ordering the assassination of a team of Navy SEALs to cover up the gaffe."


       Co za róznica zresztą, czy kazał im sie zabić, czy kazał ich zabić. Teoria pojawiła sie w ramach kampanii wyborczej, aby uderzyć w Bidena.

       Tak samo jak z tą QAnon. Ogólnie chodzi o to że satanistyczna Deep State z prominentnymi Demokratami i znanymi aktorami Hollywoodu porywa dzieci w celu uprawiania z nimi nierządu, ale funkcjonuje tez wersja, że oprócz pedofilstwa, członkowie tego deep state, piją krew swoich ofiar.
       • a4095211 Re: Navy Seals 6 nie zabili Bin Ladena. Zabili si 22.10.20, 18:40
        bmc3i napisał:


        >
        > Teoria spiskowa to teoria spiskowa. Kazda ma wiele wersji, rózniacych się szcze
        > gólami. W tej w której przeczytałeś, istotna teza (którą pominąłeś w swoim pośc
        > ie), że to Biden kazał ich zabić
        >
        > "Additionally, the site accused Biden of ordering the assassination of a team o
        > f Navy SEALs to cover up the gaffe."
        >

        Konkret jest taki, że Trump nie "ćwierkał", iż Biden rozkazał operatorom popełnić samobójstwo.

        >
        > Co za róznica zresztą, czy kazał im sie zabić, czy kazał ich zabić. Teoria poja
        > wiła sie w ramach kampanii wyborczej, aby uderzyć w Bidena.
        >

        Ja tu widzę sporo różnic:

        - wersja samobójstwa bardziej uderza w Trumpa. Jeżeli faktycznie Trump by robił "re o samobójstwach", to można go nazwać półgłówkiem, nienadającym się do sprawowania władzy. Nawet redneck z zadupia, w pasie biblijnym, ogarnie, iż wersja o samobójstwie to logiczny bezsens.

        - sam pisałeś o półprawdach w tym temacie.

        > Tak samo jak z tą QAnon. Ogólnie chodzi o to że satanistyczna Deep State z prom
        > inentnymi Demokratami i znanymi aktorami Hollywoodu porywa dzieci w celu uprawi
        > ania z nimi nierządu, ale funkcjonuje tez wersja, że oprócz pedofilstwa, członk
        > owie tego deep state, piją krew swoich ofiar.

        No właśnie, to takie wzmocnienie przekazu jest. Jemu ukradli, on ukradł, jakoś był zamieszany w kradzież. ;-)

        Mnie tam już nic nie zdziwi. Amerykańska polityka to wylęgarnia spisków.

        Nie dziwi mnie, że Epstein* mający stały dozór "suicide watch" może niezauważony popełnić samobójstwo w celi (ta jego pani, która prowadziła mu przybytek, też jakoś umarła dziwnie - mam wrażenie, choć mogę się mylić). Nie dziwi mnie, że niejaki płk Oliver North dostarczał broń do Iranu via Izrael, za Roniego. Nie dziwi mnie że rejestratory dźwięku w Gabinecie Owalnym, mogą mieć na taśmie magnetycznej, kilkanaście minut szumów jak za Nixona. Również mnie nie dziwi, że Podesta w mailach ujawnionych przez Wikileaks, używa terminologii, która uchodzi za slang/kod osób o kryminalnych preferencjach seksualnych. Może to wszystko zbieg okoliczności, jak skok Olsona z hotelowego okna, a może nie. Nie wiem jak było, nie wiem jak jest.

        Pozdrawiam

        *Trump ma foty z Epsteinem i jego "dziewczynkami" :-)


        • bmc3i Re: Navy Seals 6 nie zabili Bin Ladena. Zabili si 22.10.20, 18:54
         a4095211 napisała:


         > Konkret jest taki, że Trump nie "ćwierkał", iż Biden rozkazał operatorom popełn
         > ić samobójstwo.


         On w ogole nic nie ćwierkał. On tylko przekazał dalej.
         Zamiast zdezawuować. W "ustach" prezydenta państwa, to tyle samo co potwierdzić.
         Zapytany podczas swojego Town Hall - czyli debaty telewizyjnej w pojedynkę - w Miami o QAnon, kilkakrotnie powiedział że nic o tej teorii nie wie. Kilkakrotnie. Po czym stwierdził, że "to ludzie walczący z pedofilią". Nic o tym nie wiedzac...
         • a4095211 Re: Navy Seals 6 nie zabili Bin Ladena. Zabili si 23.10.20, 08:20
          bmc3i napisał:


          >
          > On w ogole nic nie ćwierkał. On tylko przekazał dalej.
          >

          To szczegół, a "ćwierkanie" jest w konwencji z pierwszego postu w tym temacie. Zresztą w innym miejscu użyłem 'Trump by robił "re o samobójstwach"' co też jest błędem, wszak on nie robił "re" ino bardziej "forwardował". ;-)

          > Zamiast zdezawuować. W "ustach" prezydenta państwa, to tyle samo co potwierdzić

          Ja tam nie wnikam w poglądy i przekonania amerykańskiego prezydenta. Bardziej mi chodziło o doprecyzowanie dotyczącą tego co ów pan przekazywał dalej.

          > Zapytany podczas swojego Town Hall - czyli debaty telewizyjnej w pojedynkę - w
          > Miami o QAnon, kilkakrotnie powiedział że nic o tej teorii nie wie. Kilkakrotni
          > e. Po czym stwierdził, że "to ludzie walczący z pedofilią". Nic o tym nie wiedz
          > ac...

          Wyuczone grepsy, które wcześniej socjologicznie przebadano pod konkretny target. Ciekawe czy są jakieś badania dotyczące zaufania do artykułowanych przez polityków poglądów, podczas debat solo i parami? Najgorzej mają redakcje które muszą, zależnie od linii, znaleźć w takim wygładzonym bełkocie jakieś kontrowersje.

          Pozdrawiam
          • bmc3i Re: Navy Seals 6 nie zabili Bin Ladena. Zabili si 23.10.20, 17:53
           W ciagu swojej kadencji opublikował ponad 50 tysięcy postów na tweeterze, średnio ponad 30 dziennie. Na rózne tematy. Uważasz ze każdy z tych postów został staranie przemyślany przez jego ludzi? Nawet te pisane w środku nocy w pidżamie?

           Bynajmniej. Ten człowiek mówi szybciej niz myśli, a co dopiero kierowac się wskazaniami sztabowców.
           • a4095211 Re: Navy Seals 6 nie zabili Bin Ladena. Zabili si 25.10.20, 13:21
            bmc3i napisał:

            > W ciagu swojej kadencji opublikował ponad 50 tysięcy postów na tweeterze, średn
            > io ponad 30 dziennie. Na rózne tematy. Uważasz ze każdy z tych postów został st
            > aranie przemyślany przez jego ludzi? Nawet te pisane w środku nocy w pidżamie?

            Zupełnie tweety publikowane przez polityków: naszych, amerykańskich i innych, nie leżą w kręgu moich zainteresowań. Ja zwyczajnie nie korzystam z tego medium. Ile Trump wysyła, ile wysłał, i kiedy też mnie wisi zupełnie. Gdybyś nie rozpoczął tematu, nawet bym nie wiedział, iż ów polityk raczył coś "forwardować" o zamachu na operatorów, rzekomo przygotowanym i wykonanym za wiedzą administracji Obamy.

            >
            > Bynajmniej. Ten człowiek mówi szybciej niz myśli, a co dopiero kierowac się wsk
            > azaniami sztabowców.
            >

            Zapytaj polityka o cokolwiek. Udzieli Ci odpowiedzi na każdy temat. Oni tyle gadają i tak często, że raczej nie jest jakimś wielkim wyzwaniem znaleźć dwie zupełnie sprzeczne, wzajemnie się wykluczające, wypowiedzi. Tak ta rasa już ma.

            Pozdrawiam
   • bmc3i Re: Navy Seals 6 nie zabili Bin Ladena. Zabili si 22.10.20, 17:29
    czizus napisał:

    > Nie wtrącam się do dyskusji n/t dokonywanych wyborów w USA bo to temat dla Amer
    > ykanów. Powiem tylko skromnie, że zawsze wolałem Republikanów, moim idolem jest
    > nadal R. Reagan i lepiej by chyba było gdyby Republikanie w końcu znalezli sob
    > ie innego reprezentanta niż Trump.


    Moim zdaniem RR był najlepszym prezydentem USa w historii. Problem w tym, że zdaniem wielu republikanów, DT zniszczył partię republikańską. Ich zdaniem, dzisiejsza republican party "nie ma nic wspólnego z partią Reagana w której się wychowali". Z powodu DT niekrórzy republikanie wycofali sie z polityki, przechodząc na polityczną emeryturę, inni zaś założyli Lincoln Project - organizację republikanów sprzeciwiającą się DT, i robiącą wszystko aby ten przegrał z kandydatem Demokratów. Występują pod hasłem "never-Trump". Na swojej stronie publikują setki jesli nie tysiące materiałów wideo, z wypowiedziami zarówno szarych wyborców, jak i wysoko postawionych republikanów, którzy oświadczają że po raz pierwszy w życiu będa glosowac na Demokratę i wyjasniających dlaczego.


    Ale myślę ze się mylisz. Amerykański maraton wyborczy kończący sie oficjalnie za mniej niz 2 tygodnie, bedzie miał wpływ na cały świat, w tym i na Polskę.
   • bmc3i Re: Navy Seals 6 nie zabili Bin Ladena. Zabili si 22.10.20, 18:22
    Czytam dzisiaj, ze w Polsce TK orzekł iż aborcja z powodu ciężkich i nieodwracalnych wad płodu jest niezgodna z konstytucją. Tymczasem tutaj tydzień po wyborach, na 10 listopada, wyznaczone jest posiedzenie Sądu Najwyższego które ze skargi Republikanów ma wyrzucić do śmietnika Affordable Care Act razem z gwarancjami że firmy ubezpieczeniowe nie mogą odmawiać ubezpieczenia osobom chorym. Na tapecie leży także słynne orzeczenie Supreme Court Roe v. Wade z 1973 roku, dające w określonych warunkach prawo do aborcji.

    Nie chcę tu rozmawiać o aborcji na tym forum. Piszę natomiast o tym, ze Trump nominował a Senat tak spieszy sie z zatwierdzeniem ultrakatolickiej Amy Coney Barrett, aby zdążyła wejść do składu Supreme Court na miejsce zmarłej niedawno sędzi Ruth Bader Ginsburg, przed tym posiedzeniem. Bo dotąd było w składzie SC 5:4 (konserwatywni vs liberalni sedziowie), a z Barret i przy braku Ginsburg będzie 6:3. Czyli upadnie zarówno Obama Care, jak i Roe v. Wade. Do tej pory przy przewadze 5:4 konserwatystów, czasami wyłamywał się z konserwatywnego bloku sędzia Roberts (któremu niektórzy Republikanie chcą zgotować z tego powodu impeachment), przewodniczący SC - z Barret zamiast Ginsburg, Roberts nie bedzie miał znaczenia.

    Ja tu widzę wielkie podobieństwa między Polską i USA. Amerykańskimi Republikanami i polskimi konserwatystami.
    • stary_chinczyk Re: Navy Seals 6 nie zabili Bin Ladena. Zabili si 22.10.20, 19:37
     A ja widzę wielkie podobieństwo między amerykańskimi demokratami i polską oraz europejską lewicą. I za żadne skarby nie chcę tu mieć drugiej Europy. Nie po to z niej wyjechałem, żeby przylazła za mną.
     Co to do diabła jest ultrakatolicka ??? Bo chodzi do kościoła i nie wyskrobała swoich 7 dzieci ?
     Affordable Care Act działa tak świetnie, że za ubezpieczenie dziś trzeba płacić więcej niż wtedy gdy go nie było. Owszem dostępność ubezpieczenia dla wszystkich jest ważna. Ale ponoszenie cen ubezpieczenia nie poprawia jego dostępności.
     • bmc3i Re: Navy Seals 6 nie zabili Bin Ladena. Zabili si 22.10.20, 19:43
      stary_chinczyk napisał:

      > A ja widzę wielkie podobieństwo między amerykańskimi demokratami i polską oraz
      > europejską lewicą. I za żadne skarby nie chcę tu mieć drugiej Europy. Nie po to
      > z niej wyjechałem, żeby przylazła za mną.
      > Co to do diabła jest ultrakatolicka ??? Bo chodzi do kościoła i nie wyskrobała
      > swoich 7 dzieci ?


      W takim razie Joe Biden tez jest ultrakatolicki


      > Affordable Care Act działa tak świetnie, że za ubezpieczenie dziś trzeba płacić
      > więcej niż wtedy gdy go nie było. Owszem dostępność ubezpieczenia dla wszystki
      > ch jest ważna. Ale ponoszenie cen ubezpieczenia nie poprawia jego dostępności.


      A kto płaci więcej? Ci którzy wcześniej wcale go nie mieli?
       • bmc3i Re: Navy Seals 6 nie zabili Bin Ladena. Zabili si 22.10.20, 21:23
        stary_chinczyk napisał:

        > Przecież ci powiedziałem. Ja płacę więcej.


        To zmień ubezpieczenie. Ty płacisz wiecej, bo takie sobie wybrałes.

        Tymczasem w 2009 roku ponad 50 mln Amerykanów nie miało ubezpieczenia - wiekszosci z nich dlatego ze w ogole nie było ich na nie stac. A jak chciałeś kupić ubezpieczenie, to musiales przedstawiac cała swoja historie zdrowotną, ktora podlegala ocenie underwritera firmy ubezpieczeniowej, ktory decydowal czy firma Cie w ogóle ubezpieczny czy tez odmówi Ci ubezpieczenia, a jak ubezpieczy to za jaką składkę (pre-existing conditions). Jak przy aplikacji o kredyt mieszkaniowy.


        healthchoiceone.com/obamacare/major-medical-before-and-after-aca/

        Rate Increases

        Prior to the Affordable Care Act, insurance companies also had the ability to raise premiums without having to provide too much of an explanation. Now if an insurance company raises their rates by 10% or more, they must publicly justify their reason for doing so.2 The requirement to offer a public explanation protects you from being charged more than is necessary for your insurance coverage.
        • stary_chinczyk Re: Navy Seals 6 nie zabili Bin Ladena. Zabili si 23.10.20, 06:02
         Opowiadasz bzdury. Nigdy nie było żadnego problemu ze zdobyciem ubezpieczenia. Wszystkie duże firmy oferowały ubezpieczenia grupowe dla pracowników, gdzie nie sprawdzano żadnej historii zdrowotnej. Dotyczyło to także prostych prac jak strażnik, sprzątaczka, kasjer itp. Bardzo często właśnie jedna osoba w rodzinie brała pracę w korporacji, bo mimo że była nisko płatna to dawała ubezpieczenie. I żadnego problemu z dodaniem takiej pracy nie było.
         Problem leżał głównie w tym, że ubezpieczenia były nieobowiązkowe a pracownik musiał pokryć jakąś małą jego część. Czasem ludzie woleli sobie tą stówkę czy dwie miesięcznie zachować niż wpłacić na ubezpieczenie.
         USA to kraj dla ludzi odpowiedzialnych i pracowitych. Przynajmniej był taki. Bo teraz to robi się już kraj mamin synków i nieudaczników, którzy bez pomocy urzędnika i państwa nie potrafią zaspokoić podstawowych potrzeb życiowych, a państwo w zamian za swoją opiekę odbiera ludziom wszystko co się tylko da. Pieprzona UE bis.
         • bmc3i Re: Navy Seals 6 nie zabili Bin Ladena. Zabili si 23.10.20, 06:28
          stary_chinczyk napisał:

          > Opowiadasz bzdury. Nigdy nie było żadnego problemu ze zdobyciem ubezpieczenia.
          > Wszystkie duże firmy oferowały ubezpieczenia grupowe dla pracowników, gdzie nie
          > sprawdzano żadnej historii zdrowotnej. Dotyczyło to także prostych prac jak st
          > rażnik, sprzątaczka, kasjer itp. Bardzo często właśnie jedna osoba w rodzinie b
          > rała pracę w korporacji, bo mimo że była nisko płatna to dawała ubezpieczenie.
          > I żadnego problemu z dodaniem takiej pracy nie było.

          Przestań z tymi korporacjami w końcu. W korporacjach pracuje nie wiecej niz 20-30% amerykanów. 60% pracuje w małych i srednich firmach prywatnych. Jakie ubzpieczenie grupowe oferowały prywatne warszrtaty samochodowe, sklepiki na rogu, restauracje, bary, zaklady fryzjerskie czy małe fabryczki zatrudniajace 5 osób. Jak pracujesz dla korporacji, to wchodzisz na inny poziom we wszystkim. Takze w Polsce i wszedzie indziej na swiecie. Ale gospodarka światowa i amerykanska, to nie wylacznie wielkie korporacje, lecz przede wszystkim małe i mikro-firmy. Ktore w Stanach nie oferuja zadnego ubezpieczenia grupowego. Jak chcesz miec ubezpieczneie to sam sie ubezpiecz w Marketplace, albo wyjdź za mąż za kogoś kto pracuje w korporacji.


          > Problem leżał głównie w tym, że ubezpieczenia były nieobowiązkowe a pracownik m
          > usiał pokryć jakąś małą jego część. Czasem ludzie woleli sobie tą stówkę czy d
          > wie miesięcznie zachować niż wpłacić na ubezpieczenie.
          > USA to kraj dla ludzi odpowiedzialnych i pracowitych. Przynajmniej był taki. Bo
          > teraz to robi się już kraj mamin synków i nieudaczników, którzy bez pomocy urz
          > ędnika i państwa nie potrafią zaspokoić podstawowych potrzeb życiowych, a państ
          > wo w zamian za swoją opiekę odbiera ludziom wszystko co się tylko da. Pieprzona
          > UE bis.


          Prezentujesz sobą XIX-wieczny kapitalizm. Kraju gdzie wszyscy są młodzi, zdrowi, piękni i bogaci. I maja piękne, zdrowe i płodne zony, żądne seksu doświadczone dziewice.
          • stary_chinczyk Re: Navy Seals 6 nie zabili Bin Ladena. Zabili si 23.10.20, 21:03
           > Prezentujesz sobą XIX-wieczny kapitalizm. Kraju gdzie wszyscy są młodzi, zdrowi
           > , piękni i bogaci. I maja piękne, zdrowe i płodne zony, żądne seksu doświadczon
           > e dziewice.

           Ty za to dla odmiany prezentujesz XIX-wieczny komunizm, w którym odbiera się wszystkim którzy cokolwiek posiadają i przemacza na nieokreślone i mgliście zdefiniowane dobro wspólne.
           W którym zarobienie 400k$ rocznie to zbrodnia za którą trzeba nałożyć karne podatki. A najlepiej to delikwenta powiesić i skonfiskować cały majątek.
           • bmc3i Re: Navy Seals 6 nie zabili Bin Ladena. Zabili si 23.10.20, 21:33
            stary_chinczyk napisał:

            > > Prezentujesz sobą XIX-wieczny kapitalizm. Kraju gdzie wszyscy są młodzi,
            > zdrowi
            > > , piękni i bogaci. I maja piękne, zdrowe i płodne zony, żądne seksu doświ
            > adczon
            > > e dziewice.
            >
            > Ty za to dla odmiany prezentujesz XIX-wieczny komunizm, w którym odbiera się ws
            > zystkim którzy cokolwiek posiadają i przemacza na nieokreślone i mgliście zdefi
            > niowane dobro wspólne.
            > W którym zarobienie 400k$ rocznie to zbrodnia za którą trzeba nałożyć karne pod
            > atki. A najlepiej to delikwenta powiesić i skonfiskować cały majątek.


            Nigdzie na świecie progresywne podatki nie uwazane sa za komunistyczne. Przeciwnie, w komuniźmie nie ma jakichkolwiek podatków. W wiekszosci krajow na świecie, ludzie o najwiekszych dochodach płacą wyższy procent swoich dochodów w postaci podatku dochodowego, i tylko Ty uważasz to za "karę" i komunizm. Ale policję i wojsko chcesz mieć finansowane z podatków.
            • stary_chinczyk Re: Navy Seals 6 nie zabili Bin Ladena. Zabili si 24.10.20, 00:30
             Nie obchodzi mnie co uważają liberałowie panujący dziś nad światem. Oni są jeszcze gorsi od komunistów.
             Ci sami ludzie którzy mówią o podniesieniu podatków dla lepiej zarabiających, chcą też redukcji finansowania policji. Nie opowiadaj więc bzdur.
             Pieniądze z tych podatków pójdą jedynie na socjal, czyli na kupowanie głosów dla partii demokratycznej. Tak to właśnie działa, demokraci rządzą dzięki rozdawaniu tego co ukradną.
             Karanie ludzi za pracowitość i kreatywność jest ekstremalnie destrukcyjne, demotywujące i szkodliwe dla gospodarki, państwa i społeczeństwa. Człowiek, który zarabia 400k$ rocznie, płaci przynajmniej 150k$ różnych podatków. Czy to jest mało ?Jeśli jakieś korzysta z jakichś ulg podatkowych, to tylko i wyłącznie dzięki prawu tworzonemu przez rząd. I najwyraźniej rząd tworząc takie prawo, widział większą potrzebę w inwestowaniu pewnych rzeczy niż w ściąganiu podatków.
             Demokracji jadą na najniższych, podłych uczuciach pospólstwa. Takich jak zazdrość, lenistwo i chęć ciągnięcia w dół wszystkich, którzy się wybijają.
             • bmc3i Re: Navy Seals 6 nie zabili Bin Ladena. Zabili si 24.10.20, 01:44
              stary_chinczyk napisał:

              > Nie obchodzi mnie co uważają liberałowie panujący dziś nad światem. Oni są jes
              > zcze gorsi od komunistów.
              > Ci sami ludzie którzy mówią o podniesieniu podatków dla lepiej zarabiających, c
              > hcą też redukcji finansowania policji. Nie opowiadaj więc bzdur.


              Kłamstwo powtórzone 100 razy nie staje sie przez to prawdą.

              > Pieniądze z tych podatków pójdą jedynie na socjal, czyli na kupowanie głosów dl
              > a partii demokratycznej. Tak to właśnie działa, demokraci rządzą dzięki rozdawa
              > niu tego co ukradną.


              Kolejne kłamstwo. Pieniadze z tych podatków maja finansować rozwój nowych technologii i powstawanie nowych przedsiębiorstw w sektorze czystych energii.


              > Karanie ludzi za pracowitość i kreatywność jest ekstremalnie destrukcyjne, demo
              > tywujące i szkodliwe dla gospodarki, państwa i społeczeństwa.

              Szkodliwym dla morale, pracowitości, i perspektyw życiowych całego spoleczeństwa, jest sytuacja gdy grupa 5-10% społeczeństwa akumuluje 90% jego dochodów.


              Człowiek, który z
              > arabia 400k$ rocznie, płaci przynajmniej 150k$ różnych podatków.


              Jakoś Trump płaci jedynie $750 rocznie. A zarabia rzekomo znacznie wiecej niż $400 rocznie.

              Czy to jest ma
              > ło ?Jeśli jakieś korzysta z jakichś ulg podatkowych, to tylko i wyłącznie dzięk
              > i prawu tworzonemu przez rząd. I najwyraźniej rząd tworząc takie prawo, widział
              > większą potrzebę w inwestowaniu pewnych rzeczy niż w ściąganiu podatków.


              Tak, na pewno widział potrzebę w inwestowaniu $75.000 rocznie we własnego fryzjera i $95.000 rocznie we fryzjera córki.

              > Demokracji jadą na najniższych, podłych uczuciach pospólstwa. Takich jak zazdro
              > ść, lenistwo i chęć ciągnięcia w dół wszystkich, którzy się wybijają.


              Na wiecach wyborczych Trumpa takie teksty może trafiają. Tu sa jednak inteligentniejsi ludzie. Obojętnie jak ironicznie to brzmi.
              • stary_chinczyk Re: Navy Seals 6 nie zabili Bin Ladena. Zabili si 24.10.20, 18:14
               Wystarczy żeby rząd przestał karać tych co rozwijają technologie. 90% dóbr trafia do 10% społeczeństwa ? Poważnie? I ty uważasz się za inteligentnego ?
               Zlikwidujcie bogatych, korporacje to zobaczycie jak się biednym poprawi. Przecież wszyscy wiedzą że np w Kazachstanie żyje się lepiej, bo nie ma Trumpa, Walmartu, Apple i doliny krzemowej.
               Ja pracuję zarobkowo od 14 roku życia. I od początku zrozumiałem że dobrze zarobić da się tylko u bogatych. To dojne krowy, z których można dobrze żyć. O ile ptrafi się i chce się pracować.
               Jeśli ktoś zamiast ciekawej i ciężkiej pracy woli 35 godzinny tydzień pierdzenia w urzędowy stołek, to tylko jego wybór.
               Sam jesteś kłamcą. BLM popierane przez demokratów żądają likwidacji policji. Pali niszczy i rabuje. I ci ludzie dostaną to co zabiorą uczciwym, pracowitym obywatelom.
               Nie łudź się że podwyżki podatków cię nie dotkną. To nie będzie od 400k ale od. 40k rocznie. Inteligencie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka