Dodaj do ulubionych

" A date which will live in infamy"

09.12.20, 20:09
"A date which will live in infamy" - data która będzie żyła w niesławie.

Tak 8 grudnia 1941 roku występując przed Kongresem, prezydent Roosevelt nazwał dzień 7 grudnia 1941 roku, dzień ataku na Pearl Harbor. To prawdopodobnie najsłynniejsze zdanie z tego przemówienia, przytaczane w każdym filmie fabularnym i dokumentalnym o japońskim ataku na Pearl Harbor.

Skutkiem japońskiego ataku zginęło niemal 2413 Amerykanów.

Jest też jednak inna "śmiertelna data" - 11 września 2001 roku, dzień terrorystycznego ataku na USA, którym zginęło 2977 ludzi, w większości Amerykanów.

Zarówno pierwszy jak i drugi atak, został przeprowadzony drogą powietrzną - airborne attack. Każdy z nich jest "a date which will live in infamy".

I teraz najważniejsze - każdy jeden dzień, dzisiaj, w grudniu 2020 jest "a date which will live in infamy", każdego bowiem jednego dnia, COVID19 zabija podobną liczbę Amerykanów co ataki na Pearl Harbor i 9/11. Wczoraj - 8 grudnia 2622 wirus SARS-COV-2 zabił 2622 Amerykanów. Każdego jednego dnia jest ostatnio podobnie, mamy podobną liczbę ofiar.

I podobnie jak dwa pierwsze historyczne ataki, COVID19 tez atakuje drogą powietrzną.
Obserwuj wątek
  • stary_chinczyk Re: " A date which will live in infamy" 09.12.20, 22:25
   Twierdzisz że COVID19 to jest jakiś atak ????
   Na raka czy zawały serca też dziennie umiera w USA po ponad 2000 ludzi. Czy to też powód do niesławy ?
   Owszem, są państwa gdzie z COVID sobie poradzono znacznie lepiej, ale mają sprawniejsze władze i mądrzejszych obywateli. Ot, wyższa cywilizacja. Zachód dostaje w tyłek ze względu na swoją kulturę, w której najwyższą wartością jest egoizm, i system polityczny w którym władze zrobią wszytko, byle tylko nie narazić się pospólstwu i nie stracić stołków w następnych wyborach.
   W Europie mają jeszcze więcej zgonów dziennie niż w USA. Wczoraj gubernator Californii wydał nakaz pozostania w domu dla mieszkańców. Z nakazu wyłączone są wyjścia do sklepów, szkół, pracy, na zajęcia sportowe, spacery, po jedzenie do restauracji. A szczególnie wolno wychodzić na wszelkiego rodzaju wiece i protesty polityczne. Praktycznie nie wolno wychodzić tylko do kościołów. Zresztą sam gubernator obchodził niedawno swoje urodziny na przyjęciu w restauracji. Tak właśnie walczymy z pandemią.
   Biden już zapowiedział, że ponownie wprowadzi USA do WHO i ponownie będzie płacić największe na świecie składki. Bezużytecznej organizacji, która w czasie gdy można było skutecznie powstrzymać rozprzestrzenianie pandemii, odradzała noszenie masek.
   • bmc3i Re: " A date which will live in infamy" 09.12.20, 22:42
    stary_chinczyk napisał:

    > Twierdzisz że COVID19 to jest jakiś atak ????

    COVID19 to pandemia chorobowa wywoływana przez atak wirusa SARS-COV-2 ktory jest przeprowadzany airborne

    > Na raka czy zawały serca też dziennie umiera w USA po ponad 2000 ludzi. Czy to
    > też powód do niesławy ?
    > Owszem, są państwa gdzie z COVID sobie poradzono znacznie lepiej, ale mają spra
    > wniejsze władze i mądrzejszych obywateli. Ot, wyższa cywilizacja. Zachód dostaj
    > e w tyłek ze względu na swoją kulturę, w której najwyższą wartością jest egoizm
    > , i system polityczny w którym władze zrobią wszytko, byle tylko nie narazić si
    > ę pospólstwu i nie stracić stołków w następnych wyborach.
    > W Europie mają jeszcze więcej zgonów dziennie niż w USA. Wczoraj gubernator Cal
    > ifornii wydał nakaz pozostania w domu dla mieszkańców. Z nakazu wyłączone są wy
    > jścia do sklepów, szkół, pracy, na zajęcia sportowe, spacery, po jedzenie do re
    > stauracji. A szczególnie wolno wychodzić na wszelkiego rodzaju wiece i protesty
    > polityczne. Praktycznie nie wolno wychodzić tylko do kościołów. Zresztą sam gu
    > bernator obchodził niedawno swoje urodziny na przyjęciu w restauracji. Tak właś
    > nie walczymy z pandemią.
    > Biden już zapowiedział, że ponownie wprowadzi USA do WHO i ponownie będzie płac
    > ić największe na świecie składki. Bezużytecznej organizacji, która w czasie gdy
    > można było skutecznie powstrzymać rozprzestrzenianie pandemii, odradzała nosze
    > nie masek.


    Ty już nie zarzucaj WHO odradzania noszenia masek, bo odradzanie noszenia masek przez WHIO skonczyło się w styczniu 2020, tymczasem prezydent mojego panstwa do dziś promuje nie noszenie masek. Aktywnie promuje, przez ostentacyjne pokazywanie się bez niej publicznie. I gdy wszyscy epidemiolodzy i wirusolodzy krzyczeli "noście maski!" on na konferencji prasowej mówił że nie bedzie nosił bo mu w niej nie do twarzy. O jakim wiec braku zdyscyplinowania piszesz, gdy prezydent de facto publicznie mówi ze maski nie sa konieczne? Zwłaszcza że do dziś dziesiatki milionów jego fanatyków, wierzy że COVID19 nie istnieje, bo jak on sam mówił, to tylko hoax demokratów specyficznie przeciw niemu, i wcale nie groźniejsze od zwykłej grypy? Wobec czego wiec jego wyborcy któremu wierzą w kazde jedno słowo mają być zdyscyplinowani?

    Zobacz na Mitchell w South Dakota, populacja 15600 ludzi. Bastion trumpistów, Trump-land, przez miesiace ignorujących koniecznosc noszenia masek, przez cały rok imprezujący tłumnie jakby nigdy nic, bo przecież pandemia COVID to tylko HOAX, a maski to zamach na wolność. Ostatnio wg Avera Queen of Peace Hospital w Mitchell, positivity rate skoczyło tam do 33% (w Nowym Jorku DeBlasio zamykał szkoły w listopadzie przy 3%), wg The Washington Post, medyczne helikoptery ratownicze wiszą nad miastem non-stop, lecąc po ludzi, najwyższa aktualnie liczba zakażeń per capita w całych USA. Do końca miesiąca spodziewane jest 49%. Już dzis brakuje łóżek ICU, ludzie sa odsyłani z braku miejsc na OIOM-ach.


    www.washingtonpost.com/nation/2020/12/09/south-dakota-mitchell-covid-masks/?arc404=true

    Jesli ich idol, prezydent, przez całe miesiace mówi im że COVID to nic groźnego, maski można nie nosic tylko dlatego że się w niej źle wygląda, to jakiego zdyscyplinowania oczekujesz? Zdyscyplinowania wobec czego?

    • stary_chinczyk Re: " A date which will live in infamy" 15.12.20, 01:28
     A widziałeś to ?
     youtu.be/CKPlKwKpkcA

     Austriacki polityk przeprowadził test Covid na coca coli. Wyszedł pozytywny. Podobny wynik dał test owocu papaja. Musk niedawno testował się 4 razy jednego dnia. Dostał dwa wyniki pozytywne i dwa negatywne.
     Coraz więcej wskazuje na znikomą wiarygodność testów. Rzesze ludzi zarażonych bezobjawowo też są mocno podejrzane. Teraz pytanie, Ilu z tych 2 tysięcy śmierci dziennie jest faktycznie spowodowanych przez Covid ?
     Ile ludzi umarło przez nieprawidłowo postawioną diagnozę. I ile strat doznała gospodarka przez opieranie decyzji o lock domenach na kompletnie fałszywych danych, opartych na wynikach zatwierdzonych i rekomendowanych przez WHO testów ?
     • bmc3i Re: " A date which will live in infamy" 15.12.20, 02:33
      stary_chinczyk napisał:

      > A widziałeś to ?
      > youtu.be/CKPlKwKpkcA
      >
      > Austriacki polityk przeprowadził test Covid na coca coli. Wyszedł pozytywny. Po
      > dobny wynik dał test owocu papaja. Musk niedawno testował się 4 razy jednego dn
      > ia. Dostał dwa wyniki pozytywne i dwa negatywne.
      > Coraz więcej wskazuje na znikomą wiarygodność testów. Rzesze ludzi zarażonych b
      > ezobjawowo też są mocno podejrzane. Teraz pytanie, Ilu z tych 2 tysięcy śmierci
      > dziennie jest faktycznie spowodowanych przez Covid ?      Tak, a na tych oddziałach ICU w Mitchel, łóżek i respiratorów brakuje z powodu hipochondrii, bo covid to hoax.

      Jak Trump powiedział kilka miesiecy temu - mamy wiecej od innych państw zakażen COVID, bo wiecej od innych państw testujemy (fałszywymi testami wychodzacymi pozytywnie po kontakcie z Coca-Colą). Rozumiec nalezy ze to od spożycia Coca-Coli, w połowie USA oddziały ICU pękają w szwach.

      > Ile ludzi umarło przez nieprawidłowo postawioną diagnozę. I ile strat doznała g
      > ospodarka przez opieranie decyzji o lock domenach na kompletnie fałszywych dany
      > ch, opartych na wynikach zatwierdzonych i rekomendowanych przez WHO testów ?

      Amer4ykanskie testy nie mają nic współnego z WHO. Trump wystąpił z WHO i amerykanskie testy oparte sa tylko o wymagania CDC. Kierowanego przez człowieka Trumpa.
      • stary_chinczyk Re: " A date which will live in infamy" 15.12.20, 05:59
       W Austrii też mają testy od Trumpa ?
       Może i ICU pękają w szwach, ale 90% rzekomo zakażonych tam nie trafia, a u dużej części nie ma żadnych objawów.
       Jak wytłumaczysz to że człowiek testuje się 4 razy a wyniki wychodzą pół na pół ? Przecież takie przypadki podważają całą statystykę.
       Jest jeszcze inna sprawa. Np. wczoraj dostałem wiadomość od znajomych z Europy, jedna osoba w ich rodzinie została zdiagnozowana na Covid. Reszta też ma objawy przeziębienia. Siedzą w domu, na test nie idą bo stwierdzili że nie ma to sensu. Takich przypadków są miliony.
       Z drugiej strony, szpitale w USA chętnie diagnozują Covid u osób z marnym ubezpieczeniem bo ułatwia to wyciągnięcie pieniędzy za ich leczenie.
       Jednym słowem mamy wielki bajzel a całe statystyki są już totalnie oderwane od rzeczywistości.
       • bmc3i Re: " A date which will live in infamy" 15.12.20, 06:48
        stary_chinczyk napisał:

        > W Austrii też mają testy od Trumpa ?

        Co zrozumiałeś z tego videa w jezyku niemieckim? Zrozumiałes komentarz to tego wystąpienia austryjackiego trumpisty z austryjackiej oszołomskiej partii nacjonalistycznej? Zrouzmiałes co on w ogole przetestował, jakim testem i jaki uzyskał rezultat? Może wrzucisz tu jakieś wideo przygotowane przez antyszczepionkowców?


        > Może i ICU pękają w szwach, ale 90% rzekomo zakażonych tam nie trafia, a u duże
        > j części nie ma żadnych objawów.


        Tylko ze w normalnym czasie, przy braku pandemii ICU nie sa w 90% pełnie, a i te 90% to 90% łacznie z awaryjnymi ICU, dodatkowymi ICU przygotowanymi ze zwykłych sal szpitalnych, a często i w polowych namiotach. Naprawde uważasz ze nic się w obłożeniu sal intensywnej opieki medycznej niz zmieniło od czasów przedkowidowych?


        > Jak wytłumaczysz to że człowiek testuje się 4 razy a wyniki wychodzą pół na pół
        > ? Przecież takie przypadki podważają całą statystykę.re


        Nie, nie podwazają. Sa rózne rodzaje testów. Są bardziej i są mniej wiarygodne. To, ze techs powszechnie znany juz fakt, że tzw. rapid testy, testy które daja wynik natychmiast lub niemal natychmaist sa zawodne. Dlatego własnie sa powtarzane za pomoca innych rodzajów testów, w których na wynik trzeba czekac 3, a czesto i 7 dni.

        > Jest jeszcze inna sprawa. Np. wczoraj dostałem wiadomość od znajomych z Europy,
        > jedna osoba w ich rodzinie została zdiagnozowana na Covid. Reszta też ma objaw
        > y przeziębienia. Siedzą w domu, na test nie idą bo stwierdzili że nie ma to sen
        > su. Takich przypadków są miliony.        I co z tego? Głupota ludzka ma być argumentem? W poprzednim poscie podałem Ci świadectwo ostowaną pozyw=tywnie, i ledwo uszła z zyciem.soby ktora trzy miesiace spędziła w ICU po kontakcie z osobą asymptomatyczną lecz przetestowana pozytywnie. I ledwo uszła z życiem. Mój bliski znajomy pod koniec listopada poleciał do Polski, na pogrzeb ojca który zmarł na COVID. Zaraził się od swojej wnuczki - córki tego mojego znajomego. Ona tez była asymptomatyczna, ale zaraziła nie tylko swojego dziadka który w konsekwencji zmarł ale i swojego 17-toletniego syna, który trafił na ICU w Białymstoku.

        > Z drugiej strony, szpitale w USA chętnie diagnozują Covid u osób z marnym ubezp
        > ieczeniem bo ułatwia to wyciągnięcie pieniędzy za ich leczenie.

        Brednie, jak płaska ziemia.


        > Jednym słowem mamy wielki bajzel a całe statystyki są już totalnie oderwane od
        > rzeczywistości.

        Tak, w to wierzy 75 milionów głosujących w tym roku na Trumpa. Podobnie jak w to że wybory zostały sfałszowane. Jeden z nich, czarny notabene, manager dużego sklepu z elektroniką - a wiec teoretycznie nie głupi facet - zaraz po pytaniu czy dam się zaszczepić, zapytał mnie dzisiaj czy to prawda że szczepionka antycovidowa zawiera wirusy....
         • bmc3i Re: " A date which will live in infamy" 16.12.20, 01:46
          stary_chinczyk napisał:

          > No, ale całe szczęście mamy miliony mądrych, roztropnych ludzi, wierzących we w
          > szystko co podadzą jedynie słuszne liberalne media.
          > Oni z ochotą dadzą się zaszczepić na pierwszy rzut i pokażą wszystkim co warta
          > jest szczepionka.
          > Good luck !


          Lepiej opierac sie na mądrościach ludowych przekazywanych z gęby do gęby przy flaszce w parku.
     • bmc3i "Zeznanie świadka" 15.12.20, 03:18
      stary_chinczyk napisał:


      > Coraz więcej wskazuje na znikomą wiarygodność testów. Rzesze ludzi zarażonych b
      > ezobjawowo też są mocno podejrzane. Teraz pytanie, Ilu z tych 2 tysięcy śmierci
      > dziennie jest faktycznie spowodowanych przez Covid ?


      “I almost died. I was in respiratory isolation, so for me it’s a powerful question because I did everything right and I got it from a friend who was asymptomatic and I was in the hospital for three months. No kidding. And I am in favor of it, yeah,” said Upper West Side resident Donny Lemos,

      W Nowym Jorku DeBlasio i Cuomo zapowiadaja że na przełomie roku, w może na poczatku stycznia, może dojśc do drugiego lockdownu, jesli stopień okupacji łózek w szpitalach bedzie nadal rosnąc w takim tempie i osiagnie 90%.

      Dziennikarze zacseli więc pytac ludzi, co myślą o takiej groźbie

      www.msn.com/en-us/news/us/covid-in-nyc-governor-mayor-say-new-yorkers-should-prepare-for-second-possible-shutdown/ar-BB1bVc4L?ocid=msedgntp
      Jak widac wiekszosc pytanych była za, jesli ma to uratować komuś zycie.
      Wyżej zacytowałem wypowiedź jednej z pytanych osób. Mam nadzieje że nie trzeba tłumaczyć.
      • stary_chinczyk Re: "Zeznanie świadka" 15.12.20, 07:14
       Jesteś oderwany od realiów. W Kalifornii gubernator w zeszłym tygodniu zarządził nakaz pozostania w domu dla większości hrabstw. Aby ugłaskać i tak już wściekłych ludzi, W nakazie jest tyle wyjątków, że praktycznie nie zmienia się nic. Mimo tego wielu burmistrzów stwierdziło że i tak nie zamierzają nakazowi podporządkowywać swoich miast.
       Skoro gubernator może odpyskować prezydentowi żeby schował się w bunkrze, to czemu nie burmistrz gubernatorowi ?
       Problem zresztą nie dotyczy tylko USA. W Europie nie jest lepiej. Demokracja zmienia się w Anarchię. A obok wyrastają totalitarne potęgi. Czyż my nie znamy tego scenariusza ?
       • bmc3i Re: "Zeznanie świadka" 15.12.20, 19:58
        stary_chinczyk napisał:

        > Jesteś oderwany od realiów. W Kalifornii gubernator w zeszłym tygodniu zarządzi
        > ł nakaz pozostania w domu dla większości hrabstw. Aby ugłaskać i tak już wściek
        > łych ludzi, W nakazie jest tyle wyjątków, że praktycznie nie zmienia się nic. M
        > imo tego wielu burmistrzów stwierdziło że i tak nie zamierzają nakazowi podporz
        > ądkowywać swoich miast.
        > Skoro gubernator może odpyskować prezydentowi żeby schował się w bunkrze, to cz
        > emu nie burmistrz gubernatorowi ?
        > Problem zresztą nie dotyczy tylko USA. W Europie nie jest lepiej. Demokracja zm
        > ienia się w Anarchię. A obok wyrastają totalitarne potęgi. Czyż my nie znamy te
        > go scenariusza ?


        Oczywiscie ze burmistrz moze odpyskowac gubernatotowi. Wlasnie dlatego ze to demokracja. Tak samo jak Trump nie ma prawa mowic dziennikarzowi na konferencj prasowej, iż on jest prezydentem i dlatego d:iennikarz ma sie zamknac. Dlatego ze to demokracja.

        Burmistrz nie ma natomiast prawa lamac prawa stanowego, i zlamac stanowego prawa nakazujacego pozostanie w domach. Bo to nie tylko demokracja, ale i panstwo prawa.
        • argonauta10 Re: "Zeznanie świadka" 15.12.20, 20:33
         skoro takie maseczki z reguly niebieskie z gumkami na uszy tak skutecznie chronia przed tym wirusem SARS Covid-19 to czemu wojska ochrony biologiocznej maja zupelnie inne zestawy ochrony, inne filtry, pelne kombinezony, nawet butle z tlenem, odkazanie kombinezonow...nawet jak wybuchla epidemia Ebola w Afryce pare lat temu to mozna bylo sobie poogladac ludzi - medykow na tym froncie walki z wirusem, ze takich maseczek jak obecnie jednak nie uzywali ale pelne odizolowanie sie od niebezpiecznego dla nas wirusa...
         Wiec te obecne maseczki to raczej sciema, to nic nie chroni a ktos na tym zarabia niezla kase
        • stary_chinczyk Re: "Zeznanie świadka" 15.12.20, 21:28
         Burmistrz twierdzi że Gubernator nie ma prawa wydawać takich nakazów, bo jest demokracja. I co ? I to w obrzydliwie liberalnym stanie, w którym Trump ma minimalne poparcie.
         Jakoś nie pasuje to do Twoich wywodów, że pandemię lekceważą jedynie wyborcy Trumpa.
         Ja widzę zupełnie co innego. Podejście do pandemii nie ma nic wspólnego z preferencjami politycznymi i światopoglądem. Dla milionów ludzi problem nie są przepełnione ICU, ale to że dosłownie głodują, bo przez różnego rodzaju zakazy i obostrzenia, które i tak nie przyniosły większych efektów, stracili pracę i źródła utrzymania.
         Przykład z własnego podwórka. Dwa podobne obiekty sportowe z których korzystały moje dzieci. W Marcu decyzją gubernatora obydwa, jak i wszystkie inne zostały zamknięte. W sierpniu pozwolono na otwarcie. Ale jeden z nich do tego czasu już zbankrutował. Pracę stroiło kilkadziesiąt ludzi a setki dzieci i młodzieży możliwość uprawiania sportu. Drugi, który przetrwał kontynuuje działalność na pełną skałę do dziś. Pełne obłożenie obiektu. na lodowisku ćwiczy 30 do 50 osób jednocześnie. Bez masek, bo granie w masce w hokeja jest fizycznie niemożliwe.
         maski są obowiązkowe poza lodowiskiem. Są przestrzegane podstawowe zasady higieny. Przez niemal pół roku nie było ani jednego przypadku zarażenia się. Inny przykład, kilka miesięcy temu otwarto szkoły. Byłem sceptyczny wobec tego pomysłu, jednak okazało się że ilość zarażeń w szkołach jest znikoma. Pojedyncze przypadki co parę tygodni.
         Z tych doświadczeń należy się uczyć i wyciągać wnioski. Władza tego nie robi. Nadal walczą z wirusem po omacku a efekty tej walki są katastrofalne.
         Nakaz pozostania w domu, z którego wyłączone są wyjścia do szkoły, pracy, wszelkich sklepów, parków, na spacery itd, jest kpiną. To są zwykłe PRowskie zagrywki gubernatora.
         Mówisz, że Trump kazał się zamknąć dziennikarzowi ? I gdzie tu jest jakieś złamanie zasad demokracji ? Co najwyżej brak kultury czy chamstwo. Złamanie zasad demokracji to mamy np gdy politycy opozycji w Polsce nie wpuszczają na swoje konferencje prasowe dziennikarzy mediów przychylnych rządowi.
         • bmc3i Re: "Zeznanie świadka" 16.12.20, 02:19
          stary_chinczyk napisał:

          > Burmistrz twierdzi że Gubernator nie ma prawa wydawać takich nakazów, bo jest d
          > emokracja. I co ? I to w obrzydliwie liberalnym stanie, w którym Trump ma minim
          > alne poparcie.

          Burmistrz sobie moze twierdzić co mu sie zywnie podoba. Ale jak sie nie zgadza z prawem wyższego rzedu, to ma prawo pozwać organ je stanowiacy do sadu, i udowodnic tam swoje racje. A jak nie chce pozywac, to ma psi obowiazek to prawo wykonac. Inaczej pójdzie siedziec. I tam spotka sie z problemem COVID namacalnie, bo w wiezieniach wirus robi masakrę....

          > Jakoś nie pasuje to do Twoich wywodów, że pandemię lekceważą jedynie wyborcy Tr
          > umpa.
          > Ja widzę zupełnie co innego. Podejście do pandemii nie ma nic wspólnego z prefe
          > rencjami politycznymi i światopoglądem. Dla milionów ludzi problem nie są przep
          > ełnione ICU, ale to że dosłownie głodują, bo przez różnego rodzaju zakazy i obo
          > strzenia, które i tak nie przyniosły większych efektów, stracili pracę i źródła
          > utrzymania.


          A skad bierzesz informacje o tej "większości" dla ktorej nie sa problemem przepełnione oddziały intensywnej terapi medycznej? Z synsiadem z ulicy gadałem przy piwie w parku, i tak nam w rozmowie wyszło?

          > Przykład z własnego podwórka. Dwa podobne obiekty sportowe z których korzystały
          > moje dzieci. W Marcu decyzją gubernatora obydwa, jak i wszystkie inne zostały
          > zamknięte. W sierpniu pozwolono na otwarcie. Ale jeden z nich do tego czasu już
          > zbankrutował. Pracę stroiło kilkadziesiąt ludzi a setki dzieci i młodzieży moż
          > liwość uprawiania sportu. Drugi, który przetrwał kontynuuje działalność na pełn
          > ą skałę do dziś. Pełne obłożenie obiektu. na lodowisku ćwiczy 30 do 50 osób jed
          > nocześnie. Bez masek, bo granie w masce w hokeja jest fizycznie niemożliwe.
          > maski są obowiązkowe poza lodowiskiem. Są przestrzegane podstawowe zasady higie
          > ny. Przez niemal pół roku nie było ani jednego przypadku zarażenia się.          A skad to wiesz? Dostajesz codzienne raporty z City Health Department na ten temat, czy własciciel Ci powiedział?


          Inny pr
          > zykład, kilka miesięcy temu otwarto szkoły. Byłem sceptyczny wobec tego pomysłu
          > , jednak okazało się że ilość zarażeń w szkołach jest znikoma. Pojedyncze przyp
          > adki co parę tygodni.
          > Z tych doświadczeń należy się uczyć i wyciągać wnioski. Władza tego nie robi. N
          > adal walczą z wirusem po omacku a efekty tej walki są katastrofalne.

          Ponownie, skąd wiesz tylko o kilku przypadkach zarażenia w szkołach? Bo tylko marcu 2020, tylko w nowojorskich szkołach (w city), nie zaraziło się lecz zmarło 80 nauczycieli. Zmarło. Mimo ze już w połowie marca 18 marca, cały Nowy Jork został zamkniety - razem ze szkołami. Nie z przepracowania, lecz z powodu COVID. Głównym natomiast problem szkół jest to, że dzieci zwykle nie umierają na COVID, lecz zarażają w domach rodziców i dziadków, wirusem przynoszonym ze szkól.


          > Nakaz pozostania w domu, z którego wyłączone są wyjścia do szkoły, pracy, wszel
          > kich sklepów, parków, na spacery itd, jest kpiną. To są zwykłe PRowskie zagrywk
          > i gubernatora.

          Są pewne watpliwości co do tego. W tej chwili w Nowym Jorku szkoły są zamkniete. Cuomo nie chciał ich zamknąc. Ale powiedział ze bedzie musiał je zamknąc, w chwili kiedy dzienna positivity rate osiągnie 3%. I wszyscy tylko obserwowali jak codzisnnie rośnie - 2,4; 2,5; 2,7; 2,6; 2,9, 2,6; 2,9; 2.9; 2,95... bum 3,0% Niemal kazdego dnia przez 1,5 tygodnia positivity rate był wiekszy i wiekszy., az w koncu dobił do 3,0. I szkoły zostały dosłownie z dnia na dzien zamkniete. Wieczorem rodzice dowiedzieli sie ze nastepnego dnia ich dzieci nie ida do szkoły.

          Wcześniej jednak - jeszcze w trakcie wakacji - przeprowadzono referendum wsród rodziców = czego chcą w nowym roku szkolnym - czy nauka stacjonarna w szkołach, czy remote learning, czy system hybrydowy. I z tego co mówiono w mediach, wiekszosc rodziców opowiedziała się za systemem hybrydowym, czyli połowa dzieci przez 2 czy 3 dni w tygodniu sa w szkole, reszta w domu remote learning, w drugiej czesci tygodnia zaś na odwrót. Aby zmniejszyć liczebnośc ludzi w szkołach.

          Teraz zaś szkoły zostały zamkniete całkowicie, w zwiazku z tym skokiem positivity rate. Ale częśc rodziców zaczeła nie bez racji protestować przeciw temu, podnosząc że dlaczego szkoły mają być zamkniete, skoro swobodnie mogą działać bary, gdzie ludzie chleją wódę, i nikt nie przestrzega jakichkolwiek zasad antykowidowych.

          W ubiegły poniedziałek burmistrz DeBlasio zamknął cały indoor dining na terenie New York City, bo infkcje pikują. Ale u mnie w sąsiednim Nassau County, wciąz bary i restauracje moga jeszcze przyjmowac gości wewnątrz. Choc nie wiadomo jak długo to sie utrzyma, bo oczywiscie positivity rate rosnie, w hrabstwie które wiosną było jednym z najciężej dotknietych covidem w stanie Nowy Jork.

          > Mówisz, że Trump kazał się zamknąć dziennikarzowi ? I gdzie tu jest jakieś złam
          > anie zasad demokracji ? Co najwyżej brak kultury czy chamstwo.


          W demokracji media są czwarta władzą, nie słyszałeś? Jednym z najwazniejszych zadan mediów własnie w demokracji jest patrzenie władzy na ręce i zadawanie jej pytań, zwłaszcza trudnych pytań. Bez niezaleznych i krytycznych mediów, cały twór pod nazwą demokracja, mozemy spuścic do zlewu.


          Złamanie zasad d
          > emokracji to mamy np gdy politycy opozycji w Polsce nie wpuszczają na swoje kon
          > ferencje prasowe dziennikarzy mediów przychylnych rządowi.

          Zgadza się. Gdy jednak Trump usiłuje zamknąc gębę dziennikarzom, mamy do czynienia z dokładnie tym samym zjawiskiem.
          • stary_chinczyk Re: "Zeznanie świadka" 16.12.20, 03:28
           Skąd wiem ? A nie wystarczy popatrzeć jak ludzie się zachowują. Wszyscy mają „stay home order” gdzieś. Nikt go nie wyegzekwuje, policja ma ograniczone środki, które niektórzy i tak chcą obciąć do tego nadal zajęta jest uganianiem się z hołotą z BLM.
           Ludzie z głodu kradną jedzenie w marketach, a ty chcesz żeby przejmowali się covidem ?
           Lock down na zachodzie się nie sprawdził. Nie przyniósł pożądanych rezultatów bo to nie Chiny. Ludzie nie są zdyscyplinowani a władza słaba i bezradna.
           Żaden burmistrz nie pójdzie siedzieć. Tak jak nie poszedł siedzieć burmistrz Seattle czy Portland, gdzie władze miejskie wspierały bandytów i separatystów, utrudniając interwencję służbie federalnej.
           Nikt nie ma obowiązku odpowiadać dziennikarzowi, który zadaje pytania w sposób agresywny i obraźliwy. Który nie przestrzega podstawowych zasad kultury konwersacji.
           Media były 4 władzą 20 lat temu. Teraz są pierwszą władzą. Mają większą siłę niż parlament czy prezydent. Na dodatek są skupione w jednym nurcie politycznym a na nieliczne wyjątki prowadzą zajadły atak.
           Jest to władza, na którą społeczeństwo nie ma żadnego wpływu.
           • bmc3i Re: "Zeznanie świadka" 16.12.20, 04:16
            stary_chinczyk napisał:

            > Skąd wiem ? A nie wystarczy popatrzeć jak ludzie się zachowują. Wszyscy mają „s
            > tay home order” gdzieś. Nikt go nie wyegzekwuje, policja ma ograniczone środki,
            > które niektórzy i tak chcą obciąć do tego nadal zajęta jest uganianiem się z h
            > ołotą z BLM.

            Za jaką hołotą z BLM? Gdzie Ty masz dzis w grudniu jakies demonstracje Black Lives Matter? Za czym sie tam u Ciebie San Diego Police Department ugania? Ludzie sa zmęczeni covidem ograniczeniami, i tesknia z normalnością. Ale stad daleko jeszcze do stwierdzenia, ze ludzie maja w nosie ze lekarze im nie tylko mówią ale wręcz płaczliwym glosem błagają w telweizji "noście maski, bo będziecie umierać. Bedziecie umierac jak muchy, gdyz nie bedzie miał kto Wam pomóc, bo już się nie wyrabiamy". To autentyczne słowa szeregowego lekarza z prowincjonalnego szpitala w jakims tam stanie.

            Oczywiscie, do 20% społeczeństwa dla ktorego jedynym źródłem informacji jest jak wynika z badań jest Facebook, takie apele w telewizji nie dotrą, bo oni fake -mediów nie uważają, ale właśnie oni umierają najczęsciej. Tylko ze jak jeden z nich umiera, to do innych informacja o tym nie dociera, bo nie jest przekazywana na Facebooku, lecz jedynie w fake-mediach. Podobnie jak o tym, ze w niektorych stanach brakuje juz miejsc nie tylko w OIOM--am, ale i w przerabianych na OIOM-y zwykłych salach szpitalnych. Bo ja nie mam COVIDA, a jadacy na sterydach i eksperymentalnych nie dostęnych dla nikogo innego lekach prezydent, po trzech 3-dniach zakażenia tą fake-pandemią był w lepszym stanie niż noworodek.

            Z jakiego wiec powodu mam się przejmowac jakąś zarazą, o która nikogo z moich najbliższych ziomków nie dotkneła?            > Ludzie z głodu kradną jedzenie w marketach, a ty chcesz żeby przejmowali się co
            > videm ?


            Ludzie nie mają pieniedzy na rent i na mortgage z powodu COVID, ale uwazsz ze nie rpzejują się że umrą?


            > Lock down na zachodzie się nie sprawdził. Nie przyniósł pożądanych rezultatów b
            > o to nie Chiny. Ludzie nie są zdyscyplinowani a władza słaba i bezradna.


            Przeciwnie. Sprawdził sie. Dzieki powszechnemu lockdownowi, Texasu nie dotkneła wiosną taka masakra, jaka dotkneła wówczas Nowy Jork. A w Europie dzieki lockdownowi niemal całkowicie opanowali wiosna sytuację.
            Gdyby nie lockdown, we Włoszech czy w Hiszpanii umarłaby połowa ludności, jak podczas Czarnej Śmierci wieki temu.            > Żaden burmistrz nie pójdzie siedzieć. Tak jak nie poszedł siedzieć burmistrz Se
            > attle czy Portland, gdzie władze miejskie wspierały bandytów i separatystów, ut
            > rudniając interwencję służbie federalnej.


            Kazdy pójdzie siedziec, jesli bedzie łamał prawo. Wide John Mitchell - prokurator generalny, sekretarx Departamentu Sprawiedliwości w administracji Richarda Nixona.


            > Nikt nie ma obowiązku odpowiadać dziennikarzowi, który zadaje pytania w sposób
            > agresywny i obraźliwy. Który nie przestrzega podstawowych zasad kultury konwers
            > acji.

            A nieobraźliwymi i nie agresywnymi pytaniami w stronę polityków są tylko takie pytania, które nie sa pytaniami, lecz pochwałami? Jak można nieobraxliwie zadac prezydentowi pytania o dowody na jego oszczerstwa o sfałszowanych wyborach?


            > Media były 4 władzą 20 lat temu. Teraz są pierwszą władzą. Mają większą siłę ni
            > ż parlament czy prezydent. Na dodatek są skupione w jednym nurcie politycznym a
            > na nieliczne wyjątki prowadzą zajadły atak.
            > Jest to władza, na którą społeczeństwo nie ma żadnego wpływu.

            Zartujesz? Nie znasz żadnych prawicowych wielkich mediów w USA, nie mniejszych niż CNN, czy MSNBC, które są "skupione na przeciwnym nurcie politycznym"?

            • stary_chinczyk Re: "Zeznanie świadka" 16.12.20, 17:38
             > Za jaką hołotą z BLM? Gdzie Ty masz dzis w grudniu jakies demonstracje Black Li
             > ves Matter?

             Np w Nowym Yorku:
             www.usatoday.com/story/news/nation/2020/12/11/protesters-new-york-city-struck-car-6-injured-police-say/6515764002/
             > Przeciwnie. Sprawdził sie. Dzieki powszechnemu lockdownowi, Texasu nie dotkneła
             > wiosną taka masakra, jaka dotkneła wówczas Nowy Jork. A w Europie dzieki lockd
             > ownowi niemal całkowicie opanowali wiosna sytuację.
             > Gdyby nie lockdown, we Włoszech czy w Hiszpanii umarłaby połowa ludności, jak p
             > odczas Czarnej Śmierci wieki temu.

             Opowiadasz bezmyślne bzdury. Śmiertelność covid w USA jest na poziomie 2%. Jakim cudem niby maiłoby umrzeć połowa ludności ?
             Lock down sprawdził się jedynie w Azji. Wszędzie indziej zawiódł. Lock downu nie można robić w nieskończoność. Po krótkim czasie będzie on bardziej szkodził niż pomagał. Co widać już na Zachodzie. Więcej ludzi umrze z powodów zapaści ekonomicznej wywołanej lock downem niż na Covid. Nie mówiąc o druzgocących skutkach gospodarczych. Chiny właśnie wyprzedzają gospodarczo Zachód a ten prawdopodobnie nigdy już ich nie dogoni.


             > Kazdy pójdzie siedziec, jesli bedzie łamał prawo. Wide John Mitchell - prokurat
             > or generalny, sekretarx Departamentu Sprawiedliwości w administracji Richarda N
             > ixona.

             Twoja naiwność jest rozbrajająca. W tym państwie, jeśli jest to politycznie opłacalne, przestępców chowa się w złotych trumnach i oddaje najwyższe honory.

             > A nieobraźliwymi i nie agresywnymi pytaniami w stronę polityków są tylko takie
             > pytania, które nie sa pytaniami, lecz pochwałami? Jak można nieobraxliwie zadac
             > prezydentowi pytania o dowody na jego oszczerstwa o sfałszowanych wyborach?

             Samo słowo oszczerstwo jest tu obraźliwe. W każdych wyborach są nieprawidłowości. Kwestia tylko na jaką skalę.
             W sytuacji, w której większość głosów została oddana korespondencyjnie, nieprawidłowości i niejasności automatycznie występują na niespotykaną do tej pory skalę. Pytanie tylko, czy mogły one wpłynąć decydująco na wynik wyborów.
             Przypomnę tylko, że gdy Polska chciała zorganizować wybory w podobnej formie na wiosnę. pomysł został skrytykowany przez opozycję i UE, jako próba złamania demokracji.
             Trump proponował przesunięcie wyborów na przyszły rok, co byłoby najlepszym wyjściem. Niestety demokraci nie chcieli o tym słyszeć. i mamy efekt. Niejasności i smród wokół tych wyborów pozostanie już na zawsze. A duża część społeczeństwa będzie uważała Bidena za uzurpatora.

             > Zartujesz? Nie znasz żadnych prawicowych wielkich mediów w USA, nie mniejszych
             > niż CNN, czy MSNBC, które są "skupione na przeciwnym nurcie politycznym"?

             Telewizja, to już tylko media niszowe, oglądane głównie przez pensjonariuszy domów starców.
             • bmc3i Re: "Zeznanie świadka" 17.12.20, 15:36
              stary_chinczyk napisał:

              > > Za jaką hołotą z BLM? Gdzie Ty masz dzis w grudniu jakies demonstracje Bl
              > ack Li
              > > ves Matter?
              >
              > Np w Nowym Yorku:
              > www.usatoday.com/story/news/nation/2020/12/11/protesters-new-york-city-struck-car-6-injured-police-say/6515764002/

              To sa incydentalne sporadyczne demonstracje. Fala protestów z lata wygasła/
              Na tym wideo, gdzie ty widziałes hołotę, oprócz tego kierowcy?

              > > Przeciwnie. Sprawdził sie. Dzieki powszechnemu lockdownowi, Texasu nie do
              > tkneła
              > > wiosną taka masakra, jaka dotkneła wówczas Nowy Jork. A w Europie dzieki
              > lockd
              > > ownowi niemal całkowicie opanowali wiosna sytuację.
              > > Gdyby nie lockdown, we Włoszech czy w Hiszpanii umarłaby połowa ludności,
              > jak p
              > > odczas Czarnej Śmierci wieki temu.
              >
              > Opowiadasz bezmyślne bzdury. Śmiertelność covid w USA jest na poziomie 2%. Jaki
              > m cudem niby maiłoby umrzeć połowa ludności ?

              Jak mierzysz średnią śmiertelnosci za całe 9 miesiecy, to tak Ci moze wyjśc. Marcu jednak, gdy zakłądy pogrzebowe zmuszone były odmawiać przyjmowania zleceń przyjmowania zleceń, gdy ludzi w Nowym Jorku chowano w masowych grobach, tez była 2%?
              Dlaczego teraz umiera ok. 3000 dziennie, kazdego dnia, a ICU są pełne?

              > Lock down sprawdził się jedynie w Azji. Wszędzie indziej zawiódł. Lock downu ni
              > e można robić w nieskończoność. Po krótkim czasie będzie on bardziej szkodził n
              > iż pomagał. Co widać już na Zachodzie. Więcej ludzi umrze z powodów zapaści eko
              > nomicznej wywołanej lock downem niż na Covid. Nie mówiąc o druzgocących skutkac
              > h gospodarczych. Chiny właśnie wyprzedzają gospodarczo Zachód a ten prawdopodob
              > nie nigdy już ich nie dogoni.


              Nikt nie ma zamiaru robić lockdownu w nieskonczonosc, i nie taki jest jego cel. Jego celem jest szybkie zbicie nowych infekcji, aby w konsekwencji zbić w dół obłożenie oddziałów intensywnej terapii. To tylko środek awaryjny, aby doczekać skutecznej szczepionki i leków, bez doprowadzenia systemu ochrony zdrowia do upadku.


              > > Kazdy pójdzie siedziec, jesli bedzie łamał prawo. Wide John Mitchell - pr
              > okurat
              > > or generalny, sekretarx Departamentu Sprawiedliwości w administracji Rich
              > arda N
              > > ixona.
              >
              > Twoja naiwność jest rozbrajająca. W tym państwie, jeśli jest to politycznie opł
              > acalne, przestępców chowa się w złotych trumnach i oddaje najwyższe honory.

              W tym państwie najbliżsi doradcy i prawnicy prezydency trafiają za kratki, a nawet szefowie ministerstwa sprawiedliwosci.


              > > A nieobraźliwymi i nie agresywnymi pytaniami w stronę polityków są tylko
              > takie
              > > pytania, które nie sa pytaniami, lecz pochwałami? Jak można nieobraxliwie
              > zadac
              > > prezydentowi pytania o dowody na jego oszczerstwa o sfałszowanych wybora
              > ch?
              >
              > Samo słowo oszczerstwo jest tu obraźliwe. W każdych wyborach są nieprawidłowośc
              > i. Kwestia tylko na jaką skalę.

              Nie, obraxliwe sa oszczerstwa o oszustwie wyborczym. Odtąd, kazdy przegrany co 4 lata bedzie kwestionował wybory, za pomoca wyssanych z palca zarzutów, ktorych nawet nie trzeba udowadniać.


              > W sytuacji, w której większość głosów została oddana korespondencyjnie, niepraw
              > idłowości i niejasności automatycznie występują na niespotykaną do tej pory ska
              > lę. Pytanie tylko, czy mogły one wpłynąć decydująco na wynik wyborów.


              Szef departamentu sprawiedliwości oficjalnie stwierdzil po przeprowadzonym sledztwie, ze nie miały wpływu na rezultat wyborów. Oświadczenie Williama Barra, szefa własnego Department of Justice Trumpa ma dla CIebie jakies znaczenie w tej mierze?


              > Przypomnę tylko, że gdy Polska chciała zorganizować wybory w podobnej formie na
              > wiosnę. pomysł został skrytykowany przez opozycję i UE, jako próba złamania de
              > mokracji.


              I moim zdaniem to było przegięcie opozycji.

              > Trump proponował przesunięcie wyborów na przyszły rok, co byłoby najlepszym wyj
              > ściem. Niestety demokraci nie chcieli o tym słyszeć. i mamy efekt.


              Nie chcieli o tym słyszeć, bo nie pozwala na to konstytucja, która jasno stwierdz kiedy odbywaja sie wybory i nie pozostawia zadnych możliwości manewru.              Niejasności
              > i smród wokół tych wyborów pozostanie już na zawsze. A duża część społeczeństwa
              > będzie uważała Bidena za uzurpatora.


              Zgadza się. I za to m.in. Trump zostanie zapamietany w historii. Ze z powodu urażonego ego, nieumiejetności przegrywania, za pomocą oszczerstw doprowadził do tego.


              > > Zartujesz? Nie znasz żadnych prawicowych wielkich mediów w USA, nie mniej
              > szych
              > > niż CNN, czy MSNBC, które są "skupione na przeciwnym nurcie politycznym"?
              >
              > Telewizja, to już tylko media niszowe, oglądane głównie przez pensjonariuszy do
              > mów starców.

              20% społeczeństwa amerykanskiego wg badań czerpie wiedze wylacznie z mediów spolecznosciowych. Co oznacza ze 80% nie tylko z nich, ergo - oglada wiadomosci telewizyjne lub czyta oficjalne media. Dlatego Trump nie tylko codziennie tweetuje, ale i codziennie siedzi na telefonie z Fox News. CHoc teraz przezuca sie ostatnie na Newsmax, bo kilku dziennikarzy Fox ośmieliło sie publicnzie na antenie uznac zwyciestwo Bidena.

              • stary_chinczyk Re: "Zeznanie świadka" 17.12.20, 19:41
               > To sa incydentalne sporadyczne demonstracje. Fala protestów z lata wygasła/
               > Na tym wideo, gdzie ty widziałes hołotę, oprócz tego kierowcy?

               Czepiasz się szczegółów. Praktyka jest taka, że mimo nakazu, ludzie chodzą bez masek po mieście a żadne policjant tego nie ściga.


               > Jak mierzysz średnią śmiertelnosci za całe 9 miesiecy, to tak Ci moze wyjśc. Ma
               > rcu jednak, gdy zakłądy pogrzebowe zmuszone były odmawiać przyjmowania zleceń p
               > rzyjmowania zleceń, gdy ludzi w Nowym Jorku chowano w masowych grobach, tez był
               > a 2%?
               > Dlaczego teraz umiera ok. 3000 dziennie, kazdego dnia, a ICU są pełne?

               Nie średnią. Dziennie jest teraz ponad 200tyś zachorowań. Umiera ok 3tyś ludzi. To nadal poniżej 2% śmiertelności.
               Zachorowalność przez 9 miesięcy na poziomie 5% populacji. Jakim więc cudem ma umrzeć połowa ludzi ?


               > Nikt nie ma zamiaru robić lockdownu w nieskonczonosc, i nie taki jest jego cel.
               > Jego celem jest szybkie zbicie nowych infekcji, aby w konsekwencji zbić w dół
               > obłożenie oddziałów intensywnej terapii. To tylko środek awaryjny, aby doczekać
               > skutecznej szczepionki i leków, bez doprowadzenia systemu ochrony zdrowia do u
               > padku.

               9 miesięcy lock downu i restrykcyjnych ograniczeń to faktycznie nie jest w nieskończoność. Racja. Ale przyniosło to bardzo słabe rezultaty. W lecie choroba wyhamowała w dużej części z powodu pogody niekorzystnej dla rozwoju i rozprzestrzeniania się wirusa. Przyszła jesień i wszystko wróciło do "normy" z wiosny.
               Podstawowy sposób walki z zarazami to utrzymanie higieny. Niestety w tej dziedzinie cywilizacja zachodnie nie ma czym się chwalić. Jesteśmy brudasami. Ciekawe że w dzielnicach zdominowanych przez Azjatów, pandemia jest znacznie słabsza. Fakt że Azjaci są znacznie lepiej wykształceni, co często umożliwia im pracę zdalną. Inżynier czy naukowiec może zwykle prasowa z domu. Kasjerka czy sprzątaczka, nie.

               > W tym państwie najbliżsi doradcy i prawnicy prezydency trafiają za kratki, a na
               > wet szefowie ministerstwa sprawiedliwosci.

               W tym państwie prawo obowiązuje słabych, biednych albo głupich. Jeśli nie należysz do któreś z tych trzech kategorii, możesz robić co ci się żywnie podoba.


               > Nie, obraxliwe sa oszczerstwa o oszustwie wyborczym. Odtąd, kazdy przegrany co
               > 4 lata bedzie kwestionował wybory, za pomoca wyssanych z palca zarzutów, ktoryc
               > h nawet nie trzeba udowadniać.

               Przecież to standard. Poprzednie wybory też były kwestionowane. Rzekomo Trumpa mieli wybrać Rosjanie. Nawet impeachment z tego powodu chciano robić.
               Optymistycznie przyjmujesz, że ogólnie wszystko jest świetnie, tylko jeden Trump zakłóca sielankę. Tym czasem wcale nie jest świetnie. Cały system jest taki jak Trump. Trumpa od Clinton, Obamy czy Bidena odróżnia dwie rzeczy - szczerość i bezczelność.


               > Szef departamentu sprawiedliwości oficjalnie stwierdzil po przeprowadzonym sled
               > ztwie, ze nie miały wpływu na rezultat wyborów.

               Co nie oznacza że ich nie było.

               > efa własnego Department of Justice Trumpa ma dla CIebie jakies znaczenie w tej
               > mierze?

               Jak wyżej. Jego stwierdzenie wcale nie wykluczyło oszustw wyborczych.
               Prywatnie naprawdę uważasz że w tych 100mln korespondencyjnych głosów nikt nic nie przekręcił ???


               > I moim zdaniem to było przegięcie opozycji.

               Cała polityka opiera się na przegięciach, nie zauważyłeś ???

               > Nie chcieli o tym słyszeć, bo nie pozwala na to konstytucja, która jasno stwier
               > dz kiedy odbywaja sie wybory i nie pozostawia zadnych możliwości manewru.

               Poważnie ? Konstytucje można zmienić. Potrzebna jest do tego zgoda polityków. Ileż to już mieliśmy poprawek do konstytucji ? Zresztą jedną z głównych wad USA, jest to że opiera się na przestarzałej konstytucji, którą dziś trzeba interpretować i przekładać na współczesne realia niczym Biblię.

               > Zgadza się. I za to m.in. Trump zostanie zapamietany w historii. Ze z powodu ur
               > ażonego ego, nieumiejetności przegrywania, za pomocą oszczerstw doprowadził do
               > tego.

               No fakt, demokraci to dopiero potrafią przegrywać. Próbowali odsunąć Trumpa pod byle pretekstem przez cały czas jego urzędowania. Klapki na oczach ?


               > 20% społeczeństwa amerykanskiego wg badań czerpie wiedze wylacznie z mediów sp
               > olecznosciowych. Co oznacza ze 80% nie tylko z nich,

               Chłopie, obudź się ! 90% społeczeństwa nie czerpie żadnej wiedzy, z nikąd. No chyba że wiedzą nazywasz śledzenie życia celebrytów i rozgrywek sportowych.
               • bmc3i Re: "Zeznanie świadka" 17.12.20, 20:24
                stary_chinczyk napisał:

                > > To sa incydentalne sporadyczne demonstracje. Fala protestów z lata wygasł
                > a/
                > > Na tym wideo, gdzie ty widziałes hołotę, oprócz tego kierowcy?
                >
                > Czepiasz się szczegółów. Praktyka jest taka, że mimo nakazu, ludzie chodzą bez
                > masek po mieście a żadne policjant tego nie ściga.


                Dlatego ze nie ma obowiazku noszenia masek na ulicy. Jest tylko zalecenie CDC oraz obowiazek masek w sklepach i innych miejscach zamknietych w przestrzeni publicznej. A skoro nie ma obwoiazku, to nie majac maski nie popełniasz przestępstwa. Polica nie ma wiec prawa aresztowac Cię za to. Do Manhattanu mam pewno ze 30 mil i nie mam powodu aby tam jeździć wiec rzadko tam bywam, ale w Nowym Jorku jestem niemal codziennie i z tego co widze ludzie raczej przestrzegają zalecenia noszenia masek. Raczej nie kojarze kogos bez maski w codziennym zyciu.

                We wczesniejszym poście nazwałes jednak protestujących hołotą, i na dowód tego dales film z Manhattanu. Ja na nim nie widze nic, co pozwalałoby Ci nazwac ich hołotą.


                > > Jak mierzysz średnią śmiertelnosci za całe 9 miesiecy, to tak Ci moze wyj
                > śc. Ma
                > > rcu jednak, gdy zakłądy pogrzebowe zmuszone były odmawiać przyjmowania zl
                > eceń p
                > > rzyjmowania zleceń, gdy ludzi w Nowym Jorku chowano w masowych grobach, t
                > ez był
                > > a 2%?
                > > Dlaczego teraz umiera ok. 3000 dziennie, kazdego dnia, a ICU są pełne?
                >
                > Nie średnią. Dziennie jest teraz ponad 200tyś zachorowań. Umiera ok 3tyś ludzi.
                > To nadal poniżej 2% śmiertelności.
                > Zachorowalność przez 9 miesięcy na poziomie 5% populacji. Jakim więc cudem ma u
                > mrzeć połowa ludzi ?


                Dlatego że dziś wiemy o tej chorobie znacznie wiecej, niz wiedzieliśmy o niej wiosną. Zauwaz że teraz zakażeń jest znacznie wiecej, ale śmiertelnośc jest znacznie niższa. Wiosną szpitale nie potrafiły jeszcze ratowac ludzi tak skutecznie jak dzisiaj. Do spzitali trafia dziś znacznie wiecej ludzi niz trafiało wowczas, ale nie istnieje potrzeba podstawiania do szpitali samochodów chłodni w ktorych normalnie przewozi się półtusze, kurczaki i inne mieso do sklepów., bo nie było miejsca w szpitalnych chłodniach aby przetrzymywac w nich zwłoki. Dziś tych zwłok jest po prostu mniej.

                Wiosną trzeba było podjąć radykalne działania, aby odciązyć szpitale. Dzis sytuacja jest bardziej opanowana, stad nie ma lockdownu, jak od marca do maja.


                > > Nikt nie ma zamiaru robić lockdownu w nieskonczonosc, i nie taki jest jeg
                > o cel.
                > > Jego celem jest szybkie zbicie nowych infekcji, aby w konsekwencji zbić
                > w dół
                > > obłożenie oddziałów intensywnej terapii. To tylko środek awaryjny, aby do
                > czekać
                > > skutecznej szczepionki i leków, bez doprowadzenia systemu ochrony zdrowi
                > a do u
                > > padku.
                >
                > 9 miesięcy lock downu i restrykcyjnych ograniczeń to faktycznie nie jest w nies
                > kończoność.

                Nie ma żadnych 9 miesiecy lockdownu. Lock Down w USA trwał od 15 marca, do konca maja. 2,5 miesiaca. W maju stany zaczeły sie stopniowo otwierac, i dopiero teraz w grudniu, zaczeły stopniowo ponwonie sie zamykać. Ale nie ma w ogole porownania z sytuacji wiosną, kiedy zostalo zamkniete dosłownie niemal wszystko..

                Racja. Ale przyniosło to bardzo słabe rezultaty. W lecie choroba wy
                > hamowała w dużej części z powodu pogody niekorzystnej dla rozwoju i rozprzestrz
                > eniania się wirusa.


                To nie polega na prawdzie. Gdyby to była prawda, corinavirus nie siałby havocku w ciepłych krajach. Na bliskim wschodzie, czy w Indiach. W Indiach była masakra, gdy w najwiekszym szpitaliu w Bombaju, przy ponad 30*C wyłączono klimatyzacje, aby "nie sprawiać lepszych warunków dla rozwoju wirusa", podczas gdy chorzy lezeli w nim po dwie osoby na jednym łózku. Naukowcy mieli taką nadzieję, ale to sie nie spełniło, co jest kolejnym dowodem, ze SARS-COV2 to nie grypa.                > > W tym państwie najbliżsi doradcy i prawnicy prezydency trafiają za kratki
                > , a na
                > > wet szefowie ministerstwa sprawiedliwosci.
                >
                > W tym państwie prawo obowiązuje słabych, biednych albo głupich. Jeśli nie należ
                > ysz do któreś z tych trzech kategorii, możesz robić co ci się żywnie podoba.                W takim razie to prawo nie dotyczy kilku doradców i prawników Trumpa, ktorzy siedzieli albo wciąż siedzą.


                > > Nie, obraxliwe sa oszczerstwa o oszustwie wyborczym. Odtąd, kazdy przegra
                > ny co
                > > 4 lata bedzie kwestionował wybory, za pomoca wyssanych z palca zarzutów,
                > ktoryc
                > > h nawet nie trzeba udowadniać.
                >
                > Przecież to standard. Poprzednie wybory też były kwestionowane. Rzekomo Trumpa
                > mieli wybrać Rosjanie. Nawet impeachment z tego powodu chciano robić.
                > Optymistycznie przyjmujesz, że ogólnie wszystko jest świetnie, tylko jeden Trum
                > p zakłóca sielankę. Tym czasem wcale nie jest świetnie. Cały system jest taki j
                > ak Trump. Trumpa od Clinton, Obamy czy Bidena odróżnia dwie rzeczy - szczerość
                > i bezczelność.


                Przestań z tym kwestionwoaniem i powtarzac ten nonsesn

                Tu masz "Clinton concession speech", dokładnie 7 dni po wyborach. Concession speech, to w amerykanskiej tradycji politycznej, oficjalne przemówienie przegranego kandydata, w tym wypadku w wyborach prezydenckich, w którym kandydat uznaje swoją porazkę i ktore oficjalnie otwiera proces przekazania władzy. Tego nie tylko zabrakło w tym roku Trumpowi, ale 1,5 miesiąca od wyborów wciąz twierdzi, że wygrał landslide, czyli mażdżąco.

                > > Szef departamentu sprawiedliwości oficjalnie stwierdzil po przeprowadzony
                > m sled
                > > ztwie, ze nie miały wpływu na rezultat wyborów.
                >
                > Co nie oznacza że ich nie było.


                Co oznacza że nie ma żadnych dowodów zaistnienie oszustwa. True believers, nadal jednak moga wierzyć że oszustwo było. Na wiare jednak nie ma siły, bo wymyka się racjonalizacji.

                > > efa własnego Department of Justice Trumpa ma dla CIebie jakies znaczenie
                > w tej
                > > mierze?
                >
                > Jak wyżej. Jego stwierdzenie wcale nie wykluczyło oszustw wyborczych.
                > Prywatnie naprawdę uważasz że w tych 100mln korespondencyjnych głosów nikt nic
                > nie przekręcił ???


                Wg oświadczenia szefa Departamentu Sprawiedliwości, nie wykryto oszustwa mogacego miec wpływ na wynik wyborów. Tyle. Zawsze znadzaja sie jakies nieprawidlowosci, byc moze takze oszustwa, ale istotne jest to "mogącego miec wpływ na wynik wyborów" Wazna jest skala oszustw i nieprawidłowosci. Jak jakiś Ziutek oddał swój głos trzykrotnie - choc nie wiadomo po co mialby dla dwóch ekstra glosów ryzykowac wieloletnie więzienie federalne - to nie miało to znaczenia dla rezultatu.


                > > Nie chcieli o tym słyszeć, bo nie pozwala na to konstytucja, która jasno
                > stwier
                > > dz kiedy odbywaja sie wybory i nie pozostawia zadnych możliwości manewru.
                >
                > Poważnie ? Konstytucje można zmienić. Potrzebna jest do tego zgoda polityków. I
                > leż to już mieliśmy poprawek do konstytucji ? Zresztą jedną z głównych wad USA,
                > jest to że opiera się na przestarzałej konstytucji, którą dziś trzeba interpre
                > tować i przekładać na współczesne realia niczym Biblię.


                A dlaczego miano by zmieniać konstytucję? Przeprowadzac wielką operacje legislacyjną, bo zmiana konstytucji musialaby być zaaprobowana tak na poziomie federalnym, jak i na poziomie kazdego stanu z osobna?


                > > Zgadza się. I za to m.in. Trump zostanie zapamietany w historii. Ze z pow
                > odu ur
                > > ażonego ego, nieumiejetności przegrywania, za pomocą oszczerstw doprowadz
                > ił do
                > > tego.
                >
                > No fakt, demokraci to dopiero potrafią przegrywać. Próbowali odsunąć Trumpa pod
                > byle pretekstem przez cały czas jego urzędowania. Klapk
         • stasi1 Re: "Zeznanie świadka" 17.12.20, 17:30

          > Mówisz, że Trump kazał się zamknąć dziennikarzowi ? I gdzie tu jest jakieś złam
          > anie zasad demokracji ? Co najwyżej brak kultury czy chamstwo. Złamanie zasad d
          > emokracji to mamy np gdy politycy opozycji w Polsce nie wpuszczają na swoje kon
          > ferencje prasowe dziennikarzy mediów przychylnych rządowi.

          To już jest problem tych z opozycji. Przez to jacyś ewentualnie ich przyszli wyborcy czegoś się nie dowiedzą. Więc jaki problem? Gorzej jeśli władza nie chce odpowiadać na niesłuszne pytania
           • bmc3i Re: "Zeznanie świadka" 18.12.20, 01:42
            stary_chinczyk napisał:

            > Nieudzielenie odpowiedzi jest samo w sobie odpowiedzią. Nie słyszałem żeby pows
            > zechne „No comment” było uważane za łamanie demokracji.

            Trump nie powiedzial dziennikarzowi no comment, lecz kazal mu sie zamknąć, bo on jest prezydentem.
           • stasi1 Re: "Zeznanie świadka" 19.12.20, 18:44
            Powszechne to powiedzenie to też jest łamanie demokraci. Raz do roku to nie problem. Obywatele przez to nie mają dostępu do rzetelnej informacji. A władza ma prawdziwą informację.
            • stary_chinczyk Re: "Zeznanie świadka" 27.12.20, 21:21
             Współczesna, zachodnia wersja demokracji się nie sprawdziła. Łamanie niektórych jej elementów jest więc wręcz konieczne i wskazane. Moim zdaniem władza powinna mieć większą kontrolę nad państwem i znacznie dłuższą kadencję. Prawa wyborcze powinno się uzyskiwać po zdaniu odpowiedniego egzaminu, obejmującego zakres historii, literatury klasycznej i logiki. Głupcy i nieuki nie powinni mieć żadnego wpływu na rozwój państwa, a władza nie może skutecznie rządzić w atmosferze nieustającej kampanii wyborczej.
             • bmc3i Re: "Zeznanie świadka" 27.12.20, 22:36
              stary_chinczyk napisał:

              > Współczesna, zachodnia wersja demokracji się nie sprawdziła. Łamanie niektórych
              > jej elementów jest więc wręcz konieczne i wskazane. Moim zdaniem władza powinn
              > a mieć większą kontrolę nad państwem i znacznie dłuższą kadencję. Prawa wyborcz
              > e powinno się uzyskiwać po zdaniu odpowiedniego egzaminu, obejmującego zakres h
              > istorii, literatury klasycznej i logiki. Głupcy i nieuki nie powinni mieć żadne
              > go wpływu na rozwój państwa, a władza nie może skutecznie rządzić w atmosferze
              > nieustającej kampanii wyborczej.


              To co proponujesz, to krótko mówiąc Folwark Zwierzęcy.

              Kto ma w Twojej propozycji, oceniać co jest słuszne, mądre i sprawiedliwe? Wystarczy tytuł magistra, czy minimum to doktorat?

              W moich stronach, mówi sie ze wyksxtałcenie nie czyni inteligentem. Inteligentem jest dopiero wnuczek, który wychował się w bibliotece dziadka. Łapiesz się?
              • stary_chinczyk Re: "Zeznanie świadka" 28.12.20, 02:38
               Tu nie chodzi o to żeby rządzili inteligenci ale o to aby nie rządzili idioci. Przy obecnym systemie politycznym zachód zmierza wprost do samozagłady. Ten eksperyment ciągnął przez jakiś czas, bo zachód korzystał z tego co dorobił się w epoce imperialnej. Nie było żadnej silnej konkurencji. A i władze jeszcze kilka dekad temu były silniejsze. Teraz sytuacja się drastycznie zmienia. Pojawia się konkurencja z silną gospodarką i zdecydowaną sprawną władzą, która nie musi się przejmować opiniami idiotów, którzy myślą że Covid jest przenoszony przez sieci 5G. Ekonomia zachodu słabnie. Władze zamiast podjąć reformy są w nieustannej walce politycznej z opozycją.
               Liberalna demokracja zawiodła i czym szybciej się skończy tym lepiej dla wszystkich.
               Uważasz że gdy decyzje o tym co dobre a co złe decydują wszyscy, włącznie z tymi którzy świat znają tylko z popkultury i Facebooka, jest dobrze ?
               Że sytuacje, w których naród w referendum decyduje czy kupić myśliwiec dla armii, jak w Szwajcarii, to odpowiedzialne i poważne traktowanie interesu państwa.
               Żyjesz mrzonkami że wszystko złe to wina Trumpa a jesteś ślepy na prawdziwy problem.
               Obym się mylił, ale obawiam się że obecna sytuacja to tylko preludium katastrofy.
               • bmc3i Re: "Zeznanie świadka" 28.12.20, 04:37
                A kto Ci zagwarantuje xe ta Twoja silna i niexalezna od spolecxenstwa wladza, ktora nie ma i nie musi soe martwic o opozycje, bedzie miala na m6sli dobro spolecxenstwa i panstwa, a nie swoje wlasne jedynie? Znasz jak7s historyczny przyklad, w ktorej wladza pozbawiona kontroli, nie myslala wylacznie o sobie i czlonkach wlasnej uprxywilejowanej grupy?
                • stary_chinczyk Re: "Zeznanie świadka" 28.12.20, 09:18
                 Ja nie mówię o pozbawieniu władzy kontroli. Mówię o wydłużeniu kadencji, tak aby władza przez dłuższy czas mogła zająć się np niepopularnymi reformami a nie kręceniem kiełbasy wyborczej
                 Zresztą nikt na to nie pójdzie. Właśnie dlatego że współczesna liberalna władza ma gdzieś dobro państwa. Liczy się tylko dobro partii. Państwo to tylko pożywka dla pasożytniczych partii politycznych.
                 • bmc3i Re: "Zeznanie świadka" 28.12.20, 14:18
                  stary_chinczyk napisał:

                  > Ja nie mówię o pozbawieniu władzy kontroli. Mówię o wydłużeniu kadencji, tak ab
                  > y władza przez dłuższy czas mogła zająć się np niepopularnymi reformami a nie k
                  > ręceniem kiełbasy wyborczej
                  > Zresztą nikt na to nie pójdzie. Właśnie dlatego że współczesna liberalna władza
                  > ma gdzieś dobro państwa. Liczy się tylko dobro partii. Państwo to tylko pożywk
                  > a dla pasożytniczych partii politycznych.


                  Dokladnie o tym mowileś, o pozbawieniu wladzy kontroli, krytykując "ciagłą walke z opozycją". Wolna opo:ycja jest podstawą kontroli władzy.


                  Pasozytami sa wyznawcy roznych teorii spiskowych. Ssią państwo, gryząc je jednocześnie.
                  • stary_chinczyk Re: "Zeznanie świadka" 29.12.20, 04:28
                   > Pasozytami sa wyznawcy roznych teorii spiskowych. Ssią państwo, gryząc je jedno
                   > cześnie.

                   Teorie spiskowe ? Realia są takie, że rzekomo totalitarne Chiny w praktyce kontrolują pandemię. Zachód jest w koziej d...
                   Wszystko postawione na ostatnią kartę - szczepionkę. Przy czym nikt nie wie jak długo ona działa, jaka jest jej praktyczna skuteczność oraz jaka część społeczeństwa zechce się zaszczepić, skoro szczepić się nie chcą nawet niektórzy lekarze.
                   Bo najważniejsze jest zwalczanie opozycji. Moralnie nie jesteśmy w niczym ani ciut lepsi od Ruskich czy Chińczyków. Tyle że ci ostatni są znacznie sprawniejsi. Smutna prawda a nie teorie spiskowe.
                   • bmc3i Re: "Zeznanie świadka" 29.12.20, 04:55
                    stary_chinczyk napisał:

                    > > Pasozytami sa wyznawcy roznych teorii spiskowych. Ssią państwo, gryząc je
                    > jedno
                    > > cześnie.
                    >
                    > Teorie spiskowe ? Realia są takie, że rzekomo totalitarne Chiny w praktyce kont
                    > rolują pandemię. Zachód jest w koziej d...

                    Rzekomo totalitarne...


                    > Wszystko postawione na ostatnią kartę - szczepionkę. Przy czym nikt nie wie jak
                    > długo ona działa, jaka jest jej praktyczna skuteczność oraz jaka część społecz
                    > eństwa zechce się zaszczepić, skoro szczepić się nie chcą nawet niektórzy lekar
                    > ze.


                    Zaszczepic chca sie wszyscy lekarze, a jednostki wsrod nich ktore nie chcą, to promil nie zaslugujacy nawet na wspominanie.


                    > Bo najważniejsze jest zwalczanie opozycji. Moralnie nie jesteśmy w niczym ani c
                    > iut lepsi od Ruskich czy Chińczyków. Tyle że ci ostatni są znacznie sprawniejsi
                    > . Smutna prawda a nie teorie spiskowe.

                    Nie jestesmy lepsy? Chcesz powiediec ze nie jestesmy lepsi od tych ktorzy utrzymuja milionowe obozy koncentracyjne, dla wyzawców niewlasciwej wiary?
                    • stary_chinczyk Re: "Zeznanie świadka" 29.12.20, 08:43
                     Demokracja ludowa to też rodzaj demokracji. Fakt że wypaczony, ale liberalna nie jest lepsza.
                     Każdy lekarz podważający potrzebę szczepień, a są tacy, to potężny problem. W niektórych mocno dotkniętych państwach chęć zaszczepienia deklaruje zaledwie 40% społeczeństwa. Ludzie są nieufni a każdy lekarz utwierdzająca ich w tej nieufności ma większą siłę niż tysiące tych, którzy do szczepień zachęcają.
                     Nikt nie wie jak długo działa szczepionka. Jeśli nie zaszczepią się wszyscy, to może się okazać że szczepionka nie załatwi sprawy. Jak będzie skuteczna szczepionka, którą trzeba przechowywać i stosować wg ostrych wymagań, gdy trafi w ręce przeciętnych pielęgniarek, to kolejny znak zapytania.
                     Programy testowe a masowe użycie to dwie różne rzeczy.
                     Wielkość obozów w Chinach to tylko domysły i spekulacje. A na zachodzie morduje się kilka milionów nienarodzonych dzieci rocznie. Tylko po to aby niedoszli rodzice mogli sobie nadal kontynuować wygodne i egoistyczne życie.
                     W czym więc jesteśmy lepsi ???
                     • bmc3i Re: "Zeznanie świadka" 29.12.20, 16:36
                      stary_chinczyk napisał:

                      > Demokracja ludowa to też rodzaj demokracji. Fakt że wypaczony, ale liberalna ni
                      > e jest lepsza.
                      > Każdy lekarz podważający potrzebę szczepień, a są tacy, to potężny problem. W n
                      > iektórych mocno dotkniętych państwach chęć zaszczepienia deklaruje zaledwie 40%
                      > społeczeństwa. Ludzie są nieufni a każdy lekarz utwierdzająca ich w tej nieufn
                      > ości ma większą siłę niż tysiące tych, którzy do szczepień zachęcają.
                      > Nikt nie wie jak długo działa szczepionka. Jeśli nie zaszczepią się wszyscy, to
                      > może się okazać że szczepionka nie załatwi sprawy. Jak będzie skuteczna szczep
                      > ionka, którą trzeba przechowywać i stosować wg ostrych wymagań, gdy trafi w ręc
                      > e przeciętnych pielęgniarek, to kolejny znak zapytania.
                      > Programy testowe a masowe użycie to dwie różne rzeczy.
                      > Wielkość obozów w Chinach to tylko domysły i spekulacje. A na zachodzie morduje
                      > się kilka milionów nienarodzonych dzieci rocznie. Tylko po to aby niedoszli ro
                      > dzice mogli sobie nadal kontynuować wygodne i egoistyczne życie.
                      > W czym więc jesteśmy lepsi ???

                      Kontynuacja egoistycznego xycia po aborcji ciazy bedacej skutkiem gwałtu? Czy kontynuacja egoistycznego zycia po aborcji plodu bez połowy narządôw wewnętrznych?

                      Mógłbyś wyjaśnić co to jest demokracja ludowa? Na czym polega i jakie sa jej zasady?

                      Oczywiscie ze niektorzy lekarze podwazaja potrzebe szczepień. Nawet glowny doradca Trumpa ds. COVID, dr Atlas, profesor radiologii... wybitny znawca medycyny chorób zakaźnych... ten sam ktory steierd il publicznie, ze trxeba pozwolic virusowi rozprzestrzeniac sie swobidnie, aby uzyskać odporność stadną. A że umrze nie 300 tys ludzi w ten sposób lecz 3 miliony w samych tylko Stanach, to juz tylko statystyka...

                      A'propos umierania. Slyszales o badaniach skutkow covid u ozdrowienców? Np o zmianie węchu po jego odzyskaniu po ozdrowieniu? O wyczuwaniu zapachu gnijacego miesa w pobliżu świeżej cytryny, i innych podobnych przyjemnošciach zapachowych? Chcialbys żyć z takimi rezultatami ozdrowienia?

                      Milionowe obozy koncentracyjne nie sa żadnymi domyslami. Na zachodzie jest juz sporo uciekinierów z nich. Karskiemu tez nikt nie wierzyl w Stanach, gdy mowil tu o Auschwitz. Tez byly tylko domysly.
                      • stary_chinczyk Re: "Zeznanie świadka" 29.12.20, 19:16
                       > Kontynuacja egoistycznego xycia po aborcji ciazy bedacej skutkiem gwałtu? Czy k
                       > ontynuacja egoistycznego zycia po aborcji plodu bez połowy narządôw wewnętrznyc
                       > h?

                       Chcesz powiedzieć że np w USA 13% ciąż jest wynikiem gwałtu lub dziecko nie ma narządów wewnętrznych ? We Francji ponad 20%, w Bułgarii niemal 40%, w Norwegii czy Danii po 20% ???
                       To jest ten lepszy świat ? W całym zachodnim świecie jedynie w tej złej Polsce statystyki mocno odstają. 0.3%.
                       Na marginesie w Chinach przerywa się około 15% ciąż. Znacznie mniej niż w Europie i porównywalnie z tym co mamy w USA.
                       No I zasadnicze pytanie. Czy człowiek spłodzony w wyniku gwałtu nie jest człowiekiem ? Czy człowiek chory albo upośledzony też nie jest człowiekiem ? A może człowiek, który nie wydobył się jeszcze macicy matki też nie jest człowiekiem ? Ciekawe kto jeszcze nie jet człowiekiem w naszym wspaniałym, najlepszym na świecie systemie.

                       > Mógłbyś wyjaśnić co to jest demokracja ludowa? Na czym polega i jakie sa jej za
                       > sady?

                       Podstawowe pojęcia możesz sobie znaleźć w słowniku. Zresztą może pamiętasz PRL. To właśnie była demokracja ludowa.


                       > A'propos umierania. Slyszales o badaniach skutkow covid u ozdrowienców? Np o zm
                       > ianie węchu po jego odzyskaniu po ozdrowieniu? O wyczuwaniu zapachu gnijacego m
                       > iesa w pobliżu świeżej cytryny, i innych podobnych przyjemnošciach zapachowych?
                       > Chcialbys żyć z takimi rezultatami ozdrowienia?

                       To nie ma znaczenia co ja bym chciał. Stwierdzam fakt, Zachód nie potrafi poradzić sobie z sytuacją. Nie wierzę żę za rok będzie lepiej niż dziś, a kilka milionów ludzi umrze przez tego wirusa tak czy siak. Powstały już mutacje o znacznie większym stopniu transmisji, jednocześnie dla ludzi największym problemem jest to jak balować w Sylwestra i nie dostać mandatu.

                       > Milionowe obozy koncentracyjne nie sa żadnymi domyslami. Na zachodzie jest juz
                       > sporo uciekinierów z nich. Karskiemu tez nikt nie wierzyl w Stanach, gdy mowil
                       > tu o Auschwitz. Tez byly tylko domysly.

                       Tak, broń chemiczna w Iraku też nie była domysłami. Nie ma żadnych danych o wielkości tych obozów. Z drugiej strony Zachód też ma swoje obozy. Np obozy uchodźców w UE, którzy uciekli z kiedyś stabilnych i względnie zamożnych państw, w któ®ich Zachód postanowił zmienić system polityczny na lepszy, czyniąc w nich piekło na ziemi. Guantanamo. Legalna prostytucja, co w praktyce oznacza zmuszania kobiet do nierządu. Legalne narkotyki.
                       Karanie państw za to że naród w demokratycznych wyborach zagłosował na opcję polityczną inną niż właściwa.
                       To tylko wisienki na torcie całego naszego "wspaniałego" zachodniego świata.
                       • bmc3i Re: "Zeznanie świadka" 15.01.21, 23:53
                        stary_chinczyk napisał:

                        > > Kontynuacja egoistycznego xycia po aborcji ciazy bedacej skutkiem gwałtu?
                        > Czy k
                        > > ontynuacja egoistycznego zycia po aborcji plodu bez połowy narządôw wewnę
                        > trznyc
                        > > h?
                        >
                        > Chcesz powiedzieć że np w USA 13% ciąż jest wynikiem gwałtu lub dziecko nie ma
                        > narządów wewnętrznych ? We Francji ponad 20%, w Bułgarii niemal 40%, w Norwegii
                        > czy Danii po 20% ???
                        > To jest ten lepszy świat ? W całym zachodnim świecie jedynie w tej złej Polsce
                        > statystyki mocno odstają. 0.3%.
                        > Na marginesie w Chinach przerywa się około 15% ciąż. Znacznie mniej niż w Europ
                        > ie i porównywalnie z tym co mamy w USA.
                        > No I zasadnicze pytanie. Czy człowiek spłodzony w wyniku gwałtu nie jest człowi
                        > ekiem ?


                        A zgwałcona kobieta nie jest człowiekiem? Mówmy praktycznie. Wyobraź sobie że Twoja żona zostaje zgwałcona przez murzyna i w wyniku gwałtu zachodzi w ciąże. Powiesz jej aby zapomniała o swoim koszmarze i żeby nie usuwała ciąży i razem bedziecie wychowywać mulata bedącego owocem gwałtu? No napisz, co byś zrobił? Proza życia, zamiast filozofii....

                        Czy człowiek chory albo upośledzony też nie jest człowiekiem ? A może c
                        > złowiek, który nie wydobył się jeszcze macicy matki też nie jest człowiekiem ?
                        > Ciekawe kto jeszcze nie jet człowiekiem w naszym wspaniałym, najlepszym na świe
                        > cie systemie.

                        Wiesz że u zdrowych białych kobiet ponad 30% ciąż kończy się naturalnym poronieniem w pierwszym trymestrze, w ciagu 3 pierwszych miesiecy? Trzy miesiace to dłuższy czas niz jakakolwiek legalna dopuszczalność przerywania ciązy w zachodnich systemach prawnych.

                        > > Mógłbyś wyjaśnić co to jest demokracja ludowa? Na czym polega i jakie sa
                        > jej za
                        > > sady?
                        >
                        > Podstawowe pojęcia możesz sobie znaleźć w słowniku. Zresztą może pamiętasz PRL.
                        > To właśnie była demokracja ludowa.

                        Po co mnie odsyłasz do słownika? Ja Ciebie pytam. W słowniku nie znajdziesz pojecia "demokracja ludowa", co najwyzej w ksiazkach historych. A dlaczego? Dlatego ze nie ma demokracji ludowej, ani zadnej innej. Demokracja bowiem nie ma żadnych przymiotników. Demokracja albo jest albo jej nie ma. Tak jak nie można być w ciązy i nie być w ciązy. Demokracja ludowa, to przykrywka jedynei dla braku demokracji.


                        > > A'propos umierania. Slyszales o badaniach skutkow covid u ozdrowienców? N
                        > p o zm
                        > > ianie węchu po jego odzyskaniu po ozdrowieniu? O wyczuwaniu zapachu gnija
                        > cego m
                        > > iesa w pobliżu świeżej cytryny, i innych podobnych przyjemnošciach zapach
                        > owych?
                        > > Chcialbys żyć z takimi rezultatami ozdrowienia?
                        >
                        > To nie ma znaczenia co ja bym chciał. Stwierdzam fakt, Zachód nie potrafi porad
                        > zić sobie z sytuacją. Nie wierzę żę za rok będzie lepiej niż dziś, a kilka mili
                        > onów ludzi umrze przez tego wirusa tak czy siak. Powstały już mutacje o znaczni
                        > e większym stopniu transmisji, jednocześnie dla ludzi największym problemem jes
                        > t to jak balować w Sylwestra i nie dostać mandatu.


                        I miejmy nadzieje ze nie powstaną gorsze. Bo poki co ta brytyjska mutacja jest owszem, bardziej zarazliwa, ale i mniej śmiertelna. Wirus bowiem sam tez ewoluuje w dobrym dla siebie kierunku. Nie jest w interesie wirusa zabicie swojego nosiciela, bo wowczas sam tez ginie. W efekcie, brytyjska odmiana jest bardziej zarazliwa, ale zabija mniej

                        > > Milionowe obozy koncentracyjne nie sa żadnymi domyslami. Na zachodzie jes
                        > t juz
                        > > sporo uciekinierów z nich. Karskiemu tez nikt nie wierzyl w Stanach, gdy
                        > mowil
                        > > tu o Auschwitz. Tez byly tylko domysly.
                        >
                        > Tak, broń chemiczna w Iraku też nie była domysłami. Nie ma żadnych danych o wie
                        > lkości tych obozów.


                        Owszem są. Polaczenie relacji uciekinierów z obrazami satelitarnymi, pozwala latwo okreslic pojemnosc tych tych obozów. Najwiekszy oboz w Chinach miesci 1 milion osob.

                        Z drugiej strony Zachód też ma swoje obozy.

                        Ale nie koncentracyjne. W ZSRR tez był pionierski obóz Artek, na Krymie. Równie dobre porównanie jak Twoje.                        Np obozy uchodź
                        > ców w UE, którzy uciekli z kiedyś stabilnych i względnie zamożnych państw, w kt
                        > ó®ich Zachód postanowił zmienić system polityczny na lepszy, czyniąc w nich pie
                        > kło na ziemi.


                        Uoprawiasz rosyjska propagandę. Nikt nie wywoływał Arabskiej Wiosny. Napisz jeszcze za Rosjanami ze to CIA wywiłała ukraińską wiosnę na Majdanie, podobnie jak polską wyprawe na Moskwe w roku 1600.


                        Guantanamo. Legalna prostytucja, co w praktyce oznacza zmuszania
                        > kobiet do nierządu.


                        Jakieś przesłanki? Dowody?                        Legalne narkotyki.
                        > Karanie państw za to że naród w demokratycznych wyborach zagłosował na opcję po
                        > lityczną inną niż właściwa.


                        Przykłady?
                        • stary_chinczyk Re: "Zeznanie świadka" 16.01.21, 10:30

                         > A zgwałcona kobieta nie jest człowiekiem? Mówmy praktycznie. Wyobraź sobie że T
                         > woja żona zostaje zgwałcona przez murzyna i w wyniku gwałtu zachodzi w ciąże.
                         > Powiesz jej aby zapomniała o swoim koszmarze i żeby nie usuwała ciąży i razem b
                         > edziecie wychowywać mulata bedącego owocem gwałtu? No napisz, co byś zrobił? Pr
                         > oza życia, zamiast filozofii....

                         Odczep się od mojej żony, matki, siostry i reszty rodziny. Zostaw też w spokoju murzynów.
                         Co jest winny człowiek, który począł się z gwałtu ?
                         Uważasz że aborcja rozwiązuje problem ? Niczego nie załatwia. Tu trzeba zwalczać źródła a nie skutki. Bo skutki są nie do zniwelowania, co byś nie zrobił.
                         Na marginesie, ile z 13% usuwanych w USA ciąży jest wynikiem gwałtu?

                         > Wiesz że u zdrowych białych kobiet ponad 30% ciąż kończy się naturalnym poronie
                         > niem w pierwszym trymestrze, w ciagu 3 pierwszych miesiecy? Trzy miesiace to dł
                         > uższy czas niz jakakolwiek legalna dopuszczalność przerywania ciązy w zachodnic
                         > h systemach prawnych.

                         Po pierwsze, trudno nazwać zdrową kobietę, która nie może donosić ciąży. To są dysfunkcje, które się leczy.
                         Po drugie, w. Wielu amerykańskich stanach i państwach EU dopuszcza się przerywanie ciąży do 20 a nawet 24 tygodnia. To znacznie dłużej niż te trzy miesiące, które sobie wymyśliłeś.
                         To jest zwykle barbażyństwo i totalne odczłowieczenie. A ciebie bulwersują pierdoły, że ktoś tam się rozwiódł czy rzekomo zdradza żonę.

                         > Po co mnie odsyłasz do słownika? Ja Ciebie pytam. W słowniku nie znajdziesz poj
                         > ecia "demokracja ludowa", co najwyzej w ksiazkach historych. A dlaczego? Dlateg
                         > o ze nie ma demokracji ludowej, ani zadnej innej. Demokracja bowiem nie ma żadn
                         > ych przymiotników. Demokracja albo jest albo jej nie ma. Tak jak nie można być
                         > w ciązy i nie być w ciązy. Demokracja ludowa, to przykrywka jedynei dla braku d
                         > emokracji.

                         Poważnie ? To weźmy USA z roku 2021, 1921 i 1821. Które były demokratyczne ? Bo różnią się między sobą drastycznie, więc wszystkie demokratyczne być nie mogą.
                         Demokracja jest pojęciem wymyślonym przez ludzi. Na przestrzeni czasu to pojęcie zresztą zmienia się. To co na zachodzie nazywano demokracją 100 lat temu, dziś nie spełniałoby już kryteriów. W Chinach czy Rosji demokracją nazywają sobie jeszcze zupełnie co innego. I mają do tego prawo. Żaden system polityczny nie jest idealny. Sztuka to znaleźć sobie odpowiedni do potrzeb i warunków własnego państwa.

                         > I miejmy nadzieje ze nie powstaną gorsze. Bo poki co ta brytyjska mutacja jest
                         > owszem, bardziej zarazliwa, ale i mniej śmiertelna. Wirus bowiem sam tez ewoluu
                         > je w dobrym dla siebie kierunku. Nie jest w interesie wirusa zabicie swojego no
                         > siciela, bo wowczas sam tez ginie. W efekcie, brytyjska odmiana jest bardziej z
                         > arazliwa, ale zabija mniej

                         Wirus nie kalkuluje co jest w jego interesie. Drogą naturalnej selekcji rozmnażają się te jednostki, które lepiej radzą sobie z systemem odpornościowym. Samo to że wirus lepiej się transmituje już stanowi olbrzymi problem. A podobno i śmiertelność brytyjskiego szczepu nie jest niższa.


                         >
                         > Owszem są. Polaczenie relacji uciekinierów z obrazami satelitarnymi, pozwala la
                         > two okreslic pojemnosc tych tych obozów. Najwiekszy oboz w Chinach miesci 1 mil
                         > ion osob.

                         Tak, tak. Iracka broń chemiczna też była udokumentowana obrazami satelitarnymi. Czy ty naprawdę uważasz, że tylko wredni Chińczycy i Rosjanie używają propagandy a my nie ?
                         Chiny, wbrew twoim wyobrażeniom, to otwarty kraj. Nikt nie musi z tamtąd uciekać. Można najzwyczajniej wyjechać .

                         > Ale nie koncentracyjne. W ZSRR tez był pionierski obóz Artek, na Krymie. Równie
                         > dobre porównanie jak Twoje.

                         Tak, tak. Guantanamo to obóz dla skautów. A tortury to taka forma terapii ?

                         >
                         > Uoprawiasz rosyjska propagandę. Nikt nie wywoływał Arabskiej Wiosny. Napisz je
                         > szcze za Rosjanami ze to CIA wywiłała ukraińską wiosnę na Majdanie, podobnie ja
                         > k polską wyprawe na Moskwe w roku 1600.

                         No popatrz, a w USA powstanie wywołał zły Trump. Gdzie indziej same się wywołują.

                         > Guantanamo. Legalna prostytucja, co w praktyce oznacza zmuszania
                         > > kobiet do nierządu.
                         >
                         >
                         > Jakieś przesłanki? Dowody?

                         Dowody na co? Nie słyszałeś o tzw atrakcyjnych ofertach pracy, np w Holandii ? Kobiety, które na nie odpowiadają, znikają na całe lata. Są bite, gwałcone i zastraszane. Zmuszane do pracy w burdelach. A demokratyczne państwo zamiast z tym walczyć, legalizuje proceder. Będziesz w Warszawie to przejdź się do holenderskiej ambasady. Zobaczysz ostrzeżenia na ten temat.
                         Zwiedzenie dzielnicy czerwonych latarń w Amsterdamie też może otworzyć ci oczy.

                         >
                         > Legalne narkotyki.
                         > > Karanie państw za to że naród w demokratycznych wyborach zagłosował na op
                         > cję po
                         > > lityczną inną niż właściwa.
                         >
                         >
                         > Przykłady?

                         Polska, Węgry, Turcja. Starczy ?
                         • bmc3i Re: "Zeznanie świadka" 16.01.21, 14:49
                          stary_chinczyk napisał:

                          >
                          > > A zgwałcona kobieta nie jest człowiekiem? Mówmy praktycznie. Wyobraź sobi
                          > e że T
                          > > woja żona zostaje zgwałcona przez murzyna i w wyniku gwałtu zachodzi w ci
                          > ąże.
                          > > Powiesz jej aby zapomniała o swoim koszmarze i żeby nie usuwała ciąży i r
                          > azem b
                          > > edziecie wychowywać mulata bedącego owocem gwałtu? No napisz, co byś zrob
                          > ił? Pr
                          > > oza życia, zamiast filozofii....
                          >
                          > Odczep się od mojej żony, matki, siostry i reszty rodziny. Zostaw też w spokoju
                          > murzynów.
                          > Co jest winny człowiek, który począł się z gwałtu ?


                          A co jest wijnna kobieta ktora padła ofiara gwałtu, czy jej mąż? Uciekasz od problemu? Nie chcesz postawić sie w jej sytuacji? Jasne, jak kazdy religijny radykał, i faszysta, super restrykcyjne zasady obowiazuja tylko dopóty, dopóki sami nie beda musieli poniesc konsekwencji ich zastosowania.                          > Uważasz że aborcja rozwiązuje problem ? Niczego nie załatwia. Tu trzeba zwalcza
                          > ć źródła a nie skutki. Bo skutki są nie do zniwelowania, co byś nie zrobił.
                          > Na marginesie, ile z 13% usuwanych w USA ciąży jest wynikiem gwałtu?
                          >
                          > > Wiesz że u zdrowych białych kobiet ponad 30% ciąż kończy się naturalnym p
                          > oronie
                          > > niem w pierwszym trymestrze, w ciagu 3 pierwszych miesiecy? Trzy miesiace
                          > to dł
                          > > uższy czas niz jakakolwiek legalna dopuszczalność przerywania ciązy w zac
                          > hodnic
                          > > h systemach prawnych.
                          >
                          > Po pierwsze, trudno nazwać zdrową kobietę, która nie może donosić ciąży. To są
                          > dysfunkcje, które się leczy.


                          Leczy sie? Jest duże prawdopodobienstwo ze zanim żona urodziła Ci dziecko, naturalnie poroniła przynajmniej raz. Czy o tym wiesz, albo nawet ona sama, czy nie. I nie ma to nic wspólnego ze zdrowiem kobiety. To zupełnie naturalne. Wynikajace tylko z tego, że do prawidłowego rozwoju ciąży koniecznie jest zajscie niewyobrazalnej dla laika liczby przypadków.


                          > Po drugie, w. Wielu amerykańskich stanach i państwach EU dopuszcza się przerywa
                          > nie ciąży do 20 a nawet 24 tygodnia. To znacznie dłużej niż te trzy miesiące, k
                          > tóre sobie wymyśliłeś.
                          > To jest zwykle barbażyństwo i totalne odczłowieczenie. A ciebie bulwersują pier
                          > doły, że ktoś tam się rozwiódł czy rzekomo zdradza żonę.                          Nic mnie nie bulwersuje, orócz tego ze ludzie którzy maja gębę pełną moralności i zasad, sa tak na prawde obłudnymi faryzeuszami.


                          Nie ma sensu dalej dyskutowac. Co raz bardziej staczasz sie w kierunku zwykłego faszyzmu. Zwykłego faszyzmu.
                         • stary_chinczyk Re: "Zeznanie świadka" 16.01.21, 17:40
                          Starsi ludzie też często umierają z naturalnych przyczyn. Zalegalizujemy więc mordowanie starszych ludzi ? Nie podoba ci się dziadek, to wyciągasz spluwę i trach, po problemie.
                          Ty mnie nazywasz faszystą i radykałem ?
                          To nie ja propaguję mordowanie ludzi. To jest właśnie sposób liberałów na rozwiązywanie problemów. Ukraść, zabić, zniszczyć.
                          Ja uciekam od problemu ? To ty nie odpowiedziałeś na pytanie czy wszystkie aborcje dotyczą ciąż powstałych gwałtu. W USA przerywa się 13 % ciąż. W niektórych państwach europejskich ponad 20%.
                          A może zamiast aborcji lepiej nie propagować tzw wolności seksualnych ? Nie mówić dziecią w szkole że można się pieprzyć z kim popadnie i kiedy popadnie, byle druga osoba wyraziła zgodę.
                          Może na poważnie zająć się przestępczością. Jak to jest, że w totalitarnym PRLu ulice były znacznie bezpieczniejsze niż w demokratycznej III RP? O bezpieczeństwie ulic w USA już lepiej nawet nie mówić.
                          No ale to super demokracja, gdzie nowego prezydenta tak kochają, że jego inaugurację musi ochraniać armia. Jak jakiś Maduro.
  • bmc3i Kalifornia już nie wyrabia 18.12.20, 04:14
   Własnie oglądam wiadomosci wieczorne w MBC ogarek. Ty pewno tego na ulicy nie widzisz, ale w południowej Kalifornii liczba miejsc na oddziałach intensywnej terapii wynosi 0. Zero procent. Południowa Kalifornia to chyba własnie u Cibie, prawda? Rozmawiajacy z lekarzami dziennikarze, mówią że chociaz przeważaja pacjenci w wieku 30-50+ lat, tak naprawde w Waszych ICU znajduja sie pacjenci z kazdej grupy wiekowej.

   Wiec raczej zachowaj dystans i ostroznosc, noś maskę, myj rece, i nie wydurniaj sie z trumpowymi głupotami covidowymi, bo z kim bede sie kłócił na forum... :)
   • stary_chinczyk Re: Kalifornia już nie wyrabia 19.12.20, 19:16
    Wyluzuj. Złego diabli nie biorą :)
    W Kalifornii generalnie brakuje wszystkiego. Szpitali, szkół, dróg, placów zabaw, mieszkań. Pod dostatkiem jest tylko bezdomnych i gejów. Jednocześnie jest to najsilniejsza gospodarka na świecie. Niestety władza totalnie zdominowana przez demokratów. W SD w tym roku o fotel burmistrza walczyła dwoje demokratów między sobą. Ci ludzie są tak nieudolni, że gdyby rządzili w takim kraju jak Polska, panowałby głód i bieda jak w najbiedniejszych krajach Afryki. Zresztą bogactwo Kalifornii może się szybko zmniejszyć. Musk właśnie ogłosił przeprowadzkę do Teksasu. Za nim mogą pójść inni.
    • bmc3i Re: Kalifornia już nie wyrabia 19.12.20, 22:10
     stary_chinczyk napisał:

     > Wyluzuj. Złego diabli nie biorą :)
     > W Kalifornii generalnie brakuje wszystkiego. Szpitali, szkół, dróg, placów zaba
     > w, mieszkań. Pod dostatkiem jest tylko bezdomnych i gejów. Jednocześnie jest to
     > najsilniejsza gospodarka na świecie. Niestety władza totalnie zdominowana prze
     > z demokratów. W SD w tym roku o fotel burmistrza walczyła dwoje demokratów międ
     > zy sobą. Ci ludzie są tak nieudolni, że gdyby rządzili w takim kraju jak Polska
     > , panowałby głód i bieda jak w najbiedniejszych krajach Afryki. Zresztą bogactw
     > o Kalifornii może się szybko zmniejszyć. Musk właśnie ogłosił przeprowadzkę do
     > Teksasu. Za nim mogą pójść inni.


     Przeciez gdyby byli tacy nieudolni, to gospodarka szybko przestalaby byc najsilniejszą w USA.
     • stary_chinczyk Re: Kalifornia już nie wyrabia 20.12.20, 02:13
      Rząd ma niewiele wspólnego z gospodarką. Fenomen USA polega właśnie na tym, że ludzie są operatywni, pomysłowi i przedsiębiorczy. Nie liczą na opiekę rządu. Przynajmniej ta część, która rozkręca i napędza gospodarkę. Podobnie jest też w Chinach. W tych krajach albo jesteś aktywny gospodarczo albo jesteś dziadem. Zupełnie inaczej niż w UE, gdzie dziadami są wszyscy.
      • bmc3i Re: Kalifornia już nie wyrabia 20.12.20, 18:54
       stary_chinczyk napisał:

       > Rząd ma niewiele wspólnego z gospodarką. Fenomen USA polega właśnie na tym, że
       > ludzie są operatywni, pomysłowi i przedsiębiorczy. Nie liczą na opiekę rządu. P
       > rzynajmniej ta część, która rozkręca i napędza gospodarkę. Podobnie jest też w
       > Chinach. W tych krajach albo jesteś aktywny gospodarczo albo jesteś dziadem. Zu
       > pełnie inaczej niż w UE, gdzie dziadami są wszyscy.


       Na czym wiec polega nieudolnosc kalifornijskich demokratow? Twierdisz ze Trum tez byl nieudolny przez ostatnie 4 lata a wxrost gospodarczy tez byl mimo a nie dzieki jego nieudolnosci?
       • stary_chinczyk Re: Kalifornia już nie wyrabia 21.12.20, 01:23
        Oczywiście że wzrost gospodarczy nie jest zasługą Trumpa. Trumpa zasługą są działania chroniące Amerykańską gospodarkę przed konkurencją z zewnątrz. To może wspomóc wzrost, ale samo w sobie wzrostu nie spowoduje.
        Na czym polega nieudolność władzy w Kalifornii już Ci mówiłem. Przepełnione i niedofinansowane szkoły, brak wystarczającej ilości dróg, niedobór mieszkań, karygodne zaniedbania w gospodarowaniu zasobami przyrody. Braki w sprzęcie strażackim, niedobór obiektów sportowych i rekreacyjnych, niedobór instytucji kulturalnych wyższego poziomu. Z Covid też radzą sobie bardzo źle. Praktycznie wszystkiego jest o wiele mniej i gorsze niż np w Chicago. Zaletami są klimat i wyższe zarobki dla specjalistów. Ale na te dwie rzeczy rząd nie ma żadnego wpływu.
       • stary_chinczyk Re: Kalifornia już nie wyrabia 27.12.20, 21:10
        Francja blokuje szczepienia w UE w imię interesu własnego przemysłu farmaceutycznego.
        Tu masz twoją koordynację walki z epidemią w UE. Szczepienia pełną parą idą tylko w GB, bo ta opuściła już Unię.
        www.rp.pl/Covid-19/201229623-UE-mogla-kupic-wiecej-szczepionek-Zakup-zablokowala-Francja.html
        • bmc3i Re: Kalifornia już nie wyrabia 27.12.20, 23:08
         stary_chinczyk napisał:

         > Francja blokuje szczepienia w UE w imię interesu własnego przemysłu farmaceutyc
         > znego.
         > Tu masz twoją koordynację walki z epidemią w UE. Szczepienia pełną parą idą tyl
         > ko w GB, bo ta opuściła już Unię.
         > www.rp.pl/Covid-19/201229623-UE-mogla-kupic-wiecej-szczepionek-Zakup-zablokowala-Francja.html


         UE dopiero jutro zaczyna szczepic. Jakie znaczenie ma dzien cxy tydzien roznucy? W USA zaczeto szczepic dopiero w konczacym sie dzis tygodniu, "dlugo" po UK.

         Roznice polegaja wylacznie na procedurach wewnetrznych organow zatwierdzajacych szczepionki i dopuszczajacych je na rynek. FDA dopuscila po decyzji brytyjsjiego organu, a europejski organ kilka dni po amerykanskim. Jakie wielkie wnioski mozesz z tego wyciagać?

         Trump te: mogl kupuc wiecej, a kupil jedynie 100 mln, czyli dla 50 mln ludzi. Pfizer oferowal wiecej ale adninistracja Trumpa zignorowala te oferte. A jak trump zapytal w koncu o wiecej, to Pfizer powied ial ze nie moze dosyarczyc wiecej az do lata, bo ma juz zobowiazania z innych krajow.
         • stary_chinczyk Re: Kalifornia już nie wyrabia 28.12.20, 02:50
          Francja blokuje zakup szczepionki z USA, bo chce wcisnąć swoją, która nie jest jeszcze gotowa. Biden planuje zaszczepić 100mln Amerykanów w ciągu pierwszych 100 dni urzędowania. Czyli musi widzieć możliwość pozyskania tylu dawek. Ja widzę problem w czy innym. Ludzie najzwyczajniej nie chcą się szczepić. No ale przecież nie można nikogo zmusić. Wolność jest najważniejsza, nie ?
          • bmc3i Re: Kalifornia już nie wyrabia 28.12.20, 04:44
           stary_chinczyk napisał:

           > Francja blokuje zakup szczepionki z USA, bo chce wcisnąć swoją, która nie jest
           > jeszcze gotowa. Biden planuje zaszczepić 100mln Amerykanów w ciągu pierwszych 1
           > 00 dni urzędowania. Czyli musi widzieć możliwość pozyskania tylu dawek. Ja widz
           > ę problem w czy innym. Ludzie najzwyczajniej nie chcą się szczepić. No ale prze
           > cież nie można nikogo zmusić. Wolność jest najważniejsza, nie ?

           Bo obok Pfizera w stanach dostepne sa takze sxczepionki Moderny. Cala Europa szczepi sie Pfizerem. A nawet gdyby, to.przrszkadza Ci w tym przypadku Make France Great Again oraz France First?

           Owszem, nie mozna zmusić, choc nie zaszczepienie sie mozna ucxynić dolegliwym.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka