Dodaj do ulubionych

Pierwszy test w locie Minutemana III

28.02.21, 21:32
USAF przeprowadzila z sukcesem pierwszy test w locie następcy Minutemana 2.

Z atrapą głowicy balistycznej oczywiscie.

Minie jednak troche czasu zapewne, zanim bedzie mozns pokusic sie o porownania go z Peacekeeperem, ktory w swoim czasie wyprzedzil "rynek" o dwie dekady.
Obserwuj wątek
    • speedy13 Re: Pierwszy test w locie Minutemana III 01.03.21, 17:27
      Ale ten tytuł to dałeś nie najszczęśliwszy. Minuteman III jest na uzbrojeniu od 1970, pierwszy test w locie był pewnie gdzieś koło 1968 albo coś w tym rodzaju.

I nie jest to też pierwszy test po jakiejś przerwie, bo o ile wiem one są w miarę regularnie wystrzeliwane. Ostatnio w listopadzie czy grudniu ub.r. wystrzelili Minutemana jako cel dla okrętowego systemu przeciwrakietowego (trafił).

Tym razem testowany był ponoć nowy RV (reentry vehicle - czyli ten stateczek co powraca w atmosferę z głowicą bojową na pokładzie; kiedyś lansowałem na to nazwę "powrotnik", przez analogię do słowa "lądownik"). Ale bez szczegółów, co w nim takiego nowego.
      • bmc3i Re: Pierwszy test w locie Minutemana III 01.03.21, 19:46
        speedy13 napisał:

> Ale ten tytuł to dałeś nie najszczęśliwszy. Minuteman III jest na uzbrojeniu od
        > 1970, pierwszy test w locie był pewnie gdzieś koło 1968 albo coś w tym rodzaju
        > .
        >
        > I nie jest to też pierwszy test po jakiejś przerwie, bo o ile wiem one są w mia
        > rę regularnie wystrzeliwane. Ostatnio w listopadzie czy grudniu ub.r. wystrzeli
        > li Minutemana jako cel dla okrętowego systemu przeciwrakietowego (trafił).
        >
        > Tym razem testowany był ponoć nowy RV (reentry vehicle - czyli ten stateczek co
        > powraca w atmosferę z głowicą bojową na pokładzie; kiedyś lansowałem na to naz
        > wę "powrotnik", przez analogię do słowa "lądownik"). Ale bez szczegółów, co w n
        > im takiego nowego.
        >

Tak, wiem. Dlatego nawet zglosilem ten wątek do usunięcia, bezdkutecznie niesyety.

Powrotnik, ciekawa nazwa. Ale niestety absolutnie nie ma w j. polskim jakiegokolwiek odpowiednika re-entry vehicle, zelaszcza ze to jest bardzo szerokie pojecie, znacznie szersze niz nasza glowica.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka