Dodaj do ulubionych

Przed ujawnieniem informacji o UFO przez Pentagon

18.05.21, 04:03
W czerwcu 2020 roku republikański senator Marco Rubio z Florydy, doprowadził do umieszczenia w ustawie 2021 Intelligence Authorization Act zapisu zobowiązującego dyrektora Narodowego Biura Wywiadu oraz sekretarza obrony do ujawnienia raportu zawierającego szczegółowe analizy niewyjaśnionych zjawisk powietrznych (unidentified aerial phenomena), danych o nich oraz raportów wywiadu. Dwa miesiące później Pentagon powołał specjalny zespół mający zając się zbadaniem wszystkich przypadków kontaktu amerykańskich samolotów wojskowych z takimi niezidentyfikowanymi obiektami latającymi. Ostateczny raport Pentagonu, ma zostać ujawniony w przyszłym miesiącu, w czerwcu 2021.

Gdy senator Marco Rubio pracował nad odpowiednim zapisem we wspomnianej ustawie, powiedział Newsweekowi, że jego zamiarem jest wyprowadzenie UFO ze sfery żartów, i upewnienie się że tego rodzaju obiekty nie stwarzają zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego.

Tymczasem dwa miesiące przed ujawnieniem przez pentagon oficjalnego raportu, Bill Whittaker - były dyrektor Advanced Aerospace Threat Identification Program (ATTIP), zespołu Pentagonu badającego niewyjaśnione zjawiska powiedział że "istnieją niepodważalne dowody, ze niewyjaśnione latające obiekty istnieją i były obserwowane w amerykańskiej przestrzeni powietrznej" (there is "compelling" evidence the flying objects exist and have been seen over U.S. airspace.).

Dodał następnie, że Pentagon zastanawia się "co to jest?", "jakie sa tego intencje?" i "jakie to coś ma możliwości?" (capabilities). Nie można bowiem ignorować czegoś co:

"wyobraź sobie technologię, która potrafi poruszać się z przyspieszeniem 6 do 700G, lata z prędkością 21.000 km/h, jest niewidoczna dla radaru, potrafi latać w powietrzu, wodzie i prawdopodobnie w przestrzeni kosmicznej, nie ma widocznych oznak systemu napędowego, nie ma skrzydeł ani powierzchni sterowych, a przy tym wszystkim zaprzecza naturalnym efektom grawitacji ziemskiej. Wyobraź sobie, bo to jest dokładnie to co obserwujemy"


"Imagine a technology that can do 6-to-700 g-forces, that can fly at 13,000 miles an hour, that can evade radar and that can fly through air and water and possibly space. And oh, by the way, has no obvious signs of propulsion, no wings, no control surfaces and yet still can defy the natural effects of Earth's gravity. That's precisely what we're seeing.

Zapytany co odpowie sceptykom, powiedział że w niektórych przypadkach istnieją proste wytłumaczenia obserwowanych zjawisk, ale w innych przypadkach nie ma takich wyjaśnień. Ze próbowano wyjaśniać obserwowane obiekty jakimiś "chińskimi pociskami manewrującymi", przeprowadzającymi rozpoznanie balonami wysokościowymi, itp, ale po wyczerpaniu wszystkich możliwych tego rodzaju wyjaśnień, niewyjaśnione zjawiska zaczynają stanowić problem.www.msn.com/en-us/news/world/ufo-capabilities-compelling-evidence-revealed-by-former-official-on-pentagon-program/ar-BB1gOTCK?ocid=msedgntp
Obserwuj wątek
    • stary_chinczyk Re: Przed ujawnieniem informacji o UFO przez Pent 19.05.21, 19:34
     Merytorycznie dyskutować o UFO ? Może jeszcze podyskutujmy o wróżkach, duchach, uzdrowicielkach, krasnoludkach i innych bzdurach na resorach.
     Całe to UFO nie jest niczym innym jak po części naturalnymi zjawiskami atmosferycznymi, po części żartami dowcipnisiów a po części statkami powietrznymi należącymi do samego Pentagonu.
     • bmc3i Re: Przed ujawnieniem informacji o UFO przez Pent 19.05.21, 20:55
      stary_chinczyk napisał:

      > Merytorycznie dyskutować o UFO ? Może jeszcze podyskutujmy o wróżkach, duchach,
      > uzdrowicielkach, krasnoludkach i innych bzdurach na resorach.
      > Całe to UFO nie jest niczym innym jak po części naturalnymi zjawiskami atmosfer
      > ycznymi, po części żartami dowcipnisiów a po części statkami powietrznymi należ
      > ącymi do samego Pentagonu.


      To tylko Twoja wiara, a wiara nie podlega dyskusji;
     • cojestdoktorku Re: Przed ujawnieniem informacji o UFO przez Pent 22.05.21, 11:45
      to oczywiste
      inaczej mogą myleć tylko Ci co im sie wydaje że jakas obca cywilizacja byłą w stanie przemierzyć nieprawdopodobne odległosci, ale już żeby badać ludzi i ich cywilizację to muszą podlatywac na kilkaset metrów i pewnie przez lornetkę podpatrywać
      myślę ze analogią jest zamnotowanie na F-35 łuku i żeby pilot ręcznie nakładał groty i naciągał cieciwę do każdego strzału

      już pomijam to ze "kosmici" doskonale maskują swoje bazy i nigdy nie daja sie przyłapac jak z nich startują czy w nich ladują, za to byle komu dają się przyłapać przy lataniu nie wiadomo gdzie, nie wiadomo po co miotajac się z równych kierunkach z róznymi prędkościami jak pijany zając
     • kaczkodan Re: Przed ujawnieniem informacji o UFO przez Pent 04.06.21, 22:33
      Łatwo być sceptykiem do momentu gdy samemu się nie widziało:
      3 kule o rozmiarze kątowym zbliżone do Księżyca zasuwające po niebie o skrajnie intensywnym czerwono-różowym świetle (znacznie jaśniejsze od księżyca). Analogiczne obiekty widziały we Wrocławiu tysiące osób (opisane w prasie) i tam miały rozmiar oceniany na kilkaset metrów sztuka.
      Największa bomba - po wielu latach dowiedziałem się, że takie same widziała moja babcia za niemieckiej okupacji, a potem już po wojnie ciocia (jej córka). Ja widziałem zjawisko z osobą towarzyszącą, co pozwoliło mi wyeliminować możliwość niewłaściwego funkcjonowania mojej głowy (opisaliśmy zdarzenie całkowicie niezależnie bez żadnej dyskusji i dopiero potem porównaliśmy opis). Na pewno nie były to obiekty wykonane przez człowieka, nie te rozmiary i prędkości.
      Pozostaje zjawisko naturalne (pioruny kuliste o rozmiarach setek metrów?) albo "obcy" (bo podróże w czasie można wykluczyć).
       • a4095211 Re: Przed ujawnieniem informacji o UFO przez Pent 07.06.21, 10:23
        cojestdoktorku napisał:

        > my stosujemy techniki "stealth" a super rozwinięci obcy to musza świecić jak ch
        > oinka żeby latać :P

        Wystarczy przyjąć za możliwe, iż "obcy", ze względu na fizjologię, mają inaczej zorganizowaną percepcję otoczenia.

        Przykładowo, dla człowieka nie jest jest wielkim problemem, iż silnik spalinowy generuje śmierdzące spaliny. Dokładniej, technologia umożliwiające szybkie przemieszczanie ma taką wartość, że pewne niedogodności z tym związane są możliwe do zaakceptowania - zwłaszcza, że nasz zmysł powonienia jest słabiej wykształcony niż u innych gatunków.

        Natomiast niedźwiedź polarny, który ma węch parę razy czulszy niż pies, będzie zdziwiony, że człowiek mimo, iż stworzył zaawansowaną cywilizację, przyjechał na polowanie pojazdem spalinowym, który miś potrafi wyczuć z odległości kilkudziesięciu kilometrów.

        Analogicznie, jak w przypadku świecących pojazdów UFO.

        Pozdrawiam
        • cojestdoktorku Re: Przed ujawnieniem informacji o UFO przez Pent 07.06.21, 11:29
         nie wystarczy, bo z przecież wiedzą jaką my mamy percepcję, a nawet gdyby nie wiedzieli to "stealth" polega na ograniczaniu wszystkich rodzajów emisji/odbicia promieniowania, a szczególnie tych najsilniejszych

         a świecenie o jakie podejrzewa się obcych jest raczej umyślną emisją promieniowania która po pierwsze nie ma żadnego sensu (nie potrzebują świata mijania ani kierunkowskazów) a po drugie zwiększa szanse na ich wykrycie co samo w sobie przeczy temu ze próbują się ukrywac skoro z nami sie nie kontaktują

         analizowanie takich prostych faktów od razu prowadzi do takich absurdów które obalaja teorie pozaziemskiego UFO
         skoro Ci obcy sie z nami nie kontaktują a nas obserwują to sens miałoby maskowanie/zachowanie jak z filmu "Predator" natomiast świecenie ma tyle samo sensu co grasujący po dżungli predator obwieszony neonami
         • a4095211 Re: Przed ujawnieniem informacji o UFO przez Pent 07.06.21, 14:17
          cojestdoktorku napisał:

          > nie wystarczy, bo z przecież wiedzą jaką my mamy percepcję,

          No, my wiemy, że misio polarny ma zmysł węchu bardzo, bardzo czuły... jednak dla nas nie ma to już znaczenia, czy misio coś poczuje. Podlatuje się śmigłowcem, czy podjeżdża na saniach motorowych i strzela z odległości kilkuset metrów. Nikt nie będzie budował bezwonnych pojazdów czy broni, bo to zbędny wysiłek i potencjalne ogromne koszty.

          > a nawet gdyby nie w
          > iedzieli to "stealth" polega na ograniczaniu wszystkich rodzajów emisji/odbicia
          > promieniowania, a szczególnie tych najsilniejszych.
          >

          Emisji w wąskich zakresach, możliwych do wykorzystywania w warunkach fizyki ziemskiego środowiska. Cywilizacja, która będzie się rozwijać np. w środowisku o małej przejrzystości ośrodka, swoją technologię będzie budowała bez oglądania się na fakt czy coś świeci czy nie.

          >
          > a świecenie o jakie podejrzewa się obcych jest raczej umyślną emisją promieniow
          > ania która po pierwsze nie ma żadnego sensu (nie potrzebują świata mijania ani
          > kierunkowskazów)
          >

          Znasz założenia fizyki tego domniemanego napędu? Jeżeli nie, to o ewentualnym sensie lub jego braku trudno dyskutować.

          > a po drugie zwiększa szanse na ich wykrycie co samo w sobie pr
          > zeczy temu ze próbują się ukrywac skoro z nami sie nie kontaktują
          > analizowanie takich prostych faktów od razu prowadzi do takich absurdów które o
          > balaja teorie pozaziemskiego UFO
          > skoro Ci obcy sie z nami nie kontaktują a nas obserwują to sens miałoby maskowa
          > nie/zachowanie jak z filmu "Predator" natomiast świecenie ma tyle samo sensu co
          > grasujący po dżungli predator obwieszony neonami

          Znów misio polarny...

          Miś gdy zobaczy samolot lecący na pułapie 1500 m, może się oburzać, że się przed nim ktoś próbuje ukryć, lub dumać czy to aby nie jest chęć nawiązania kontaktu, a może próba obserwacji... natomiast pilot samolotu owym misiem się nie będzie przejmował zupełnie, bo go zwyczajnie nie zauważy, wioząc coś na lotnisko odległe o 100 km.

          Jeżeli dojdzie kiedykolwiek do kontaktu, jeżeli inne cywilizacje istnieją, to pierwszą ofiarą tego zdarzenia będzie kres antropocentryzmu, który u nas trzyma się mocno. ;-)

          Pozdrawiam
          • cojestdoktorku Re: Przed ujawnieniem informacji o UFO przez Pent 09.06.21, 12:14
           >No, my wiemy, że misio polarny ma zmysł węchu bardzo, bardzo czuły...


           w omawianym przypadku my się przed misiem nie próbujemy ukrywać, robimy swoje i mamy gdzie czy nas widział, gdyby kosmici przylecieli nas pozbijać to pewnie tez by sie nie musieli ukrywać


           a kosmici podobno się przed nami ukryć starają, są nieuchwytni, ale jednak też sobie światełka choinkowe wywieszają
           my też czasem podglądamy zwierzęta, wtedy ustawiamy zamaskowane kamery, podglądamy je tak by nas nie zauwazyły i zachowywały sie naturalnie, no to widać w takiej sytuacji powinniśmy się zachowac jak mądrzejsi od nas kosmici, obwiesić sie światełkami i wtedy obserwowac te zwierzeta

           >Cywilizacja, która będzie się rozwijać np. w środowisku o małej przejrzystości ośrodka, swoją technologię >będzie budowała bez oglądania się na fakt czy coś świeci czy nie.

           jak chcemy coś zaobserowac nie będąc zauważonym to się dostosowujemy do zmysłów zwierza którego chcemy obserowac, jak coś ma węch dobry to ustawiamy się pod wiatr, jak dobry wzrok to sie maskujemy
           sugerujesz ze kosmici sa na tyle tępi ze nie wpadli na to by ich maskowanie brało pod uwagę nasze zmysły?

           >Znasz założenia fizyki tego domniemanego napędu? Jeżeli nie, to o ewentualnym sensie lub jego braku >trudno dyskutować.

           silniki odrzutowe maja taką fizykę że wydzielaja ciepło a nawet świecą, wiec jak ktos nie chce być wykryty to buduje takie dysze by to ograniczały - to jest trudne, bo gdzies ta energia z silnika musie sie podziać
           ale gdyby nasze silniki tylko świeciły to ograniczenie tego świecenia by ograniczyć wykrywalnośc byłoby bardzo łatwe, bo "świecenie" to niewiele energii i bardzo łatwo je ograniczyć
           kosmici jak sie okazuje nie sa w stanie


           >Jeżeli dojdzie kiedykolwiek do kontaktu, jeżeli inne cywilizacje istnieją, to pierwszą ofiarą tego zdarzenia >będzie kres antropocentryzmu, który u nas trzyma się mocno.

           to nie antropocentryzm, to logika i krytyczne myślenie

           jeśli kosmici sie ukrywaja przed nami, to wtedy musza dbac o maskowanie
           jeśli nie dbają o maskowanie, to nie musza się przed nami ukrywać

           nie moze być tak ze sie i ukrywają są nieuchwytni ale jak przyjdzie co do czego to ludzie gadaja o świecących obiektach
           to zupełnie tak jakby F-35 pokryć powłokami antyradarowymi ale załadować na nie masę reflektorów i świec dymnych odpalanych w locie tak by je było widać

           ktos kto by do nas dotarł z bardzo daleka musi być racjonalny i logiczny bo tylko ktoś taki mógłby przeleciec kosmos
           • a4095211 Re: Przed ujawnieniem informacji o UFO przez Pent 14.06.21, 12:44
            cojestdoktorku napisał:

            >
            > a kosmici podobno się przed nami ukryć starają, są nieuchwytni, ale jednak też
            > sobie światełka choinkowe wywieszają
            > my też czasem podglądamy zwierzęta, wtedy ustawiamy zamaskowane kamery, podgląd
            > amy je tak by nas nie zauwazyły i zachowywały sie naturalnie, no to widać w tak
            > iej sytuacji powinniśmy się zachowac jak mądrzejsi od nas kosmici, obwiesić sie
            > światełkami i wtedy obserwowac te zwierzeta

            Słowo klucz - "podobno".

            Zwróć uwagę że wprowadzasz fałszywe założenie tj. ukrywają się, ale świecą, więc to nie mogą być "kosmici" bo oni by się lepiej ukrywali.

            Pytanie, skąd wiadomo że się ktokolwiek tu ukrywa?

            >
            > jak chcemy coś zaobserowac nie będąc zauważonym to się dostosowujemy do zmysłów
            > zwierza którego chcemy obserowac, jak coś ma węch dobry to ustawiamy się pod w
            > iatr, jak dobry wzrok to sie maskujemy
            > sugerujesz ze kosmici sa na tyle tępi ze nie wpadli na to by ich maskowanie bra
            > ło pod uwagę nasze zmysły?
            >

            Tak jest, ale są tu problemy. Musisz poznać zasadę funkcjonowania zmysłów zwierzęcia, więc najpierw trzeba zdobyć działający egzemplarz, lub wykonać n-prób w jego środowisku naturalnym i odkryć na co ono reaguje, a na co nie.

            Zauważ, że przykład z misiem dotyczy zwierzęcia ewoluującego w tożsamym środowisku, ba należącego do tej samej gromady co my - więc to łatwizna. W przypadku organizmu ewoluującego w innym, zupełnie obcym i nieznanym nam ekosystemie, pozostanie niezauważonym i określenie zasad na na jakich pracują zmysły będzie znacznie trudniejsze.

            >
            > silniki odrzutowe maja taką fizykę że wydzielaja ciepło a nawet świecą, wiec ja
            > k ktos nie chce być wykryty to buduje takie dysze by to ograniczały - to jest t
            > rudne, bo gdzies ta energia z silnika musie sie podziać
            > ale gdyby nasze silniki tylko świeciły to ograniczenie tego świecenia by ograni
            > czyć wykrywalnośc byłoby bardzo łatwe, bo "świecenie" to niewiele energii i bar
            > dzo łatwo je ograniczyć
            > kosmici jak sie okazuje nie sa w stanie
            >

            W połowie XIX w., po obserwacji samolotu odrzutowego, byśmy dyskutowali o tym jak funkcjonował silnik parowy, użyty w tym pojeździe o niesamowitych dla nas właściwościach.

            >
            > to nie antropocentryzm, to logika i krytyczne myślenie
            >

            Tak, to jest logika antropocentryczna ;-)

            >
            > nie moze być tak ze sie i ukrywają są nieuchwytni ale jak przyjdzie co do czego
            > to ludzie gadaja o świecących obiektach
            > to zupełnie tak jakby F-35 pokryć powłokami antyradarowymi ale załadować na nie
            > masę reflektorów i świec dymnych odpalanych w locie tak by je było widać
            >

            Nie, to tak jak przylecieć do świata, w którym większość organizmów będzie miało zmysły wyczulone na promieniowanie elektromagnetyczne w paśmie podczerwonym. My niestety do przelotu potrzebujemy silników emitujących w tym zakresie, bo tak się rozwijała nasza technologia. Teraz, albo możemy zacząć opracowywać nową fizykę napędu, co będzie trwało i kosztowało, albo realizujemy swoją misje mimo wszystko. Zwłaszcza, że jesteśmy technologicznie znacznie bardziej rozwinięci.

            > ktos kto by do nas dotarł z bardzo daleka musi być racjonalny i logiczny bo tyl
            > ko ktoś taki mógłby przeleciec kosmos

            Ale czy racjonalne będzie opracowanie technologii napędu, podczas schodzenia na każdą zamieszkaną planetę?

            Pozdrawiam
      • a4095211 Re: Przed ujawnieniem informacji o UFO przez Pent 07.06.21, 10:42
       kaczkodan napisał:

       > Łatwo być sceptykiem do momentu gdy samemu się nie widziało:

       No coś jest na rzeczy. Sam naście lat temu byłem światkiem przelotu "obiektu" który nijak mi nie pasował do mojego wyobrażenia latających maszyn stworzonych przez ludzi. Nie było to jakoś mocna spektakularne, ale dziwne, takie zupełnie nieracjonalne.

       Byłem trzeźwy, wypoczęty i ogólnie w pełni władz. Zidentyfikować, jakoś racjonalnie sklasyfikować tego do dziś nie mogę, znaczy UFO.

       Pozdrawiam

   • bmc3i Re: Przed ujawnieniem informacji o UFO przez Pent 05.06.21, 15:19
    cojestdoktorku napisał:

    > czyli sami amerykanie twierdzą ze chińczy i rosjanie zdecydowanie technologicz
    > nie dominują nad amerykanami :P
    > next.gazeta.pl/next/7,151003,27166251,rzad-usa-brakuje-dowodow-na-pozaziemskie-pochodzenie-ufo-ale.html#s=BoxOpImg10


    Nawet wyborcza w Twoim tekście nie napisała tak jak Ty. Niczego takiego nie twierdza.

    A tu originally tekst NYT
    • bmc3i Re: Przed ujawnieniem informacji o UFO przez Pent 05.06.21, 15:20
     bmc3i napisał:

     > cojestdoktorku napisał:
     >
     > > czyli sami amerykanie twierdzą ze chińczy i rosjanie zdecydowanie techno
     > logicz
     > > nie dominują nad amerykanami :P
     > > next.gazeta.pl/next/7,151003,27166251,rzad-usa-brakuje-dowodow-na-pozaziemskie-pochodzenie-ufo-ale.html#s=BoxOpImg10
     >
     >
     > Nawet wyborcza w Twoim tekście nie napisała tak jak Ty. Niczego takiego nie twi
     > erdza.
     >
     > A tu originally tekst NYT
     >
     >
     >

     www.nytimes.com/2021/06/03/us/politics/ufos-sighting-alien-spacecraft-pentagon.html
      • bmc3i Re: Przed ujawnieniem informacji o UFO przez Pent 05.06.21, 16:49
       cojestdoktorku napisał:

       > "wśród wywiadu i wojska pojawiły się obawy, że Chiny lub Rosja mogą eksperyment
       > ować z w zakresie prędkości hipersonicznej."
       >


       I jak to porównasz ze swoją tezą że "sami amerykanie twierdzą ze chińczy i rosjanie zdecydowanie technologicznie dominują nad amerykanami"?
       • cojestdoktorku Re: Przed ujawnieniem informacji o UFO przez Pent 05.06.21, 19:24
        oczywiscie ze tak,
        skoro opisują obiekty poruszajace sie kilka tysiecy kilometrów od swoich krajów z prędkościami kilku tysiecy kilometrów na godzinę, zmieniajace przy tych prędkosciach gwałtownie kierunek lotu co wymaga jakichś absurdalnych przeciążeń i jednocześnie mówia ze to moga być chińczycy albo rosjanie to znaczy ze w ten sposób mówią "są znacznie bardziej zaawansowani od nas technologicznie"
        niby jak mogą ruskie czy chińczycy wykonywac takie loty nie będąc bardziej zaawansowanymi?

        z jednej strony sa przekonani o swoje przewadze technologicznej we wszystkich tam raportach, z drugiej podejrzewaja ze UFO to ruskie lub chiny co przeczy teorii o przewadze
        no ale pisałem "idiokracja" - idiocie dwa zupełnie przeciwstawne wnioski nie przeszkadzają
        ktoś kto posługuje sie logiką musi jedno odrzucić, czyli w tej sytuacji z miejsca ruskich i chińczyków skreślić
        • stary_chinczyk Re: Przed ujawnieniem informacji o UFO przez Pent 05.06.21, 19:53
         To że w ogóle rząd i wojsko zajmują się tego typu nonsensami, jest mocno niesmaczne. Kompromitują i ośmieszają państwo.
         Obecny ustrój, który nazywasz idiokracją, opiera się właśnie na niezdolności logicznego myślenia. USA jest wzorem praw człowieka. Upomina i poucza wszystkie państwa o najmniejsze przewinienia w tej dziedzinie. A samo trzyma w więzieniu 2 mln ludzi.
         Rząd, który wręcz zaprasza imigrantów jednocześnie wyłapuje ich i deportuje.
         Prezydent praktykujący katolik jest jednocześnie orędownikiem aborcji. No ale jak ma wyborców, którzy twierdzą że aborcja to akt miłości, to co się dziwić.
         Prowadzenie wojen w celach pokojowych też jest mocno na bakier z logiką. Takie przykłady można mnożyć.
        • bmc3i Re: Przed ujawnieniem informacji o UFO przez Pent 06.06.21, 05:14
         cojestdoktorku napisał:

         > oczywiscie ze tak,
         > skoro opisują obiekty poruszajace sie kilka tysiecy kilometrów od swoich krajów
         > z prędkościami kilku tysiecy kilometrów na godzinę, zmieniajace przy tych pręd
         > kosciach gwałtownie kierunek lotu co wymaga jakichś absurdalnych przeciążeń i j
         > ednocześnie mówia ze to moga być chińczycy albo rosjanie to znaczy ze w ten spo
         > sób mówią "są znacznie bardziej zaawansowani od nas technologicznie"
         > niby jak mogą ruskie czy chińczycy wykonywac takie loty nie będąc bardziej zaaw
         > ansowanymi?


         Grubo naginasz fakty, Ze zdania "nie wiemy co to jest, BYĆ MOŻE to Chińczycy" (a może Eskimosi) robisz "Amerykanie przyznają że Chińczycy wyprzedzili ich technologicznie". To są opary absurdu, a nie logika. Powiedziałbym wręcz że analfabetyzm - bez urazy - funkcjonalny, nieumiejętność zrozumienia czytanego tekstu.
         • cojestdoktorku Re: Przed ujawnieniem informacji o UFO przez Pent 06.06.21, 12:31
          od poczatku:
          amerykanie biorą pod uwagę UFO, chińczyków i rosjan
          ale to na pewno nie są chińczycy i rosjanie bo USA ma nad nimi przewagę technologiczną
          dlatego żaden myślący człowiek nie powinien napisac "to moze są chińczycy"
          zakłądanie takiej możliwości jest zakładaniem ich przewagi technologicznej

          równie dobrze mógłbym się zacząc zastanawiać czy żona Twojego ojca jest kobieta czy mężczyzną, a Ty byś napisał "no nic w tym dziwnego ze sie zastanawiasz", bo przecież nie napisałeś ze jest a tylko BYC MOZE
          i jeszcze takie zastanawianie sie nazwałbyś logiką a ktoś kto sie z tego zastanawiania nabija dla Ciebie jest w oparach absurdu
          • bmc3i Re: Przed ujawnieniem informacji o UFO przez Pent 07.06.21, 20:16
           cojestdoktorku napisał:

           > od poczatku:
           > amerykanie biorą pod uwagę UFO, chińczyków i rosjan
           > ale to na pewno nie są chińczycy i rosjanie bo USA ma nad nimi przewagę technol
           > ogiczną
           > dlatego żaden myślący człowiek nie powinien napisac "to moze są chińczycy"
           > zakłądanie takiej możliwości jest zakładaniem ich przewagi technologicznej


           Nie prawda. Z tego wynika tylko tyle, ze nie potrafimy wyjasnic co to jest, wiec spekulujemy ze moze to pocisk manewrujacy. Nastepnie zadajemy sobie pytanie kto ewentualnue moglby opracowac cos takiego. Przypuszczamy ze nie Somalia, wiec może Rosjanie? Moze Chinczycy?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka