Dodaj do ulubionych

Przygotowania Stalina do ataku w 1941 r.

12.03.22, 09:08
Poprzedni wątek osiągnął limit postów ...

Hołdujący kłamliwej wersji sowieckiej odyn napisał:
odyn06 Niegracz 07.09.09, 21:22
Nie pisz chłopie mało wiarygodnych sensacyjek. W 1941 roku Stalin nie był
przygotowany do wojny obronnej, a co dopiero do operacji zaczepnej o znaczeniu
strategicznym.
Ujawnione przez Słonina plany Gensztaba, to ćwiczeniowe nabożne życzenia i
militarne popierdułki.
Zważ na mój ton. Jest perswazyjny. Brak w nim innych elementów:-))
Pzdr


a historyk rosyjski Michaił Mieltiuchow napisał w 2008
w książce "Utracona szansa Stalina"
( niestety nie jest przetłumaczona i wydana w Polsce)

że Armia Czerwona miała rozpocząć ofensywę latem 1941 roku
Obserwuj wątek
  • menel13 Re: Przygotowania Stalina do ataku w 1941 r. 12.03.22, 09:42
   > Poprzedni wątek osiągnął limit postów ...
   >
   Aluzju nie poniał?
  • niegracz Re: Przygotowania Stalina do ataku w 1941 r. 12.03.22, 10:30
   Wspomnienia A. I. Rodimcewa. 17 maja 1941 r. Rodimcew, bohater Związku Radzieckiego i weteran wojny domowej w Hiszpanii, przybył do nowego miejsca służby (5. brygada 3. Korpusu Powietrznodesantowego w odesskim okręgu wojskowym). Zwróćmy uwagę na poziom gotowości bojowej powierzonej mu jednostki: "Brygada była w pełni zaopatrzona w broń, niezbędne materiały i spadochrony" ("Wasza, Ojczyzna, Synowie", s. 20). 18 czerwca 1941 r. brygady korpusu przeprowadziły ćwiczenia desantu na Krymie, "w pobliżu miasta Dżankoj" (tamże, s. 23).
   • maxikasek Re: Przygotowania Stalina do ataku w 1941 r. 12.03.22, 14:13
    "Wspomnienia A. I. Rodimcewa. 17 maja 1941 r. Rodimcew, bohater Związku Radzieckiego i weteran wojny domowej w Hiszpanii, przybył do nowego miejsca służby (5. brygada 3. Korpusu Powietrznodesantowego w odesskim okręgu wojskowym). Zwróćmy uwagę na poziom gotowości bojowej powierzonej mu jednostki: "Brygada była w pełni zaopatrzona w broń, niezbędne materiały i spadochrony" ("Wasza, Ojczyzna, Synowie", s. 20). 18 czerwca 1941 r. brygady korpusu przeprowadziły ćwiczenia desantu na Krymie, "w pobliżu miasta Dżankoj" (tamże, s. 23).
    "
    Propagandowa ksiązeczka ku pokrzepieniu serc. Brygada sformowana w maju 1941 na bazie dywizji strzeleckiej. Standardowo rozwalono istniejące brygady by sformować nowe. Zresztą sam ROdimcew pisze, że tylko większosc oficerów była doświadczonymi skoczkami, żołnierze i podoifcerowie pochodzili z jednostek strzeleckich nie mieliprzeszkolenia spadochronowego.

    "18 czerwca 1941 r. brygady korpusu przeprowadziły ćwiczenia desantu na Krymie, "w pobliżu miasta Dżankoj" (tamże, s. 23)."
    Kłamiesz. CO napisał ROdimcew?
    "Podczas ćwiczeń rankiem 18 czerwca 1941 r. w rejonie miasta Dżankoj zrzucono na spadochronach dowódców i dowództwo 212. i 6. brygady powietrznodesantowej… "
    "Во время учений утром 18 июня 1941 года в районе города Джанкой были сброшены с парашютами командиры и штабы 212-й и 6-й воздушно-десантных бригад…"
    I nic dziwnego bo :
    "Przed wyjazdem na miejsce służby w Głównym Zarządzie Kadr Armii Czerwonej pułkownik P. E. Swiridow poinformował mnie, że jego zdaniem najbardziej doświadczoną i gotową do walki jednostką była 212. Brygada Powietrznodesantowa: jej żołnierze i dowódcy mieli 100 a nawet 200 skoków spadochronowych, a dowódca pułkownik II Zatewakin wykonał co najmniej 300 skoków.

    Pułkownik Swiridow również dobrze mówił o 6. brygadzie. Co prawda jej żołnierze nie byli dostatecznie przeszkoleni w spadochroniarstwie, ale dowódca, uczestnik wydarzeń chasańskich i konfliktu fińsko-sowieckiego, pułkownik Wiktor Żeludiew, cieszył się opinią osoby odważnej i energicznej."

    Tak więc tylko stara 212. była przeszkolona do skoków. 5. nawet nie dopuszczono do ćwiczeń, ROdimcew ze sztabem przyjechał na teren skoków pociągiem.
    • maxikasek Re: Przygotowania Stalina do ataku w 1941 r. 12.03.22, 14:14
     Ale to bys musiał przeczytać chociaż kilka fragmentów tej książki, a nie bezmyślnie przepisać cytaty z jakiegoś forum ;-)
    • stasi1 Re: Przygotowania Stalina do ataku w 1941 r. 12.03.22, 14:45
     To jak wyglądają na tym tle nasi spadochroniarze? Nasz dowódca skoczkow miał dokładnie zero skoków
     • maxikasek Re: Przygotowania Stalina do ataku w 1941 r. 12.03.22, 16:26
      "To jak wyglądają na tym tle nasi spadochroniarze? Nasz dowódca skoczkow miał dokładnie zero skoków"
      Jeśli masz na myśłi gen. SOsabowskiego to przeszedł on pełne szkolenie spadochronowe, choć z uwagi na wiek (prawie 50 lat) już nie kwalifikował się do niego. Najpierw przygotowawcze w "małpim gaju" w Largo House, a potem 8 skoków w RIngway (mimo że miał lęk wysokości).
      A swoją drogą Sosab w Largo House stworzył wzorcowy ośrodek szkolenia, póxniej szkolili się tam też Holendrzy, Francuzi , Norwedzy. Zbudowano tam pierwszą w Wyspach wieże spadochronową. Żołnierze zanim zostali skierowani na szkolenie spadochronowe musieli ukończyć "małpi gaj", szkolenie narciarskie i wspinaczkowe oraz tzw. kurs korzonkowy (jak przeżyć za linią wroga bez żarcia ;-) ). Potem wysyłano ich do RIngway- brytyjskiego ośrodka, gdzie pierwsza grupa spotkała...polskich przedwojennych instruktorów, którzy szkolili Brytyjczyków. Każdy żolnierz musiał oddać 8 skoków. Potem były skoki zbiorowe- plutonem , kompanią , brygadą. Ale i tak zajęło to prawie rok- nim brygada wykonała całościowy zrzut przed gen. Sikorskim.

      A tu niegracz próbuje wciskać, że po miesiacu brygada była świetnie wyszkolona i wyposażona, choć nie oddała jeszcze ani jednego skoku.A jej żołnierze przeszli co najwyżej kurs obierania ziemniaków.
      • stasi1 Re: Przygotowania Stalina do ataku w 1941 r. 18.03.22, 06:49
       Akurat bardziej mówię o czasach współczesnych. Gdzieś 3 lata temu były manewry gdzie cała dywizja prosto z USA wyskoczyła na spadochronach, u nas. Skakali też nasi. Ich dowódca pyta się naszych skoczków gdzie jest ich? Oni na to jak gdzie? Na trybunie
  • cojestdoktorku Re: Przygotowania Stalina do ataku w 1941 r. 12.03.22, 12:30
   napisz moze o przygotowanich do ataku z 1939:

   "W 1939 roku Stalin proponował Francji i Anglii atak na Niemcy. Londyn odtajnił dokumenty
   ....
   Jednak Brytyjczycy i Francuzi - upoważnieni przez swoich przełożonych do rozmów, nie do zawierania wiążących umów - nie odpowiedzieli na sowiecką ofertę złożoną im 15 sierpnia 1939 r. Zamiast z aliantami Stalin ułożył się więc z Hitlerem.
   Niemiecko-radziecki pakt Ribbentrop-Mołotow, nazwany tak od nazwisk sekretarzy zagranicznych obu krajów, podpisano 23 sierpnia."

   polskatimes.pl/w-1939-roku-stalin-proponowal-francji-i-anglii-atak-na-niemcy-londyn-odtajnil-dokumenty/ar/945860

   dodaj do tego ze w monachium oddano hitlerowacji czechosłowację, której Stalin tez chciał bronić, ale francja, Anglia, Rumunia i Polska sie nie zgodziły i całą oficjalna historia wywraca sie do góry nogami


   • maxikasek Re: Przygotowania Stalina do ataku w 1941 r. 12.03.22, 14:23
    To był blef Stalina. STalin nawet nie miał tych 120 dywizji wówczas. A clou było takie, aby mógł wprowadzić wojsko na tereny Polski i RUmuni. A potem klasyka, jak w krajach bałtyckich.
    CHoć gdyby alianci oddali mu w okupację Europę wschodnią i Turcję- to pewnie by nie zawarł Paktu R-M- co mu Hitler mógł więcej zaoferować. Stalin wsparł by go tylko gospodarczo ;-)
    • cojestdoktorku Re: Przygotowania Stalina do ataku w 1941 r. 12.03.22, 15:40
     miał czy nie miał akurat 120 dywizji to nieistotne
     Hitler opisał swoje cele i wydał w ksiązce a wiec i zachód i Stalin wiedzieli jaki jest główny cel Hitlera
     Stalin co oczywiste chciał uniemozliwiac realizację celu, a wiec faktycznie bronić przeszkód które oddzielały Hitlera od zsrr
     Zachód zaś chciał te przeszkody usuwac z drogi by Hitler mógł wypełnić swój plan likwidujac największe zagrożenie dla elit zachodnich a więc komunizm
     tak wiec zachód świadomie pozwolił na powstanie Wehrmachtu, świadomie pozwalał na zbrojenia, świadomie szedł na anschluss i świadomie pozwolił rozebrać czechosłowację, wszystko po to by Hitler rósł w siłę i był w stanie użyć tej siły przeciwko zsrr tak jak zapowiadał lata temu

     • maxikasek Re: Przygotowania Stalina do ataku w 1941 r. 12.03.22, 15:56
      Stalin nie chciał nic Hitlerowi uniemożliwiać. Chciał go wepchnać w wojnę z Zachodem, co mu raz w 1938 się nie udało, a samemu pozostać z boku i przy okazji złupić państwa Europy wschodniej. A później, kiedy alianci wykrwawią się na froncie ruszyc w rewolucją światową.
      Zachód też próbował skierowac Hitlera na STalina, ale ustępstwa były z powodu braku gotowości do wojny. Po prostu politycy zachodni łudzili się , że to zaspokoi głód Hitlera lub przynajmniej odsunie wojnę w czasie. Bo w końcu Austria sama chciała go, W Sudetach mieszkała większość niemiecka.
      • cojestdoktorku Re: Przygotowania Stalina do ataku w 1941 r. 12.03.22, 17:33
       >Stalin nie chciał nic Hitlerowi uniemożliwiać. Chciał go wepchnać w wojnę z Zachodem,

       chciał go wpechnąc w wojnę? przecież i w przypadku czechosłowacji i tuż przed polskim wrześniem wyrazał ochotę na walkę w pierwszej kolejnosci, skoro zachód mu na to nie pozwolił to dopiero wtedy, a wiec pod koniec sierpnia uznał ze jedynym rozwiązaniem jest pchniecie go na zachód
       wcześniej sam gotów był razem z innymi wziac uderzenie hitlera na klatę, ale mu na to nie pozwolono

       >A później, kiedy alianci wykrwawią się na froncie ruszyc w rewolucją światową.

       włąśnie dlatego mozemy to odrzucić
       ten plan pojawił sie jako plan B
       plan A to byłą walka przeciwko hitlerowi w obronie czechosłowacji albo razem z Polską w 1939

       >Zachód też próbował skierowac Hitlera na STalina,

       a ten plan to juz był długoterminowy
       • maxikasek Re: Przygotowania Stalina do ataku w 1941 r. 12.03.22, 17:45
        "chciał go wpechnąc w wojnę? przecież i w przypadku czechosłowacji i tuż przed polskim wrześniem wyrazał ochotę na walkę w pierwszej kolejnosci, skoro zachód mu na to nie pozwolił to dopiero wtedy, a wiec pod koniec sierpnia uznał ze jedynym rozwiązaniem jest pchniecie go na zachód
        wcześniej sam gotów był razem z innymi wziac uderzenie hitlera na klatę, ale mu na to nie pozwolono"
        Tak, a w Polsce wprowadzić demokratyczne rządy ;-) Tez obiecywał.
        stalin nie zamierzał zaczynac żadnej wojny z Hitlerem, bo to byo wbrew jego planom. Chciał za to wykrwawić Zachód w wojnie z nim. Nie po to pozwolil mu dojśc do władzy w Niemczech. Jego propozycja miała tylko za zadanie wysondować- ile są gotowi mu dać Francuzi i Anglicy. Stwierdził, że niewiele- bo przejmują się protestami RUmunii i Polski. WIęc skierował uśmiech do Adolfa- ten mu obiecał kilka krajów bez jednego wystrzału.

        "plan A to byłą walka przeciwko hitlerowi w obronie czechosłowacji albo razem z Polską w 1939"
        Nie było takiego planu. W 1938 próbował wmanewrować Francję w wojną z Niemcami, w zamian za mgliste obietnice, z których mógł się wycofać- bo przecież nie miał granicy z Czechosłowacją.
        Bronić Polski też nie zamierzał- tylko wprowadzić swoje wojska na teren Polski i RUmunii, by łatwiej je zająć. Najpierw bazy, potem zmiana rządu a potem referendum o włączenie do ZSRR.
        • cojestdoktorku Re: Przygotowania Stalina do ataku w 1941 r. 12.03.22, 18:06
         >stalin nie zamierzał zaczynac żadnej wojny z Hitlerem, bo to byo wbrew jego planom.

         to wyjasniej dlaczego proponował obronę czechosłowacji
         i dlaczego proponował w połowie sierpnia 1939 wspólny atak na rzesze
         to są twarde fakty i nie mozesz tworzyć swojej wersji pomijajac je
         • maxikasek Re: Przygotowania Stalina do ataku w 1941 r. 12.03.22, 18:37
          "to wyjasniej dlaczego proponował obronę czechosłowacji
          i dlaczego proponował w połowie sierpnia 1939 wspólny atak na rzesze
          to są twarde fakty i nie mozesz tworzyć swojej wersji pomijajac je"
          NAiwnością jest wierzyć z propagandowe zagrania ;-)

          "gdyby to zrobił anglia i francja wsparłąby III rzeszę w wojnie z zsrr"
          Tocząc wojnę z Hitlerem? ;-)

          "czyli proponujemy sojusz Polsce i aliantom, a jak sie nie zgodzili to proponujemy sojusz Rzeszy - wszystko by nie zostać samemu, nie miało znaczenia z kim sie dogada, byle nie był sam"
          DLa Stalina to miało znaczenie- sojusz z Zachodem nie był w jego planach.
          • cojestdoktorku Re: Przygotowania Stalina do ataku w 1941 r. 12.03.22, 19:02
           >NAiwnością jest wierzyć z propagandowe zagrania

           na jakiej podstawie twierdzisz ze sa propagandowe
           czemu tytle lat "propagandowe zagrania" były ukrywane?

           prezeciez wszystko pasuje do tego ze wiedział iż Hitler idzie po nieego (Stalina) i robił co mógł by do tego nie dopuścić, zbroił sie i próbował dosłownie kazdego możliwego zaczepienia by oddalić ten moment gdy Hitler nadejdzie
           a to próbujac zatrzymac go na czechosłowacji, a to próbując na Polsce

           zupełnie nie pasuje ze to propaganda czy blef bo po co miałby tak blefowac
           zupełnie tez nie pasuje cheć zajęcia czechosłowacji czy Polski bo miałby przeciwko sobie wtedy nie tylkoohitlera ale tez wszystkie kraje na zachód od nimemiec
           • niegracz Re: Przygotowania Stalina do ataku w 1941 r. 12.03.22, 19:43
            cojestdoktorku -trollu;
            chcesz rozmawiać na inny temat to załóż wątek
           • maxikasek Re: Przygotowania Stalina do ataku w 1941 r. 12.03.22, 22:20
            "na jakiej podstawie twierdzisz ze sa propagandowe
            czemu tytle lat "propagandowe zagrania" były ukrywane?"
            Nie były ukrywane. O tych propozycjach pisano od dawna, jak i o braku zgody Polski i RUmuni na nie.
            Mało tego Bezymienski w "Sowietsko-germanskije dogowory 1939 g." napisał że podczas narady na Kremlu 21 kwietnia 1939 zdecydowano o zbliżeniu z Berlinem. W tym celu 3 maja zwolniono MSZ LItwinowa i zastąpiono go "nie-Żydem" MOłotowem, który był jednocześnie premierem. Z Berlina odwołano też ambasadora Mierekałowa, który był "twarzą" ostrej polityki Sowietów wobec Hitlera. Zaproszenie zostało właściwie odczytane w Berlinie.
            A owe "gwarancje" proponowane przez STalina dotyczyły wszystkich europejskich sąsiadów ZSRR, przy czym owa "pomoc" miała być udzielona także bez zgody zainteresowanych a nawet przy ich sprzeciwie. ;-)
            STalin "potrzebował" zgody aliantów na zajęcie tych krajów- wiedział , że demokracje nie będą mogły się na takie warunki zgodzić i będzie mógł zerwać rozmowy.
            • maxikasek Re: Przygotowania Stalina do ataku w 1941 r. 12.03.22, 22:27
             Zauważ daty. Zanim 3 sierpnia wysłano delegację aliancką- 21 kwietnia Stalin już postawił na Niemców ;-)
        • cojestdoktorku Re: Przygotowania Stalina do ataku w 1941 r. 12.03.22, 18:08
         >Bronić Polski też nie zamierzał- tylko wprowadzić swoje wojska na teren Polski i RUmunii, by łatwiej je zająć

         gdyby to zrobił anglia i francja wsparłąby III rzeszę w wojnie z zsrr
         a wszystkie działania Stalina były ukierunkowane tak by nie zostac izolowanym
         czyli proponujemy sojusz Polsce i aliantom, a jak sie nie zgodzili to proponujemy sojusz Rzeszy - wszystko by nie zostać samemu, nie miało znaczenia z kim sie dogada, byle nie był sam
     • kstmrv Re: Przygotowania Stalina do ataku w 1941 r. 12.03.22, 17:48
      cojestdoktorku napisał:

      > Stalin co oczywiste chciał uniemozliwiac realizację celu

      Bardzo łatwo mógł to zrobić. Wystarczyło nie pomagać Hitlerowi. Gdyby nie ogromna pomoc ZSRR to Hilter mógłby tylko marzyć o wywołaniu II WŚ.
      • cojestdoktorku Re: Przygotowania Stalina do ataku w 1941 r. 12.03.22, 18:05
       >Bardzo łatwo mógł to zrobić. Wystarczyło nie pomagać Hitlerowi.

       zsrr i Rzesza hahndlowały ze sobą tak jak inne kraje, to normalne
       a szwecja handlowała cała wojnę, do nich nie masz pretensji?
       • kstmrv Re: Przygotowania Stalina do ataku w 1941 r. 12.03.22, 18:21
        cojestdoktorku napisał:

        > >Bardzo łatwo mógł to zrobić. Wystarczyło nie pomagać Hitlerowi.
        >
        > zsrr i Rzesza hahndlowały ze sobą tak jak inne kraje, to normalne


        No i dzięki współpracy z ZSRR Hitler mógł wywołać II WŚ. Gdyby jej nie było to Hitler mógłby tylko marzyć o rozpoczęciu II WŚ.


        > a szwecja handlowała cała wojnę, do nich nie masz pretensji?


        A co Szwecja ma do tego? Rozmawiamy jak Stalin mógł uniknąć wywołania przez III Rzeszę wojny.
        • cojestdoktorku Re: Przygotowania Stalina do ataku w 1941 r. 12.03.22, 18:32
         >No i dzięki współpracy z ZSRR Hitler mógł wywołać II WŚ.

         a nie dzięki współpracy ze Szwecją, Rumunią czy USA?
         handlowął ze wszystkimi, czemu przeszkadza Ci handel z zsrr a nie przeszkadza handel z innymi krajami?
         • kstmrv Re: Przygotowania Stalina do ataku w 1941 r. 12.03.22, 23:12
          cojestdoktorku napisał:

          > >No i dzięki współpracy z ZSRR Hitler mógł wywołać II WŚ.
          >
          > a nie dzięki współpracy ze Szwecją, Rumunią czy USA?
          > handlowął ze wszystkimi, czemu przeszkadza Ci handel z zsrr a nie przeszkadza h
          > andel z innymi krajami?

          Co ma do tego Szwecja czy Rumunia? Rozmawiamy o tym jak Stalin mógł uniknąć wywołania II WŚ przez Hitlera. A mógł bardzo łatwo, wystarczyło zerwać współpracę z III Rzeszą, gdyby nie ogromna pomoc ZSRR to Hitler mógłby tylko marzyć o wywołaniu wojny.
          • maxikasek Re: Przygotowania Stalina do ataku w 1941 r. 12.03.22, 23:43
           "gdyby nie ogromna pomoc ZSRR to Hitler mógłby tylko marzyć o wywołaniu wojny."
           Polityczna, bo gospodarcza się rozkręciła dopiero po upadku Francji
          • cojestdoktorku Re: Przygotowania Stalina do ataku w 1941 r. 13.03.22, 12:09
           tak, już widzę jak Hitler porzucił swoje plany bo jeden z wielu krajów na świecie nie chce z nim handlować :)
           Adolf działa w trudnych i mocno ograniczajacych go warunkach, ale jakie one nie były to i tak parł do przodu
           do produkcji stali potrzebowłą molibdenu, zabrakło go to robiono stalk bez molibdenu
           do produkcji samolotów potrzebowano stali, zabrakło stali to zaczęto projektowac odrzutowce z drewna
           wiec brak współpracy z zsrr wymusiłby pewne zmainy ale hitler i tak by próbowął realizowac swoje plany i tak

           • kstmrv Re: Przygotowania Stalina do ataku w 1941 r. 13.03.22, 14:36
            ZSRR był głównym partenem III Rzeszy. Bez pomocy Stalina Hitler mógł wywołać lokalną wojnę w środkowej Europie, ale to wszystko. A Stalin dlatego wspierał Hitlera bo liczył że jak III Rzesza i Zachód wykrwawią się we wzajemnej wojnie to sam na nich napadnie.Tymczasem to Hitler pierwszy na niego napadł. I gdyby nie konwoje z zachodnią pomocą to Hitler powiesiłby Stalina już w 1943, bo ZSRR mimo że prowadził wojnę tylko na jednym froncie to i tak przegrywał z III Rzeszą walczącą na wielu frontach jednocześnie.
           • maxikasek Re: Przygotowania Stalina do ataku w 1941 r. 13.03.22, 15:47
            "do produkcji stali potrzebowłą molibdenu, zabrakło go to robiono stalk bez molibdenu"
            MOżna tez czołgi robić ze zwykłej blachy- tylko po co?

            "do produkcji samolotów potrzebowano stali, zabrakło stali to zaczęto projektowac odrzutowce z drewna"
            I uzbrajać VOlksturm z kosy na sztorc.

            Handel z ZSRR nie ratował Hitlera, ale był ważny ze względów politycznych. Bo ekonomicznie rozwinął się na pół roku przed Barbarossą tak naprawdę.
  • niegracz Re: Przygotowania Stalina do ataku w 1941 r. 12.03.22, 18:35
   na forum historycy . org ( raczej hi hi storycy- żenujący poziom)
   jakis niedorozwój historyczny artie 44
   Cenzor - po prostu zamknął wątek :
   Plany Stalina - Ofensywa Latem 1941, Nowe odkrycie z archiwum Rosji

   pisząc:
   ]Z uwagi, że rzeczony wyżej post nie zawiera niczego co mogłoby wnieść wkład merytoryczny w prowadzoną dyskusję, a temat powiela wątek o tezach Suworowa ulega zamknięciu. Użytkownicy mogą dalej dyskutować w temacie odnoszącym się do tez Suworowa. Posty zawierające wartość merytoryczną i takie które zostały prawidłowo sformatowane zostaną przeniesione do tematu o teorii Suworowa.
   artie44

   Suworow nie ma tu nic do rzeczy - to niewiedza Cenzora;
   można całkowicie pominąć Suworowa jak ktoć jest uprzedzony do niego albo po prostu nie chce czytać
   a czytać Daniłowa, Mieltuchowa - polskiego historyka Sebastiana Chojnackiego( praca z roku 2014 , sygnowana przez Instytut Historii PAN ,
   apcz.umk.pl/SDR/article/view/SDR.2014.2.07/7941)
   historyka z Petersburga, Dmitrija Prokofiewa
   i wielu innych autorów

   Działanie Cenzora na forum historycy przypomina działanie prowadzących rosyjskich programów publicystycznych = propagandowych) - zamyka się gębę nieprawomyślnym
   • maxikasek Re: Przygotowania Stalina do ataku w 1941 r. 12.03.22, 18:51
    "na forum historycy . org ( raczej hi hi storycy- żenujący poziom)
    jakis niedorozwój historyczny artie 44
    Cenzor - po prostu zamknął wątek :"
    Zamknął ponieważ odkryłes koło na nowo i się tym chwaliłeś. :-) Tamten wątek nic nowego nie wnosił, poza powoływaniem się na "autorytety" z Salonu24 ;-)

    Biedny niegraczow- na każdym poważnym forum historycznym sie z niego śmieją. Ale na pewno znajdziesz takie odpowiednie dla siebie- kiedyś było takie, moderatorzy obrażali forumowiczówi nadawali sobie śmieszne tytuły Admirała WIelkiego Oceanu itp. Tam byś sie odnalazł ;-)
  • niegracz Re: Przygotowania Stalina do ataku w 1941 r. 13.03.22, 08:11
   odyn - kacapski propagandzisto

   Od poczatku usiłowałeś strrollowac i hejtowac wątek o "Planach Stalina ataku z Zachód w 1941 roku"
   cytuję
   tu odnosisz się do kolejnego wpisu w tym wątku:
   jak byłes postsowieckim betonem- takim pozostałeś i pozostaniesz

   odyn06 Re:22 czerwca - nie wyjasniona tajemnica klęsk 27.09.09, 09:18
   Niemcy by powiedzieli, że masz blaszane czoło.
   Założyłeś sobie jedynie słuszną tezę i przypominasz przedwojennego Agapita. Ten,
   stojąc na placu apelowym miał na gimnastyce łapy w górze, gdy 1000 żołnierzy
   mieli je w bok. Ty,podobnie jak Agapit uważasz, że znowu wszyscy się pomylili.
   Zatem, łapy w górę i tak trzymać.
   Pies z tobą tańcował i trwaj przy Suworowie, żałosnym szpieguniu, jakże płodnym
   skrybie, ale bez dostępu do informacji źródłowych.
   :-))

   Wygłosiłeś swe głupkowate i błędne zdanie; Suworow mimo licznych błędów w jego pracach jest i pozostanie klasykiem; ma niewątpliwie ogromna zasługę w obaleniu kłamstw sowieckiej a później rosyjskiej propagandy, która dla dyskredytowania jego prac i prawdy posłużyła się tradycyjnym chwytem który łyknęli pożyteczni idioci jak Ty
   - - nazwano go zdrajcą,
   tak aby przekreslić go całkowicie także merytoryczną zawartośc jego książek.
   - Dlatego jego nazwisko pojawia się już w literaturze przywoływanej w pracach historyków , także polskich;
   przypominam:
   praca doktorska z 2018 roku:
   1
   Uniwersytet Rzeszowski
   Wydział Socjologiczno-Historyczny
   Instytut Historii
   numer albumu 76152
   Tomasz Zając
   Działania wojenne w 1941 r. na terenie 08. Przemyskiego
   Rejonu Umocnionego. Operacja Barbarossa na linii Sanu

   w spisie Literatury:
   Lodołamacz
   Suworowa

   taką pozycję w Literaturze zaakceptowali:
   promotor: dr.hab. Andrzej Olejko

   Recenzenci:
   prof.dr.hab. Wiesław Wróblewski - Wyższa Oficerska Szkoła Sił Powietrznych w Dęblinie
   dr.hab. Maciej Franz

   Możesz wściekać się i tupać nogami w walonkach-
   ale takie są fakty.
   • maxikasek Re: Przygotowania Stalina do ataku w 1941 r. 13.03.22, 12:07
    Jakbyś nie tupał nogami- takich kiepskich prac doktorskich jest w Polsce sporo. To nieco pogrubiona praca magisterska z typowymi dla niej "mykami" zwiększającymi objętość. CHoć temat pracy bardzo ciekawy, nie zasługuje imho ona na doktorat.To byłaby dobra praca magisterska. Ale w Polskiej nauce liczy się kto ma z kim na pieńku, a nie treść.
    A wśród literatury jest też strona internetowa dws, którą tak deprecjonujesz ;-)
    • niegracz Re: Przygotowania Stalina do ataku w 1941 r. 13.03.22, 14:04
     maxikasek napisał:

     > Jakbyś nie tupał nogami- takich kiepskich prac doktorskich jest w Polsce sporo.
     > To nieco pogrubiona praca magisterska z typowymi dla niej "mykami" zwiększając
     > ymi objętość.
     --?
     - manipulancie - dawno napisałem że to marna praca;
     chodzi o cos innego o czym napisałem w poście niżej:
     - książki suworowa sa uwzględniane jako literatura przez polskich historyków
     mało ci ?
     - przecież wymienia w Literaturze - książkę Suworowa - polski historyk
     Sebastian Chojnacki- w pracy sygnowanej przez PAN ( Polska Akademia Nauk)
     apcz.umk.pl/SDR/article/view/SDR.2014.2.07/7941

     tupanie nogami w walonkach ci nie pomoże

     ***

     > A wśród literatury jest też strona internetowa dws, którą tak deprecjonujesz ;-
     > )
     ..
     buahahahaha
     - chodzi ci o tego zacietrzewionego propagandzistę postsowieckiego Franka Wichurę :)) czy o kogo?
     • maxikasek Re: Przygotowania Stalina do ataku w 1941 r. 13.03.22, 15:38
      "chodzi o cos innego o czym napisałem w poście niżej:
      - książki suworowa sa uwzględniane jako literatura przez polskich historyków
      mało ci ?"
      Wikipedia też, przynajmniej w pracch magisterskich jest powszechnie dopuszczana. CHyba nie rozumiesz pojęcia bibliografia? ;-) Stąd w bibliografi widnieją i strony internetowe.

      "- manipulancie - dawno napisałem że to marna praca;"
      Więc skoro dopuszczono "marną pracę" i i marny dobór literatury ;-)

      A co do recenzji- to pracownik naukowy potrzebuje do oceny pracy statutowej być autorem takich recenzji. Do tego kwota jaką kasuje to 1832,60 zł , a dla takiej pracy to kwestia dwóch wieczorów. I większośc uwag dotyczy braku kropki lub przecinka (czytalem takie recenzje).
      Do tego "kanony" rozprawy doktorskiej- ok. 350 stron, 100 pozycji literatury, z czego 40% zagranicznej a 60% krajowej. I to bardziej trapi promotorów i recenzentów niż treść często.
      • niegracz Re: Przygotowania Stalina do ataku w 1941 r. 14.03.22, 08:37
       maxikasek manipulancie;

       nic ci nie pomoże tupanie nogamiw walonkach;
       świat się zmienił - ty zostałeś z pogladami postsowieckimi

       -Teza o przygotowaniach Stalina do ofensywy na Zachód latem 1941 jest juz poważnie traktowana przez polskich historyków
       to nie tylko chodzi o to co jest w Literaturze
       - w pracy historyka Sebastiana Chojnackiego sygnowanej przez PAN są nie tylko prace Suworowa i Mieltiuchowa wymienione jako najważniejsza Literatura przedmiotu:
       S t u d i a z D z i e j ó w R o s j i i E u r o p y Ś r o d k o w o - W s c h o d n i e j ■ X L I X ( z . 2 )
       PL ISSN 1230-5057Sebastian Chojnacki
       Sowiecka sztuka operacyjna w latach 1940‑1941

       1 Najważniejsze prace w języku polskim: C. Pleshakow, Szaleństwo Stalina. Pierwsze 10 dni
       wojny na froncie wschodnim, Warszawa 2005, W. Suworow, Dzień „M”, Poznań 2008, W. Bieszanow,
       Pogrom pancerny 1941, przeł. S. Kędzierski, Warszawa 2009, M. Sołonin, Na uśpionych lotniskach...,
       przeł. A. Pawłowska, Poznań 2009, W. Suworow, Ostatnia defilada, przeł. A. Pawłowska, Poznań 2009,
       W. Suworow, Ostatnia republika, przeł. A. Bobrowicki, D. Majeńczyk, Poznań 2009, W. Suworow, Klęska,
       przeł. A. Pawłowska, Poznań 2010. Jeśli chodzi o literaturę rosyjską poświęconą tej tematyce, to jest
       ona olbrzymia, dlatego wymienię tylko pozycje najczęściej cytowane w znanych mi publikacjach: 1941
       год – уроки и выводы, Москва 1992, М. И. Мельтюхов, Упущенный шанс Сталина.

       ..ale także teza ta ma odzwierciedlenie w treści jego pracy.
       • maxikasek Re: Przygotowania Stalina do ataku w 1941 r. 14.03.22, 20:10
        Dalej nie rozumiesz pojęcia bibliografia w pracy ? ;-)
        • niegracz Re: Przygotowania Stalina do ataku w 1941 r. 16.03.22, 23:24
         Dalej nie rozumiesz co to jest "treść pracy" ?
         manipulancie
         • maxikasek Re: Przygotowania Stalina do ataku w 1941 r. 16.03.22, 23:44
          NO własnie kilka postów wcześniej sam przyznałeś że owa treść jest marna ;-)
          cytuję:
          "- manipulancie - dawno napisałem że to marna praca;"
          • niegracz Re: Przygotowania Stalina do ataku w 1941 r. 18.03.22, 06:50
           maxikasek napisał:

           > NO własnie kilka postów wcześniej sam przyznałeś że owa treść jest marna ;-)
           > cytuję:
           > "- manipulancie - dawno napisałem że to marna praca;"
           ,,

           Ja ? że treść jest marna ????
           to Ty znów sobie cos ubzdurałeś
           gdzie niby napisałem tak o pracy
           Sebastiana Chojnackiego sygnowanej przez PAN są nie tylko prace Suworowa i Mieltiuchowa wymienione jako najważniejsza Literatura przedmiotu:
           S t u d i a z D z i e j ó w R o s j i i E u r o p y Ś r o d k o w o - W s c h o d n i e j ■ X L I X ( z . 2 )
           PL ISSN 1230-5057Sebastian Chojnacki
           Sowiecka sztuka operacyjna w latach 1940‑1941

           1 Najważniejsze prace w języku polskim: C. Pleshakow, Szaleństwo Stalina. Pierwsze 10 dni
           wojny na froncie wschodnim, Warszawa 2005, W. Suworow, Dzień „M”, Poznań 2008, W. Bieszanow,
           Pogrom pancerny 1941, przeł. S. Kędzierski, Warszawa 2009, M. Sołonin, Na uśpionych lotniskach...,
           przeł. A. Pawłowska, Poznań 2009, W. Suworow, Ostatnia defilada, przeł. A. Pawłowska, Poznań 2009,
           W. Suworow, Ostatnia republika, przeł. A. Bobrowicki, D. Majeńczyk, Poznań 2009, W. Suworow, Klęska,
           przeł. A. Pawłowska, Poznań 2010. Jeśli chodzi o literaturę rosyjską poświęconą tej tematyce, to jest
           ona olbrzymia, dlatego wymienię tylko pozycje najczęściej cytowane w znanych mi publikacjach: 1941
           год – уроки и выводы, Москва 1992, М. И. Мельтюхов, Упущенный шанс Сталина.

           ..ale także teza ta ma odzwierciedlenie w treści jego pracy.


           • maxikasek Re: Przygotowania Stalina do ataku w 1941 r. 18.03.22, 20:56
            "Ja ? że treść jest marna ????
            to Ty znów sobie cos ubzdurałeś
            gdzie niby napisałem tak o pracy"
            NIe. O pracy Zająca, który opierał się na Suworowie. ;-)

            "Sebastiana Chojnackiego sygnowanej przez PAN są nie tylko prace Suworowa i Mieltiuchowa wymienione jako najważniejsza Literatura przedmiotu:"
            Nie rozumiesz zasad bilbliografii- prawda? ;-)
   • niegracz Re: Przygotowania Stalina do ataku w 1941 r. 17.03.22, 17:39
    kompromitacja Norberta Bączyka; w filmiku wygłasza on opinie jakoby od 18 czerwca Armia Czerwona szykował się do obrony; że wiedziała o mającym nastąpić ataku...
    .. tylko , że 22 czerwca o świcie większość oddziałów liniowych nie otwarło ognia ... dopóki nie upewniło sie , że to nie jest ..prowokacja.. np. w rejonie Taurogów ;
    są też relacje że oddziały w marszu dalej od granicy myślały , że to ..ćwiczenia . jest relacja , gdy 22 czerwca ok. południa pododdział maszeruje ze śpiewem ... jak na ćwiczenia.

    Norber Bączyk pogłębia tu kłamliwą narrację postsowiecką, jakoby Armia Czerwona szykowała się do obrony.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka