Dodaj do ulubionych

Czy kacapy napadną na Mołdawie?

06.05.22, 01:08
Tak twierdzi wywiad ukraiński. Na ganicy z Nadniestrzem była dzisiaj wymiana ognia. Atak miałby nastąpić 9 Maja? Ale cos mi nie gra, bo dzicz moskiewska pewnie chciałaby ogłosić sukces 9, wiec musieliby zaczac wczesniej.
Obserwuj wątek
  • patmate Re: Czy kacapy napadną na Mołdawie? 06.05.22, 01:40
   Naddniestrze to temat nierealny. Żeby tam dostarczyć realne siły bojowe FR musiałoby przeprowadzić desant morski na południe od Odessy albo desant lotniczy. Oba są nierealne -morski = patrz krążownik Moskwa, a lotnictwo nie przeleci przez Ukrainę z podobnych powodów. Do tego mizeria floty desantowej - zostały 4 jednostki. Co mogą przerzucić drogą powietrzną? BMD-4? Toż to łakomy kąsek nawet dla naszych RPG-76. Temat Naddniestrza dla zamrożenia sił Ukraińskich w rejone Odessy, to samo pewnie z manewrami na Białorusi.

   Pzdr
    • mort_subite Re: Czy kacapy napadną na Mołdawie? 06.05.22, 09:01
     odyn06 napisał:

     > Zgoda.
     > Sam nie rozumiem, dlaczego nasze media tak się ekscytują tym gów…nym Naddniestr
     > zem.

     Na froncie dzieje się mało spektakularnych rzeczy, a natura mediów - zwłaszcza współczesnych - jest taka, że muszą się karmić coraz to nowymi sensacjami.
     Potencjalne (mało prawdopodobne, acz nie całkiem niemożliwe) rozlanie sie wojny na Naddniestrze się w to wpisuje.
  • rzewuski1 Re: Czy kacapy napadną na Mołdawie? 06.05.22, 14:31
   Tam jest 1,5 k wosjka niby rosyjskiego ale złożonego miejscowych , znaczna cześć ludności tego kraiku stanowią tez Ukraińcy , dopóki kacapy nie dosięgną do Naddniestrza Mołdawia jest bezpieczna ale jak sięgną to Mołdawianie dostana propozycje nie do odrzucenia od Putina..

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka