Dodaj do ulubionych

Najemnicy na wojnie w Ukrainie

20.07.22, 14:18
Każdy konflikt zbrojny przyciąga kandydatów na najemników, którzy za pieniądze będą walczyć dla strony płacącej za ich usługi.
Najemnicy walczą po stronie ukraińskiej i po stronie rosyjskiej.
Generalnie, wszystkich kandydatów na najemników można podzielić na dwie kategorie.
Pierwsza, to najemnicy posiadający przeszkolenia wojskowe w armii kraju ojczystego. Po zwolnieniu z wojska szukają zajęcia w profesji, która znają.
Najemnicy w Rosji to temat rzeka. To głównie rezerwiści z armii, którym nie ułożyło się w życiu cywilnym.
Media piszą do znudzenia o grupie Wagnera, ale swoje formacje zbrojne złożone z rezerwistów wystawiają stowarzyszenia weteranów prawie wszystkich organów siłowych.
Problem w tym, że ci byli siłownicy nie kwapią się na pierwszą linię z możliwością dostania kulki od Ukraińców.
Dlatego trwa proces rekrutacji najemników wśród rezerwistów po odbyciu kary więzienia, a nawet rezerwistów w trakcie odbywania kary w mamrze. Z tymi się nie patyczkują i mówią im wprost, że pójdą pod ukraińskie kulki za cenę darowania reszty odsiadki.
O najemnikach w służbie ukraińskiej wiemy mniej. Wiemy, że walczą z orkami Białorusini, a o przedstawicielach innych nacji dowiadujemy się, gdy zginą, lub trafią do niewoli, gdzie z zasady otrzymują wyrok śmierci.
Młodociani bezrobotni ze Szkocji i Anglii żalili się dziennikarzom na Ukrainie, że po wcieleniu do jednostki międzynarodowej nie mieli oczekiwanych szkoleń i mało kto rozmawiał po angielsku. Powstaje pytanie, po co ich w ogóle wcielili....


Druga grupa, to kandydaci nie posiadający przeszkolenia wojskowego, ale traktujący udział w wojnie jako przygodę i sposób na osiągnięcie korzyści materialnych. Są to często mężczyźni odrzuceni z różnych względów przez komisje rekrutacyjne w ich krajach ojczystych, odrzuceni przez komisje do francuskiej Legii Cudzoziemskiej oraz nie zakwalifikowani do pracy w firmach ochroniarskich. Do tego dochodzą bezrobotni, zwolnieni z zakładów karnych itp..
Druga grupa wie doskonale, że wobec potrzeb ludzkich na uzupełnienie strat, kryteria doboru w strefie wojny będą znacznie obniżone i uda im się przejść przez kwalifikacyjne sito.
Obserwuj wątek
  • bmc3i Re: Najemnicy na wojnie w Ukrainie 20.07.22, 15:19
   W pewnym momencie byl wywiad z jakimś Amerykaninem, czy innym Brytyjczykiem na wysokim stanowisku w Brygadzie Miedzynarodowej, ktory mówł ze gdyby to bylo dzisiaj (w dniu wywiadu) to nie zostalby zakwalifikowany.

   Co do bezrobotnych, to tutaj mowili o Amerykanach po Afganistanie, zawieszających swoja cywilną karierę, aby pojechać na Ukrainę.
   • odyn06 Re: Najemnicy na wojnie w Ukrainie 20.07.22, 20:10
    I tak tworzy się w Rosji nowe brygady Dirliwangera.
    Biada ukraińskiej miejscowości, gdzie te bydlaki wejdą.....
    www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-07-20/rosja-media-w-miastach-billboardy-zachecajace-do-pracy-dla-tzw-grupy-wagnera/?ref=kafle

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka