Dodaj do ulubionych

Deutschland, Deutschland uber Alles

25.07.22, 10:23
Niemcy, Niemcy ponad wszystko.
Znacie to? To możecie poznać w nowej postaci.
Kanclerz Niemiec w wywiadzie prasowym zaproponował nowy porządek funkcjonowanie Unii Europejskiej
Zaproponował, że Niemcy mogą przyjąć na siebie rolę przywódczą w UE m. Innymi polityki obronnej, co od razu wywołało entuzjazm w Paryżu i zdziwienie w Warszawie.
W co grają Niemcy?
Chcą osłabić pozycje USA w Europie, podzielić członków UE na decydujących i słuchających oraz odbudować prestiż kraju skompromitowanego polityką uległości wobec Putina.
O postawie Niemiec wobec agresji rosyjskiej na Ukrainie już pisałem.
Uważam, że to jest inicjatywa niebezpieczna. Nie byłbym zdziwiony, gdyby się okazało, że konsultowana z Kremlem.
Obserwuj wątek
    • profes79 Re: Deutschland, Deutschland uber Alles 25.07.22, 10:53
      Jest to inicjatywa która nie przejdzie bo nie wiem które państwo czemuś takiemu by przyklasnęło (postawa FR w ogóle mnie dziwi; oni powinni być pierwsi w szeregu z kontrą wobec takich pomysłów - no chyba, że liczą, że Niemcy sie urobią przy negocjacjach a ostatecznie wiodąca rolę dostanie FR). Druga rzecz - cos takiego wymagałoby zmiany traktatów i to dużo dalej idącej niż to, co zafundowała nam Lizbona. A już z Lizboną było przecież sporo problemów z ratyfikacją.
      • odyn06 Re: Deutschland, Deutschland uber Alles 25.07.22, 11:11
        Zważ, w jakim okresie kanclerz Niemiec wychodzi z taką kuriozalną inicjatywą. Unia Europejska osłabiona wyjściem WB ze struktur, agresja Rosji na europejski skądinąd kraj, kryzys paliwowy u bram, problem uchodźców nie do końca ustał, a tu bum!
        Pamiętającej Europie przywództwo Niemiec źle się kojarzy ze zrozumiałych względów.
        Bundeswehra po rządach Pięknej Angeli i jej przedszkolanek na stanowiskach MON szoruje po dnie. Te obiecane 100 mld euro mogą procentować za 5-10 lat, a tu socjaldemokratyczny kanclerz wyskakuje jak Filip z konopi.
        Zobaczymy, co powiedzą na ten temat w innych stolicach. W Warszawie chyba powiedzą krótkie NEIN!
        • gangut Re: Deutschland, Deutschland uber Alles 25.07.22, 14:29
          No tak ale decyzje nie zapadają w Warszawie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka