Dodaj do ulubionych

Błaszczak ręczył i klops

10.08.22, 10:42
www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/2176701,1,co-z-muzeum-bitwy-warszawskiej-na-razie-sa-gole-sciany.read?src=mt
Obserwuj wątek
    • profes79 Re: Błaszczak ręczył i klops 10.08.22, 11:57
      Ja czekam aż w końcu MWP się na Cytadelę przeniesie. Też nie wiem czy się doczekam. Zdaje się, że w zeszłym roku już to miało mieć miejsce.
      • odyn06 Re: Błaszczak ręczył i klops 10.08.22, 13:36
        Trwa przepychanka o to, kto ma za przenosiny na Cytadelę zapłacić.
        Kiedy Glinski powiedział MON, że nie da na to pieniędzy, medrcy z MON zdecydowali, że te pieniądze ma dać….
        Trzaskowski. Informacja z pierwszej ręki!😀
        Ten posłał ich na drzewo i jest pat.
      • stasi1 Re: Błaszczak ręczył i klops 10.08.22, 20:44
        A to lepiej tam by było? Tak to na Powiślu każdy wpadnie a tam?
        • profes79 Re: Błaszczak ręczył i klops 10.08.22, 22:14
          Budynek w którym obecnie jest MWP nie jest ich własnością - podnajmują go od Muzeum Narodowego i z tego stanu rzeczy niezadowolone są obie strony - MWP bo nic za bardzo nie może zrobić a MN bo potrzebują przestrzeni. Cytadela będzie świetnym miejscem wystawienniczym; coś się przebąkiwało o przeniesieniu tam bodajże części kolekcji z Fortu Czerniakowskiego.

Jak wygląda porządne i z głową zrobione muzeum wojskowe miałem okazję jakiś czas temu w Poznaniu zobaczyć.
          • stasi1 Re: Błaszczak ręczył i klops 01.09.22, 17:29
            Tak tylko na Powiślu z synem byliśmy 2 tygodnie temu obejrzyc wystawę w plenerze. Na Cytadelę chyba bym się nie wybrał
            • profes79 Re: Błaszczak ręczył i klops 01.09.22, 17:43
              Litości; to jakieś 10 minut autobusem...
              • stasi1 Re: Błaszczak ręczył i klops 02.09.22, 20:07
                Ale ja parkowalem w tamtej okolicy. Później na północ pojechaliśmy
                • profes79 Re: Błaszczak ręczył i klops 02.09.22, 23:22
                  No to akurat w kierunku Cytadeli :P Naprawdę, Cytadela nie jest na krańcach świata; to już Fort Czerniakowski jest znacznie dalej i gorzej skomunikowany...
                  W Poznaniu zrobili naprawdę fajne muzeum broni pancernej; przydałoby się, żeby w końcu zasoby MWP tez były wystawione w jakichś normalnych warunkach...
                  • stasi1 Re: Błaszczak ręczył i klops 09.09.22, 17:09
                    Wiem, ale w forcie byłem na cytadeli nie.
            • bmc3i Re: Błaszczak ręczył i klops 02.09.22, 20:20
              stasi1 napisał:

> Tak tylko na Powiślu z synem byliśmy 2 tygodnie temu obejrzyc wystawę w plenerz
              > e. Na Cytadelę chyba bym się nie wybrał

Jak ja sie wybieram srednio raz do roku 30 mil do Muzeum Historii Naturalnej w samym centrum Manhatanu, to ty sie mozesz wybrac na cytadele o rzut beretem :)
    • ignorant11 Re: Błaszczak ręczył i klops 10.08.22, 13:27
      No jasne,że bolszewicka polityka cieszy z kazdej obsuwy, byle byłaby po mysli wkpb.
      • stasi1 Re: Błaszczak ręczył i klops 12.09.22, 17:59
        To czemu zapewniają że coś będzie skoro wiedzą że nie potrafią tego zrobić?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka