Dodaj do ulubionych

Umowa między Polską, Czechami i Słowacją.

28.08.22, 23:53
Polska i Czechy podpisały umowę ze Słowacją, na podstawie której polskie i czeskie samoloty przejmą kontrolą nad słowacką przestrzenią powietrzną, po wycofaniu ze służby słowackich MiGów-29, w oczekiwaniu na dostawę pierwszych słowackich F-16, które mają dotrzeć na Słowację w 2024 roku.
Obserwuj wątek
    • stary_chinczyk Re: Umowa między Polską, Czechami i Słowacją. 29.08.22, 07:50
      A będą w stanie się z tej umowy wywiązać ? Czeskie lotnictwo taktyczne zbyt liczne nie jest. Polska też nie bardzo ma już skąd brać części do Mig i Su, pozostaną więc na pewien czas jedynie eskadry f-16.
      • odyn06 Re: Umowa między Polską, Czechami i Słowacją. 29.08.22, 09:23
        To gest polityczny.
        • bmc3i Re: Umowa między Polską, Czechami i Słowacją. 29.08.22, 10:34
          odyn06 napisał:

> To gest polityczny.

Tymczasem w ramach Agile Combat Employment (ACE) RAF po raz pierwszy od 2wś, przenosi swoje samoloty z baz wojskowych w Norfolk, Lincolnshire i w Szkocji na brytyjskie cywilne lotniska regionalne. Na razie obejmuje to Eurofightery i F-35. Dotąd stosowała to na Bliskim Wschodzie, Indo-Pacyfiku i wschodniej flance NATO, teraz po raz pierwszy od wypowiedzenia wojny III Rzeszy na samych Wyspach Brytyjskich.
          • ignorant11 Re: Umowa między Polską, Czechami i Słowacją. 29.08.22, 14:09
            To nie jest gest tylko polityczny ale i praktyczny. Ja od dawna postulowałem podobne umowy. Bo niech taki F16 wystartuje w Czechach, to zanim wjedzie na jakis pułap to mu sie skończy narodowa przestrzeń, wiec niech sie przeleci nad Bałtyk... i Odwrotnie... Ja bym zrobił wspolna przestrzen po Rumunie i Bułgarie i Chorwacje, Albanie taki obszar ABC
            • bmc3i Re: Umowa między Polską, Czechami i Słowacją. 29.08.22, 14:28
              ignorant11 napisał:

> To nie jest gest tylko polityczny ale i praktyczny. Ja od dawna postulowałem po
              > dobne umowy. Bo niech taki F16 wystartuje w Czechach, to zanim wjedzie na jakis
              > pułap to mu sie skończy narodowa przestrzeń, wiec niech sie przeleci nad Bałty
              > k... i Odwrotnie... Ja bym zrobił wspolna przestrzen po Rumunie i Bułgarie i Ch
              > orwacje, Albanie taki obszar ABC
              >

Jak widać, Węgrów nikt do tego trójkąta nie zaprosił (albo się nie palili).
              • stary_chinczyk Re: Umowa między Polską, Czechami i Słowacją. 29.08.22, 19:16
                > Jak widać, Węgrów nikt do tego trójkąta nie zaprosił (albo się nie palili).

A dlaczego mieli ich zapraszać albo mieli się pchać. Nie było to w niczyim interesie. Węgry postanowiły prowadzić inną politykę wobec Rosji i konfliktu na Ukrainie niż Polska, Czechy czy Słowacja. I może się to nie podobać, ale jako niepodległe państwo, mają do tego prawo. A konsekwencje wyboru również muszą ponieść same.
            • cheyenne20 Re: Umowa między Polską, Czechami i Słowacją. 29.08.22, 14:34
              Prędkość wznoszenia f-16 to podobno 250 m/s. Więc nie skończy mu się żadna narodowa przestrzeń.
              Matematykę pozostawiam Tobie.
              • ignorant11 Re: Umowa między Polską, Czechami i Słowacją. 29.08.22, 19:37
                cheyenne20 napisał:

> Prędkość wznoszenia f-16 to podobno 250 m/s. Więc nie skończy mu się żadna naro
                > dowa przestrzeń.
                > Matematykę pozostawiam Tobie.

Czepiasz sie....

Nie rozumiesz przenośni?

Nie akceptujesz licentia poetica?
              • stasi1 Re: Umowa między Polską, Czechami i Słowacją. 30.08.22, 09:55
                Ale to nie znaczy że po 10 sekundach od wystartowania będzie na wysokości 2,5 km
      • bmc3i Re: Umowa między Polską, Czechami i Słowacją. 29.08.22, 14:23
        stary_chinczyk napisał:

> A będą w stanie się z tej umowy wywiązać ? Czeskie lotnictwo taktyczne zbyt lic
        > zne nie jest. Polska też nie bardzo ma już skąd brać części do Mig i Su, pozost
        > aną więc na pewien czas jedynie eskadry f-16.

Politycznie Grupa Wyszechradzka niedomaga, to choć wojskowo niech współpracują.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka