Dodaj do ulubionych

Gazeta Prawda podała to co ja w sprawie 1941

19.09.22, 14:46
Prawda 8 maja 1991 ( czasy pieriestrojki.. tylko wtedy - napisanie tego było możliwe)

Z powodu przeszacowania własnych możliwości i niedoszacowania wroga przed wojną opracowano nierealne plany ofensywne. W ich interesie rozpoczęło się tworzenie zgrupowania Sił Zbrojnych ZSRR na granicy zachodniej.
Ale wróg nas uprzedził."

Obserwuj wątek
    • niegracz Re: Gazeta Prawda podała to co ja w sprawie 1941 19.09.22, 17:13
      za prezentowanie opinii
      że ZSRR planował atak na Zachód w 1941 roku
      zostałem na zawsze
      wyrzucony z forum DWS ( Druga Wojną światowa)
      • maxikasek Re: Gazeta Prawda podała to co ja w sprawie 1941 19.09.22, 19:52
        Nie. Zostałeś usunięty za pisanie głupot, niereagowanie na prośby moda oraz obrażanie innych userów.
        Pierwszy ban byl czasowy. A ponieważ byłeś niereformowalny to wywalili cię. TO forum, gdzie piszą ludzie z doktoratami z historii a nie z psychiatrii ;-)
        • profes79 Re: Gazeta Prawda podała to co ja w sprawie 1941 20.09.22, 08:53
          Nie poznali sie na jego geniuszu :)
          • niegracz Re: Gazeta Prawda podała to co ja w sprawie 1941 20.09.22, 09:34
            profes79 napisał:

> Nie poznali sie na jego geniuszu :)
            >

j
            może spróbuj coś merytorycznie na temat planów Stalina ataku na Zachód latem 1941
            no to macie wpadkę
            nawet w Prawdzie napisali to co ja pisze :)

• niegracz Re: Gazeta Prawda podała to co ja w sprawie 1941 20.09.22, 09:32
          @maxikasek
          kłamiesz pożyteczny idioto
          -
          jak było to pokrótce opiszę- przy okazji
        • menel13 Re: Gazeta Prawda podała to co ja w sprawie 1941 20.09.22, 09:37
          maxikasek napisał:

> Nie. Zostałeś usunięty za pisanie głupot, niereagowanie na prośby moda oraz obr
          > ażanie innych userów.
          > Pierwszy ban byl czasowy. A ponieważ byłeś niereformowalny to wywalili cię. TO
          > forum, gdzie piszą ludzie z doktoratami z historii a nie z psychiatrii ;-)

Tak było.
          • niegracz Re: Gazeta Prawda podała to co ja w sprawie 1941 20.09.22, 14:28
            kłamiesz pożyteczny idioto;
            Cenzorem na DWS jest ktos w stylu menela czy co jest doktorku albo maxsikaska;
            - Cezmal czy jak mu tak najpierw zaczał się czepiac literówek
            i strasznie narzekał że on musi to poprawiać choć nie musiał;
            równocześnie zleciał się stado pytaczy z podtekstem
            - zarzucali masą pytań - a jak nie odpowiadałem
            - aby nie tracic czasu na odpowiadanie na erystykę
            i nie wdwac sie w połajanki
            to zarzucili mi że mam obowiazek odpowiadania bo jak nie to..

- od razu zaczeły sie ataki ad personam - jeden z pierwszych: maxikasek

zgłąszałem to droga służbową:
            maja tam system przyjmowania takich zgłoszeń
            ale
            Cenzor mi zarzucił że ... zgłaszam,.zasypuję !!
            a ja zgłaszałem tylko minimum, najbardziej oczywiste naruszenia regulaminu
            ale tam sa równi i równiejsi
            sa swoi I OBCY nie ma szans

. zresztą odezwał się pocztą wewn. jeden z bywalców forum i ostrzegł mnie lojalnie- zgadzajac się w ze mna w w wielu kwestiach merytorycznych - że nie dadzą mi spokoju i mnie wykończą

ale próbowałem pisać merytorycznie- np. o planach Stalina ataku na Zachód latem 1941 roku

- zapytałem Cenzora dlaczego czepia się literówek tylko mnie !!
            podałem mu przykłady wpisów innych uczestników forum
            w tym maxikaska zawierajace większe błędy niż u mnie
            - odpowiedział : to ja moderuję , ja decyduję..

Nie dość że zebrała się tam jakas postkomuna jakis postsowiecki beton
            to jeszcze metody jakieś takie stalinowskie
            • menel13 Re: Gazeta Prawda podała to co ja w sprawie 1941 20.09.22, 15:16
              niegracz napisał:

> kłamiesz pożyteczny idioto;

Właśnie za takie teksty wyleciałeś.
            • maxikasek Re: Gazeta Prawda podała to co ja w sprawie 1941 20.09.22, 18:43
              "ale tam sa równi i równiejsi
              sa swoi I OBCY nie ma szans"
              Bzdura. Ludzie tam mają inne teorie i dopóki dyskutują, a nie obrażają innych to mogą prowadzić dyskusję.

" zresztą odezwał się pocztą wewn. jeden z bywalców forum i ostrzegł mnie lojalnie- zgadzajac się w ze mna w w wielu kwestiach merytorycznych - że nie dadzą mi spokoju i mnie wykończą"
              Czyli pisałeś sam do siebie? ;-) WIęcej bajek znasz?

"ale próbowałem pisać merytorycznie- np. o planach Stalina ataku na Zachód latem 1941 roku"
              GDybyś pisał merytorycznie- to nikt by cię nie wyrzucił. Ale Cezmal prosił się o np. podanie żródeł , a ty go zbywałeś. Notorycznie prosił o poprawną pisownię (ja za rażącą pogardę dla j. polskiego dawałem czerwone kartki, a jeśli nie było poprawy to bana)- a ty go zlewałeś.
              W końcu wpisy typu :
              " Zwisa to mi jak kilo kitu.
              Widzę , że moderator dba głównie o to by dobrze się tu czuli wyznawcy sowieckiej wersji WWII.
              Może i stąd czerwony kolor moderatora."
              przynoszą efekty ;-)
              Tam Cezmal często studził emocje i nie tylko twoje. NAwet kilka razy zamykał wątek, aby posprzątać.

"w tym maxikaska zawierajace większe błędy niż u mnie
              - odpowiedział : to ja moderuję , ja decyduję.."
              Serio- wskaż te "większe błędy" ;-) Zdarzają mi się literówki, ale bez przesady . Ja nie mylę

"- odpowiedział : to ja moderuję , ja decyduję.."
              Dokładnie- tak jest na każdym forum. Zresztą jest to w regulaminie forum, każdy użytkownik potwierdza, że się z nim zapoznał.

"Nie dość że zebrała się tam jakas postkomuna jakis postsowiecki beton
              to jeszcze metody jakieś takie stalinowskie"
              Co gorsze na każdym forum gdzie się pojawiasz - sami stalinowcy ;-)
              • niegracz Re: Gazeta Prawda podała to co ja w sprawie 1941 26.09.22, 07:06
                kłamiesz:
                byłes jednym z pierwszych , który rozpoczał nagonkę

przez długi czas w ogóle nie reagowałem

na ataki personalne a zgłaszałem Moderacji

gdy okazało się że i Cenzor bierze udział w nagonce
                asertywnie zareagowałem
        • niegracz Re: Gazeta Prawda podała to co ja w sprawie 1941 20.09.22, 18:39
          maxikasek napisał:
          .
          TO forum, gdzie piszą ludzie z doktoratami z historii
          ..
          serio ? ci ignoranci czy tez postkomunistyczny beton :))

cóż to jest wg ciebie doktor z historii :))
          podja jednego który doktoryzował się z tematyki klęski 22 czerwca

wiem cos o tym jak ogromna to jest praca z dotarciem do tak wielu dokuemntów, tekstów , map etc

NIKT z nich nie ma tej wiedzy.

Co do polskich historyków to ogólnie jest tu słabo - oprócz jednej pracy doktora historii - wartej odnotowania - ale mnie nie porywa bo wiem więcej
          przykład:
          Wojtkowiak Jakub ; Spory o charakter radzieckich planów wojennych w 1941 roku; stan dyskusji i postulaty badawcze. Mazowieckie Studia Humanistyczne , 2002 rok.
          aktualnie profesor
          Dość naiwne zakończenie tego niezłego opracowania:
          Przed historykami rosyjskimi (jeszcze raz podkreślę ich monopol w tej dziedzinie) stoją więc bardzo poważne zadania. Powinni oni zdwoić wysiłki na rzecz ostatecznego wyjaśnienia tej, jednej z najbardziej pasjonujących zagadek II wojny światowej. Być może należałoby wdrożyć wspólny program badawczy dzisiejszych antagonistów, w ramach którego znalazłoby się miejsce dla szeroko zakrojonych poszukiwań nowych dokumentów we wszystkich archiwach rosyjskich. Z pewnością, ze względu na wagę problemu, znalezienie środków finansowych na jego realizację, w ostateczności poza granicami Rosji, byłoby stosunkowo łatwe
          • maxikasek Re: Gazeta Prawda podała to co ja w sprawie 1941 20.09.22, 18:49
            "serio ? ci ignoranci czy tez postkomunistyczny beton :))

cóż to jest wg ciebie doktor z historii :))
            podja jednego który doktoryzował się z tematyki klęski 22 czerwca

wiem cos o tym jak ogromna to jest praca z dotarciem do tak wielu dokuemntów, tekstów , map etc"
            Tak wiem- chwaliłeś się dotarciem do "tajnego" dokumentu , który ukazał się drukiem 20 lat temu ;-)
            A potem obraziłeś się że nikt nie podziela twojego zachwytu.

"Co do polskich historyków to ogólnie jest tu słabo - oprócz jednej pracy doktora historii - wartej odnotowania - ale mnie nie porywa bo wiem więcej"
            Niegracz jesteś ciekawym przypadkiem klinicznym, ale ja zajmuję się historią, a nie psychiatrią.
            DLatego na żadnym poważnym forum historycznym nie zagrzejesz dłużej miejsca. BO ty nie potrafisz dyskutować- jak tracisz argumenty zaczynasz wyzywać ludzi.
            • niegracz Re: Gazeta Prawda podała to co ja w sprawie 1941 20.09.22, 18:52
              kto tu traci argumenty krętaczu?
              i jak z tą Finlandia w końcu
              - tu wiedzieli
              a tam nie wiedzieli ? :))
              smiechu =warte
              - nie masz argumentów
              pozostaje ci krętactwo i erystyka
            • niegracz Re: Gazeta Prawda podała to co ja w sprawie 1941 26.09.22, 07:28
              maxikasek napisał:

> ty nie potrafisz dyskutować- jak tracisz argumenty zaczynasz wyzywać ludzi.
              . Serio ? :_)))

Kto traci argumenty ten wyzywa ?

Na pewno jestes tego zdania? :)))
    • niegracz Re: Gazeta Prawda podała to co ja w sprawie 1941 20.09.22, 14:33
      tu przykład mojego wpisu;wpisu Pytacza z podtekstem
      i Cenzora wewn. który wręcz domaga się usunięcia watku do Hyde Parku
      ( zreszta na Hyde Parku na tym forum też jest Cenzura !)
    • niegracz Re: Gazeta Prawda podała to co ja w sprawie 1941 20.09.22, 16:42
      nawet w 1988 - gdy zbliżała się dopiero pieriestrojka
      pojawały sie teksty już pokazujące rzeczywiste zamiary Stalina w 1941 roku..
      АЗВЕРТЫВАНИЕ ОПЕРАТИВНОГО ТЫЛА
      В НАЧАЛЬНЫЙ ПЕРИОД ВОЙНЫ

Генерал-полковник Г. П. ПАСТУХОВСКИЙ
      ("Военно-Исторический Журнал", N: 6, 1988, стр. 18 - 25 )
      ===============

И фрагменты из книги:

АКАДЕМИЯ НАУК СССР
      Отделение истории
      Г.А.Куманев

ВОЙНА И ЖЕЛЕЗНОДОРОЖНЫЙ ТРАНСПОРТ СССР
      1941-1945

Ответственный редактор
      члеп-корреспондент АН СССР
      Ю. А. ПОЛЯКОВ

МОСКВА НАУКА 1988
      в случае агрессии приграничные военные округа (фронты) должны были готовиться к обеспечению глубоких наступательных операций. Варианты отмобилизования и развертывания оперативного тыла при переходе советских войск к стратегической обороне и тем более при отходе на значительную глубину не отрабатывались
      w przypadku agresji graniczne okręgi wojskowe (fronty) musiały przygotować się do wsparcia głębokiej operacji ofensywnej. Nie opracowano opcji mobilizacji i rozmieszczenia zaplecza operacyjnego podczas przechodzenia wojsk radzieckich do obrony strategicznej, a tym bardziej przy wycofywaniu się na znaczną głębokość.
      • maxikasek Re: Gazeta Prawda podała to co ja w sprawie 1941 20.09.22, 19:12
        "pojawały sie teksty już pokazujące rzeczywiste zamiary Stalina w 1941 roku..
        АЗВЕРТЫВАНИЕ ОПЕРАТИВНОГО ТЫЛА
        В НАЧАЛЬНЫЙ ПЕРИОД ВОЙНЫ"
        Niegracz- nie wrzucaj fragmentów , które znajdziesz w necie- skoro nie przeczytałeś całości ;-)
    • niegracz Re: Gazeta Prawda podała to co ja w sprawie 1941 20.09.22, 18:55
      argumenty ?
      wyskakujesz tu z doktorami historii:))

podaj 1 nazwisko ( słownie : jedno)
      tego , który doktoryzował się z z tematyki klęski Armii Czerwonej w czerwcu 1941 roku
      • maxikasek Re: Gazeta Prawda podała to co ja w sprawie 1941 20.09.22, 19:20
        "argumenty ?
        wyskakujesz tu z doktorami historii:))

podaj 1 nazwisko ( słownie : jedno)
        tego , który doktoryzował się z z tematyki klęski Armii Czerwonej w czerwcu 1941 roku"
        Czyli doktorat z klęski w lipcu już nie spełnia wymagań? ;-)
        Niegracz- zakładasz, że jak ktoś ma doktorat z walk nad Wisłą 1944- to nie jest w stanie prowadzić dyskusji na inne tematy?
        I po co mam ujawniac ich nazwiska- byś mógł ich obrażać na Salonie ? Gdzie usuwasz komentarze , które nie zgadzają się z twoim zdaniem. I kto tu jest cenzorem? ;-)

"kto tu traci argumenty krętaczu?
        i jak z tą Finlandia w końcu
        - tu wiedzieli
        a tam nie wiedzieli ? :))
        smiechu =warte
        - nie masz argumentów
        pozostaje ci krętactwo i erystyka"
        No właśnie- tracisz argumetny i obrażasz ;-)
        • niegracz Re: Gazeta Prawda podała to co ja w sprawie 1941 22.09.22, 09:43
          nie masz argumentow i obrazasz .wyskakiwanie z psychiatria to szczyt chamstwa..z twojej strony
        • niegracz Re: Gazeta Prawda podała to co ja w sprawie 1941 22.09.22, 09:50
          nie masz argumentow i obrazasz .wyskakiwanie z psychiatria to szczyt chamstwa..z twojej strony
          ..
          no i widzisz
          w Polsce nie ma nikogo wsrod historykow kto sie specializuje
          w tematyce kleski 1941.
          jest tylko jeden doktor ktory te tematyke poruszal ale niestety dla ciebie pisze to samo co ja a nawet przywoluje Solonina i Suworowa
        • profes79 Re: Gazeta Prawda podała to co ja w sprawie 1941 22.09.22, 10:47
          Niestety moderacja na tym forum nie jest tak sprawna - a w zasadzie nie jest w ogóle zainteresowana - jak na DWS. Teraz jak go stamtąd wykopali to tu się od niego nie uwolnimy...
          • niegracz Re: Gazeta Prawda podała to co ja w sprawie 1941 22.09.22, 22:45
            profes
            a rzeczowo potrafisz sie odnieść do tego co napisala Prawda
            ..problem dla ciebie w tyn ze b
            napisala to samo co ja
          • niegracz Re: Gazeta Prawda podała to co ja w sprawie 1941 25.09.22, 06:20
            historycy?
            to sa w Polsce jacys znawcy tematyki kleski A.Cz.) w 1941 r.?
            wielu historykow W Polsce jest skazonych mysleniem..po rosyjsku.
            i tak prof.Andrzej de Lazari gdy dzialal w polsko rosyjskiej komisji d/s trudnych zaproponowal by w podrecznikach o Katyniu pisac ze byla to zbrodnia komunistyczna I tyle nie pisac kto jej dokonał( a juz zupelnie nie ..Rosjanie)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka