Dodaj do ulubionych

Optymistyczna opinia gen. Petreusa

22.09.22, 04:15
Gen. David Petreus, były szef CIA, wyraził swoją opinię dla CNN.

Wywiad został udzielony 16 września, a więc kilka dni przed ograniczoną mobilizacją Putina.

Według niego, że skutkiem postępów ukraińskiej ofensywy, sytuacja na Ukrainie osiągnęła już punkt zwrotny, a sytuacja Rosjan jest dramatyczna dla nich. Do tego stopnia, że Rosjanom nie mogłaby pomóc już nawet pełna mobilizacja, bo jest na to już za późno. Twierdzi że Rosja zwyczajnie nie ma już sprzętu dla nowo zmobilizowanych rekrutów, a w jego opinii amerykańskie i unijne sankcje mają dewastujący wpływ na rosyjską zdolność do odtworzenia utraconego potencjału bojowego.

Petreus należy do tych amerykańskich emerytowanych generałów, którzy od początku opowiadali się za twardym stanowiskiem Zachodu wobec Rosji, łącznie z no-fly zone nad Ukrainą, gdy temat ten był na czołówce agendy.

Niżej mapka przedstawiająca jeden z aspektów sukcesu ukraińskiej ofensywy

********

W drugiej części videa, wywiad z Marią Yovanowić, byłą ambasador USA w Kijowie za prezydentury Trumpa, która została przez niego w atmosferze skandalu odwołana z uwagi na jej sprzeciw wobec instrumentalnego wykorzystywania Ukrainy w wewnętrznych między amerykańskich gierkach Trumpa przeciw Bidenowi. Yovanowić dopiero co wróciła z wizyty w Kijowie, i wypowiada się w CNN na temat ostatniego spotkania Putina z Xi - jak zmieniły się relacje Rosji z Chinami, od "przyjaźni bez granic" podczas poprzedniej wizyty Putina w Pekinie, w lutym jeszcze przed Ruską inwazją na Ukrainę, do aktualnego tłumaczenia się przez Putina chińskiemu przywódcy.
Obserwuj wątek
    • menel13 Re: Optymistyczna opinia gen. Petreusa 22.09.22, 08:13
      Że kacapy nie mają kim ani czym walczyć to żadna nowina.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka