Dodaj do ulubionych

Za to zostałem na zawsze wyrzucony z dws

31.10.22, 22:19

Cenzor Cezmal miał dość podważania
sowieckiej wersji kleski A.Cz., czerwcu1941roku

Obserwuj wątek
    • guagnu Re: Za to zostałem na zawsze wyrzucony z dws 02.11.22, 15:14
      Zostałeś wywalony, bo nie docierało do Ciebie, że nie można bezkarnie obrzucać obelgami. Nadal nie dociera i Twoja obecność na tym forum dowodzi nieudolności moderacji.

Na dws wegetują różne barwne byty i nikomu nie przeszkadzają, bo widać po nich elementarną kindersztubę.
      • niegracz Re: Za to zostałem na zawsze wyrzucony z dws 02.11.22, 15:32
        insynuujesz trollu;
        co w cytowanym wpisie ci nie pasuje ?
      • niegracz Re: Za to zostałem na zawsze wyrzucony z dws 02.11.22, 15:36
        by the way
        skoro sie odzywasz
        i miałes ambicje na akademicka dyskusję
        - skomentuj może wypowiedź maxikaska
        na temat tworzenia KZmech

Stąd
        > m.in. ich 30 KZmech- każdy miał odpowiadać jednej istniejącej (wg ich wywiadu)
        > niemieckiej dywizji pancernej. Czyli jeden korpus wg Sowiectów równowazyl siłę
        > niemieckiej dywizji pancernej.
        ::
        od lat wypisujesz podobne bzdury
        -
        tak sobie wyobrażasz wojnę ????
        ruskie ustawiaja swoje KZmech i czekają aż ich zaatakują dywizje pancerne Wermachtu ???

i jeszcze najsilniejsze rozstawia koło Białegostoku ( obrona manufaktur tekstylnych) ?
        i Lwowa - ochrona rdzennje ludności ukraińskiej ?

naprawde liczyli że jak w średniowieczu przeciwnik podejmie rękawice i ruszy na pojedynki ( wielkich jednostek pancernych)

** KZmech nie były tworzone w celach obronnych;
        na naradach dowództwa RKKA rozmawiano o zupełnie innych zadaniach KZmech

Kto ma rację ?
        • guagnu Re: Za to zostałem na zawsze wyrzucony z dws 02.11.22, 17:39
          Ja tam uważam, że 3 Rzesza wyprzedziła uderzenie Sowietów na Zachód. Wbrew temu, jakie pieski wiesza się na Suworowie, to jego koncepcja ma kapitalną zaletę. Jak żadna inna tłumaczy klęski Sowietów latem 1941 r. Co prawda nie poświęca wystarczającej uwagi jakości sowieckich żołnierzy, chęci do walki i jakości dowodzenia - ale plusów ma zdecydowanie więcej.

Jak ktoś chce zobaczyć, jak Sowieci przygotowują się do obrony, to polecam Łuk Kurski. Długość frontu nie była tam jakoś specjalnie dłuższa, niż granica po pakcie R-M. Lato '41 wyglądało jednak zupełnie inaczej...

Nie usłyszysz jednak ode mnie, że to Ty masz rację, bo skandaliczne odnoszenie się do rozmówców niestety Cię dyskwalifikuje. Jak bardzo byś nie miał sensownych pomysłów, to sprzedajesz je poniżej krytyki.

Niemniej - jeżeli porzucisz bluzgi - to chętnie z Tobą popiszę. Inaczej - nie ma mowy.
          • niegracz Re: Za to zostałem na zawsze wyrzucony z dws 02.11.22, 18:11

jak będziesz mi zarzucał bluzgi to nie ma mowy o wymianie zdań
            • guagnu Re: Za to zostałem na zawsze wyrzucony z dws 02.11.22, 18:55
              no dobra.
              jak sądzisz, dlaczego Sowieci nie wierzyli w liczne informacje o tym, że atak 3 Rzeszy jest lada godzinę? Suworow trzeźwo wyjaśnia to brakiem doniesień o przygotowaniu Niemców do walki w zimie. Ale takie rozumowanie pada przy możliwości zajęcia przez Niemców jedynie np. Ukrainy i Białorusi. Trzeźwo myśląc, to więcej im nie potrzeba: zabezpieczenie dostaw żywności i niewolników.
              • ignorant11 Re: Za to zostałem na zawsze wyrzucony z dws 02.11.22, 22:32
                guagnu napisał:

> no dobra.
                > jak sądzisz, dlaczego Sowieci nie wierzyli w liczne informacje o tym, że atak 3
                > Rzeszy jest lada godzinę? Suworow trzeźwo wyjaśnia to brakiem doniesień o przy
                > gotowaniu Niemców do walki w zimie. Ale takie rozumowanie pada przy możliwości
                > zajęcia przez Niemców jedynie np. Ukrainy i Białorusi. Trzeźwo myśląc, to więce
                > j im nie potrzeba: zabezpieczenie dostaw żywności i niewolników.

To i tak byłóby podwojenie powierzchni podbojów i ludnosci równiez, a do tego i zarło i surowce.

Niemcy sami zapracowali na swoja kleske, bo nie mieli sprecyzowanych celów wojny.
                • menel13 Re: Za to zostałem na zawsze wyrzucony z dws 02.11.22, 22:47
                  ignorant11 napisał:

> Niemcy sami zapracowali na swoja kleske, bo nie mieli sprecyzowanych celów wojny.
                  >
                  >
                  Piniędzy nie mięli. A do tego wszystkich wqrwiali.
    • niegracz Re: Za to zostałem na zawsze wyrzucony z dws 06.11.22, 08:42
      dobrze tylko że Cezmal nie zgosił mnie do Prokuratury za "falsyfikacje historii" udziału ZSRR w WWII
      - jak tio ma miejsce w putinowskiej Rosji
      - i tam i tu zamyka sie gebe nieprawomyslnym
      artykuł w wp.pl
      2,5 roku kolonii karnej za "rehabilitację nazizmu" - taki wyrok usłyszał pod koniec października 48-letni Rusłan Achmetszyn z Archangielska. "Przestępstwem" były trzy komentarze w sieci społecznościowej Vkontakte.

Jeden z nich brzmiał: "Stalin i Hitler razem okupowali Polskę. W Kazaniu szkolono hitlerowskich czołgistów. I jest jeszcze wiele innych niewygodnych rzeczy, o których chcą nam zabronić mówić".

W Rosji nie jest to pierwszy wyrok w sprawie o "rehabilitację nazizmu", ale sprawa Achmetszyna jest wyjątkowa. Po raz pierwszy oskarżony został skazany na więzienie, a nie grzywnę.

ZSRR nie zaatakował Polski w 1939 roku, a "wyzwolił" Białoruś i Ukrainę. Mordu w Katyniu nie zlecił Stalin. To najnowsze rewelacje rosyjskich "naukowców". Za zdanie, że "Stalin i Hitler razem okupowali Polskę" jest kolonia karna. W Rosji zapadł pierwszy taki wyrok.

Jeden z ekspertów, Andriej Wiktorowicz Riepniewski, profesor Północnego Uniwersytetu Federalnego, tak zeznawał pod przysięgą o wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski:

"Bardziej skłonny jestem sądzić, że było to — oficjalnie "kampania wyzwoleńcza" — wyzwolenie wschodniej [w rzeczywistości zachodniej — red.] Białorusi i wschodniej Ukrainy. Faktem jest, że były to części terytoriów rosyjskich. Zgodnie z traktatem ryskim z 1921 r. w wyniku nieudanej wojny radziecko-polskiej przeszły do Polski".
      • menel13 Re: Za to zostałem na zawsze wyrzucony z dws 06.11.22, 12:09
        To się zapisz na Vkontakte i walcz o prawdę.
        Do boju!
        • niegracz Re: Za to zostałem na zawsze wyrzucony z dws 14.11.22, 22:22
          rzeczowa wypowiedź i trolle
    • niegracz Re: Za to zostałem na zawsze wyrzucony z dws 27.11.22, 17:01
      niestety pozytecznych idiotów; ludzi którzy ulegli sowieckiej, poststalinowskiej propagandzie jest w Polsce zbyt wielu
      a i wielu historyków na Zachodzie a także w Polsce !!! powiela poststalinowska wersje udziału ZSRR w WWII
      I would like to draw your attention to the fact that Western historians (including Polish) adopted the version of events on June 22, 1941 in the version generally proposed by Stalinist propaganda.

z artykułu w sieci:
      Pragnę zwrócić Państwa uwagę na fakt, że historycy zachodni (w tym polscy) przyjęli wersję wydarzeń z 22 czerwca 1941 r. w wersji powszechnie proponowanej przez stalinowską propagandę
    • niegracz Re: Za to zostałem na zawsze wyrzucony z dws 27.11.22, 17:07
      Publikacja NATO
      przeciw falsyfikacji historii przez Rosję
      stratcomcoe.org/cuploads/pfiles/abuse_of_history_report_27-01-2020_reduced_file_size.pdf

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka