Dodaj do ulubionych

Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie

12.11.22, 10:07
z Flight Radaru

miałem okazje obserwować to zniknięcie, więc wrzucam screeny

rządowy Tu-154 leciał z Rostowa nad Donem- krótka trasa - na Krym
- przeleciał na Jałtą i kierował sie w stronę lotnisk w rejonie Symferopola
- minał je
- leciał na wysokosci 60 m z prędkością 296 km/h przez parę kilometrów
po czym zniknał z radaru
na ostatnim screenie już kreska toru latu zanika jeszcze widac transponder
po chwili - nul zero - brak śladu że leci samolot
Obserwuj wątek
    • rambaldi Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 12.11.22, 11:04
      Jak doleciał na lotnisko docelowe to w czym problem?
      Sa takie tereny ze nie działa odbiór danych z transponderów.
      Sam leciałem kiedyś na Filipiny i znajomy kilka dni wcześniej przede mną, jego lot nad Syberia ze nie ma danych na flightradar24 bo pustkowia, powiedziałem to znajomemu jak już dotarł na miejsce przeznaczenia a na żywo obserwowałem jego samolot, a leciał KLM z Amsterdamu do Manili. On potem tak samo mnie obserwował, mój lot linami Korea Air z Londynu do Seulu i nad Syberia znow kilka godzin brak lotu na flightradar24 bo nie ma ma jak odebrać danych z transponderów, potem na dalszej części lotu z Seulu gdzieś nad morzem między Korea a Filipinami znów „czarna dziura”.

Mam flightradar24 app na telefonie, bywa ze widzę samoloty nad moja głową a na ekranie one są ileś km dalej, więc nie jest za dokładna
      • niegracz Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 12.11.22, 14:55
        zagadka w tym , że oglądałem na Fligh Radar lądowania innych samolotów
        i tak dziwnych danych jeszcze nie widziałem

nie widziałem by samolot leciał 10 k m od lotniska, gdy minał już je przez 1,5 km na wysokości 60 m nad ziemią
        • ignorant11 Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 12.11.22, 15:05
          niegracz napisał:

> zagadka w tym , że oglądałem na Fligh Radar lądowania innych samolotów
          > i tak dziwnych danych jeszcze nie widziałem
          >
          > nie widziałem by samolot leciał 10 k m od lotniska, gdy minał już je przez 1
          > ,5 km na wysokości 60 m nad ziemią
          >

No ale miałess odpowiedx, że to nie sa profesjonalne sledzenia i maja wieksze błedy.
          • ignorant11 Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 12.11.22, 15:06
            ignorant11 napisał:

> niegracz napisał:
            >
            > > zagadka w tym , że oglądałem na Fligh Radar lądowania innych samolotów
            > > i tak dziwnych danych jeszcze nie widziałem
            > >
            > > nie widziałem by samolot leciał 10 k m od lotniska, gdy minał już je p
            > rzez 1
            > > ,5 km na wysokości 60 m nad ziemią
            > >
            >
            > No ale miałess odpowiedx, że to nie sa profesjonalne sledzenia i maja wieksze b
            > łedy.
            >
            >
            >
            No i nie ma doniesień o katastrofie.
            • niegracz Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 12.11.22, 18:57
              a czy ja napisałem że była katastrofa ??

- ciekawi mnie jakie może byc wyjasnienie
              • ignorant11 Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 12.11.22, 19:26
                niegracz napisał:

> a czy ja napisałem że była katastrofa ??
                >
                > - ciekawi mnie jakie może byc wyjasnienie
                >
                >
                nie wiem nie sledze.
          • niegracz Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 12.11.22, 19:58
            np teraz wylądował lot KAR454 w Soczi i wszystkie parametry są OK
    • niegracz Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 15.11.22, 15:28
      być może chodzi o jakąś osłonę radioeletroniczną- lądował w strefie wojny;
      - od tamtego lądowania raczej nic tam nie lądowało.

a tu kolejny przykład zniknięcia z radarów
      AN-148 sił zbrojnych Rosji leciał z Moskwy , przekroczył linie Woroneż Saratow
      ; leciał jakby w kierunku Ługanska

- nagle zwrot prawie w miejscu leciał jakis czas, niedługo i zniknał,
      ciekawostka latał na wysokości 9 km z prędkościa ok 200 km/h
    • niegracz Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 17.11.22, 17:15
      kolejne samoloty ruskich sił zbrojnych znikają z ekranu radaru

i tak Ił96 leciał z Moskwy do Baku - zniknął ok 90 km przed Baku

Tu-154 ;leciał z Groznego tak trochę w kierunku ługańskim
      zniknął na wysokosci ok 9 km; radar pokazał predkość 0 (zero)

to jakieś metody radioelektronicznego maskowania
      • menel13 Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 17.11.22, 17:44
        niegracz napisał:

> to jakieś metody radioelektronicznego maskowania
        >
        >
        A ta metoda nie polega czasem na wyłączeniu transpondera?
        • maxikasek Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 18.11.22, 00:02
          "A ta metoda nie polega czasem na wyłączeniu transpondera?"

No i popsułes zabawę ;-)
          • niegracz Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 18.11.22, 21:53
            maxikasek napisał:

> "A ta metoda nie polega czasem na wyłączeniu transpondera?"
            >
            > No i popsułes zabawę ;-)

..
            znajdź różnice - miszczu głupkowatego przypieprzania się..
            • maxikasek Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 18.11.22, 22:33
              Objaśnij - miszczu teleportacji ;-)
          • niegracz Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 20.11.22, 15:41
            maxikasek napisał:

> "A ta metoda nie polega czasem na wyłączeniu transpondera?"
            >
            > No i popsułes zabawę ;-)

.. menel maxikasek:
            i co cwaniaczki pomyliliście się :)))

nie chce sie spojrzec na print screeny ?
            • menel13 Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 20.11.22, 15:52
              niegracz napisał:

> nie chce sie spojrzec na print screeny ?
              >
              >
              Popracuj nad rozdzielczością bo nie chce mi sie wpatrywać w zielone plamy.
              • niegracz Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 20.11.22, 16:18
                menel13 napisała:

> niegracz napisał:
                >
                > > nie chce sie spojrzec na print screeny ?
                > >
                > >
                > Popracuj nad rozdzielczością bo nie chce mi sie wpatrywać w zielone plamy.

jest wystarczająca aż nadto- podpowiedź
                popatrz tez na białe obszary
                • menel13 Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 20.11.22, 16:24
                  Na dolnym białe jest przycięte.
                  Co wygrałem?
                  • niegracz Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 20.11.22, 19:12
                    zimno
                    • menel13 Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 20.11.22, 19:40
                      No mamy listopad.
                  • niegracz Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 25.11.22, 22:43
                    menel13 napisała:

> Na dolnym białe jest przycięte.
                    > Co wygrałem?
                    .
                    nic totalna porażka
                    .
                    Połozenie czaso-przestrzenne Tu-214 - rozpoznawczego samolotu sił zbrojnych Rosji:
                    godz. 11:10 koło miejscowości Niżnyj Archyz. pułap 5240 m
                    godz. 11:10 koło Kranej Polany - kilkadziesiąt kilometrów dalej, pułap 9460m
                    • maxikasek Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 01.12.22, 00:01
                      "Połozenie czaso-przestrzenne Tu-214 - rozpoznawczego samolotu sił zbrojnych Rosji:
                      godz. 11:10 koło miejscowości Niżnyj Archyz. pułap 5240 m
                      godz. 11:10 koło Kranej Polany - kilkadziesiąt kilometrów dalej, pułap 9460m"
                      FLightradar opiera się na spooterach, którzy "hakują" transpondery samolotów i przekazują dane do portalu.
                      Wiesz co oznacza ta czarna przerywana linia? Że nie był w zasięgu (nad Atlantykiem samoloty mozesz sobie sprawdzić) lub samolot wyłączył transponder (czasem piloci zmieniają kod samolotu w transponderze by ukryć tożsamość- często robią to prywatne maszyny szejków, by ukryć się przed mediami)- dla kontroli lotów to nie ma większego znaczenia, bo i tak mają prawdziwe dane od załóg. NA maszynach produkcji amerykańskiej np. transpondery są montowane tylko na życzenie kupującego.
                      Mamy więc jedną pozycję szacowaną na podstawie poprzedniego sygnału z transpondera i drugą rzeczywistą w okolicach Soczi, kiedy prawdopodobnie samolot włączył transponder przed lądowaniem.
                      Kolejny problem z d... rozwiązany. i cała teoria spiskowa w pi...zdu.
                      • niegracz Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 03.12.22, 22:03
                        maxikasek napisał:

> FLightradar opiera się na spooterach, którzy "hakują" transpondery samolotów i
                        > przekazują dane do portalu.
                        >
                        > Kolejny problem z d... rozwiązany. i cała teoria spiskowa w pi...zdu.

-..
                        chciałes sie popisać cwaniaczku ? :))

no to się popisałeś...

"spooter"

spooter

To be with or without pants, preferrably without... definitely no pants.

spooter

Man who has not had sex in a loong time and ejaculates alot while having sex

• maxikasek Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 04.12.22, 15:56
                          Jaaa, złapałeś mnie za literówkę. Gratuluję- cały sens tego wątku został pokazany ;-)
                          • niegracz Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 04.12.22, 17:04
                            nie.
                            pokazałeś , że jestes trollem,

.
                            co do meritum
                            opinia menela jakoby chodziło o wyłączanie transpondera jest błedna

są przesłanki by przypuszczac że stosowane sa jakies zakłocenia radioelektroniczne

na pewno tez jest luka w oprogramowaniu Flight Radar i stąd taki kwiatek jak te niżej;
                            kto bystry to od razu zauwązy:
                            • maxikasek Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 04.12.22, 22:10
                              Brnij dalej ;-)
                              • niegracz Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 05.12.22, 16:07
                                taki niekumaty jesteś ??
                                tu widoczny błąd w software- brak stosownego filtra:
                                Airbus C295W
                                samolot ochrony wybrzeża rep.Kazachstan
                                najwyraźniej jakieś maskowanie radioelektroniczne
                                Flight Radar podaje takie parametry lotu
                                prędkość 835 km/h; pułap 11455m
                                • maxikasek Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 05.12.22, 16:54
                                  "najwyraźniej jakieś maskowanie radioelektroniczne"
                                  Dlatego pisałem- brnij dalej ;-)
                                  Flightradar, podobnie jak jego morska wersja często błędnie przypisuje typy (pomijając już to że np samoloty używają niewłaściwych kodów- bo to nie jest zakazane).
                                  Loty państwowe zwykle w numerze mają numer boczny samolotu. Tak jak np śp. PLF101. TU jest RK65001, czyli Embraer 135 z Kazachskiej Gwardii Narodowej o nr 65001. A żeby było śmiesznej Flightradar przypisuje ten cod lotu także rejsowemu Ryanerowi.
                                  Flightradar to stronka dla hobbystów i tworzona przez hobbystów. A nie dane z kontroli powietrznej ;-)
                                  • niegracz Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 05.12.22, 17:09
                                    stworzyłes sobie ad hoc jakąs teoryjkę i brniesz dalej
                                    jakos wszystkie samoloty rejsowe komercyjne mają parametry zgodne;
                                    a samoloty wojskowe często maja dziwne
                                    i rzec nie polega na wyłączeniu transpondera
                                    • maxikasek Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 05.12.22, 17:54
                                      "stworzyłes sobie ad hoc jakąs teoryjkę i brniesz dalej
                                      jakos wszystkie samoloty rejsowe komercyjne mają parametry zgodne;
                                      a samoloty wojskowe często maja dziwne
                                      i rzec nie polega na wyłączeniu transpondera"
                                      Nie , nie mają- zwłaszcza jeśli chodzi o samoloty VIP.
                                      Przykład- teraz godz. 17.52
                                      Mamy dwa prywatne G550 o kodzie lotu GLF5, jeden nad Rumunią drugi nad Kosowem.
                                      Doczytałes już że amerykańskie samoloty pasażerskie nie mają montowanych transponderów i producenci robią to na życzenie kupującego.
                                      • maxikasek Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 05.12.22, 18:03
                                        Gdyby więcej było G550 prywatnych tam, to miałbyś więcej lotów GLF5 ;-)
                                        • maxikasek Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 05.12.22, 18:31
                                          A tak przy okazji to własnie nasi piłkarze wracają z Kataru rządowym PLF110.
                                          • niegracz Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 07.12.22, 15:32
                                            no i na wymądrzałes się cwaniaczku
                                            - w przypadku Airbusa był to najwyraźniej
                                            miscoding
                                            i o tym piszę
                                            o myleniu obserwatora
                                            • maxikasek Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 07.12.22, 22:20
                                              "- w przypadku Airbusa był to najwyraźniej
                                              miscoding
                                              i o tym piszę
                                              o myleniu obserwatora"
                                              Ni e, to zwykła pomyłka - jakich wiele na FR24. Apka korzysta z ogólnodostępnej bazy kodów- wystarczy że ktoś wpisze myląc jeden znak.

• niegracz Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 09.12.22, 09:24
                                                o miscodingu nie słyszałeś ?
                                                - zapytaj Flight Radar
                                                ja pytałem i tak mi odpowiedzieli: miscoding
                                                • maxikasek Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 10.12.22, 02:17
                                                  "ja pytałem i tak mi odpowiedzieli: miscoding"
                                                  A jak inni zgłaszali , że na liście są źle wpisane kody (z literówkami)to niewiele robili by to zmienić. ;-)
                                                  • niegracz Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 10.12.22, 11:34
                                                    być może zaobserwowałem ostatni samolot lądujący w Symferopolu , który dał się wykryć przez Flight Radar
        • niegracz Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 18.11.22, 10:19
          menel13 napisała:

>
          > >
          > A ta metoda nie polega czasem na wyłączeniu transpondera?

- i nadal widac samolot na wysokosci 9km i pokazuje sie jego predkosc zero km/h ?
          • menel13 Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 18.11.22, 10:35
            Widać ostatni ping.
            • niegracz Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 18.11.22, 11:01
              najpierw może sprawdź
              co
              widać a potem się odzywaj
              • menel13 Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 18.11.22, 22:05
                Niby jak? Mam się teleportować nad Krym? Czy może polecieć na smoku?
        • niegracz Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 30.11.22, 18:06
          menel13 napisała:

> A ta metoda nie polega czasem na wyłączeniu transpondera?

. nie
          podałem dalsze przykłady

zagadka:
          a co nie pasuje w tym zapisie z Flight Radar ?

• niegracz Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 19.11.22, 09:13
      by ogarnąć tę zagadkę; o co chodzi; potrzeba odrobiny spostrzegawczości
      i wiedzy na poziomie szkolnym
    • niegracz Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 07.12.22, 15:35
      dziś leciał z Moskwy do Teheranu .. Ił-62 !! Rosji !
      to jeszcze lata !
    • niegracz Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 14.12.22, 17:21
      a pojawił sie Ił-76
      dostawa broni z Iranu w kierunku strefy działań wojennych
    • niegracz Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 28.12.22, 22:24
      wiele osób obserwuje teraz Tu154 który wyleciał z bazy Gelendzik
      - i szybko leci z predkością o km/h
    • niegracz Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 26.01.23, 21:06
      Tu-214 wyrusza w rejon działań
      • menel13 Re: Tu-154 Rosji zniknął z radaru na Krymie 26.01.23, 21:08
        niegracz napisał:

> powtarzasz tu sowiecka narracje jakoby Stalin zawarł pakt z Hitlerem aby mieć c
        > zas do przygotowania sie do obrony przed nieuchroona agresją Niemiec\
        >
        A niby gdzie powtarzam?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka