Dodaj do ulubionych

Maleńka Norwegia i "potężne Niemcy:)))

08.12.22, 18:44
defence24.pl/wojna-na-ukrainie-raport-specjalny-defence24/norwegia-przekazala-ukrainie-kolejny-pakiet-pomocy-wojskowej
22 armatohaubice a moralne mocarstwo 10 panzerszroten:)))

A ludność 20 razy mniejsza...
Obserwuj wątek
  • rambaldi Re: Maleńka Norwegia i "potężne Niemcy:))) 08.12.22, 22:06
   Norwegia ma granice z kacapią, to i problemy z tym związane. Niemcy takiej granicy nie maja. Norwegia wydobywa ropę i gaz a to jest solą w oku kacapow, Niemcy są zas odbiorcą ruskich surowcow a nie problemow.
   Za to interesy i jak to niemieckie autka są ulubione w Rosji, zwłaszcza BMW. W Niemczech jest podobno takie prawo że łapówkę wydaną na załatwianie interesów w innym kraju można sobie całkiem legalnie wliczyć w koszty działalności gospodarczej a w kacapi to wiadomo jakie łapownictwo
   • ignorant11 Re: Maleńka Norwegia i "potężne Niemcy:))) 08.12.22, 22:22
    Norwegia to kraj skandynawski skraja:))) A Niemcy to moralne mocarstwo:)))) Dlatego oni moga dawac lapówki i moga dogadywac sie z kacapia. Moga tez życ na koszt Amerykanów, Polaków i innych... Moga rabować Polaków i nie oddawac, moga sprzedawac kradzione obrazy i dezorganizowac Europe i jeszcze domagac sie podległósci nie tylko od Europy...
   • maxikasek Re: Maleńka Norwegia i "potężne Niemcy:))) 10.12.22, 01:32
    " W Niemczech jest podobno takie prawo że łapówkę wydaną na załatwianie interesów w innym kraju można sobie całkiem legalnie wliczyć w koszty działalności gospodarczej"

    POdobnoe to w Moskwie rozdają samochody.
    a Ignor łyka wszystko jak pelikan
    Od 1998 w Niemczech korupcja jest karana. np. w 2010 Daimler oskarzony o korumpowanie polityków w innych krajach co miało przynieśc mu zyski 90 mln euro- zapłacił 185 mln euro kary.
    SIemiens w 2006 za przekupywanie polityków w innych krajach (wydał 1,8 mld euro na łapówki) zapłacił w sumie prawie 3 mld euro (w ROsji za przekupstwo przedstawicieli GAzpromu ledwo zapłacił 11 mln euro).
  • maxikasek Re: Maleńka Norwegia i "potężne Niemcy:))) 10.12.22, 01:38
   OPrócz zwalczania konkurencji ze strony Rosji (udział w eksploatacji Arktyki) Norwegia próbuje po częsci "zakryć" nadwymiarowe zyski firm norweskich z powodu wysokich cen gazu i ropy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka