Dodaj do ulubionych

Spiesz się po kartę miejską. Bo utkniesz w kolejce

10.12.10, 09:39
Zamowienie karty przez internet załatwiają w jeden dzien. Sprawdzone. Info o potwierdzeniu danych jest mylące. Po prostu trzeba sie pojawić w punkcie na Toruńskiej podpisać wydrukowany formularz i odebrać świeżo wydrukowaną na miejscu kartę. Razem z drukiem karty zajęło mi to 10 minut. O 18:00 byłem jedynym Klientem

Doładowane przez internet to sciema. I tak trzeba podejść do automatu czy punktu żeby kartę aktywować więc sensu w tym nie ma za grosz. Jak się mieszka na peryferiach to jest to dodatkowa wyprawa do centrum. A jak dzieci używaja do dojazdu do szkoły (Piaski, Łegnowo) to juz w ogóle nie ma tego jak sensownie załatwić.
Obserwuj wątek
  • 1a40 Spiesz się po kartę miejską. Bo utkniesz w kolejce 10.12.10, 10:01
   Do kiedy red. w Bydgoszczy ?
   Urzednicy sami sa sobie winni,poniewaz nie przemysleli systemu komunikacji. Polska nalezy juz od kilku lat do UE i zrzucanie winy, za nieodbierane karty elektronicznej na pasazerow dyskredytuje zarzad komunikacji. W krajach UE nawet karty bankowe przesyla sie poczta. W Bydgoszczy nalezy sie zglosic osobiscie ! Anachronizm i brak pozytywnego myslenia. Karty do koperty i wysylac na adres mieszkanca. Gdzie problem ? Nie bedzie kolejek i nie bedzie narzekania.
   • volvo7000 Re: Spiesz się po kartę miejską. Bo utkniesz w ko 10.12.10, 11:30
    1a40 napisał:
    > W Bydgoszczy nalezy sie zglosic osobiscie ! Anac
    > hronizm i brak pozytywnego myslenia. Karty do koperty i wysylac na adres mieszk
    > anca. Gdzie problem ? Nie bedzie kolejek i nie bedzie narzekania.


    Za nasze pieniądze oczywiście ta poczta?
    Zauważ, że karty bankowe w Polsce też wysyłane są pocztą.
    Ale BKM to nie jest karta bankomatowa. Dowodu osobistego urząd Ci też nie wysyła tylko musisz przyjść odebrać. Jak dla kogoś to taki problem to niech nie wyrabia sobie karty i jeździ na jednorazowych.
  • gandalf.czarny Re: Spiesz się po kartę miejską. Bo utkniesz w ko 10.12.10, 15:51
   Ja kupuję bilety przez internet dla dzieci.
   Jak jadą do szkoły w centrum miasta to przy okazji podchodzą do automatu, żeby zapisać na karcie kupiony bilet.
   Jest wygodniej, nie ma pomyłek. No i nie narażam się na sytuację, że jakiś pacan właśnie coś wepchnął do czytnika banknotów i dzieciaki nie mają jak zapłacić.
  • issity Nie wymieniają, bo papierowe bilety są lepsze. 10.12.10, 21:12
   W artykule jest zły adres strony, bo prawidłowy kończy się na .com.pl, a nie .pl, co samo w sobie jest co najmniej dziwne.

   Skoro kartę można odebrać tylko osobiście i nie ma możliwości wysyłki, to dlaczego trzeba podać adres? PESEL też im do niczego nie jest potrzebny.

   Papierowy bilet nie wymagał tylu danych, ani też osobistego stawiennictwa. Bez problemu można poprosić o wyrobienie znajomego, który ma blisko do punktu obsługi.

   Karta miejska nie daje żadnych funkcji, których papierowy bilet nie ma (uszkodzonych automatów doładowujących nawet nie liczę). Nie ma z tego żadnego pożytku.

   A poza tym warto sobie poczytać co nieco w serwisie VaGla.pl Prawo i Internet:
   1. WSA w Warszawie zobowiązał GIODO do rozpoznania skargi związanej z Warszawską Kartą Miejską
   2. Mam cię - bo muszę
   3. Spam polityczny: ciekną dane z wrocławskiej urbancard

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka