Dodaj do ulubionych

Dwie szkoły protestują. Nikt nie chce przenosin

13.02.11, 14:53
I znowu panika. Wolę osobiście jak w jednym budynku będzie 18 latek licealista z dzieckiem ze szkoły podstawowej niż z 14 latekiem z gimnazjum. Osowej brakuje szkoły ponadgimnazjalnej i to jest dobre posunięcie.
Obserwuj wątek
    • uczen12lo Dwie szkoły protestują. Nikt nie chce przenosin 13.02.11, 20:49
      Jak mój nik wskazuje jestem uczniem XII lo . Informacja o przenosinach bardzo mnie ucieszyła . Na Osowej Górze brakuje liceum . Istnieją dwie szkoły podstawowe i gimnazjalne lecz brak ogólniaka na dość dużym osiedlu . Poza tym jest wiele mniejszych miejscowości dookoła Osowej Góry jak Wojnowo , Osówiec czy Kruszyn . Na 100% paru uczniów z tych miejscowości zechciało by kontynuować swoją edukacje w XII LO . Jest to ogromny plus dla ,,dwunastki " . Przeniesienie szkoły wiąże się także z przebywaniem uczniów lepszych warunkach . Dziś budynek przy ulicy Kijowskiej wymaga kapitalnego remontu okna przepuszczają zimne powietrze , grzejniki prawie nie grzeją , a wiosną i jesienią w szkole jest zimniej niż na dworze . Parę tygodni temu zawalił się sufit w sekretariacie a parę miesięcy wcześniej odpadł tynk od sufitu w jednej z sal lekcyjnych .

Na koniec dodam że nie było żadnego protestu z ubieraniem się na czarno
      • toyota191 Re: Dwie szkoły protestują. Nikt nie chce przenos 14.02.11, 18:58
        uczen12lo napisał:

> Na koniec dodam że nie było żadnego protestu z ubieraniem się na czarno

bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1,48722,8667742,Bunt_w_ogolniaku__Uczniowie_oskarzaja_dyrekcje.html
        no to patrz kochany i nie wypowiadaj sie skoro nie chodzisz do szkoły i nie masz pojęcia co się w niej dzije i nawet nie czytasz gazet:)takż bunt byl i właśnie po nim niejaka Bujak Monika ma zakaz wchodzenia do szkoły wydany przez szanowną dyr Elżbiete Śmigielską która tylko czeka aż wypieprzy wszystkich z kojiwskiej i wtedy zadzoni do swojego koleszki Leszka :Zadanie wypelnione"
        a spara nie jest jakna!do wszystkich którzy nie są w temacie nie piszcie bzdur!jeśli WAM się nudzi to wezcie se kolorowanke i zajmijcie się czymś:)
        pozdro
        • toyota191 Re: Dwie szkoły protestują. Nikt nie chce przenos 14.02.11, 19:06
          a i dla ciekawych poczytajcie sobie tez komentarze pod tym artykułem :

bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1,48722,8667742,Bunt_w_ogolniaku__Uczniowie_oskarzaja_dyrekcje.html
          czy też pod tą audycją:

bydgoszcz.gra.fm/konkursy/499/supersprzedawca-w-bydgoszczy
          i jak poszukasz w wyborczej bardzo wiele jest napisane o XII LO!
    • wojtula10 ale... 14.02.11, 08:09
      jedno ale. jednym z celów reformy, która utworzyła gimnazja, było rozdzielenie-odseparowanie uczniów podstawówki i gimnazjum nie mówiąc już o liceum. każda szkoła w oddzielnym budynku. o to chodziło. a jeśli Osowa potrzebuje szkoły ponadgimnazjalnej, to owszem, ale pamiętając o istocie. czyli w innym budynku. w ogóle dziwi mnie takie łączenie. doświadczenie zespołu szkół nr 7 na Błoniu (podstawówka, gimnazjum i liceum) pokazuje, że dzieciaki z podstawówki tracą bardzo dużo, szczególnie godzin dydaktycznych, bo zawsze jakaś szkoła ma egzamin próbny, właściwy czy cokolwiek innego, a dzieci w tym czasie nie mogą przebywać w szkole.
      • alfred_prawdomowny Re: ale... 14.02.11, 10:07
        Założenia reformy fajna sprawa. Tylko jak to działa to doskonale widzimy. Na takie zmiany są potrzebne pieniądze, a państwa i gminy na taki luksus nie stać. U nas zawsze wszystko robione jest od tyłu i potem tak wygląda.
        W związku z tym, że w szkołach ze względu na różne egzaminy zajęcia dydaktyczne nie odbywają się, od roku szkolnego 2011/2012 zakończenie będzie w ostatni piątek czerwca. W ten oto sposób zostanie przedłużony rok szkolny.
        • wojtula10 Re: ale... 17.02.11, 10:25
          lepsze jest wrogiem dobrego. jeśli nie mam pieniędzy to się nie pcham z nowymi pomysłami. a czas nauki tak naprawdę jest do czasu wystawienia ocen-rad pedagogicznych (zwyczajowo), czyli na pewno nie do ostatniego piątku czerwca (oficjalnie). dobrze byłoby brać życie takim jakim jest, a nie jakim chciałoby się by było
    • niusia.0 Dwie szkoły protestują. Nikt nie chce przenosin 19.02.11, 12:15
      ja skończyłam ta szkołę w ubiegłym roku. Zmieniła się dyrekcja to każdy mówił, że nie jest dobrze i ta kobieta wprowadzi zmiany ale nie przypuszczaliśmy, że podejdzie do nich tak egoistycznie i nie pomyśli o uczniach z Fordonu i Ostromecka. Może i budynek nie nadaje się zima na prowadzenie lekcji bo w oknach są gazety i w salach siedzi się w kurtkach ale wiedziała za co się bierze i powinna była wziąć pod uwagę remont budynku nie przenoszenie szkoły. Pamiętam, że fakt o przenoszeniu szkoły nie miał być ujawniany nowym uczniom starającym dostać się do niej. Czy to normalne? Może dla tej kobiety jest ułatwienie ale niech pomyśli również o nauczycielach bo dużo straci...
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka