Dodaj do ulubionych

Producenci okien - pomocy

15.06.11, 08:55
szykujemy się z mężem do przeprowadzenia remontu i na własną rękę staram się poszukać jakiegoś odpowiedniego producenta okien. Najlepiej, żeby to był ktoś z naszych rejonów no i odpowiednio tani. Nasłuchałam się od znajomego, który siedzi w tej branży, że najlepiej bym wyszła przy współpracy ze Stolmarem. Słyszał ktoś o nich? Ma ktoś jakiekolwiek opinie na temat tej firmy? Kogo polecacie?
Obserwuj wątek
    • mateusz.gorecki Re: Producenci okien - pomocy 29.08.11, 14:33
      Na forach internetowych znalazłem wiele dobrych opinii na temat firmy Stolmar Sp. z o.o. Okazało się, ze jest to firma, która bez problemu by mogła sprawnie zamontować okna PVC u mnie w domu. Skorzystałem z jej usług i nie żałuję tego wyboru. Pełen profesjonalizm,a okna titanum, które zakupiłem u nich są rewelacyjne.
      • adriano_cz Re: Producenci okien - pomocy 29.10.11, 21:00
        Jeżeli chodzi o kwestie zakupów to jestem bardzo wymagający. Zawsze muszę sprawdzić produkty i firmę je wytwarzającą. Tak też było w przypadku firmy Stolmar Sp. z o.o. Mogę polecić ich okna, gdyż sam z nich korzystam i jestem zadowolony.
        • hani_a_22 Re: Producenci okien - pomocy 31.10.11, 15:35
          Hej! Ja również zakupiłam tam okna.. to już moje drugie mieszkanie, które remontuje - pierwsze z Rodzicami- tam zakupiliśmy okna jakieś innej firmy i piszę gdyż mam porównanie. Również polecam firmę Stolmar - profesjonalni, miła obsługa, a co najważniejsze w razie jakichkolwiek reklamacji - na miejscu!:)
          • kibic.zalogowany Re: Producenci okien - pomocy 03.11.11, 12:23
            o jejku... ja również kupiłam w firmie stolmar okna i muszę z całą stanowczością zakomunikować, iż jestem cudownie oczarowana urokiem panów monterów, doskonałą funkcjonalnością okien tychże, jak i również bynajmiej nienagannym i nowoczesnym wyglądem tych niesamowitych kontrukcji na miarę XXII wieku!

i absolutnie zaprzeczam, jakobym forum wykorzystywała do celów reklamowych i absolutnie nie zakładam kilku kont żeby w tandetny i żenujący sposób zareklamować firmę STOLMAR...
            i za chwilę zupełnie przypadkowo podam link do strony firmy STOLMAR! tak tak! gdyby ktoś nie zapamiętał... do firmy STOLMAR!
            a teraz wszyscy głośno powtarzamy!
            FIIII... RMMMAAAA... STOOOLMAAAAR!!!
    • friedmar żaden Stolmar - KORBUD! 02.11.11, 21:52
      Lepiej pójść do Dealera, który ma w ofercie kilka profili i który zajmuje się wyłącznie usługami.

Nie chcę nikogo obrażać ani pomijać ale chyba najbardziej oblegana firma w Bydgoszczy to KORBUD - profeska 100% szczerze polecam. Już dla samej porady od ich wyszczekanego handlowca warto pójść bo wiedzę i doświadczenie facet ma przytłaczające.

Z lokalnych firm ze Stolmarem kojarzy mi się wyłącznie LEWpol - pan L. uciekł do Anglii bo w imieniu Stolmaru pobierał zaliczki i z nimi do Anglii uciekł właśnie. Lokalnie Stolmary są dwa, to raczej małe firmy, a jeden z nich jest słabym płatnikiem. Niestety nie wiem w którym Stolmarze pracował ten pan Lewpol z Lelewela, a którego pracownicy wpisali się w poprzednich postach. Może ten tutaj promowany to ten dobry. Wiem że ten lepszy oferował okna ekskluzywne i dość drogie, ale miał wysoki poziom i właściciele tego lepszego Stolmaru też mają markę klasowych.

Jeżeli wejdziesz na fora branżowe to z lokalnych producentów błyszczy jedynie jedna firma z Solca Kujawskiego SOŻAL a nie Stolmar. Ponoć tania i po ich aktywności można szacować przyzwoity poziom produktu. Ci z Solca zatrudniają kilku Bydgoszczan, którzy także za pozwoleństwem właścicieli sprzedają i montują na własny rachunek w Bydgoszczy - i tanio i dobrze - słyszę raczej pochwały z wyjątkiem grubego blondyna, fana Citroenów, z Wyżyn, który do Solca się przeprowadził - znany nygus.

W drewnie z lokalnych króluje walczący z upadłością ADPOL i naprawdę świetny Dziadek. Adpol ma spółkę wyłączoną z upadłości i sobie radzi. Faceci są z Chełmna czy skądś tam spod Torunia i produkcję mieli naprawdę na wysokim poziomie. Raczej kłopoty inwestycyjne niż produktowe.
      Dziadek wymiata, choć nie wiem czy po tej ich serii fuzji jaką okniarze przeszli 5 lat temu dziadek nie wyspecjalizował się w drzwiach. Wpisz w googlach dziadek i pójdź do Dealera jak nie ma już dziadka to ma kogoś w tej klasie. Okno drewniane to przede wszystkim klejonka - czyli kapówka, prasa, słoje (które należy odpowiednio przekładać) i kleje. Nigdy nie kupiłbym od lokalnego małego producenta bo tylko dobrze klejone drewno się nie wypaczy. Dziadek i Adpol mieli naprawdę dobrych, wykształconych technologów, dobre polskie i niemieckie maszyny i dobrą lakiernię. Te dwie lokalne firmy zawsze wyróżniały się parkiem i technologią. Bo 6głowicowa frezarka Weiniga to ostatnia z potrzebnych maszyn, a dla większości z małych jako poniemiecki demobil bywa jedyną...

Gdyby mnie było stać na wymianę okien na pewno odpuściłbym sobie producentów świadczących montaż i poszedłbym do fachowego dealera - a najlepiej trzech prosząc ich o dobór i umotywowanie. W mojej opinii no1 to KORBUD koło Mediamarkt i już żałuję że to piszę bo nie trawię właściciela - ale poszedłbym też do Oknothermu. Sokółka tak ale nie poszedłbym do toruńskiego dealera Sokółki i Oknoplastu na literkę D. z Fordońskiej. Szerokim łukiem bankrut Jezierski, Humdrex i Wołomin.

Okna plastykowe kupiłbym z Solca w imię lokalnego patriotyzmu. Pomijając lokalne sympatie to na pewno myślałbym o DRUTEX (nr.1 w Europie a z Bytowa) albo o dowolnym innym składaczu, który oferuje profile VEKA na markowych okuciach. Okno to tylko profil, okucia i oszklenie - przy czym profil VEKA konfekcjonują sami najlepsi od OKNOPLASTU zaczynając.

Trzeba Ci wiedzieć, że Drutex jest naszą narodową chlubą i eksportuje okna i do Niemiec i do Grecji i do Egiptu i do Francji. Zdecydowanie najlepsza firma w Europie. Pozostali Polacy wg. wartości obrotu to Dobroplast i Oknoplast ale są wielokrotnie mniejsi. Oknoplast to super marka, super jakość i świetni wyselekcjonowani dealerzy z wyjątkiem jednej toruńskiej firmy na D.

taminna napisał:

> szykujemy się z mężem do przeprowadzenia remontu i na własną rękę staram się po
      > szukać jakiegoś odpowiedniego producenta okien. Najlepiej, żeby to był ktoś z n
      > aszych rejonów no i odpowiednio tani. Nasłuchałam się od znajomego, który siedz
      > i w tej branży, że najlepiej bym wyszła przy współpracy ze Stolmarem. Słyszał k
      > toś o nich? Ma ktoś jakiekolwiek opinie na temat tej firmy? Kogo polecacie?
        • friedmar Oknovid - to nie są Stajszczaki? 03.11.11, 11:42
          plotki są takie że i Contura=Locum i Oknovid są finansową częścią fortuny Stajszczaków.
          Tak mówią i ich pracownicy i ich konkurenci, choć nikt oficjalnie.
          Nikogo nie posądzam ale dlatego obie te firmy raczej omijam.

frych47 napisał:

> Tylko OKNOVID, skorzystałem z tej firmy wiele lat temu i jestem zadowolony do d
          > zisiaj.
      • pan_placek Re: tylko nie KORBUD! 02.09.17, 10:58
        Stary wątek, ale się dopiszę, jakby ktoś szukał opinii o tej firmie (KORBUD z Bydgoszczy). Osobiście to KORBUDu nie polecam. PORAŻKA. Instalują wszystko na piankę (okna HS też!, które potrafią ważyć ponad 200 kg i podpierają je w trzech punktach, zamiast osadzić na stałym podłożu!) oraz obrabiają goldbandem (na zewnątrz też). Rolety zamontowali, sprawdzili czy działają, po czym stwierdzili, że nie podepną do sieci elektrycznej na stałe, bo nie maja uprawnień elektrycznych. Po dwóch dniach roleta się zerwała, a mechanizm obrotowy porysował pióra. Jak przyjechał serwisant od producenta rolety, to się za głowę złapał jak zobaczył sposób instalacji (porobił nawet zdjęcia tej fuszerki), część rzeczy ponaprawiał w ramach serwisu, za co jestem mu niezmiernie wdzięczny, bo nie musiał.
        Przy wymianie okien, powinno się dokładnie usunąć gruz, żeby po czasie pianka się nie obluzowała i na łączeniach nie przepuszczała wilgoci/powietrza. Panowie "instalatorzy" z KRBUDu mieli odkurzacz do tego celu, ale bali się go używać - musiałem za nich tę czynność wykonać, bo twierdzili, że zmiotka wystarczy.
        Reasumując - po ich instalacji okien musiałem wziąć inną firmę, aby naprawiła wyrządzone przez nich szkody.
        • jerzy.urbaniak Re: tylko nie KORBUD! 03.08.18, 13:26
          Chętnie poznam, więcej szczegółów, w naszym domu przy 4'ch HS'ach wszystko na odpowiednich kotwach, używali odpowiedniego dźwigu, montaż na pianę + taśmy (który uzgodniliśmy w momencie podpisania umowy), ciepłe parapety
          realizacja w 4 tygodnie.
          faktycznie podłączenie rolet we własnym zakresie, ale przewody powciągane do puszek... (wszystkie były sprawdzone i wyregulowane)
          Drzwi wejściowe zaoferowali w najlepszej na rynku cenie!
          Bardzo polecam bo to 3'cia inwestycja jaką u nich tj. w KORBUD wykonałem.
          Firma rodzinna, wszyscy mili, skorzy do pomocy!
          POLECAM
    • 1olioli1 Re: Producenci okien - pomocy 02.10.13, 12:48
      Witam
      Wybraliśmy okna z Oknoplast-u o nazwie Winergetic Premium wraz z montażem z firmy Sampre Bydgoszcz. Gorąco polecamy - cała realizacja przebiegła pomyślnie. Jesteśmy w pełni zadowoleni z usługi.
      Pozdrawiamy
    • tanky Re: Producenci okien - pomocy 09.11.15, 13:50
      Producent producentem, niezwykle istotna jest firma montująca okna. Mam okna od Producenta z Białego Stoku, na profilu Veka, oceniane przez speców jako bardzo dobre. Potrójna szyba, inne bajery, tanie nie były. Niestety montażyści nie mieli pojęcia co robili i okna zniszczyli. Przeszło rok stresów, nerwów i wyrzuconych pieniędzy. I chcę tu wszystkich przestrzec przed firmą Jartex - koszmar konsumenta. Inny sprzedawca - Tim Rolety, mówią mądrze, ale są niesłowni i naciągają klientów w kwestiach ceny i tysiąca niepotrzebnych usług. Polecam Drutex, który uratował mnie w parę godzin i za ludzkie pieniądze.
    • zofiakwiat88 Re: Producenci okien - pomocy 12.08.16, 19:16
      Ja też korzystałam z uslug firmy Stolmar i mogę polecic stolmar24.com/okna-pvc/. Jeżeli ktoś jest z okolic Bydgoszczy może sie osobiscie skontaktować z producentem. Są swietnej jakości i dobrze zatrzymują ciepło zimą w domu
    • jacekb90 Re: Producenci okien - pomocy 20.11.16, 20:11
      Fajne to są okna z Oknoplastu Winergetic Premium Passive. Siedmiokomorowe profile, 3 komorowe pakiety szybowe. Cieplej się chyba nie da. Kosmiczna technologia :) Do tego 7 lat gwarancji. W Bydgoszczy takie okna są dostępne w Sampre.
    • przemyslaw.99 Re: Producenci okien - pomocy 03.03.20, 19:01
      Oknoplast to eden z lepszych producentów okien. Ciężko znaleźć rozwiązania lepsze niż oni mają. Parametry bardzo dobre. jacekb90 fajny model Ci polecili w Sampre. Winergetic Premium Passive to najcieplejsza rodzina okien u nich. Jak masz jeszcze z wkładem 4-ro szybowym i tymi wstawkami z pianki i aerożelu to okna dedykowane do domów zeroemisyjnych ;)
    • jacekb90 Re: Producenci okien - pomocy 27.04.20, 18:14
      Oknoplast to duża firma a właściwie cała grupa. Też aluhaus do nich nalezy a to już średnia-górna półka jeżeli chodzi o np. drzwi aluminiowe. Okna też maja spoko. Winergetici sa całkiem fajne, nawet nie te w wersji pasywnej. Zwykłe też dają radę. Chociaż coś takiego jak przemysław pisze, z pakietem 4-ro szybowym ... :)
      • pawelka Re: Producenci okien - pomocy 25.05.20, 13:50
        Hehehe ;) Winergetic Premium Passive z tym najlepszym pakietem szyb, wkładkami z aerożela i PURu w ramie to dopiero okna. Choć cenowo nie każdy sięga po taką konstrukcję. W końcu to już wersja dla wymagających i majacych odpowiedni dom. Sam Winergetic Premium jest wystarczający do większości zastosowań.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka