Dodaj do ulubionych

150 km na godzinę na Fordońskiej. 28 punktów ka...

29.08.11, 14:10
śmieszą te nawoływania typu "patrz w lusterka motocykle są wszędzie"
Tymczasem udowodniono, że przyspieszenia z jakich korzystają motocykliści właściwe wykluczają bezpieczeństwo na drodze.
Włączając się do ruchu kierowca auta zajeżdża drogę brawurowemu motocykliście nie dla tego że samochodziarz nie dostrzegł motocykla, tylko dlatego że tego motocykla po prostu nie było w momencie rozpoczynania manewru.
Obserwuj wątek
    • azraleus Re: 150 km na godzinę na Fordońskiej. 28 punktów 29.08.11, 14:33
      Mamy patrzeć w lusterka, żeby nie zabić prawidłowo jadącego motocyklistę. Znam wielu, którzy tak jeżdża. Są motockliści którzy jeżdża spokojnie na chopperach, cruiserach, skuterach. Są też w większosci idioci jeźdżący na ścigaczach. To dwie grupy, raczej niechętne ku sobie.

Jak ktoś szaleje motocyklem to musi się liczyć, z tym że jest niewidoczny. Całe szczęscie w wypadkach samochód - motocykl najczęściej ginie idiota na ścigaczu.
    • bobtheglobetrotter81 Re: 150 km na godzinę na Fordońskiej. 28 punktów 29.08.11, 14:47
      Zgadzam się. Wkółko słychać mediach o tym, żeby polubić motocyklistów, że kierowcy 4 - kółek utrudniają im życie itd... Korzystając jednak z dróg jako kierowca samochodu często obserwuję wiele denerwujących zachowań ze strony motocyklistów np. zajeżdżanie drogi poprzez szybkie wyprzedzanie z prawej strony w ramach jednego pasa poczym wykonywanie manewru skrętu w lewo, przeciskanie się na grubość włosa między autami, bardzo głośne silnik - zarówno tzw. szlifierki jak i te woloobrotowe (czy jak one się nazywają), duże przyspieszenia na krótkich odcinkach powodujące zagrożenie, nie wsponę o jeździe na jednym kole.

Niestety bardzo sporadycznie można zaobserwować rozsądnego motocyklistę. Nie to, żeby kierowcy aut byli bardziej rozważni, wcale nie. Tylko jakoś mam odczucie, że motocykliści niemal wszyscy tracą głowę na motorze.
    • pawiejo 150 km/h na Fordońskiej. 28 punktów karnych (wi... 29.08.11, 16:49
      co za idiota! przed powtórna próbą zdawania na prawo jazdy OBOWIĄZKOWO badania psychiatryczne oraz terminowe prawko - np. przez 2-3 lata nie ma prawa złapać żadnego mandatu - jeżeli tak - odebrania do końca życia...innych możliwości nie widzę - a taki kretyn to potencjalny morderca a nie supermen!
    • komix1 Re: 150 km na godzinę na Fordońskiej. 28 punktów 29.08.11, 20:03
      Cieszę się, że jednego głuptaka mniej. Od kilku dni w godzinach nocnych na Kamiennej słyszałem nieustanny huk pędzących ścigaczy. Ten złapany to pewnie jeden z nich.

A tak swoją drogą - skąd się wzięło tylu motocyklistów w około 25 sekundzie filmu? Koledzy złapanego? Przypadkowi motocykliści (ale aż tylu)? Czy policja?
    • blon_die ... tylko 150 bo to pewnie zajmiescowy. 29.08.11, 21:01
      Jechala sobie grupa motocyklistow przez miasto. Na swiatlach jeden sie nie zalapal na zielone i pewnie gonil grupe. Chlopak pewnie nie znal miasta i dlatego "pedzil" za nimi aby sie nie zgubic.
      Wspaniala Policja tylko na to czekala - bo to latwy pieniadz i dobry temat do gazety.

Jakby byl miejscowy to by mial duzo wiecej niz 150 (bo to przeciez ledwo co 3 bieg mozna wrzucic), albo zgubil by strozow prawa w Fordonie. A tak nie znajac miasta musial sie poddac.
    • friedmar mam prawo jazdy od 1993 29.08.11, 21:10
      i mogę sobie kupić ponad 170 konny motocykl ZZR 1400cm3 mimo, że nie mam żadnej praktyki od 18 lat, że na kursie jeździłem jakimś ćoś tam MINSK 120 cm3, gdzie hamowało się tylko tylnym hamulcem co dzisiaj oznacza w najlepszym razie złamanie kręgosłupa na przeszkodzie.

dlaczego w Polsce, całkiem niezłym kraju, który się rozwija każdego dnia, nie ma tak jak w Niemczech jakiejś drogi krzyżowej dla kierowców na drodze do mocy?
    • paralele 150 km/h na Fordońskiej. 28 punktów karnych (wi... 29.08.11, 21:49
      Od 20 lat jeżdżę motocyklem i powiem wam, że wariatów na ulicach jest mnóstwo. Są to i kierowcy samochodów i motocykliści, motorniczy, a także kierowcy autobusów. Wszystko zależy od człowieka i jego kultury. W Bydgoszczy, a zwłaszcza w Toruniu wkurza mnie najbardziej to, że lewym pasem jeździ się często wolniej niż prawym. W większych miastach kierowcy blokujący lewy pas są obtrąbiani, a u nas jeżdżą wolno jak na wiejskich drogach i nawet klakson ich nie rusza.
      • friedmar Re: 150 km/h na Fordońskiej. 28 punktów karnych ( 29.08.11, 21:56
        jak jeździsz od 20 lat to jesteś starsza ode mnie. Takie roczniki nie mają małpich rozumów, nie robią świecy koło gimnazjum gdzie jeżdżą z dodatkowym kaskiem....Pamiętaj, że sukcesem szwedów w walce z wypadkowością było między innymi zwiększenie liczby dojrzałych kierowców na drogach, którzy często już emeryci, nadal jeżdżą żwawo ale nie brawurowo....

paralele napisała:

> Od 20 lat jeżdżę motocyklem i powiem wam, że wariatów na ulicach jest mnóstwo.
        > Są to i kierowcy samochodów i motocykliści, motorniczy, a także kierowcy autobu
        > sów. Wszystko zależy od człowieka i jego kultury. W Bydgoszczy, a zwłaszcza w T
        > oruniu wkurza mnie najbardziej to, że lewym pasem jeździ się często wolniej niż
        > prawym. W większych miastach kierowcy blokujący lewy pas są obtrąbiani, a u na
        > s jeżdżą wolno jak na wiejskich drogach i nawet klakson ich nie rusza.
    • friedmar Rządcy z pisu mogą 140! I kto im zabroni? 30.08.11, 08:14
      Zamiast zakupów 6 kilo cukru pan Kaczyński powinien pokazać jak rośnie mu koszt utrzymania prywatnego kierowcy-pirata. Już to widzę: Jak żyć panie Premierze mój szofer chce 3550 a w 2006 płaciłem mu 2550?

Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej, 140 km/h na liczniku na terenie zabudowanym - tak wracał z konwencji PiS we Wrocławiu Jarosław Kaczyński.

To niejedyne przekroczenie przepisów na koncie kierowcy Kaczyńskiego. Na kilkunastu kilometrach kilka razy wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej i zmuszał jadące z naprzeciwka samochody do zjechania na pobocze.

Politycy PiS nie widza nic złego w szaleńczej jeździe limuzyny prezesa. - Bądźcie bardziej obiektywni, nagrajcie pozostałych liderów. Taka jednostronność źle świadczy o polskich mediach. - strofował dziennikarzy Adam Lipiński.

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,10196945,Wybory_2011__Kaczynski_wracal_z_konwencji_140_km_h.html
    • dziedekl 150 km/h na Fordońskiej. 28 punktów karnych (wi... 30.08.11, 09:16
      No i rozpisaliście się na temat jednego wariata.Ale takich co ignorują przepisy jest pełno.Nie tylko motocyklistów!!!!Weźmy tylko jeden przykład< skrzyżowanie ulicy Zygmunta Augusta z ulicą Dworcową,jest znak zakazu skrętu w Dworcową i co jeżdżą sobie jak chcą,a nasi dzielni stróże porządku gdzie???Widziałem jak autobus wyjeżdżający z pętli czyli jadąc powoli musiał gwałtownie hamować bo jeden idiota wymusił pierwszeństwo>Nie nie motocykl ale nowobogacki z extra wózkiem który ma w d....e przepisy bo co to dla niego mandat 500 zł!!!!A policja niech sobie pisze jak w ogóle go złapie.Bo w wyzej wymienionym miejscu POLICJI BRAK!!!!!To jest tylko przykład,jeden z wielu gdzie ignoruje sie przepisy ruchu drogowego.
    • friedmar mozna i 140 i bez fotelika i śmać się w twarz 30.08.11, 21:19
      co mówi główny rzecznik pis na piractwo konwoju pisowskich rządców:
      Adam Hofman: - pojechaliście za prezesem i nagraliście licznik w samochodzie. No brawo! -

Nieszczęsny motocyklisto!
      Nie przyjmuj mandatu, żądaj równego traktowania
      zgodnie z kanonem PRAWA i SPRAWIEDLIWOŚCI.
      Proponuję cytować Pana Hoffmana lidera partii, która zawsze walczy z łżeelitą,
      czyli lokalnymi kacykami z układów, dzięki którym prawo ich nie obowiązywało (tych łże elit oczywiście z którymi PIS tak dzielnie walczy na drodze równości i sprawiedliwości) Żądajmy tych samych standardów dla wszystkich!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka