Dodaj do ulubionych

Kampus UKW w miejsce stadionu Polonii?

14.10.11, 09:39
UTP+UKW+CM = Uniwersytet Bydgoski
Wszystko na Fordonie, obok UTP, które ma tereny. Jeden mega uniwerek z wieloma kierunkami rozpoznawany w Polsce i zagranica. Nalezy skonczyc podzialy i byc jednoscia! Wielka dzielnica uniwersytecka jak Kortowo w Olsztynie!To jest cos!
Obserwuj wątek
  • znadbrdy Kampus UKW w miejsce stadionu Polonii? 14.10.11, 10:04
   Dobrze, że Gazeta Wyborcza zaczęła pisać o propozycjach dotyczących tych uczelni, które dają nadzieję na zbudowanie autentycznych środowisk naukowych, a nie jak dotychczas promować takie "przedsiębiorstwa edukacyjne" jak WSG - sprawne PR-owo, krzykliwe, ale z uwagi na swój korporacyjny charakter, bez szans na prawdziwy rozwój.
  • arafat11 Re: Kampus UKW w miejsce stadionu Polonii? 14.10.11, 10:24
   na pewno marszalek dolozy....
  • jedyny_fragles Kampus UKW w miejsce stadionu Polonii? 14.10.11, 10:38
   Noooo ! To jest jeden z lepszych pomysłów jakiejkolwiek z ekip , które rządziły miastem. Doceniam tez to w tym przypadku ,ze miasto nie chce tylko dać a stara się nawet odebrać poprzednio sprezentowane budynki.
  • yuuu11 Kampus UKW w miejsce stadionu Polonii? 14.10.11, 10:46
   Rewelacja. UKW kupi teren, zapłaci miastu ze 100 mln zł i starczy na nowy stadion i pewnie jeszcze zostanie na halę treningową przy Łuczniczce.
  • ax222 Kampus UKW w miejsce stadionu Polonii? 14.10.11, 11:34
   Wszyscy zachwyceni, tylko zapominają o jednej rzeczy: UKW tych pieniędzy nie ma i ze względu na niż demograficzny raczej w przyszłości mieć nie będzie...

   A Jasiakiewicz niech zacznie wysuwać REALNE pomysły - bo pomysłem o skierowaniu ruchu z Królowej Jadwigi na most tramwajowy w sytuacji, w której projekt budowlany jest już dawno przyklepany - zwyczajnie się zbłaźnił.
   • volvo7000 Re: Kampus UKW w miejsce stadionu Polonii? 14.10.11, 12:36
    ax222 napisał:
    > pomysłem o skierowaniu
    > ruchu z Królowej Jadwigi na most tramwajowy w sytuacji, w której projekt budow
    > lany jest już dawno przyklepany - zwyczajnie się zbłaźnił.


    Zbłaźnił się pomysłem puszczenia ruchu samochodowego nowym mostem. Most ma być głównie dla tramwajów, pieszych i rowerzystów.
    Projekt nie wymagałby żadnych zmian, bo przecież szyny będą ułożone w jezdni na moście.
    Zapomniałeś chyba, że korzystać z niego będą mogły autobusy i pojazdy uprzywilejowane.
    Zapewne ruch samochodowy skierowany będzie tam tylko w przypadku remontu mostu Kr. Jadwigi.

    Wracając do tematu to stworzenie w tym miejscu kampusu uważam za świetny pomysł. O ile UKW odda pozostałe budynki i dopłaci za nabycie działki.
    Chyba, że Uniwerki by się połączyły w jeden duży Uniwersytet Bydgoski - wówczas najlepiej wszystko zrobić w Fordonie.
  • otto87 Kampus UKW w miejsce stadionu Polonii? 14.10.11, 12:34
   Moim zdaniem pomysł jest rewelacyjny, ale ze względu na koszty po prostu nierealny. Jak napisał jeden z moich poprzedników/komentujących - UKW nie ma pieniędzy i w najbliższym czasie mieć nie będzie. Wielka szkoda...
  • bigcharles Kampus UKW w miejsce stadionu Polonii? 14.10.11, 13:51
   Fajnie by było gdyby tam powstał kolejny fajny budynek UKW. Biblioteka budowana już robi wrażenie.
  • przechodzacy_przez_rzeke Kampus UKW w miejsce stadionu Polonii? 14.10.11, 16:11
   Od lat jest zaplanowane, aby UKW rozbudowywało się pomiędzy Kamienną, Sułkowskiego i Chodkiewicza. Dlatego istnieją tam nadal ogródki działkowe, tak samo, jak te, na których właśnie powstaje biblioteka UKW. Jest nawet plan miejscowy dla tego terenu: www.mpu.bydgoszcz.pl/pliki/081-U_rys.pdf
   www.mpu.bydgoszcz.pl/pliki/081-U_tekst.pdf
   Na pewno taniej jest budować na terenach po działkach niż niwelować trybuny stadionu. Jedynie procedury mogą być bardziej skomplikowane.
   UKW to nie Karkosik, nie zbudują za swoje nowego stadionu Polonii.
  • pherus Kampus UKW w miejsce stadionu Polonii? 14.10.11, 16:29
   Miasto powinno iść na pewne ustępstwa względem UKW, to jest szansa i dla miasta i dla uczelni
   • adams1985 Re: Kampus UKW w miejsce stadionu Polonii? 14.10.11, 16:43
    Ustępstwa wobec szkoły z dużą ilością bezrobotnych absolwentów:(
    • gwanonimowy Re: Kampus UKW w miejsce stadionu Polonii? 14.10.11, 22:04
     A pokaż mi dane, że po UKW jest więcej bezrobotnych, niż po UKW, WSG, czy UTP - pokaż dane. :)
     • przechodzacy_przez_rzeke Re: Kampus UKW w miejsce stadionu Polonii? 14.10.11, 23:31
      Wybacz, że nie chciało mi się szukać danych dotyczących poszczególnych uczelni. Znalazłem za to badania "Bilans Kapitału Ludzkiego" bkl.parp.gov.pl/system/files/Downloads/20110616070806/Bezrobotni_-_niewykorzystane_zasoby_polskiej_gospodarki.pdf?1308200909
      Na str. 27 jest wyszczególniona lista kierunków studiów i dla pedagogicznych jest 17%, humanistycznych i społecznych 7-8%, pozostałe poniżej 5%. Czyli m.in. inżynierskie, medyczne etc. Z tego wynika, że po UKW jest prawie pewne, że jest większe bezrobocie niż po UTP i CM UMK. Za WSG nie ręczę, bo oni biorą się za wszystko.
      Nie znam osoby studiującej na UKW, która by się wyrażała pochlebnie na temat tej uczelni. Oczywiście, jest lepiej niż kiedyś, ale i tak to jest słaba uczelnia. Co pogłębia problem bezrobocia wśród absolwentów kierunków, które dominują na UKW.

      I proszę nie odnosić się do mnie, tylko do tematu. Jestem człowiekiem myślącym i nie muszę myśleć tak samo jak ty.
      • gwanonimowy Re: Kampus UKW w miejsce stadionu Polonii? 14.10.11, 23:41
       Nie do końca można się zgodzić z tym co podajesz. Prawdą jest, że kierunki humanistyczne studiuje więcej osób. Jeżeli odwrócić by sytuację i zamienić 150 osobową grupę z takiej pedagogiki na 20 osobową grupę z fizyki - odsetek bezrobotnych fizyków byłby prawdopodobnie zbliżony do tego, jaki jest w tej chwili w przypadku studentów pedagogiki. Przykładowo fizykę na UTP kończy ok 20 osób (maksymalnie) - z czego i tak pewna część absolwentów będzie miała problem z pracą. Wyobraź sobie, że tą samą fizykę kończy 150 osób - wniosek - rynek będzie miał problem z wchłonięciem tak dużej liczby fizyków, chemików, czy informatyków. Poza tym specjalistów będzie więcej w tych dziedzinach, większa konkurencja - większe szanse na mniejsze zarobki, większe szanse również, że jednostki mniej ambitne (bo będzie ich więcej) sobie nie poradzą i zasilą szeregi bezrobotnych drogi przyjacielu.

       Problem z produkowaniem bezrobotnych tkwi zupełnie gdzie indziej. Żebyśmy się nie zachłysnęli tym "pędem do wykształcenia technicznego" bo nie chciałbym, żeby moi koledzy fizycy, czy informatycy za kilka lat szukali daremnie dobrej pracy w zawodzie.
       • gwanonimowy Re: Kampus UKW w miejsce stadionu Polonii? 14.10.11, 23:45
        Poza tym przykład z życia wzięty - kończyłem w latach 90 studia techniczne i dużo z moich znajomych obecnie nie pracuje w zawodzie. Rocznik równoległy na chemii miał największy problem - studia ukończyło może 30 osób. Pewnie nie uwierzysz, jak większość z nich nie znalazła pracy w zawodzie. Obecnie rynek potrzebuje specjalistów technicznych, lecz kiedyś dzbanek się przepełni i zacznie z niego się rozlewać. I co wtedy powiemy-
        • przechodzacy_przez_rzeke Re: Kampus UKW w miejsce stadionu Polonii? 15.10.11, 16:49
         Masz rację. Ja właśnie kończę studia, również techniczne i wiem, że niezależnie od kierunku wiele osób nie pracuje w zawodzie. Co do kierunków chemicznych i np. biotechnologii - sytuacja się nie zmieniła. Głównie przez małe zapotrzebowanie na badania w tej dziedzinie. Pomimo dużej ilości zakładów chemicznych w K-P przemysł nie wchłonie wszystkich. Nie wszyscy są do tego przygotowani, ci lepsi często emigrują, ci gorsi często się nie nadają.
         Za mało jest współpracy pomiędzy uczelniami a firmami, instytucjami publicznymi itd. Przez to studenci nie mają zwykle pojęcia, co od nich będzie się wymagać po ukończeniu studiów. Wielu studentów i profesorów jest też biernych. Dotyczy to wszystkich polskich uczelni w mniejszym lub większym stopniu.
         Pół roku temu po szkodliwej dla UKW wypowiedzi Olszewskiego rozpętała się burza. On akurat mógł słyszeć coś tam z trzeciej ręki i wypowiadać się o czymś, o czym tak naprawdę nic nie wie. Jednakże, zwróć uwagę, że parę miesięcy temu profesor UKW w swojej książce obnażył stosunki panujące na UKW. Nie wątpię, że podobne kumoterstwo i stagnacja są na innych uczelniach, ale pokazał, że coś trzeba z tym zrobić. A wątpię, że chcą to zmienić.
         Ja też chcę, żeby UKW istniało. Ale niech to będzie porządna uczelnia, a nie fabryka dyplomów i nic poza tym.
       • adams1985 Re: Kampus UKW w miejsce stadionu Polonii? 15.10.11, 01:41
        :D
   • przechodzacy_przez_rzeke Re: Kampus UKW w miejsce stadionu Polonii? 14.10.11, 17:02
    Miasto idzie na ustępstwa UKW: oddała im "Copernicanum", szkołę na pl. Kościeleckich, parę innych szkół, m.in. na Mińskiej, od miasta dostali budynki, boiska i korty Polonii. Pytanie: co UKW daje miastu?
    • nalebgoode Re: Kampus UKW w miejsce stadionu Polonii? 14.10.11, 18:01
     Bezrobotnych
    • gwanonimowy Re: Kampus UKW w miejsce stadionu Polonii? 14.10.11, 21:59
     Drogi Przyjacielu - UKW dostaje RINY - w Copernicanum włożył ponad 15 mln złotych, przywracając mu dawny blask. Weyssenhoffa też remontowane jest etapami według tego o wiem od podstaw - Polonia jest w kompletnej przebudowie. Kościeleckich - obecnie ruina - będzie remontowane w najbliższym okresie.
     • gwanonimowy Re: Kampus UKW w miejsce stadionu Polonii? 14.10.11, 22:01
      A pytanie o to, co uniwersytet (jakikolwiek) daje miastu dyskwalifikuje Ciebie drogi przyjacielu jako człowieka myślącego.
  • martamonika-1 Kampus UKW w miejsce stadionu Polonii? 14.10.11, 22:46
   Uniwersytet wieloprofilowy jest ogromną wartością Bydgoszczy. Nic nie stoi na przeszkodzie aby miasto aspirujące do miasta metropolitarnego darowało swojemu uniwersytetowi tak bardzo potrzebne tereny. Ufam, że rozwój nauki, wzrost prestiżu UKW ma dla włodarzy miasta największe znaczenie.
   • tortor5 Re: Kampus UKW w miejsce stadionu Polonii? 15.10.11, 01:50
    Generalnie masz rację, prestiż uczelni wyższej stanowią ładne budynki.
    • cin1977 Re: Kampus UKW w miejsce stadionu Polonii? 15.10.11, 11:15
     Budynki tworzą bazę do rozwoju. To, że ładne i dobrze zlokalizowane raczej nie jest wadą. Pamiętaj, że nawet państwowy uniwersytet jest instytucją, dla której ogólnie pojęty wizerunek jest równie ważny jak poziom nauczania. Czymś trzeba przyciągnąć nie tylko studentów, ale także nowych wykładowców - a nie ma wątpliwości że dla UKW wymiana części kadry jest jednym z warunków rozwoju. Kilka lat temu, kiedy sam studiowałem, nowych wykładowców ściągało się proponując niezłą kasę i mieszkanie od miasta, ale to był czas wyżu demograficznego i to se ne vrati. Teraz perspektywa pracy na Przemysłowej czy Mińskiej raczej nie zachęca.
  • niepokorny-5 Kampus UKW w miejsce stadionu Polonii? 15.10.11, 11:36
   UNIWERSYTET KAZIMIERZA WIELKIEGO W BYDGOSZCZY, UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI W KRAKOWIE, UNIWERSYTET ADAMA MICKIEWICZA W POZNANIU, UNIWERSYTET MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU. Związek z miastem jest oczywisty. To miasto, w interesie swoich mieszkańców winno być głównym mecenasem SWOJEGO UNIWERSYTETU. Nie rozumiem zatem jaki sens ma dyskusja o pieniądzach.
   • arafat11 Re: Kampus UKW w miejsce stadionu Polonii? 15.10.11, 22:17
    Nie rozumiem zatem jaki sens ma dyskusja o pieniądzach


    a msz ich za duzo? bo miasto chyba nie...a tu mowimy o wartym kilkadzisiat baniek terenie plus setki baniek by go zabudowac...
  • sagl Kampus UKW w miejsce stadionu Polonii? 30.10.11, 00:19
   O połączeniu wiodących uczelni w jedną myślą też w Poznaniu:
   poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,10558508,Komentarz_tygodnia__Lek_przed_superuniwersytetem.html
   Uważam, że ta koncepcja (UTP + UKW + CM) winna być w Bydgoszczy poważnie przedyskutowana.
   • arafat11 Re: Kampus UKW w miejsce stadionu Polonii? 30.10.11, 00:35

    szans nie ma...
    i za co zbudowac ten nowy kampus, skoro tearz sie pompuje miliony w biblioteke i inne obiekty ukw czy am w centrum?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka