Dodaj do ulubionych

Kompromitacja Urzędu Marszłkowskiego

21.12.11, 08:57
Najpierw budżet województwa, a teraz BiT City. Bubel goni bubel.

www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20111220/REGION/454043847
www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20111220/REGION/440974718
Obserwuj wątek
  • irizar Re: Kompromitacja Urzędu Marszłkowskiego 21.12.11, 10:27
   To jeszcze jest pikuś.

   Prawdziwa bomba to dane o spadającym PKB województwa:
   www.strefabiznesu.pomorska.pl/artykul/w-kujawsko-pomorskiem-z-gospodarka-jest-zle-bedzie-gorzej-74549.html
   Pomysł inwestowania ogromnych pieniędzy w średniej wielkości miasteczko przy jednoczesnym pozbawianiu największego, miasta regionu inwestycji, zwłaszcza w infrastrukturę drogową zaczyna przynosić owoce spodziewane przez każdego myślącego człowieka, czyli największy spadek PKB spośród wszystkich województw kraju.
   Może to da myślenia ludziom odpowiedzialnym za reformę administracyjną, w ramach której ósme co do wielkości miasto w Polsce zostało pozbawione wielu instrumentów stymulujących rozwój. Może to da do myślenia ludziom, którzy forsują pomysł powielenia błędów reformy administracyjnej dwustołecznego województwa w postaci bipolarnej metropolii.
   Inwestowanie tak dużych pieniędzy w Toruń nie mogło przynieść rozwoju całego regionu, bo to miasto nie ma wystarczającego potencjału rozwojowego, wystarczająco rozwiniętego rynku pracy.
   Idea dwustołeczności jako ekonomicznie chybiona prędzej czy później upadnie, albo w formie degradacji całego województwa i wchłonięcia tych obszarów przez Pomorskie i Wielkopolskie ,w formie całkowitej plajty finansowej.
   Istnieje jeszcze szansa, że błędy tej koncepcji nie zostaną powielone podczas budowania Metropolii Bydgoskiej i stanie się ona rzeczywistym motorem napędowym rozwoju całego regionu.
   Czy doczekamy się jakiejś zdecydowanej reakcji prezydenta Bruskiego, szefa bydgoskiej platformy, na zapisy KPZK2030 wymierzone przeciwko idei silnej metropolii ze stolicą w Bydgoszczy, poczynione przez jego koleżankę partyjną z MRR? Czy ponownie usłyszymy, że mamy dużo jeszcze dużo czasu, w związku z czym można nadal nic nie robić?
   Czy doczekamy się reakcji na zapisy w KPZK2030 ze strony wszystkich parlamentarzystów, którzy podpisali się przed wyborami pod ideą budowania silnej Metropolii Bydgoskiej ze stolicą w Bydgoszczy? Jak na razie mamy zapis w KPZK, gwarantujący rolę ośrodka centralnego Gdańskowi. Czy natłok obowiązków parlamentarnych uniemożliwia im zajęcie się najważniejszymi z punktu widzenia rozwoju miasta sprawami? Czy nikt z szanownych bydgoskich parlamentarzystów " koalicyjnych" nie monitoruje tego co wyprawia MRR olewając całkowicie wnioski i przebieg bydgoskich konsultacji KPZK?
   W waszych rękach jest dzisiaj przyszłość Bydgoszczy. Jeżeli po raz kolejny prześpicie swoją kadencję, to bydgoszczanie podziękują wam za to z pewnością podczas wyborów. Pomysł bipolarnej metropolii nie jest akceptowany w Bydgoszczy. powinniście o tym pamiętać nie tylko podczas kampanii wyborczych. My, zwykli bydgoszczanie możemy co najwyżej pojechać do MRR z koktajlami mołotowa. Po to wybraliśmy was byście reprezentowali interesy naszego miasta w sposób bardziej dyplomatyczny. Co wam do cholery w tym ponownie przeszkadza, darmozajdy?
   • dziwny22 Re: Kompromitacja Urzędu Marszłkowskiego 21.12.11, 12:52
    O tym, że województwo kujawsko-pomorskie coraz częściej zajmuje ostatnią lub jedną z ostatnich lokat we wszelkich gospodarczych klasyfikacjach, można poczytać w prasie ogólnopolskiej, można zapoznać się z danymi statystycznymi, które czarno na bialym to pokazuję. Jednak u nas w najlepsze, wzorem gierkowskiej propagandy końca 1979 roku, trwa przekonanie o potędze "wielkiego Torunia", o "wspaniałym przywódcy" regionu, panu Całbeckim, trwa festiwal rozpoczynania nowych inwestycji w Toruniu chociaż budżet od dawna pęka w szwach. Jednym słowem lokalni politycy, lokalne publikatory /głównie TVT i radio PiK/, bydgoskie władze miejskie, bydgoscy radni i wielu innych lokalnych decydentów, udaje że wszystko jest w najlepszym porządku, a "światło województwa" wiedzie nas wszystkich na ku fantastycznej przyszlości. Czyż to nie jest bardzo dziwne?
    Irizar świetnie to opisał, ale przecież my jesteśmy tylko "garstką oszołomów".
   • kojak007 Re: Kompromitacja Urzędu Marszłkowskiego 21.12.11, 13:48
    Widzę, że temperatura rośnie nie tylko mi, jak widzę, że T., MRR i Donaldinho robią co chcą z naszym miastem. Dane o budżecie woj., konsultacje ws. BiT City i tłumaczenia pani rzecznik i wisieńka na torcie czyli KPZK 2030 z pitolem, przepraszam z bipolem to szczyt wszelkiego obłudztwa.
    Koledzy i koleżanki, podpisy 10% uprawnionych do głosowania i mamy referendum w mieście, albo 5% uprawnionych w skali wojewodztwa i mamy referendum wojewódzkie. Może czas, abyśmy poszli zbierać podpisy, bo obawiam się, że tylko kilkadziesiąt/ kilkaset osób z tego i innych forów dostrzegają zagrożenie jakie niesie polityka marszałka i rządu.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka