Dodaj do ulubionych

Czyżby początek KOŃCA RADZIEJOWA?

13.01.12, 01:08
Może mi ktoś napisać, czy to wszystko prawda czy plotki, czy może tylko część tych informacji jest prawdą, a może wszystko jest wielką bzdurą?
Otóż podobno w Radziejowie:
1) ZAKŁAD ENERGETYCZNY - w trakcie likwidacji (nie wiem, na jakim etapie)
2) URZĄD SKARBOWY - pod groźbą likwidacji
3) DWORZEC AUTOBUSOWY - podobno kupił jakiś "piłkarz"
4) PROKURATURA - tez ma przestać istnieć
5) POLICJA POWIATOWA - też chodzą jakieś plotki o likwidacji
(czyżby pozostawiono sam posterunek?)
6) Z 2 szkół średnich ma powstać tylko jedna - podobno
7) Sam POWIAT- jako POWIAT RADZIEJOWSKI - tez podobno jego istnienie jest pod znakiem zapytania...

Czy te wszystkie "POGŁOSKI" to tylko tematy wyssane z palca, którymi mieszkańcy niezdrowo się nakręcają czy realne przyszłe losy naszego miasta?
O co tu chodzi?
Jeśli to prawda - nawet fragmentarycznie - to jest ona SZOKUJĄCA.
Już teraz mamy w Radziejowie bezrobocie na godnym pożałowania poziomie...
Czy jest ktoś na tym forum, zorientowany w temacie?
Obserwuj wątek
    • nowy49 Re: Czyżby początek KOŃCA RADZIEJOWA? 13.01.12, 09:11
      Witam! jestem dobrze zorientowany i mogę z całą pewnością powiedzieć że te wszystkie informacje to "informacje z targu w środę" albo jak kto woli wyssane z palca. Jak nie masz zielonego pojęcia Ramadan o tym co piszesz to nie wypisuj bzdur i nie siej fermentu. Do roboty się weź (pilnuj tego swego biureczka bo jak szef zobaczy że się op... to podzielisz los tych bezrobotnych)
      • ramadan-0 Re: Czyżby początek KOŃCA RADZIEJOWA? 13.01.12, 17:24
        Nie będę polemizować z Tobą nowy49, bo nie przywykłem zniżać się do poziomu dyskusji, jaki tu zaprezentowałeś.
        Nie potrafisz ani czytać ze zrozumieniem ani odróżnić stwierdzenia FAKTU od zwykłego PYTANIA.
        Za to chamstwem i nienawiścią jesteś przepełniony do szpiku kości...Żal mi Cię. Musisz być bardzo nieszczęśliwy.
        ROBOTĘ to może masz Ty.
        Ja mam PRACĘ.

Bardzo proszę o odpowiedź osoby mogące RZECZOWO odpowiedzieć na mój poprzedni post.
        Wszystkich frustratów pałających nieodpartą żądzą szukania zaczepki i ubliżania innym zapraszam na BASEN. Tam naprawdę można się zrelaksować.
      • ramadan-0 Re: Czyżby początek KOŃCA RADZIEJOWA? 13.01.12, 17:42
        Jeszcze jedno:
        do ROBOTY to TY się weź, bo jak widać Ty piszesz posty w godzinach pracy, a ja po jej zakończeniu.
        Sam widzisz, że nie grzeszysz ani bystrością ani elokwencją.
        Nie zamierzam więcej uprawiać z Tobą konwersacji, bo nie masz nic do powiedzenia.
        Potrafisz tylko OBRAŻAĆ i pouczać innych, nie mając ku temu narzędzi intelektualnych.
        OPANUJ SIĘ, BO JAKIŚ DZIWNIE ZNERWICOWANY JESTEŚ.
        Proszę jakiegoś inteligentnego i uprzejmego Radziejowianina - a wierzę, że tacy istnieją - o odpowiedź na mój pierwszy post.

P.S.
        Bez obaw - na szczęście z moim wykształceniem bezrobocie mi nie grozi.
        Nie znaczy to jednak, że los innych mieszkańców tego miasta jest mi obojętny.
    • mirkac60 Re: Czyżby początek KOŃCA RADZIEJOWA? 14.01.12, 15:25
      Witam! Nie jestem zorientowany w temacie, ale mimo to chciałbym podzielić się swoimi refleksjami w tym temacie. Otóż nie dziś, ale w niedalekiej przyszłości wydaje mi się to całkiem możliwe. PKS-u nie musi nikt kupować, niedługo sam upadnie, bo z jednej strony pasażerów coraz mniej, a z drugiej strony nieuczciwa konkurencja ze strony busów. Jeżeli chodzi o Sąd to ministerstwo ma w planie likwidację stukilkudzisięciu sądów rejonowych a nasz jest najmniejszym w okolicy - obsługuje zaledwie kilkanaście tysięcy osób. Co do szkół średnich, to mamy wciąż pogłębiający się niż demograficzny w szkołach podstawowych. W temacie policji, to może nawet słusznym posunięciem byłaby likwidacja komendy a zastąpienie jej większym posterunkiem, bo jak widać na codzień, policja nie ma tu wiele do roboty. Wystarczy popatrzeć jak ciężko pracują w środy przy targowisku czy koło dworca. Reasumując można dojść do wniosku, że w tym temacie nie wygląda to różowo.
    • radziejowiak Re: Czyżby początek KOŃCA RADZIEJOWA? 14.01.12, 15:58
      Po co sie tak podniecac jak to zrobił jeden z kolesi;
      w gazecie kujawskiej można było wyczytać o likwidacji Prokuratury ,Sadu Rejonowgo , Energetyki już nie ma, Policja czeka na decyzję,tak samo urzad skarbowy , ZUS-u juz dawno niema ;
      O ile zostaną zlikwidowane te instytucje o charakterze powiatowym to i satrostwa tez nie bedzie a co za tym idzie nie bedzie zawodowej straży bo ma byc przeniesiona do Ciechocinka , sanepidu a miasto Radziejów zostanie zepchnięte administracyjnie do wioski.
      To na tyle
      • jerryone1 Re: Czyżby początek KOŃCA RADZIEJOWA? 16.01.12, 15:09
        Ehh...że ZUSu nie ma to akurat dobrze, powinni całkiem zlikwidować ten wytwór do zdzierania kasy. Skoro mają likwidować komendę to po co ją tak pięknie remontują? Chcą podnieść wartość przy sprzedaży? Jak zostawią kilku krawężników to mogą sobie przecież stacjonować na portierni w urzędzie miasta. O PKS-ie też słyszałem, że mają zlikwidować a ma zostać tylko przystanek autobusowy...ja tam akurat nie korzystam z tej formy podróży, ale trochę ludzi się przewija w tym miejscu (zwłaszcza w roku szkolnym), więc szkoda. Dla mnie nie ma różnicy, czy Radziejów będzie miastem powiatowym, czy też nie. Adres mi się nie zmieni, więc wszystko OK, co do bezrobocia to należy zauważyć, że w dużej mierze są to etaty sztuczne, gdzie niewiele się robi w tych instytucjach...ale to moje subiektywne zdanie i nie musi się z nim nikt zgadzać (chociaż kłócić się nie chcę).
        pozdrawiam
        • kobieta_72 Re: Czyżby początek KOŃCA RADZIEJOWA? 16.01.12, 18:45
          Sąd odremontowali gruntownie a w czerwcu zaczną go likwidować. Prokuratura się przeniosła z sądu, wyremontowali budynek i ich też zamkną. O biurze energetyki i skarbówce nie ma co mówić. Komenda remontuje się nadal, a przy likwidacji sądu i prokuratury nie wiadomo co będzie dalej. Powiedzcie mi ludzie, czy to czyjeś celowe działanie??? Kto sobie te siedziby tak ładnie szykuje????????????? Prywaciarze????????
      • mario-95 Re: Czyżby początek KOŃCA RADZIEJOWA? 17.01.12, 13:37
        Witam!
        Ludzie po co tak nakręcacie spiralę i siejecie zamęt....niepotrzebny .Jeśli tak będzie ,to .....lepiej poczekać na fakty,a narazie ....nic się nie dzieje.Z drugiej strony te instytucje ,które nic nie robią dla rozwoju miasta i tylko są ,bo są ...nie mają racji bytu.Jedną z nich na pewno jest Policja ,a nad istnieniem pozostałych tobym się jeszcze ....dobrze zastanowił.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka