Dodaj do ulubionych

Grób dla żużla gotowy - stary stadion ciągnie P...

IP: *.adsl.inetia.pl 10.03.12, 10:08
Smutne, ale prawdziwe. Stadion nie jest już od dawna wizytówką miasta o wielkich tradycjach żużlowych. Biedne Podkarpackie jakoś potrafi. Nasze obecne władze nie są zainteresowane kompletnie poprawą warunków dla kibiców Polonii. Tylko w okresie wyborczym aktywnie zapewniano o sporych zmianach stadionowych. Oj chyba tylko Jasiakiewiczowi zależy na Polonii...
Obserwuj wątek
  • Gość: fan sportu Re: Grób dla żużla gotowy - stary stadion ciągnie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.03.12, 10:29
   Marzenia się spełniają. Zaorać to kłębowisko pijanych januszy. O jakim kibicowaniu mówi redaktor?! Przecież tam większość ludzi nie widzi połowy tego "show" bo spędza czas w kolejkach po piwo i kiełbasę. Na świecie nikt tym się nie interesuje, więc niedługo większość gp będzie w Polsce. Niestety od lat jesteśmy stawiani w szeregu razem z takimi prowincjami jak Gorzów, Zielona Góra czy Toruń przez tę pseudyscyplinę. W dużym mieście nie ma miejsca dla cyrku na motorynkach.
    • ax222 Re: Grób dla żużla gotowy - stary stadion ciągnie 12.03.12, 07:19
     > Cyrk to jest pewnie ta twoja pilka nozna.Nie masz pojecia co to znaczy normalny
     > sport.Wiesz co nie bede ci nic pisal a chcialem ale to nie ma sensu bo ta pilk
     > a ci rozum przyslonila "gosciu"

     Prawda boli?
     Trzy lata temu wziąłem na Polonię żonę z Gdańska. Na speedwayu była pierwszy raz w życiu.
     Co ją najbardziej raziło?
     Menelstwo na trybunach.
     A że nikt nie ma głowy ani pomysłu, aby ściągać na żużel całe rodziny - żużel wymrze wraz z menelami. I niech ręka boska broni Bruskiego, aby dawać na stadion jakąkolwiek kasę. Na Myślęcinek nie ma, na drogi osiedlowe nie ma, to i na Polonię być nie musi.
  • l.adams Grób dla żużla gotowy - stary stadion ciągnie P... 10.03.12, 10:38
   Nasze wladze niczym nie sa zainteresowane.Liczy sie tylko smieszna pilka nozna.A poza tym gdyby bilety byly tansze to i oczywiscie kibicow byloby wiecej. Przykladow bilet kosztuje 15 zl,moja rodzina liczy cztery osoby to daje 60 zlotych.Jakby nie patrzec wydatek nie maly.Inna opcja gdyby bilety dla cztero osobowej rodziny wyszly 30-35 zlotych ide od razu. Takze byc moze wladze Polonii pojda po rozum i zrobia jakies bilety rodzinne.
   • 19dawid80 Re: Grób dla żużla gotowy - stary stadion ciągnie 10.03.12, 12:29
    l.adams napisał:

    > Nasze wladze niczym nie sa zainteresowane.Liczy sie tylko smieszna pilka nozna.
    > A poza tym gdyby bilety byly tansze to i oczywiscie kibicow byloby wiecej. Przy
    > kladow bilet kosztuje 15 zl,moja rodzina liczy cztery osoby to daje 60 zlotych.
    > Jakby nie patrzec wydatek nie maly.Inna opcja gdyby bilety dla cztero osobowej
    > rodziny wyszly 30-35 zlotych ide od razu. Takze byc moze wladze Polonii pojda p
    > o rozum i zrobia jakies bilety rodzinne.

    Widzisz punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dla Ciebie śmieszna jest piłka nożna a dla mnie śmieszny jest żużel. Żeby była jasność ani nie jestem kibicem Polonii ani Zawiszy. Wydaje mi się, że żużel w Bydgoszczy skończył się wraz z odejściem braci Gollobów. Obecnie za sterami Polonii zasiadają ludzie, którzy niewiele mają wspólnego z zarządzaniem i ekonomią. Zresztą widać, że w Bydgoszczy odwróciła się tendencja, obecnie jest większa zajawka na piłkę niż na żużel.
    Pozdrawiam
  • cin1977 Re: Grób dla żużla gotowy - stary stadion ciągnie 10.03.12, 10:51
   Z jednej strony racja, z drugiej... Większość patrzy na Polonię tylko przez pryzmat żużla, i to nie od dziś, a od dawna. Efektem takiego podejścia był nowoczesny - niegdyś - stadion i coraz większa ruina dookoła. Przyznać trzeba, że dopiero po przejęciu basenu, hali i kortów przez UKW zaczyna to jakoś wyglądać.
   A stadion? Uniwerkowi ze względu na koszty utrzymania raczej się nie przyda (w przeciwieństwie do terenu po stadionie), ale z drugiej strony budowa i utrzymanie w tym miejscu obiektu tylko żużlowego jest absurdalnym marnotrawstwem. Jeśli już ma coś nowego powstać to raczej niewielki obiekt wielofunkcyjny z możliwością rozgrywania na nim zawodów żużlowych, ale też z możliwością użytkowania go (i po części finansowania) przez wspomniany UKW lub inne podmioty i przystosowania go do organizacji innych imprez masowych - koncertów, pokazów, na których organizację w tej chwili w śródmieściu miejsca de facto nie ma. Wtedy może jest jakaś szansa, aby całość jakoś dało się finansowo utrzymać. Jeśli jednak, zgodnie z oczekiwaniami tzw. działaczy i kibiców, będzie się dążyło do budowy obiektu tylko żużlowego, na co dzień zamkniętego, zapełnianego przez publiczność raz na 2 tygodnie w sezonie, to całość ma marne szanse powstać, o utrzymaniu molocha nie wspominając, bo to studnia bez dna.
  • naubyd Grób dla żużla gotowy - stary stadion ciągnie P... 10.03.12, 11:58
   Widoczność i stare ławki to żaden problem, bo są miejsca skąd widać dobrze.
   DRODZY DZIAŁACZE!!! PROSZĘ POWYRYWAC KRZACZORY Z TRYBUN, ŻE NIE TRZEBA BYŁO SIEDZIEĆ WŚRÓD SAMOSIEJEK. PROSZĘ WYCZYŚCIĆ KRZESEŁKA OD LAT NIE MYTE. PROSZĘ USPRAWNIĆ SPRZEDAWANIE BILETÓW. PROSZĘ ZADBAĆ O TO BY BYŁO SŁYCHAC TO CO MÓWI SPIKER. PROSZĘ TEŻ WPROWADZIĆ ULGOWE BILETY DLA WSZYSTKICH UCZNIÓW I DARMOWE DLA DZIECI DO LAT 7 A NIE KUŹWA BILET DLA JUNIORA.
  • j-474 Grób dla żużla gotowy - stary stadion ciągnie P... 10.03.12, 12:01
   Zastanawiam się od kiedy i skąd bierze się ten trend, że ktoś kto interesuje się piłką nożną nienawidzi żużla. Jestem z pokolenia kibiców, którzy dzielili czas i kibicowali piłkarzom Zawiszy i Polonii w czasach kiedy obie drużyny grały w 1-lidze, zawsze pasjonuje się speewdayem także pamiętam jakie emocje wzbudzał hokej na lodzie czy boks. I dotyczyło to przecież zarówno Zawiszy i Polonii, lecz na wstępie dodałem słowo " interesuje " bo mam wrażenie, że większość tych wyzywających się matołów, głównie ciekawi wojna na słówka, obrażanie innych, a nie same widowiska. O sporcie wiedzą tyle ile robotnik w komunie o kapitaliźmie. Co do stadionu Polonii, to niestety 8 lat panowania KonDoma i teraz bezradność prezydenta Bruskiego, może spowodować nieodwracalne szkody w najpopularniejszej dziedzinie sportu w naszym mieście. A UKW to jakby taki koń trojański, czekający jak sęp na okazję, aby na stadionie kilkunastu kalek ( sorry za te słowo ) w podartych gaciach, biegało jak psy za lisem i po to, im jest potrzebny stadion.
   • Gość: kibic Żużel staje się domeną małych grajdołków. IP: *.dynamic.chello.pl 10.03.12, 12:48
    Przecież to proste jak konstrukcja cepa. W małych ośrodkach miejskich, gdzie oferta sportowa jest bardzo uboga, żużel jeszcze się krzepko trzyma, a nawet doskonale rozwija, bo gdyby nie ta dyscyplina to w takich miasteczkach jak Leszno, Gorzów, ZG, Toruń, Tarnów czy Rzeszów (z całym szacunkiem, ale jednak wielkość robi swoje) już prawie nic innego by nie było.
    A jak jest w największych, np. pierwszych 16 miastach Polski?
    Warszawa, Szczecin, Białystok, Gdynia, Katowice, Sosnowiec, Radom, Kielce - brak w ogóle.
    Łódź, Kraków, Poznań, Lublin - niby te drużyny są, ale o poziomie aż żal wspominać.
    Bydgoszcz, Wrocław, Gdańsk, Częstochowa - wielkie tradycje, ale obecna rzeczywistość smutna. A dlaczego? Bo w tych miastach znaczenie mają inne dyscypliny sportu, oferta dla zwykłego kibica jest coraz bogatsza, więc siłą rzeczy taki prowincjonalny żużel musi w końcu z piłką nożną, siatkówką, ręczną, koszykówką, itd przegrywać.
    Bo dlaczego akurat 3 największe miasta w Ekstralidze - Wrocław, Gdańsk, Bydgoszcz tak swoje stadiony zaniedbują. Przypadek?
    Nie, bo już dziś wyraźnie widać, że żużel coraz śmielej przenosi się na prowincję.
    Smutne, ale prawdziwe.
    • labeo Re: Żużel staje się domeną małych grajdołków. 10.03.12, 14:40
     > Bo dlaczego akurat 3 największe miasta w Ekstralidze - Wrocław, Gdańsk, Bydgosz
     > cz tak swoje stadiony zaniedbują. Przypadek?
     > Nie, bo już dziś wyraźnie widać, że żużel coraz śmielej przenosi się na prowincję.

     To o czym piszesz to jest skutek pewnych działań a nie przyczyna! Przyczyną jest jak zwykle brak pieniędzy wynikający bardzo często z nieudolności władz klubu. W miastach które wymieniłeś od lat krytykowane są władze klubów żużlowych. Brak sukcesów drużyny powoduje, że duża część kibiców odwraca się od tej dyscypliny (oczywiście są "prawdziwi kibice" czy fanatyce, ale jest ich niewielu). Niska frekwencja na meczach to niższe wpływy z biletów, reklam, trudności ze znalezieniem sponsorów. Powoduje to dalszą zapaść klubu i tak właśnie funkcjonują kluby z dużych miastach, ale jeszcze raz powtórzę wynika to z nieudolności władz klubu a nie z wielkości miasta!
  • Gość: Cezik Grób dla żużla gotowy - stary stadion ciągnie P... IP: *.dynamic.chello.pl 13.03.12, 10:18
   Co za absurd. Na ul. Sportowej wszystko jest odwrotnie. Jeśli juz ma być modrnizowany stadion, to niech modrnizacja zacznie się od pierwszego łuku, a nie od przeciwległej prostej. Tylko na tej trybunie są w miarę normalne warunki do oglądania. Jeżeli wyłączą tą trybunę dla widzów to na stadion przyjdzie nie 5 tys. osób ale 500 osób. Co za debilizm.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka