Będzie kawiarnia na pylonie nowego mostu. Jak w...

29.11.12, 07:13
Uważam to za bardzo dobry pomysł.Jeśli udałoby się go zrealizować, bylibyśmy pierwsi w Polsce, a to pomoże w promocji miasta.
Jeszcze tylko olać Toruń i będzie dobrze!
ps: sam mieszkałem w Toruniu przez 6 lat, więc to miasto też jest mi bliskie,i chętnie tam jeżdżę powspominać, ale to jak się zachowują władze Torunia, to masakra:(
    • paproci Będzie kawiarnia na pylonie nowego mostu. Jak w... 29.11.12, 07:42
      Super pomysl !!!!! :)
      • pracajestwbydgoszczy Re: Będzie kawiarnia na pylonie nowego mostu. Jak 29.11.12, 07:54
        rewelacyjny pomysł.
        Teraz tylko trzeba wszystko zrobić żeby to powstało.
    • kumuruski Będzie kawiarnia na pylonie nowego mostu. Jak w... 29.11.12, 07:56
      Co za bzdura.
      Żadna straż nie pozwoli na to z jedną windą.
      Takie rzeczy wymyśla się na etapie projektowania, a nie po zbudowaniu.
      Fakt, kawiarnia byłaby atrakcją, ale teraz to tylko bicie piany - jak wszystko w wykonaniu władz miasta.
    • kojak007 Budować!!! 29.11.12, 08:17
      świetny pomysł.
      • numico Re: Budować!!! 29.11.12, 08:48
        ZDECYDOWANIE BUDOWAĆ!!! To pozwoli na utatrakcyjnienie oferty turystycznej. Każdy odwiedzający będzie chciał wjechać i zobaczyć panoramę miasta. O tytm się będzie mówić w Polsce jaka to atrakcja. Te zdjęcia z Bratysławy już zachęcają aby się tam wybrać. To czemu nie u nas. Filmowcy lub tv zapewne szybko wykorzystają gdzieś w filmie to miejsce. Koszty zapewne będą duże - ale myślę, że szybko się wrócą miastu z dobrą nadwyżką!
        • tupolej154 Re: Budować!!! 29.11.12, 09:06
          Teraz tylko musi się tym zająć tym marszałek tak jak portem lotniczym bo on ma kasę a bez tego to możemy sobie tylko pomarzyć a i u premiera tez nie mamy priorytetu także lepiej zejdźmy z tej wysokości na ziemię chyba, że to już kampania wyborcza to można to dopisać do metra IKEA i innych tramwajów i dróg ekspresowych.
    • ababyd Będzie kawiarnia na pylonie nowego mostu. Jak w... 29.11.12, 09:41
      Byłem pewny, że to myśl od pierwszej fazy projektu, a tu zaczyna się myśleć przy finale.
      Dobre i to - świetna sprawa. Jeśli to się nie uda, to .. . Nie wiem co, ale byłoby wstyd.
      ŁĄCZY NAS BYDGOSZCZ
      Andrzej Adamski
    • pollys pomysł rewelacyjny :-) 29.11.12, 10:56
      oby nie skończyło się tylko na pomyśle!

      potrzeba w Bydgoszczy takiego miejsca
    • naubyd do 1 kwietnia jeszcze 4 miesiące. 29.11.12, 11:17
      Panowie z GW pospieszyli się z tematem.
      A może tak tę kasę przeznaczyć na kary za rezygnację z budowy spalarni i zapewnic bydgoszczanom życie z mniejszym długiem?
      • arafat11 Re: do 1 kwietnia jeszcze 4 miesiące. 29.11.12, 14:50
        bez jaj...gdyby sie udalo to bylby naprawde uniklany punkt w skali kraju...warto sie starac...
    • super.johny Będzie kawiarnia na pylonie nowego mostu. Jak w... 29.11.12, 11:28
      Ten artykuł (wraz z tytułem!) jest tak bezdennie głupi, że żal mi teraz zmarnowanego czasu na jego przeczytanie.
      • mark.byd Re: Będzie kawiarnia na pylonie nowego mostu. Jak 29.11.12, 11:35
        .....hihihihi...budowa już niedługo na ukończeniu a tu takie banialuki hhihihihihihih ... chłopaki dajcie luz ..... bo wam żyłka pęknie z przejęcia ...... most jest budowany i finał .....
    • bz_1978 Będzie kawiarnia na pylonie nowego mostu. Jak w... 29.11.12, 14:30
      Fajna sprawa. Byłem w takim miejscu w Shanghaiu, o ile pamiętam ok. 500m nad ziemią. Niezły widok!
    • hassleader Re: Będzie kawiarnia na pylonie nowego mostu. Jak 30.11.12, 04:38
      tortor5 napisała:

      > A nie lepiej na Wyspie Młyńskiej zbudować takie cudo:
      >
      > en.wikipedia.org/wiki/Burj_Khalifa
      > Będzie widać z góry cała metropolie od Solca i Nakła aż po Łabiszyn.

      Nie, ale jest nowa wizualizacja toruńskiego Urzędu marszałkowskiego i ta podobno wejdzie do realizacji w ramach 60 mln na BiT


      Poza tym sadzę, że jak do tego przyloży rękę marszałek Torunia, Całbecki, to kawiarnia oczywiście powstanie, ale nie na pylonie mostu w Bydgoszczy, ale pod łukami mostu w Toruniu. I panorama równiez będzie sukcesem.
    • stanczyk1511 Będzie kawiarnia na pylonie nowego mostu. Jak w... 03.12.12, 01:15
      Panowie ! Skończcie z tą dziecinadą. Przewodniczący Jasiakiewicz pewnie tylko żartował, bo nie sądzę, aby człowiek piastujący samorządową władzę i aspirujący na posady prezydenckie i senatorskie wykazywał się aż taką ignorancją. Brak wyobraźni przestrzennej już Mu odpuszczę. Nie każdy ma ten dar. Chciał pewnie zaistnieć w mediach, bo coś ostatnio zapanował zastój w jego politycznej aktywności.
      Pomysł dla tego miejsca niemądry i nierealny. Po pierwsze - prawa autorskie. Czy ktoś zapytał autorów projektu o zgodę na takie modyfikacje . Po drugie - możliwości techniczne. Powieszenie u szczytu podkowy gigantycznego bąbla, na obecnym etapie realizacji mostu graniczyć będzie z cudem. Po trzecie - na taką ekstrawagancję użytkową nad ruchliwą jezdnią na pewno nie zgodzą się mądrale z PiP i Straży Pożarnej. W naszym kraju wszak najważniejsza jest prewencja urzędowa. I po czwarte - po co tarasy widokowe w tym miejscu. Już niebawem w bliskim sąsiedztwie ma stanąć najwyższy w mieście, 60 - cio metrowy wieżowiec, to niech na nim taka widokowa kawiarenka zostanie ulokowana.
      Ale - na tym forum już kilka miesiecy temu rzuciłem propozycję zainwestowania na Wyspie Młyńskiej w widokowy balon helowy na uwięzi. Bydgoszcz jest nijaka i zabałaganiona z perspektywy ulic, ale rewelacyjna z lotu ptaka - szczególnie w okolicach centrum ( polecam wszystkim lotniczą wycieczkę ). Taki balon z niewielkim zapleczem technicznym łatwo da się zlokalizować na wyspie, a realnie kosztuje ok. 1.5 mln euro. Potrafi wynieść gondolę 15 - 20 osobową na wysokość do 200 m . To trzy razy więcej niż platforma na moście.
      Jeden rejs trwa ok. 15 minut. Rewelacja - a widoki oszałamiające. Dla niedowiarków polecam Kraków, Stockholm albo Maderę. Inwestycja potrafi się zwrócić w 3 - 4 lata.
      Chcemy atrakcji turystycznej - to się pośpieszmy. Aktywiści toruńscy mogą pomysł ukraść i przy marszałkowskiej pomocy szybciej zrealizować. Zastrzegam więc pierwszeństwo autorskie pomysłu ( dla Torunia też ) i przysługujące z tego prawa. Choćby tylko możliwość przedstawienia szczegółowej propozycji w Ratuszu.
    • hens Re: Będzie kawiarnia na pylonie nowego mostu. Jak 29.01.13, 07:39
      Miała być kawiarnia z tarasem widokowym a będziemy mieli jeżdżące skrzyżowanie TOY-ToY'a z wagonikiem kolejki linowej jak na Kasprowym. Tak się kraje jak materii staje. Taką inwestycję trzeba będzie nazwać imieniem chytruska który tak okroił finanse, że zamiast na kawiarnię starczyło jedynie na WC do niej.
Inne wątki na temat:
Pełna wersja