Ostanie miejsce kuj-pom. w pozyskiwaniu funduszy

20.12.12, 14:48
Wojewodztwo Kujawsko-Pomorskie zajelo ostatnie, 16 miejsce w pozyskiwaniu dzielonych centralnie, funduszy unijnych na swoj rozwoj. Jest to niewatpliwa "zasluga" Urzedu Marszalkowskiego w Toruniu z Marszalkiem Calbeckim na czele. Rowniez inne wskazniki oceny wojewodztwa jak miedzy innymi wskaznik bezrobocia czy wytwarzany dochod na jednego mieszkanca, plasuja nasze wojewodztwo na ostatnich miejscach w rankingu wojewodztw.

www.nowosci.com.pl/look/nowosci/article.tpl?IdLanguage=17&IdPublication=6&NrIssue=2226&NrSection=500&NrArticle=235135&IdTag=38
    • dziwny22 Re: Ostanie miejsce kuj-pom. w pozyskiwaniu fundu 20.12.12, 16:31
      A w Toruniu wszyscy zadowoleni. Swoje hale budują, A1 mają jeszcze im tylko brakuje S10 i DK15, a resztę mają w głębokim poważaniu. Natomiast bydgoscy, bierni, wierni i potulni lokalni politycy chcą z nimi tworzyć teraz współny obszar funkcjonalny. A chceili juz dwu-miasto i metropolię. To wojewodztwo należy jak najprędzej zlikwidować lub zmienić sposób jego zarządzania. Innej drogi nie ma.
      • model.testowy Województwo do kasacji 20.12.12, 17:10
        Swego czasu aktywnie uczestniczyłem w różnych akcjach o utworzenie kujawsko-pomorskiego, ale dzisiaj widzę, że nie było warto. Bydgoszcz jest takim dużym niedorajdą, popychanym przez mniejszego cwaniaka. Oczywiście wszystko to dzięki naszym lokalnym "elitom".
        Globalnie województwo może się porównywać tylko z tzw. ścianą wschodnią, bo reszta odskoczyła nam o kilka długości. W związku z tym lepiej by było, gdybyśmy podlegali pod Poznań lub Gdańsk (dzisiaj podlegamy pod Toruń, jakby ktoś nie zauważył).
    • piehemoth porażka 1998 20.12.12, 17:55
      Jak można było do tego dopuścić w 1998?
      Ku..., jakbym chciał, żeby tego zasranego torunia w ogóle nie było.
    • bymen Re: Ostanie miejsce kuj-pom. w pozyskiwaniu fundu 20.12.12, 19:28
      wychodzi chłopska mentalność tych co dorwali się do władzy,
      ta zawziętość w niszczeniu tego co bydgoskie stała się ich religią wyznawaną na róznych poziomach społecznych od najwyższych na najniższych kończąc. Nie ważne ,że niszcząc nasze miasto niszczą cały region. Jest to typowa polityka nienawiści a my jesteśmy od 14 lat świadkami jej eskalacji. Ile to już instytucji Bydgoszcz straciła w tym okresie a ile jest pod kontrolą ludzi wysłanych z misją przez sąsiadów? Zaczęło się od desygnowania prezydenta zakochanego w sąsiadach, który na sam koniec panowania oddał im prymat w zarządzaniu naszym lotniskiem. Do tego wszystkiego by nie doszło gdyby nie tak marna reprezentacja naszych interesów w strukturach partyjnych. Praktycznie nie mamy takiej reprezentacji.
      Wracając do obecnej polityki toruńskiego samorządu województwa (nie wazne gdzie wybieranego) to wydaje się ,ze ich główną maksymą jest "po nas to choćby potop".
      Wina też jest po stronie bydgoszczan , ktorzy pozwalają na takie pogrywanie sąsiadów. Bydgoszcz nie ma elit w pozytywnym tego słowa znaczeniu, elit myślących nie o sobie ale o przyszłości miasta. Trzeba zbudować takie elity aby skutecznie walczyć o miasto, przy uwikłanych mediach jest to zadanie bardzo trudne ale możliwe.
      • semeon Re: Ostanie miejsce kuj-pom. w pozyskiwaniu fundu 21.12.12, 01:06
        Niestety, ale oportunizm /ugodowość/ bydgoskich "elit" politycznych jest przerażająca. Dbają one głównie o to, aby na kolejnych listach wyborczych znaleźć się na miejscach gwarantujących dalszy polityczny byt . Ponieważ list układają w Toruniu to żaden bydgoski polityk się nie przeciwstawi tej toruńskiej hegemonii, tej toruńskiej głupocie dołującej cały "region", od chwili jego powstania. W tym najlepiej widać o co chodzi lokalnym politykom i jak oni traktują swoich wyborców i swoje przedwyborcze zapewnienia. Ciekawe jak długo jeszcze społeczność bydgoska będzie taka bierna? Taka ogrywana, tak lekceważona i pozbawiona wielu istotnych inwestycji, z których najważniejsza to S5?

        dziwnabydgoszcz.blogspot.com/
        • model.testowy BMW 21.12.12, 18:40
          semeon napisał:
          > Niestety, ale oportunizm /ugodowość/ bydgoskich "elit" politycznych jest przera
          > żająca. ...

          Bierni, Mierni ale Wierni.
          • johnyflaszka Re: BMW 21.12.12, 18:52
            Platformie premierowi i prezydentowi taki stan rzeczy w naszym regionie odpowiada bo nie podejmują żadnych zmian w tym zakresie i udają, że nie ma problemu.
        • zoominer Re: Ostanie miejsce kuj-pom. w pozyskiwaniu fundu 19.01.13, 10:39
          Z perspektywy czasu widać wyraźnie że utworzenie tego województwa było błędem. Tzw.ściana wschodnia korzysta z funduszy wyrównawczych i goni nasze województwo, o ile już nie przegoniła. Każdy dzień trwania w tym układzie jest niekorzystny dla wszystkich miast województwa z wyjątkiem jednego.
          • naubyd Re: Ostanie miejsce kuj-pom. w pozyskiwaniu fundu 19.01.13, 11:02
            Rządzi małe miasto to i działa w małej skali. Czas skończyć ten paradoks historii
    • semeon Re: porażka 1998 19.01.13, 00:34
      Lepiej ucz się polskiej ortografii /"na pewno"/ zamiast marnować czas na wypisywanie bzdur, do tego z takimi błędami, na naszym forum.

      dziwnabydgoszcz.blogspot.com/
    • frych47 Re: Ostanie miejsce kuj-pom. w pozyskiwaniu fundu 20.01.13, 17:47
      thomas-3 napisał:

      > Wojewodztwo Kujawsko-Pomorskie zajelo ostatnie, 16 miejsce w pozyskiwaniu dziel
      > onych centralnie, funduszy unijnych na swoj rozwoj. Jest to niewatpliwa "zaslug
      > a" Urzedu Marszalkowskiego w Toruniu z Marszalkiem Calbeckim na czele.

      A VIPy świętują na balu marszałka tylko nie wiem co?
      • powiatowabydgoszcz Re: Ostanie miejsce kuj-pom. w pozyskiwaniu fundu 20.01.13, 18:50
        Ja to co .......nasza stolica sie rozwija , buduje i kwitnie :)
        • naubyd Re: Ostanie miejsce kuj-pom. w pozyskiwaniu fundu 20.01.13, 19:49
          hahahahahahahahahahahaha dobre. Za pożyczone pieniądze, a zarząd komisaryczny u drzwi. Przeczytaj ustawę :). Automat działa bezwzględnie.
          • lenovo200 Re: Ostanie miejsce kuj-pom. w pozyskiwaniu fundu 21.01.13, 15:25
            Bydgoski Hydepark www.facebook.com/groups/402687799813879/
Inne wątki na temat:
Pełna wersja