Dodaj do ulubionych

PO wystawi Hartwicha na prezydenta Bdg?

06.02.13, 08:46
Pojawiają się głosy, żeby wystawić Hartwicha jako kandydata na prezydenta Bydzi - www.express.bydgoski.pl/look/article.tpl?IdLanguage=17&IdPublication=2&NrIssue=2365&NrSection=1&NrArticle=237703&IdTag=85

Obserwuj wątek
  • piehemoth Bijcie w dzwony na trwogę 06.02.13, 09:53
   Ostatnio senatorem został nieznany Kobiak, a nie Jasiakiewicz, tylko dlatego, że ten pierwszy był z PO, a drugi nie. Jeśli teraz sytuacja się powtórzy, to będzie można gasić światło, Hartwich to koń toruński, jeszcze gorszy sabotażysta od Dombrowicza!
   Teraz tylko trzymać kciuki, że poparcie dla PO będzie dalej spadać, zwłaszcza w Bydgoszczy. Wtedy przynależność do tej partii raczej pogrąży Hartwicha, niż pociągnie go w górę, jak wspomnianego Kobiaka do senatu.
   A PO będzie dyskredytować Bruskiego wyrzucając mu podejmowanie niepopularnych decyzji, może mieć on więc problem z poparciem startując jako kandydat niezależny.
  • stanczyk1511 Re: PO wystawi Hartwicha na prezydenta Bdg? 06.02.13, 10:11
   Scenariusz może być jeszcze gorszy. Regionalne PO może wystawić Lenza, aby zupełnie dobić Bydgoszcz. Albo jakiegoś "astralnego" spadochroniarza z Gdańska, Wa-wy itp. Hartwich, Olszewski - wolne żarty !
   Z medialnego punktu widzenia, robi się ciekawie. Dla miasta - perspektywy kiepskie.
   Rafał Bruski raczej drugiej kadencji nie dostanie, nawet jeśli zrezygnuje z członkostwa w partii. Musiałby się przez pozostałe kilkanaście miesięcy bardzo starać, aby odzyskać poparcie jako kandydat niezależny. Musimy już teraz poszukiwać odpowiedniego kandydata w środowiskach bydgoskich secesjonistów. Oby kompetentnych. Czas na to najwyższy.
  • thomas-3 Re: PO wystawi Hartwicha na prezydenta Bdg? 06.02.13, 11:59
   Hartwich jest osoba kompletnie skompromitowana. Wystawienie jego na kandydata, bylo by "strzeleniem" sobie w stope. Bruski ma nadal szanse, nawet jako bezpartyjyny, wszystko zalezy tego, czy bedzie realizowal w pozostalym okresie do wyborow, polityke pro bydgoska, czy zacznie na serio tworzyc sojusz wspolpracy z osciennymi gminami i czy nie bedzie pozwalal na dalsza marginalizacje miasta. Na pewno legitymacja PO bardzo mocno mu przeszkadza, ale jezeli poparcie dla PO bedzie sie zmniejszac i ten trend bedzie sie umacnial, nic nie szkodzi aby za nia serdecznie podziekowal Tuskowi, bo jej posiadanie nie bedzie przynosilo zadnych korzysci. Jest o wiele lepszym prezydentem jak KonDom, chociaz niestety posiada duzo wad, ale ja bym go juz nie skreslal. To sa naturalnie czyste teoretyczne spekulacje, nie mniej jezeli bydgoska prasa taki temat wywoluje, to jest pewne ze torunska ekipa" juz stara sie sondowac grunt. Jest to jeszcze jeden dowod na to, ze Bruski ze swoim stanowczym ale niestety bardzo rzadkim "nie" zaczyna im przeszkadzac. W osobie Hartwicha mieli by KonDoma bis i to w najgorszym wydaniu dla nas bydgoszczan.
   • u-widz też tak sądzę. 07.02.13, 12:42
    Cały czas powtarzam, grają jak potrafią. A że nasi grają gorzej. Przykro.
    A p. Hartwichowi powinni bydgoszczanie podziękować przy kolejnych wyborach, by zniknął z lokalnej polityki (pewnie, jak wielu innych - wiernych, znalazłby zatrudnienie w urzędzie marszałkowskim lub instytucjach zależnych (może nowy prezes lotniska, ale szybciej dyrektor szpitala :-))
    • syn_biskupa Re: też tak sądzę. 07.02.13, 16:44
     u-widz napisał:

     > A p. Hartwichowi powinni bydgoszczanie podziękować przy kolejnych wyborach, by
     > zniknął z lokalnej polityki

     Nie wiesz jaką sobie zrobili ordynację wyborczą, jak go umieszczą jako jedynkę na liście to zawsze wygra bo chyba nie wierzysz, że nikt nie zagłosuje na PO.
  • thomas-3 Re: PO wystawi Hartwicha na prezydenta Bdg? 06.02.13, 20:07
   Spekulacje w mediach na temat ewentualnego kandydowania Hartwicha na prezydenta miasta Bydgoszczy, sa z gory zalozona taktyka przez torunskich politykow i maja za zadanie "zastopowac" Bruskiego w jego dalszych krytycznych dzialaniach wobec Calbeckiego i Lenza. Bruskiemu dano do zrozumienia, albo podporzadkuje sie torunskiej "grupie bedacej u wladzy" albo nie bedzie kandydatem PO w nastepnych wyborach na prezydenta miasta. Torunska PO zdaje sobie takze doskonale sprawe, ze kompromiacja Hartwicha za jego antybydgoski stosunek do problemow Bydgoszczy, nie stwarza mu najmniejszych szans na wygranie w wyborach z zadnym kontrkandydatem. Bruski musi swoje robic a "karawana" bedzie jechala dalej, niezaleznie od ujadania torunskich ratlerkow.
   • buttheadslayer Kaligula zrobił z konia senatora 06.02.13, 22:43
    (to a propos Kobiaka jako senatora "bydgoskiego") to i z Hartwicha Całbecki z Lenzem mogą próbować zrobić kandydatem na prezydenta Bydgoszczy. Wg mnie to byłoby dobre posunięcie, ale dla Bydgoszczy bo większość ludzi już dawno zobaczyła jaką Hartwich jest moralną ścierką i jak "pro bydgoski" w działaniu. Poza tym jest to facet rozpaczliwie niekompetentny i po prostu głupi. Ergo, to będzie kandydat z góry do skreślenia więc im większymi durniami okażą się trolluńscy bydgoszczożercy wystawiając tego dziada tym lepiej. Miejsce tego faceta jest już raczej w roli surowca do Bacutilu lub najwyżej jako pomocnika dozorcy ogródków działkowych Sp-ni "Świetlana Przyszłość"
    • semeon Re: Kaligula zrobił z konia senatora 07.02.13, 00:21
     Jak pisze autor artykułu w EB - bydgoska PO jest skłócona /co, nawiasem mówiąc, wcale mnie nie dziwi - taka ilość "orłów" w jednym miejscu, musi się pożreć/. Ja proponuję, aby drugie skrzydło bydgoskiej PO wystawiło panią Kozłowską, tak samo jak pan Hartwich popieraną przez toruńskiego marszałka. Wówczas będzie ciekawie, a tam gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Skorzystać zaś ma bydgoski bezpartyjny kandydat, na przykład wystawiony przez SMB. Przypominam przy okazji, że o takiej możliwości /Hartwich na prezydenta/ pisaliśmy już wiele miesięcy temu. Zaś czarne scenariusze mają to do siebie, że lubią się spełniać. Potrzebna pełna mobilizacja i to jak najszybciej.

     dziwnabydgoszcz.blogspot.com/2013/01/bydgoszcz-prawda-i-mity-czesc-4.html
     • ababyd Re: Kaligula zrobił z konia senatora 07.02.13, 16:03
      Rozumiem "semeonie", doświadczony, mądry, że do tej pory Bydgoszcz realizuje "białe scenariusze"?
      Warto ustalić kryteria - zasady oceny, bezdusznie przygotować listę bydgoskiej "pierwszej ligi" i opierając się na faktach, na FAKTACH, porównać - bez oczerniania.
      Ciekawy jestem Twych wniosków.
      ŁĄCZY NAS BYDGOSZCZ
      Z szacunkiem, Andrzej Adamski.
      P.S.
      Masz rację, "potrzebna jest mobilizacja", ale patrząc na formy prezentacji swych poglądów, w tym na forach, sądzę, iż celem jest zupełnie coś innego jak Bydgoszcz, normalność.
      • szczam.napis Uderz w Hartwicha - moher się odezwie.W końcu musi 07.02.13, 16:27
       klaką na datki dla toruńskiego złodzieja zrobić. Parę dni mnie nie było a ten już podnosi beret. Więc dla przypomnienia - pan H. za publiczne pieniądze kupił sobie twoją przychylność, prawda? Więc opowiedz, jak specjalnie dla ciebie tworzono stanowisko, jak omijano procedury konkursowe. MIEJ ODWAGĘ - PRAWDA JEST!
       Łączy was KASA........
      • semeon Re: Kaligula zrobił z konia senatora 07.02.13, 18:06
       Forum nie jest miejscem rozwiązywania problemów miasta, ale miejscem ich sygnalizowania i dyskusji o nich. Moim zdaniem pan Hartwich swoją dotychczasową postawą pokazuje, iż absolutnie nie nadaje się na prezydenta Bydgoszczy, zresztą tak samo jak i nie nadaje się na bydgoskiego wicemarszałka. Możesz jak chcesz pozytywnie oceniać jego jako człowieka, ale jego publiczne wypowiedzi i jego publiczne działania jak wicemarszałka, w moich oczach, kompletnie go dyskredytują. Oceniać trzeba po czynach, a nie po zamiarach. Nie znam żadnych, oprócz mało znaczących typu fontanna, czy opinia na jakiś temat, jego pozytywnych działań na rzecz bydgoszczan, a działań na rzecz torunian to i owszem. Weź chociażby ten nieszczęsny podział unijnych pieniędzy, w którym nie ma kasy na najważniejszą dla Bydgoszczy inwestycję jaką jest S5, a jest kasa /ponad 200 mln. zł/ na halę widowiskową w Toruniu i ponad 100 mln. zł. na halę sportową, w której, co jest śmiechu warte, ma być bieżnia lekkoatletyczna podobno na życzenie bydgoszczan, Nieważne ,że to niby inne pule, to takie same pieniądze i gdyby urząd marszałkowski przekazał choćby kilkadziesiąt milionów zł. na projekt odcinak S5 i ten projekt by powstał to rząd musiałby roboty kontynuować. A tak nie mamy nigdzie poparcia i w panu Hartwichu także. Pisz co chcesz mnie do tego pana nie przekonasz. Przez 6 lat marszałkowania pokazał co potrafi i sadzę, że dosyć. Teraz pora na innych, na 40-latków, wykształconych pełnych energii i miłości do swojego miasta, a zapewniam cię, że takich nie brakuje, sam ich wielu poznałem. Niestety tacy ludzie jak pan Hartwich podcinają im skrzydła, osłabiają ich, zniechęcają.

       NIE DLA HARTWICHA.

       dziwnabydgoszcz.blogspot.com/2013/01/bydgoszcz-prawda-i-mity-czesc-4.html
      • walburga Re: Kaligula zrobił z konia senatora 07.02.13, 19:27
       rozumiem panie Andrzeju że to nie o panu i pana zainteresowaniach :

       "Kościół katolicki, Katechizm Kościoła Katolickiego, Liturgia Godzin, Kardynał Stefan Wyszyński, Różaniec święty, Ogrodowisko, św. Jan Maria Vianney, Przegląd Wiadomości Katolickich, wPolityce.pl, Metropolia Bydgoska, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. W. Bełzy w Bydgoszczy, Instytut Prymasa Wyszyńskiego, Strefa Biznesu pomorska.pl, Radio Maryja, Bydgoszcz podczas okupacji, Bydgoszcz sprzed lat, Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, Dobre Cechy, Wyższe Seminarium Duchowne im. bł. bp. Michała Kozala w Bydgoszczy, Wspominaj Bydgoszcz - zdjęcia z Bydgoszczą w tle, Papa Benedetto XVI, Ojciec dr Tadeusz Rydzyk CSsR, bydgoszcz.com, Portal Fronda.pl, Stowarzyszenie na rzecz odbudowy Teatru Miejskiego w Bydgoszczy, Akcja Katolicka Diecezji Bydgoskiej, Ratowanie Gwary Bydgoskiej, Zespół Szkół nr 28 w Bydgoszczy (Szkoła Podstawowa nr 67 i Gimnazjum nr 2), wiadomosci.wp.pl, Zagadka dla ludzi z wysokim IQ, Ilustrowany Kurier Polski, PCh24.pl, Przewodnik Katolicki, Werset z Bibli Ps 25, 21, Bydgoskie Centrum Informacji, Stowarzyszenie Fides et Ratio, Edward Hartwich, Tradycja Katolicka w par. NSPJ w Bydgoszczy, bydgoszcz.pl"

       z oficjalnej strony chyba ??? jeżeli nie -przepraszam , pan Edward Hartwich pewnie przypadkiem tam -i tak oto prawda nas wyzwoli

       " Narzekałem ,że mnie stopy bolą - do czasu aż ujrzałem człowieka bez nóg "
       • bymen Re: Kaligula zrobił z konia senatora 07.02.13, 20:38
        walburga napisał:
        > rozumiem panie Andrzeju że to nie o panu i pana zainteresowaniach :
        ...
        > Stowarzyszenie Fides et Ratio, Edward Hartwich, Tradycja Katolicka w
        > par. NSPJ w Bydgoszczy, bydgoszcz.pl"
        >
        > z oficjalnej strony chyba ??? jeżeli nie -przepraszam , pan Edward Hartwich pe
        > wnie przypadkiem tam -i tak oto prawda nas wyzwoli

        nie ma to jak "prawda i ona nas wyzwoli" ale AA to już nic nie pomoże
        nie lubię takich oślizłych osobników i oby zniknęli z wszelkich forów internetowych a także z życia publicznego
        • buttheadslayer Re: Kaligula zrobił z konia senatora 07.02.13, 20:42
         bymen napisał:

         > walburga napisał:
         > > rozumiem panie Andrzeju że to nie o panu i pana zainteresowaniach :
         > ...
         > > Stowarzyszenie Fides et Ratio, Edward Hartwich, Tradycja Katolick
         > a w
         > > par. NSPJ w Bydgoszczy, bydgoszcz.pl"
         > >
         > > z oficjalnej strony chyba ??? jeżeli nie -przepraszam , pan Edward Hartwi
         > ch pe
         > > wnie przypadkiem tam -i tak oto prawda nas wyzwoli
         >
         > nie ma to jak "prawda i ona nas wyzwoli" ale AA to już nic nie pomoże
         > nie lubię takich oślizłych osobników i oby zniknęli z wszelkich forów interneto
         > wych a także z życia publicznego

         Przecież damski jest dokładnie taki sam jak jego promotor, dinozaur i układowiec żeruący na tzw, zdrowej tkance. A plebs nie mający takich plecków, może sobie najwyżej magwizdać.
       • ababyd Re: Kaligula zrobił z konia senatora 08.02.13, 00:06
        Szanowny "walburga", nie ma przypadków, nawet w moim forumowym towarzystwie. Cieszę się, że wymieniłeś część mych facebookowych znajomych, których dobieram sobie. Gdybyś chciał wiedzieć - nie wszystkich zainteresowanych mile widzę, a niektórym zdarza mi się nawet podziękować.
        Cieszę się, że cenisz słowa z PŚ "...Prawda nas wyzwoli."
        Pozdrawiam, z uznaniem za trud oraz za poinformowanie Forumowiczów o części moich znajomych, AA.
  • szczam.napis Ten dzisiaj połynął w TVB - takiego pokazu 07.02.13, 22:42
   niekompetencji dawno nie widziałem. Żeby dyrektorowi szpitala zarzucać, że ten z pieniędzy operacyjnych które przeznacza się na wynagrodzenia, zapłatę obciążeń publiczno-prawnych i lekarstwa finansować procedury medyczne za które powinien zapłacić NFZ, żeby nie mieć pojęcia o wyniku finansowym SP ZOZ, dla którego jest "organem tworzącym" - kpina. I taki ktoś odpowiada za ochronę zdrowia w województwie.... ma takie samo pojęcie służbie zdrowia jak o zarządzaniu lotniskiem, gdzie tylko kasował szmal za posiedzenia w radzie nadzorczej - ponad 10 000,00. No ale czego spodziewać się po facecie, który dla stołka obsadza ważne stanowiska rozmodlonymi miernotami......
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka