Dodaj do ulubionych

Co na to Kowalski: Wielka cisza w klasztorze ka...

16.02.13, 15:59
Chyba rzeczywiście czasami człowiek za dużo gada. Gdyby tak więcej posłuchał ciszy, to i więcej by usłyszał...

Ps. Panie Kowalski, takie felietony dużo lepiej panu wychodzą.
Obserwuj wątek
  • ababyd Co na to Kowalski: Wielka cisza w klasztorze ka... 16.02.13, 18:45
   Wielki Post to najpiękniejszy okres w roku. Powtórzę z wcześniejszego wątku, "Wielki Post, kolejna szansa, dla każdego z nas - szczególnie w Roku Wiary".
   "Wielka cisza" to filmowa perła, ale właśnie dzisiaj obejrzałem film "Biblio ojczyzno moja", który warto dorzucić do kolekcji wielkopostnych.
   Redaktorze, zapewne felieton wzbudzi emocje, ale ja dziękuję. Widać "Duch wieje kędy chce".
   Andrzej Adamski
   P.S.
   Felieton pchnąłem na Facebooka - siejmy "bo grunta nasze marne".
  • belphegor-pisu Re: Co na to Kowalski: Wielka cisza w klasztorze 16.02.13, 20:49
   W klasztorze kamedułów na Bielanach pod Krakowem przebywałem w okresie świąt Bożego Narodzenia 1972 roku. Przeorem tego klasztoru był wtedy benedyktyn ojciec Piotr Rostworowski, z którym miałem przyjemność rozmawiać przekazując mu list od jezuity ojca Huberta Czumy. Te pare dni spędzonych w murach klasztornych zapadły mi głęboko w pamięć i do dziś pamiętam godziny w nich spędzone.
   www.kameduli.info/
   • semeon Re: Co na to Kowalski: Wielka cisza w klasztorze 16.02.13, 22:55
    belphegor-pisu napisał:

    > W klasztorze kamedułów na Bielanach pod Krakowem przebywałem w okresie świąt Bo
    > żego Narodzenia 1972 roku.

    Przemówiłeś ludzkim głosem. Zadziwiające. Czegóż to nie można dokonać w te postne dnie?

    dziwnabydgoszcz.blogspot.com/2013/02/marszaek-cabecki-czyli-nic-nowego.html
    • belphegor-pisu Re: Co na to Kowalski: Wielka cisza w klasztorze 16.02.13, 23:35
     Ja mówię cały czas po ludzku, tylko ty i ten używający jednego z nicków "hassleader" zaczęliście śpiewać na jedną nutę wyklikując mie z forum. Klikając na mnie wyklikaliście siebie. Tak to bywa w życiu. Najlepszym przykładem jest forum.gazeta.pl/forum/w,54,142454502,142454502,do_kubelka.html. Porównaj wczorajsze wpisy z dziejszymi. Niebo, a ziemia. Pamiętasz co tu wczoraj pisałeś na mój temat?
     forum.gazeta.pl/forum/w,54,142569454,142575854,Re_Referendum_tak_ale_pod_warunkiem.html
     Ignorować czy nie ignorować?
     • semeon Re: Co na to Kowalski: Wielka cisza w klasztorze 17.02.13, 00:34
      Oczywiście, że ignorować, gdy piszesz w sposób taki jak do tej pory, atakując personalnie, obrażając i świadcząc często nieprawdę.. Zdania nie zmieniłem, ale też jak widzę jeden kwiatek na wielkiej suchej łące to mnie on zadziwia, skąd zacz? Wszystko takie suche, byle jakie, a tutaj masz piękny żółto - czerwony kwiatek. Jak się nie zdziwić?

      dziwnabydgoszcz.blogspot.com/2013/02/marszaek-cabecki-czyli-nic-nowego.html
     • hassleader Re: Co na to Kowalski: Wielka cisza w klasztorze 17.02.13, 03:05
      belphegor-pisu napisał:

      > Ja mówię cały czas po ludzku, tylko ty i ten używający jednego z nicków "hassleader" zaczęliście śpiewać na jedną nutę wyklikując mie z forum.

      Niestety, ale nie.

      Najwyraźniej semeon ma podobne do mojego zdanie. Żałuję, ale nie znam go osobiście, chociaż chciałbym...Twoje powyższe posty w tym wątku są napisane z sensem i bez kretyńskich insynuacji, co więcej, niosą jakąś wiedzę, więc nie klikam w kubełek. Może w końcu zrozumiesz, że nie każdy na tym forum jest twoim urojonym "łysym". ktokolwiek to jest. Nie jestem zainteresowany twoimi rozgrywkami personalnymi, bo po prostu trafiasz w próżnię. Może jednak przyjmiesz do wiadomości, że istnieją inni ludzie, którzy mają swoje zdanie, lepsze czy gorsze, ale nie są upiorami wykreowanymi przez ciebie? Twój post o pobycie w klasztorze kamedułów jest bardzo interesujący i w jakiś sposób poszerza moją wiedzę.
      A musisz wiedzieć, że na agresywne ataki reaguję dokładnie tak samo - agresją. Taki mam charakter. Ale nie żalę się, że moje posty są usuwane, chociaż wylatuje ich z forum w kosmos dosyć sporo. Nie jestem zwolennikiem PiSu, PO i innych partii. Jestem realistą analizującym bieżącą politykę dotyczącą naszego miasta, Bydgoszczy. Więc wierzę, że przyjmiesz to do swojej wiadomości i przestaniesz się wygłupiać wpisami typu "łysy pismatole z pislandii".
      I jeszcze jedno. Jeśli uważasz, że wyklikanie posta jest możliwe przez jedną, czy dwie osoby, to się mylisz. Potrzeba kilkudziesięciu kliknięc z różnych IP, więc twoje głupie posty są usuwane dzięki kliknięciom wielu ludzi, co oznacza, że tylko ja, czy semeon dają ci o tym znać, ale nie podobają się większości forumowiczów.
      Mam nadzieję, że mój post dał ci głębsze wyjaśnienie, o co tu chodzi.
      Pozdrawiam i oczekuję dalszych, kreatywnych i nie nasiąkniętych nienawiścią, wypowiedzi.
      Piątka?
  • semeon Re: Co na to Kowalski: Wielka cisza w klasztorze 17.02.13, 23:13
   Jak napisał, moim zdaniem, największy znawca ludzkiej duszy w historii ludzkości: "Człowiek, ktory by chciał wytrwać zawsze i wszedzie w dobrym, paść musi między tylu ludźmi, którzy nie są dobrymi".

   Dlatego metoda nadstawiania drugiego policzka to zawsze droga donikąd.

   dziwnabydgoszcz.blogspot.com/
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka