Dodaj do ulubionych

Miarka się przebrała, szef drogowców wyleci z p...

08.03.13, 08:54
A na urlopie będzie szukał innej wygodnej posadki. Najlepiej schować głowę w piasek i mówić "ja nic nie wiem". Zresztą z ratusza też to słychać i jeszcze stałe "nie da się".
Za bałagan i organizację pracy w ZDMiKP odpowiedzialność ponosi RÓWNIEŻ sam ratusz, jako jednostka nadrzędna, to chyba oczywiste, więc zmiana Antosika wiele nie zmieni, podobnie, jak wcześniejsza zmiana Siudy. Całość kuleje...
Może Bruski uniesie się gondolą ponad Bydgoszcz i objawienie jakie zejdzie na niego i sprawi, że wszystkie problemy miasta rozwiąże.
Obserwuj wątek
  • emeryt21 Miarka się przebrała, szef drogowców wyleci z p... 08.03.13, 09:27
   Moze jestem w bledzie,ale ten pan mial byc super pulkownikiem - emerytem , ktory po wojskowemu pokieruje firma.....W sprawach drogowych problemy istnieja od stu tysiecy lat i to ze teraz je widac w mediach oznacza,ze jest to przygotowanie artyleryjskie do zmian personalnych....Ktos nowy potrzebuje dobrze platnej posady......
  • irizar Miarka się przebrała, szef drogowców wyleci z p... 08.03.13, 11:11
   Moim zdaniem sprawne i elastyczne działanie ZDMiKP jest niezbędne w procesie kreowania nowoczesnej komunikacji i to nie tylko na terenie samej Bydgoszczy. Nie da się już rozpatrywać obecnie komunikacji jedynie w kontekście administracyjnych granic Bydgoszczy. Aglomeracja się powoli, ale nieubłaganie rozrasta. Kluczem do stworzenia sprawnego systemu komunikacyjnego aglomeracji jest zrozumienie, że to nieunikniony proces i mądra adaptacja i integracja systemów transportowych miejskich i podmiejskich jest koniecznością ale i szansą.

   W styczniu byłem w NOT na konferencji zwieńczającej proces konsultacji Studium Transportowego przygotowanego przez naukowców z UTP.
   Zupełnie nie zgadzam się z wizją transportu zaprezentowaną przez ZDMiKP wspólnie z uczonymi z UTP. To była moim zdaniem wizja Bydgoszczy zamkniętej we własnej skorupie, otwartej komunikacyjnie jedynie na Toruń.

   Na tym spotkaniu wielu zaproszonych gości wypowiadało podobne opinie na temat potrzeby większej integracji komunikacji podmiejskiej z gminami i tworzenia spójnego systemu transportowego wokół całej Bydgoszczy. Padło wiele opinii wskazujących na potrzebę otwierania Bydgoszczy na otoczenie.
   Wśród tych ludzi szukałbym na miejscu ratusza kandydata na nowego wodza ZDMiKP. Ważne, żeby był to człowiek oblatany z nowymi technologiami, bo dzisiaj połowa sukcesu komunikacji zależy od sprawnego przepływu informacji . Integracja systemów transportowych wymaga ogromnej elastyczności myślenia. Nie mam nic przeciwko emerytowanym wojskowym, ale na stanowisku wodza ZDMiKP na te trudne czasy widziałbym jakiegoś młodego żbika , bardziej rówieśnika Macieja Gusta czy Rafała Grzegorzewskiego niż człowieka przed emeryturą, ukształtowanego w czasach gdy wagę komputerów podawało się w tonach.

   Może obecne wydarzenia będą powodem do jeszcze większych zmian organizacyjnych włącznie z oddzieleniem kwestii zarządzania transportem od zarządzania drogami?
    • irizar Re: Miarka się przebrała, szef drogowców wyleci z 08.03.13, 12:37
     ababyd napisał:

     > Tylko stanąć do zawodów!
     > Zachęcam, AA.

     A będą w ogóle te "zawody"?
     Jeżeli chodzi o mnie, to nie jetem do wzięcia. Nie zmienia to faktu, że mogę wspierać każdą osobę na stanowisku dyrektora ZDMiKP, która będzie miała zamiar faktycznie budować nowoczesny system transportowy w całej aglomeracji bydgoskiej.
     Podstawową sprawą jest jednak co innego. Wyraźny sygnał od naczelnego wodza, że właśnie taką aglomeracyjną komunikację mamy zamiar budować. Czy to co mówi publicznie prezydent Bruski pokrywa się z ustaleniami robionymi w zaciszu urzędniczych gabinetów? Nie wiem. Efektów na razie nie widać żadnych. Jedyną formą zintegrowanego transportu jest linia 92 do Murowańca i wspólny bilet "metropolitalny" Bydgoszcz - Toruń . Obie te formy zintegrowanego transportu wprowadzone zostały jeszcze za czasów Dombrowicza. Czy jakiś nowych form zintegrowanej komunikacji podmiejskiej Bydgoszczy doczekamy się w obecnej kadencji prezydenta Bruskiego? Dla mnie osobiście to będzie bardzo ważne w kontekście oceny tej prezydentury, bo zintegrowana komunikacja (w przeciwieństwie do setek deklaracji polityków) realnie stymuluje rozwój nowoczesnych aglomeracji.
  • kondorx No dobrze, zostanie zwolniony. Co dalej? 08.03.13, 11:26
   Przyjdzie nowy ktoś i zacznie: - Wszystko, co było dotychczas - plany, koncepcje - do kosza. Opracowujemy nowe i kończymy to, co rozgrzebane. A tu w budżecie tylko 200 milionów. Chyba jednak o wiele za mało jak na takie miasto. I nie pomogą szczere chęci, z g... bata nie ukręci. Cudu nie będzie. Będzie jak zawsze - łatanie, krótkie odcineczki w widocznych miejscach. I wszystko będzie jak było. Żadnych złudzeń.
   • a_creep Re: No dobrze, zostanie zwolniony. Co dalej? 08.03.13, 14:58
    > Chyba jednak o wiele za mało jak na takie miasto.

    Tylko problemy, o których rozmawiamy i z którymi sobie poradzić nie mogą, to nie jest brak inwestycji na które nie ma pieniędzy, a rzeczy, które jeśli nie działały, to powinny zacząć działać w ciągu kilku dni (jak chociażby to, że na Wyszyńskiego dalej znaki sobie, ludzie sobie, bo nikt nie zrobił tymczasowych linii, czy te nieszczęsne zeszyty z latarniami). A najgorsze jest to, że nie ma winnych.

  • ax222 Miarka się przebrała, szef drogowców wyleci z p... 08.03.13, 13:13
   Żałować nie ma kogo.

   Ale wypadałoby, aby Bruski uczciwie powiedział, że on nie chce komunikacji sprawnej i wygodnej (a co dopiero zintegrowanej z koleją i przedmieściami), a komunikacji TANIEJ (dla budżetu miasta rzecz jasna). Co to oznacza? Ano rozkłady jak na wsi, z 40-minutowymi odstępami miedzy kolejnymi kursami (co ćwiczą już mieszkańcy Nakielskiej po 21.00).
   • maryskacomamiska Re: Miarka się przebrała, szef drogowców wyleci z 08.03.13, 16:34
    Integracja z przedmieściami (typu Niemcz, Osielsko, Białe Błota itp.) owszem ale tylko w przypadku gdy się do tego dorzucą bez szkody dla Bydgoszczy. Nie widzę powodu by budżet Bydgoszczy dofinansowywał transport zbiorowy dla przedmieść kosztem mieszkańców. Przedmieścia i tak stwarzają w wielu dziedzinach lepsze warunki niż mają mieszkańcy Bydgoszczy choćby patrząc przez pryzmat kosztu wody czy planowane opłaty za śmieci.
    • irizar Re: Miarka się przebrała, szef drogowców wyleci z 08.03.13, 21:40
     Korki, które się tworzą w Bydgoszczy oraz chodniki w centrum zawalone zaparkowanymi autami z powiatu również są ze szkodą dla mieszkańców miasta. Brak nowoczesnej, zintegrowanej oferty komunikacji podmiejskiej powoduje, że to głównie Bydgoszcz ponosi szkody. W gminach nie ma problemów z korkami i z parkowaniem.
     Druga sprawa, koszty. Budowanie zintegrowanych systemów transportu w aglomeracjach wspiera UE. Niektóre formy komunikacji regionalnej wpierają dotacjami samorządy województw. Niektóre nawet wspiera samorząd kuj-pomu.
     Zacząć trzeba od wyartykułowania potrzeb i potem konsekwentne dążyć do zbudowania takiego zintegrowanego systemu.
  • dziwny22 Miarka się przebrała, szef drogowców wyleci z p... 08.03.13, 14:57
   I tak się "chłopcy" bawią w prezesów, prezydentów, wysokich urzędników i tym podobnych. A lepiej jak bawiliby się ołowianymi żołnierzykami. Bez wprowadzenia prawdziwej odpowiedzialności materialnej za podejmowanie, na publicznych stanowiskach, decyzje, nic się nie zmieni. Jednak jak wiadomo - kruk krukowi ...
  • dziedekl Miarka się przebrała, szef drogowców wyleci z p... 08.03.13, 20:48
   To że wyleci było wiadomo juz było miesiąc po objęciu stanowiska.Też nie pałam miłością do tego emeryta.Ale zostają ci co ten system stworzyli to znaczy te problemy z komunikacją,ze światłami,z ulicami bez remontu i tak bym mógł wyliczać i wyliczać.Gościu po lotniczym wykształceniu mógł nie wiedzieć o wszystkich niuansach komunikacji i wprowadzili go w maliny.O komunikacji to wiedział tylko tyle ile trzeba było by jeździć służbowym autem do domu i pracy.Ale po takiej rekomendacji to powinien chociaż poczytać co jest ważne na ziemi,całkiem inaczej niż w powietrzu.Zobaczymy czy za nim polecą głowy tych co podsuwali mu głupie pomysły, myślę że nie bo za dużo tam czytaj w ZDiKP jest za dużo przydupasów, już pogrążyli Dąbrowicza to i pogrążą Bruskiego.I z tego się cieszę.Po co nam prezydent który nie rządzi tylko odcina kupony partyjne.Potrzeba nam prezydenta który by wreszcie wziął za MORDĘ urzędasów w tym zarządzie.
   • semeon Re: Miarka się przebrała, szef drogowców wyleci z 08.03.13, 22:31
    dziedekl napisał:

    ć.Gościu po lotniczym wykształceniu mógł nie wiedzieć o wszystkich ni
    > uansach komunikacji i wprowadzili go w maliny

    Ten od lotnictwa na drogi, ten od kolei na lotnisko, ten od Zachemu na KPEC, te od.... i tak bez końca. Kiedy się skończy ten chocholi taniec? I na drogi pójdzie ten od dróg, a na lotnistko ten od lotnisk, a ten co uwalił zaklad pójdzie w niebyt? KIEDY?

    dziwnabydgoszcz.blogspot.com/
     • marcink121 Re: Miarka się przebrała, szef drogowców wyleci z 09.03.13, 14:08
      Pewnie i w ZDMiKP jest do zrobienia sporo ale raczej od gospodarności, to wiele kasy nie przybędzie. Jak komunikacja potrzebuje do sprawnego funkcjonowania powiedzmy 100 mln a dostaje 80 to reszty u siebie nie jest w stanie znaleźć chyba że kosztem oświetlenia czy napraw dziur w jezdni. Trzeba by ograniczyć trochę kasę na promocję w Ratuszu bo po ostatnich akcjach to chyba się coraz bardziej miasto promuje a niestety dołożyć do naprawy dziur w jezdni. Od promocji to raczej luksus naszego życia w mieście nie wzrośnie. Ale od tego są mądrzejsze głowy mam nadzieje. Ja jeszcze się zastanawiam skąd miasto weźmie kasę na wkład własny na budowę linii tramwajowej do Fordonu bo niestety Unia nam 100% inwestycji nie sfinansuje a pewnie potrzeba będzie ze 150 mln. Możliwe że zlikwiduje się kolejne linie autobusowe, podniesie ceny biletów autobusowych, mniej dopłaci do wody i ścieków. A jak miasto weźmie kredyt obojętnie czy to samemu czy poprzez spółkę Tramwaj Fordon to ludność tego miasta spłaci całość plus odsetki od kredytu. A w obliczu podatku kościelnego czy jak on się tam nazywa wychodzi, że miasto straci kolejne parę groszy ze swojego budżetu.
  • friedmar kopanie leżącego 09.03.13, 11:28
   szkoda, że tradycją staje się takie medialne wieszanie miecza Damoklesa, to jest poniżające. Nawiasem mówiąc generał Jaruzelski w takich okolicznościach sam podałby się do dymisji, cokolwiek złego o generale by nie powiedzieć.
  • toskania8 Mistrzostwo świata ! 12.03.13, 12:05
   Okazuje się, że z latarniami to nie tylko jest tak, że są popsute i oszczędza się na naprawie. Metoda oszczędzania jest bardziej wyrafinowana. Na mojej ulicy Zamojskiego w ciągu ostatniego tygodnia były takie stany - pali się jedna, następnego dnia nie pali się żadna, następnego dnia (akurat po powyższym artykule) nagle palą się wszystkie. Super! Ale gdzie tam, wczoraj nie paliła się znów żadna. Czyli są sprawne, oszczędza się na wyłączaniu. Żeby było zabawnej, te na odcinku od Gdańskiej do 20 Stycznia palą się wszystkie. Ale tam się mieści Gazeta Pomorska, to musi się świecić, bo jeszcze by opisali. Po prostu mistrzostwo świata!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka