Dodaj do ulubionych

co zwiedzic w bydgoszczy

10.05.13, 22:24
Będę jechac autokarem z grupą przez Bydgoszcz, mam 3 godziny na zwiedzanie, z czego połowę czasu chciałbym przeznaczyc na objazd autokarem po mieście. Doradźcie jaką fajną trasę autokarową mogę zrobic po mieście w ok. 1 godzinę, żeby pokazac grupie najważniejsze miejsca i żeby tym autokarem dojechac do tych miejsc...
Obserwuj wątek
  • a_creep Re: co zwiedzic w bydgoszczy 10.05.13, 22:59
   Proponuję wysadzić grupę na Wyspie Młyńskiej, tam ze 20 minut, pieszo przez katedrę i Stary Rynek, most Sulimy-Kamińskiego i chwila na zrobienie zdjęcia Przechodzącemu przez Rzekę i ogólnie Brdzie, potem Gdańską przez park Kazimierza Wielkiego i fontanna Potop (w trakcie odbudowy) i ulicą Gimnazjalną do "dzielnicy muzycznej" z filharmonią. Dalej albo pieszo, przez Sielankę i kolejny park, pod bazylikę. Tu mamy jakieś 2h. Spod bazyliki autokarem do Myślęcinka i tam spacer.

   Oczywiście zależy, jaka grupa wiekowa będzie w autokarze i czym zainteresowani. Może być tak, że będzie warto odwiedzić śluze, wierzę ciśnień, Exploseum, muzea, BWA i inne (może też być tak, że centrum handlowe będzie największą atrakcją), ale bym nie przesadzał z ilością rzeczy, a po prostu dał czas w tych najważniejszych.
   • facetzpomorza Re: co zwiedzic w bydgoszczy 12.05.13, 22:34
    semeon napisał:

    > Tyle akurat wystarczy, aby wodolotem Dombrowicza dopłynąć do Torunia, zwiedzić
    > Szeroką /więcej tam do oglądania nie ma/ i wrócić.
    >

    A tak z ciekawosci zapytam, czemu tylko ulica Szeroka w Toruniu cie zainteresowała? Jesli przyjeżdżasz an zakupy to może od razu lepiej iśc do jakiejs galerii handlowej. Zabytki, muzea niech zwiadzaja ludzie normalni , bydgoszcanom pozostaje forum GW.
  • naubyd Re: co zwiedzic w bydgoszczy 11.05.13, 14:36
   pachnie mi to prowokacją ale Ci podpowiem. Dla starszych ciekawe będzie muzeum mydła (czy brudu jak kto woli) i exploseum. Tam można dojechać autokarem. Wcześniej rezerwuj.
   Oczywiście propozycje kolegów podtrzymuję. Możesz też odwiedzić muzeum Wojska Polskiego na Leśnym, zoo w Myślęcinku a na posiłek zawieźć kawałek dlaej do karczmy kujawskiej w Myślęcinku. Dobrze, tanio i spore porcje.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka